Рішення № 116393354, 18.01.2024, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2024
Номер справи
420/28870/23
Номер документу
116393354
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/28870/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2024 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПІВНІЧ ТРАНС" до Державної служби України з безпеки на транспорті, Відділу державного нагляду (контролю) у Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна Товариства з обмеженою відповідальністю "ПІВНІЧ ТРАНС" до Державної служби України з безпеки на транспорті, Відділу державного нагляду (контролю) у Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови, в якій позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд визнати протиправною та скасувати Постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ020016 від 03.07.2023 року.

Ухвалою суду від 30.10.2023 року залишено позовну заяву без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 17.11.2023 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

У зв`язку з перебуванням судді Токмілової Л.М. у відпустці у період з 08.01.2024 року по 15.01.2024 року, суд здійснює розгляд справи після виходу з відпустки.

Справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що на момент перевірки виявлено перевезення пасажирів за відсутності схеми маршруту. Інспектором було обґрунтовано складання акту № 003460 наявністю на схемі маршруту старої печатки "ПАТ"ПІВНІЧТРАНС", а не "LLC"ST"№3", яка міститься на інших документах. Позивач зазначає, що на відеозаписі видно, що у салоні транспортного засобу та у документах, які надавав водій була наявна схема маршруту з печаткою ТОВ "ПІВНІЧ ТРАНС", тобто на момент перевірки у водія були всі необхідні документи, передбачені ст.39 ЗУ "Про автомобільний транспорт", у тому числі схема маршруту. Однак, інспектор при проведенні перевірки не звернув увагу, що на схемі маршруту міститься відбиток не старої печатки "ПАТ"ПІВНІЧТРАНС", а "ТОВ"ПІВНІЧ ТРАНС" відділ з управління персоналом", що є діючою печаткою ТОВ "ПТ", хоча і має схожість зі старою. Дана печатка на схемі маршруту була проставлена лише через тимчасову відсутність основної печатки ТОВ "ПТ" LLC "ST" №3". Печатки ПАТ "ПІВНІЧТРАНС" відділ управління персоналом" та ПАТ "ПІВНІЧТРАНС" №1, які раніше використовувались позивачем, були вилучені юридичним відділом 09.02.2021 та 04.03.2021, а відтак їх використання було фізично неможливим.

01.12.2023 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов відзив, в якому відповідач не погоджується з викладеними у позовній заяві підставами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на наступне. Твердження позивача стосовно того, що водієм транспортного засобу під час перевірки було надано повний пакет документів посадовій особі Укртрансбезпеки, в тому числі і схему маршруту, не відповідає дійсності та спростовується доданими до відзиву на позовну заяву матеріалами перевірки, які формуються інспектором Укртрансбезпеки безпосередньо на місці проведення перевірки. Так, в матеріалах справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт схема маршруту відсутня. Підприємства, установи, організації, господарські об`єднання, суб`єкти підприємницької діяльності, об`єднання громадян, а також суб`єкти господарювання інших організаційних форм підприємництва можуть мати тільки один примірник основної круглої печатки. Якщо в їхній діяльності недостатньо використання однієї круглої печатки, то за відповідним наказом, розпорядженням або рішенням виготовляються інші види печаток. Також відповідач зазначає, що відповідно до п. 2.12 та п. 3.4 Порядку № 278 паспорт маршруту регулярних спеціальних перевезень (у частині схеми автобусного маршруту та характеристики маршруту) погоджується уповноваженим підрозділом Національної поліції України. Уповноважений підрозділ Національної поліції України розглядає протягом 30 днів та в цей самий строк погоджує паспорти маршрутів (у частині схеми автобусного маршруту та характеристики маршруту) за умови дотримання вимог безпеки перевезень або надає обґрунтовану письмову відповідь із зазначенням причин відмови в погодженні. Так, з копії схеми маршруту, наданої Позивачем, відсутнє відповідне погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції. Також, слід зазначити, що згідно з абз. 9 п. 2.2 схема маршруту будь-якого сполучення виконується в масштабі не менше ніж 1:400000. Проте вищевказана схема маршруту нанесена на карту з масштабом 1: НОМЕР_1 . Відповідач наголошує на тому, що в графі для надання пояснень до акту проведення перевірки від 23.05.2023 № АР 003460 водієм не було зазначено жодних заперечень, зокрема, не вказано, що ним надано повний пакет документів, або що йому відмовлено у долученні певних документів до матеріалів перевірки, що спростовує таке твердження позивача.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.

Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю "ПІВНІЧ ТРАНС" має ідентифікаційний код юридичної особи 05523553, а також дату та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 21.04.2021, 1005561070002076821.

ТОВ "ПІВНІЧ ТРАНС" створене шляхом перетворення ПАТ "ПІВНІЧТРАНС" (код ЄДРПОУ 05523553) на підставі Рішення №2/2020 від 25.12.2020 року та Рішення №1-25/12/20 від 25.12.2020 року.

Основним видом економічної діяльності є 49.31 Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення.

23.05.2023 посадовою особою Державної служби України з безпеки на транспорті в м. Кривий Ріг, на підставі направлення на рейдову перевірку від 19.05.2023 № 014518, здійснено перевірку транспортного засобу марки «РУТА», державний номерний знак НОМЕР_2 , водій ОСОБА_1 .

Власником зазначеного транспортного засобу є Товариство з обмеженою відповідальністю "ПІВНІЧ ТРАНС".

За результатом перевірки встановлено та зазначено у акті, що на вказаному транспортному засобі «РУТА», державний номерний знак НОМЕР_2 здійснювалось перевезення пасажирів на маршруті №286 з порушенням законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (перевезення пасажирів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»), а саме: за відсутності схеми маршруту.

За результатом виявлених порушень складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №003460 від 23.05.2023 року.

На підставі Акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом №003460 від 23.05.2023 року в.о. начальника відділу державного нагляду (контролю) у Одеській області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №ПШ020016 від 03.07.2023, якою до ТОВ "ПІВНІЧ ТРАНС" застосовано адміністративно-господарський штраф у розмірі 17000 грн.

В матеріалах справи міститься акт прийому-передачі печаток, штампів, факсиміле ПАТ "ПІВНІЧТРАНС" від 09.02.2021 року, відповідно до якого заступник директора ТОВ "ПТ" Салановський О.О. передав, а провідний юрисконсульт ТОВ "ПТ" Макаренко В.В. отримав наступні печатки: "ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ПІВНІЧТРАНС" ВІДІЛ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ №1" у кількості 1 шт., "ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ПІВНІЧТРАНС" №1" у кількості 1 шт.

Відповідно до акту прийому-передачі печаток, штампів, факсиміле ТОВ "ПТ" від 09.02.2021 року, начальник юридичного відділу ТОВ "ПТ" Шерстньова О.С. передала, а заступник директора ТОВ "ПТ" Сагановський О.О. отримав печатку "LLC "ST" №3" у кількості 1 шт.

Згідно акту прийому-передачі печаток, штампів, факсиміле ТОВ "ПТ" від 04.03.2021 року, начальник юридичного відділу ТОВ "ПТ" Шерстньова О.С. передала, а інспектор ВУП ТОВ "ПТ" Космачова О.В. отримала печатку "ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПІВНІЧ ТРАНС" ВІДДІЛ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ №1" у кількості 1 шт.

Вирішуючи даний публічно-правовий спір, суд виходить з наступного.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015р. затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі Укртрансбезпека).

Відповідно до п. 1 вказаного Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 (далі - Положення №103), Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Згідно з п. 8 Положення №103, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 р. № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344-ІІІ).

Відповідно до ст.6 Закону № 2344-ІІІ державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Рейдові перевірки (перевірки на дорозі) дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

У разі проведення позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі) автомобільний перевізник, що буде перевірятися, про час проведення перевірки не інформується.

Під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, мають право, зокрема, використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, у тому числі в автоматичному режим.

Порядок проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) та порядок здійснення габаритно-вагового контролю визначаються Кабінетом Міністрів України.

