Справа № 2-3144-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
27 вересня 2010 року Святошинський районний суд м. Києва у складі
головуючого Миколаєць І.Ю.
при секретарі Кузнець Л.І.
за участю представника позивача Колмикової Л.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію,
ВСТАНОВИВ:
В липні 2010 року Акціонерна енергопостачальна компанія «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» звернулась до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за спожиту електричну енергію посилаючись на те, що відповідач є споживачем електричної енергії, яку постачає їй позивач на платній договірній основі відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про електроенергетику» та Правил користування електричною енергією для населення. За період з 30.05.2005р. по 01.06.2010р. заборгованість відповідача складає 1648,26грн., яку позивач просить стягнути. Також просить стягнути з відповідача понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 51,00 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 30,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача просить позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявилася з невідомих для суду причин, про день і час розгляду справи була повідомлена належним чином, клопотання про розгляд справи за своєї відсутності не подавала.
Суд вважає можливим ухвалити у справі заочне рішення, оскільки представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи. Суд, керуючись ст.224 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.26 Закону України «Про електроенергетику» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Судом встановлено, що 30.05.2005р. між позивачем та ОСОБА_2 укладено договір про користування електричною енергією №08282305411, за умовами якого позивач взяв на себе зобовязання постачати електричну енергію за місцем проживання відповідача в квартиру АДРЕСА_1, а відповідач зобовязувалася оплачувати спожиту енергію (а.с.11).
Відповідно до довідки форми №3 від 11.06.2010р. №473, виданої ЄРРЦ філія №812, відповідач з 16.02.1967 року мешкає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, та є власником особового рахунку. Разом з нею проживають та зареєстровані син ОСОБА_3, онуки ОСОБА_4, ОСОБА_5 та правнук ОСОБА_6 (а.с.12).
Відповідно до наданої позивачем довідки з особового рахунку відповідача та розрахунку заборгованості її заборгованість станом на 01.06.2010 року становить 1648,26грн. за спожиті 7155,6 квт/год, яка утворилася як різниця між останніми показниками лічильника 1:2583 та оплаченими 5427,4 квт/год (а.с.8-10).
Відповідно до п.42 Правил користування електричною енергією для населення (надалі - Правил), які є обовязковими до виконання всіма споживачами, споживач електричної енергії зобовязаний оплачувати спожиту електричну енергію.
07.04.2010р. у звязку із заборгованістю на підставі наряду-допуску №2087 квартиру АДРЕСА_1 було відключено від електропостачання (а.с.14).
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобовязання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження та обґрунтування на підставі чого позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати по справі суд розподіляє відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України і покладає на відповідача обовязок відшкодувати позивачу понесені судові витрати.
Враховуючи викладене та керуючись пп. 1, 3, 42 Правил користування електричною енергією для населення, ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», ст.ст. 509, 526, 714 ЦК України, ст.ст.10, 57, 60, 88, 213, 215, 224, 228, 292, 294 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, проживаючої у квартирі АДРЕСА_1, на користь Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» на р/р 26038301201 у ГУ по м. Києву та Київській області ВАТ «Ощадбанк», МФО 322669, код ЄДРПОУ 00131305, заборгованість за спожиту електричну енергію, що утворилася станом на 01.06.2010р. в розмірі 1648,26грн. за використані 7155,6 квт/год. та понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 51,00 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 30,00 грн., а всього 1729,26грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя :
Судове рішення № 11651952, Святошинський районний суд міста Києва було прийнято 27.09.2010. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-3144-1/10. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: