Постанова № 11636910, 17.08.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
17.08.2010
Номер справи
2а-1850/10/2770
Номер документу
11636910
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.08.10Справа №2а-1850/10/2770 м. Севастополь

10 год. 30 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: судді - Водяхіна С.А., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя доСевастопольської міської організації Комуністичної партії трудящих про припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась з позовом доСевастопольської міської організації Комуністичної партії трудящих про припинення юридичної особи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що юридична особа Севастопольська міська організація Комуністичної партії трудящих зареєстрована в Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя (далі ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя) як платник податків та зборів, проте понад рік не надає податкову звітність. Позивач просить припинити юридичну особу відповідача.

В судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача у порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, про причини не прибуття або поважність причин неприбуття суд не повідомив, явку повноважного представника до суду не забезпечив.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої,апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом;

Згідно з ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

При таких обставинах суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників позивача та відповідача у порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи доказами.

Суд, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої знаходяться Державні податкові інспекції.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування", платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких відповідно до Закону покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Статтею 14 Закону України "Про об'єднання громадян" встановлено, що у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.

Згідно з ч. 3 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", об'єднання громадян, благодійні організації, політичні партії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, асоціації органів місцевого самоврядування, банки, торгово-промислові палати, фінансові установи (у тому числі кредитні спілки), біржі, інші установи та організації, для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", платники податків зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Статтями 24, 25, 26 Закону України "Про об'єднання громадян" встановлено, що об'єднання громадян зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством. Контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції. Об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.

Пунктом 7.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", визначені правила оподаткування неприбуткових установ і організацій.

Абзацом "б" даної норми Закону встановлено, що ця стаття застосовується до неприбуткових установ і організацій, які є, зокрема: політичними партіями, громадськими організаціями інвалідів та їх місцевими осередками, створеними згідно з Законом України "Про об'єднання громадян".

Центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997 р. № 233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.08.1997 р. за № 290/2094 затверджений Порядок складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями,

Пунктом 4.1. вказаного Порядку, звіт подається неприбутковою установою до податкового органу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа (а.с. 5), та знаходиться на обліку в ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків, адреса місцезнаходження за ЄДРПОУ: 99021, м. Севастополь, вул. Марінеско, 21 кв. 20, код за ЄДРПОУ 34030483.

Згідно довідки ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя, відповідач заборгованості перед бюджетом не має (а.с. 9).

Проте понад року, а саме з моменту реєстрації - з 04.02.2006 року, відповідач не надає податкову звітність, у звязку з чим ДПІ у Гагарінському районі м.Севастополя було складено довідку про порушення податкового законодавства (а.с. 6, 7).

Статтями 27, 28 Закону України "Про об'єднання громадян" встановлено, що об'єднання громадян несуть відповідальність, передбачену цим Законом та іншими законодавчими актами України. За порушення законодавства до об'єднання громадян може бути застосоване стягнення, зокрема, примусовий розпуск (ліквідація).

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", підставами для постановлення судом рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Ненадання відповідачем до державної податкової інспекції податкових декларацій та документів фінансової звітності більше року є порушенням вимог законодавства про оподаткування, та є підставою для припинення юридичної особи.

Враховуючи наведене, а також приймаючи до уваги право органів державної податкової служби звертатися до суду з позовом про припинення юридичної особи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 3, 122, 128, 158-163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя - задовольнити.

Припинити юридичну особу - Севастопольської міської організації Комуністичної партії трудящих, адреса місцезнаходження за ЄДРПОУ: 99021, м. Севастополь, вул. Марінеско, 21 кв. 20, код за ЄДРПОУ 34030483, розрахункові рахунки відсутні.

Заходи щодо здійснення процедури припинення юридичної особи покласти на Севастопольську міську організацію Комуністичної партії трудящих.

Копію постанови, після набрання законної сили, направити до Державного реєстратора у Гагарінському районі м. Севастополя та Головного Управління юстиції в м. Севастополі.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя< підпис >С.А. Водяхін

< З оригіналом згідно >

< Суддя ><підпис ><Суддя >