Процедуру проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) щодо додержання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт визначено Порядком проведення рейдових перевірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р. (далі - Порядок № 1567), відповідно до пункту 4 якого рейдові перевірки (перевірки на дорозі) на автомобільному транспорті проводяться посадовими особами Укртрансбезпеки та її територіальних органів (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на рейдову перевірку (перевірку на дорозі) згідно з додатком 1-1, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку.

Згідно пункту 2 Порядку № 1567 рейдовим перевіркам (перевіркам на дорозі) підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних автомобільних перевізників (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Рейдовою перевіркою (перевіркою на дорозі) є перевірка транспортних засобів автомобільних перевізників на всіх видах автомобільних доріг на маршруті руху в будь-який час з урахуванням інфраструктури (автовокзали, автостанції, автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів, стоянки таксі і транспортних засобів, місця навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, зони габаритно-вагового контролю, інші об`єкти, що використовуються автомобільними перевізниками для забезпечення діяльності автомобільного транспорту) щодо додержання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт (пункт 14 Порядку № 1567).

Пунктом 15 Порядку № 1567 встановлено вичерпний перелік підстав під час проведення рейдової перевірки, серед яких зазначено перевірка наявності визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Відповідно до пункту 16 Порядку № 1567 під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) можливе, зокрема: використання засобів фото- і відеофіксації процесу перевірки, у тому числі в автоматичному режимі.

Згідно пунктів 20, 21 Порядку № 1567 виявлені під час рейдової перевірки (перевірки на дорозі) порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі виявлення в ході рейдової перевірки (перевірки на дорозі) транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовою особою (особами), що провела перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

За приписами ст.39 Закону № 2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надається пільга), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - електронний квиток та документи для пільгового проїзду.

Відповідно до п.1.3 Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 07.05.2010 р. № 278, автомобільний перевізник повинен забезпечити водія автобуса, що здійснює перевезення пасажирів за маршрутом регулярних перевезень, - таблицею вартості проїзду (крім міських перевезень), схемою маршруту та копією затвердженого організатором перевезень розкладу руху.

Згідно п.1.4 Порядку № 278 схема маршруту та розклад руху регулярних перевезень або відповідний примірник паспорта регулярних спеціальних перевезень пред`являються водієм автобуса під час здійснення перевезень пасажирів та перевізником за його місцезнаходженням для перевірки представникам Державної служби України з безпеки на транспорті під час здійснення ними державного контролю та працівникам уповноважених підрозділів Національної поліції України.

Пунктом 27 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. № 176, передбачено, що у разі здійснення міжміських та міжнародних перевезень на передньому і боковому трафаретах - найменування початкового та кінцевого пунктів маршруту (у разі здійснення міжнародних перевезень інформація подається двома мовами у два рядки: верхній - українською, нижній - мовою держави, до якої здійснюється перевезення).

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтями 39 і 48 цього Закону, - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналіз даних правових норм свідчить про те, що реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті покладено на Державну службу України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), яка здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Територіальні органи Укртрансбезпеки мають право проводити рейдові перевірки, під час яких перевіряти наявність визначених ст.39 Закону № 2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам, виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, інших нормативно-правових актів.

Для водія автобуса, який здійснює регулярні пасажирські перевезення, необхідними документами є, серед іншого, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду.

При цьому, у разі здійснення міжміських перевезень на передньому і боковому трафаретах повинно бути зазначено найменування початкового та кінцевого пунктів маршруту.

За відсутності вказаних документів перевізник притягується до відповідальності у вигляді застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 17000 грн.

З матеріалів справи вбачається, що під час проведення 23.05.2023 р. рейдової перевірки транспортного засобу марки РУТА, державний номерний знак НОМЕР_3 , що належить ТОВ "ПІВНІЧ ТРАНС", встановлено, що відсутня схема маршруту.

Однак, відеозаписом з нагрудної камери інспектора по акту №003460 від 23.05.2023 підтверджується, що водій при перевірці подав інспектору Укртрансбезпеки схему маршруту, яка долучена позивачем також до позовної заяви.

Суд не погоджується з висновками відповідача щодо присутності на схемі маршруту старої печатки, яка належала ПАТ "ПІВНІЧТРАНС", з огляду на наступне.

