Єдиний державний реєстр судових рішень 15.01.24
Справа № 522/619/24-Е
Провадження № 2-а/522/55/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2024 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючої судді - Свяченої Ю.Б.,
за участі секретаря судового засідання Сулима А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України громадянина Азербайджанської Республіки ОСОБА_2
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 14.07.2023 року по справі № 522/13940/23 вирішено позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області (код ЄДРПОУ 37811384, м. Одеса, вул. Преображенська, 44) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України задовольнити та затримати ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України строком на 6 місяців до 13.01.2024 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.
ОСОБА_1 , не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 03.08.2023 року по справі № 522/13940/23 вирішено апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Приморського районного суду м. Одеси від 14 липня 2023 року залишити без змін..
13.01.2024 року до Приморського районного суду м. Одеси через систему «Електронний суд» звернувся представник Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області з позовом до ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України громадянина Азербайджанської Республіки ОСОБА_2 .
Позивач посилається на те, що на даний час неможливо забезпечити примусове видворення ОСОБА_1 , у зв`язку з тим, що до теперішнього часу не отримано інформації з Одеської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, та неодержання інформації з країни громадянської належності з Посольства Азербайджанської Республіки в Україні документів, необхідних для ідентифікації особи - ОСОБА_1 , а також відсутні документи, що дозволяють завершити процедуру ідентифікації та перетнути державний кордон України, та тим, що він не може бути документований сертифікатом на повернення в країну попереднього проживання, що в свою чергу не дає можливості виконати рішення про його примусове видворення за межі України.
Також позивач просив суд поновити сроки на звернення до суду, так як причини пропуску строків є поважними.
Так в обгрунтування позивач зазначає що лише 12.01.2024 до ГУ ДМС в Одеській області надійшла відповідь № 3-13-25/2- 326/2024/D2/RQ з наданою інформацією стосовно батьків відповідача, що необхідне для проведення ідентифікації ОСОБА_1 . У зв`язку з тим, що відповідь № 3-13-25/2-326/2024/D2/RQ надійшла до ГУ ДМС в Одеській області лише 12.04.2024, позивачем порушено строк звернення з причин, що не залежить від ГУ ДМС в Одеській області
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 15.01.2024 року справу призначенно судового розгляду на 15.01.2024 року.
У судовому засіданні 15.01.2024 року представник позивача позов підтримав та просив задовольнити.
Відповідач, за участю перекладача та його представників заперечували проти задоволення позову.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила поновити строк звернення до суду, по причині його пропуску по поважних причин, які викладені в позовній заяві. Відповідач вважає позов позов необгрунтованим. Представники відповідача у судовому засіданні позов не визнали, вважають, що у позивача було достатньо часу для встановлення особи відповідача. Окрім цього позивачем строк для звернення до суду пропущений без поважних підстав.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи учасників справи, суд приходить до наступних висновків.
Згідно із частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
За правилами ч. 7 ст. 5 КАС України іноземці та особи без громадянства користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що і громадяни України.
Згідно з ч. 4 ст. 46 КАС України іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
Судом встановлено, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 14.07.2023 року по справі № 522/619/24-Е вирішено позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області (код ЄДРПОУ 37811384, м. Одеса, вул. Преображенська, 44) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України задовольнити та затримати ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України строком на 6 місяців до 13.01.2024 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.
ОСОБА_1 , не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 03.08.2023 року по справі № 522/13940/23 вирішено апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Приморського районного суду м. Одеси від 14 липня 2023 року залишити без змін..
13.01.2024 року до Приморського районного суду м. Одеси через систему «Електронний суд» звернувся представник Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області з позовом до ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України громадянина Азербайджанської Республіки ОСОБА_2 .
З матеріалів справи вбачається, що Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 07.08.2023 за вих. № 5100.5.7-8457/51.2-23 звернулось до Надзвичайного і Повноваженого Посла Азербайджанської Республіки в Україні із запитом щодо проведення ідентифікації, підтвердження або спростування факту належності до громадянства Азербайджанської Республіки, а у разі підтвердження - документувати свідоцтвом на повернення без плати консульського збору, направивши на їх адресу кольорові фотографії громадянина ОСОБА_1 розміром 3 х 4 см у кількості 2 штук, фотокопію свідоцтва про повернення на батьківщину серії НОМЕР_1 та фотокопію свідоцтва про народження номеру НОМЕР_2 .
Посольство Азербайджанської Республіки в Україні 22.08.2023 за вих. № 4/KYV/203/23 письмово повідомило Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області про те, що належність чи неналежність до громадянства Азербайджанської Республіки визначається «Порядком визначення належності особи до громадянства Азербайджанської Республіки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів Азербайджанської Республіки № 84 від 18.03.2015.
Зважаючи на вищевикладене, та відповідно до «Порядку визначення належності особи до громадянства Азербайджанської Республіки», для продовження процедури ідентифікації особи уродженця ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Посольство просить надати, за можливості, перелік документів, зазначених у Порядку.
