Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 жовтня 2010 р. № 2а-8493/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Дак Т.П.,
за участю представника позивача - Матюшко Х.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ 35855173)
до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
простягнення коштів,- ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулась у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення коштів до бюджету в сумі 320,00 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що проведеною перевіркою субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 виявлено порушення вимог ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»від 23.03.1996 року №98/96-ВР, зокрема, порушено порядок використання торгового патенту. За результатами проведеної перевірки винесено податкове повідомлення рішення №0007693311 від 16.12.2008 року на суму 320,00 грн.
Ухвалою суду від 23.09.2010 року відкрито провадження по справі.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не зявився, не повідомив суд про причини неявки, не заявляв клопотання про відкладення розгляду справи, хоча належним чином повідомлений про день, місце та час судового розгляду. Враховуючи наведене судом проведено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів згідно ст. 71 КАС України.
Заслухавши доводи представника позивача, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради 29.11.2005 року №2 415000 0000 011148.
Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова проведено перевірку субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2, результати якої відображені в Акті перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 15.12.2008 року №008138, зокрема виявлено порушення вимог ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» щодо порядку використання торгового патенту.
На підставі Акту проведеної перевірки, Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова було винесено податкове повідомлення-рішення №0007693311 від 16.12.2008 року, яким визначено штрафні санкції на суму 320,00 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними в цьому Законі видами підприємницької діяльності.
Статтею 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»передбачено, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів: на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 гривень.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»торговий патент повинен бути розміщений:
- на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності - біля касового апарату;
- на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;
- на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях;
- у пунктах обміну іноземної валюти;
- у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
Згідно ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.
Відповідно до п.1.5 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-ІІІ штрафна санкція - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.
Штрафні (фінансові) санкції, нараховані органами державної податкової служби за порушення вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»не є податковими зобовязаннями у визначені Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», тому норми останнього не поширюються на зазначені штрафні санкції. У разі несплати такі штрафні санкції не можуть набувати статусу податкового боргу, а також не можу застосовуватись порядок, передбачений Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно із ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами і доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: ... «подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна».
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 7- 14, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету України заборгованість по штрафних санкціях в сумі 320 (триста двадцять ) грн. 00 коп.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 07 жовтня 2010 року.
Суддя Сакалош В.М.