У матеріалах справи міститься схема маршруту № 286, в якій проставлено відбиток печатки "ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПІВНІЧ ТРАНС" ВІДДІЛ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ №1".

Відповідно до п. 1 глави 3 Розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 1000/5 від 18.06.2015 (далі Правила № 1000/5), право на застосування гербових печаток (для установ, які мають право використовувати державну символіку) або печаток установи із зазначенням найменування установи та ідентифікаційного коду (далі - печатка установи) закріплюється у положенні (статуті) установи і зумовлюється її правовим статусом.

Згідно з п. 2 глави 3 Розділу ІІ Правил № 1000/5, в установах дозволяється також застосовувати печатки структурних підрозділів (служби діловодства, бухгалтерії, кадрової служби тощо), печатки для окремих категорій документів (для копій, перепусток, конвертів тощо), а також металеві печатки - для опечатування приміщень, шаф, сейфів.

Відповідно до п.1.2 Статуту позивача, ТОВ "ПІВНІЧ ТРАНС" має круглу печатку та штамп зі своїм найменуванням, може мати додаткові печатки з написом "ДЛЯ ДОКУМЕНТІВ", "ДЛЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ", печатки з номерами: №1, №2, №3, інші…

Актом-прийому передачі від 09.02.2021 року підтверджується, що ТОВ "ПТ" передано для користування печатку "ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПІВНІЧ ТРАНС" ВІДДІЛ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ №1", відповідно відсутні сумніви, що печатка належить саме позивачеві.

Крім того, законодавством передбачена можливість використання печаток структурних підрозділів, яка і була проставлена на схемі маршруту № 286, і яка належить позивачеві.

Суд критично ставиться до доводів відповідача, що з копії схеми маршруту, наданої позивачем, відсутнє відповідне погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції, адже відповідно до п. 2.2 Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв`язку України №278 від 07.05.2010 року, не передбачено, що в схемі маршруту проставляється відмітка про погодження його з Національною поліцією.

Крім того, підрозділом Національної поліції погоджується саме паспорт маршруту, а не окремо схема маршруту.

Щодо того, що схема маршруту нанесена на карту з масштабом 1: НОМЕР_1 , то це не є предметом розгляду у даній справі, адже оскаржувана постанова була винесена саме на підставі відсутності такої схеми маршруту, зауваження щодо масштабу схеми маршруту з боку інспектора відповідача при перевірці були відсутні.

Таким чином, суд доходить висновку, що позивачем доведено наявність документів, відсутність яких була зафіксована в акті перевірки.

Також, суд наголошує, що під час розгляду справи відповідач не надав до суду належних та допустимих доказів на підтвердження відсутності у позивача під час перевірки 23.05.2023 року документів згідно вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Таким чином, на думку суду, за наявності вказаних обставин у відповідача були відсутні підстави для прийняття постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 03.07.2023 № ПШ020016.

Таким чином, оцінюючи встановлені судом обставини та факти, суд доходить висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративного-господарського штрафу від 03.07.2023 № ПШ020016 є правомірними та підлягають задоволенню.

Також, суд вважає необхідним у відповідності до вимог ст.139 КАС України стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача судовий збір в розмірі 2684 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 12, 139, 242-246, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ПІВНІЧ ТРАНС" (65025, м. Одеса, 21 км Старокиївської дороги, код ЄДРПОУ 05523553) до Державної служби України з безпеки на транспорті (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 51, код ЄДРПОУ 39816845), Відділу державного нагляду (контролю) у Одеській області (65008, м. Одеса, пл. Бориса Дерев`янка, 1, каб. 203, код ЄДРПОУ 39816845) про визнання протиправною та скасування постанови задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати Постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ020016 від 03.07.2023 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 51, код ЄДРПОУ 39816845) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПІВНІЧ ТРАНС" (65025, м. Одеса, 21 км Старокиївської дороги, код ЄДРПОУ 05523553) судовий збір у розмірі 2684 гривень.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.

Суддя Токмілова Л.М.