Втім, 28.09.2023 за вих. № 4877.5/841-23 з Державної установи «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області надійшов лист разом з копією доповідної записки про те, що 27.09.2023 запропоновано громадянину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заповнити анкету встановленого зразка з метою ідентифікації та належності до громадянства Азербайджанської Республіки, але останній відмовився від заповнення анкети.
Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 06.10.2023 за вих. № 5100.5.7-11822/51.2-23 звернулось до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України із запитом щодо отримання інформації перетину державного кордону України, громадянином Азербайджанської Республіки на установчі дані ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , в період з 01.01.2010 по 13.07.2023 та згідно якого паспортного документу.
Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України 06.10.2023 за вих. № 91-48737/18/23, з метою дотримання посадовими особами головного центру обробки спеціальної інформації вимог чинного законодавства при поширенні конфіденційної інформації, що містить персональні дані осіб, повідомив, що у Головного центру обробки спеціальної інформації немає правових підстав для надання запитуваної інформації.
Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 11.10.2023 за вих. № 5100.5.7-11991/51.2-23 звернулось до Управління служби безпеки України в Одеській області, із запитом щодо отримання інформації стосовно громадянина Азербайджанської Республіки на установчі дані ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи проходить зазначена особа у кримінальних провадженнях у статусі потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, якщо так, просимо вказати номер кримінального провадження, та статтю/статті Кримінального кодексу України, а також, якщо обвинувальний акт розглядається судом (судами) просимо вказати назву суду, номер судової справи (провадження), чи обирався запобіжний захід та на якій стадії знаходиться судовий розгляд. Також, якщо стосовно зазначеної особи судом винесений обвинувальний/виправдувальний вирок, також проінформувати за вказаним фактом.
Управління служби безпеки України в Одеській області 19.10.2023 за вих. № 65/16/5950 повідомила, що Управлінням СБУ в Одеській області не розслідувались кримінальні провадження, у яких громадянин Азербайджанської Республіки ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебував у статусі підозрюваного або потерпілого.
Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 11.10.2023 за вих. № 5100.5.7-11990/51.2-23 звернулось до ГУНП в Одеській області, із запитом щодо отримання інформації стосовно громадянина Азербайджанської Республіки на установчі дані ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи проходить зазначена особа у кримінальних провадженнях у статусі потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, якщо так, просимо вказати номер кримінального провадження, та статтю/статті Кримінального кодексу України, а також, чи скерований обвинувальний акт до суду та на якій стадії знаходиться судовий розгляд.
Головне управління Національної поліції в Одеській області 23.10.2023 за вих. № 4/1-13803, повідомили, що відповідно до відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань пошук здійснювався за атрибутом «правопорушник»), встановлено, підпорядкованими слідчими підрозділами ГУНП в Одеській області ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлені про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, обвинувальні акти яких скеровані до суду, для розгляду по суті.
Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 11.10.2023 за вих. № 5100.5.7-11989/51.2-23 звернулось до Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України із запитом щодо отримання інформації стосовно громадянина Азербайджанської Республіки на установчі дані ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи проходить зазначена особа у кримінальних провадженнях у статусі потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, якщо так, просимо вказати номер кримінального провадження, та статтю/статті Кримінального кодексу України, а також, чи скерований обвинувальний акт до суду та на якій стадії знаходиться судовий розгляд.
Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 11.10.2023 за вих. № 5100.5.7-11988/51.2-23 звернулось до Одеської обласної прокуратури із запитом щодо отримання інформації стосовно громадянина Азербайджанської Республіки на установчі дані ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи проходить зазначена особа у кримінальних провадженнях у статусі потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, якщо так, просимо вказати номер кримінального провадження, та статтю/статті Кримінального кодексу України, а також, чи скерований обвинувальний акт до суду та на якій стадії знаходиться судовий розгляд. Також, якщо стосовно зазначеної особи судом винесений обвинувальний/виправдувальний вирок, також проінформувати за вказаним фактом.
Крім того, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 12.10.2023 за вих. № 5100.5.7-12160/51.2-23 звернулось до Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України із запитом щодо отримання інформації стосовно батьків громадянина Азербайджанської Республіки на установчі дані ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , їх установчі дані та за можливості направити копії паспортних документів. Також, перевірити, чи навчався ОСОБА_1 в учбових закладах на території України.
Надалі, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області 01.12.2023 за вих. № 5100.5.7/26234-23 звернулось до Державної установи «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» щодо проведення опитування громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , на предмет з`ясування громадянства, анкетних та паспортних даних останнього, з уточнювальними питаннями.
З Державної установи «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» 08.12.2023 за вих. № 4877.5/1087-23 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області надійшов лист разом з актом відмови від підпису про те, що 08.12.2023 запропоновано громадянину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заповнити анкету встановленого зразка з метою ідентифікації та належності до громадянства будь якої з держав, але останній відмовився від заповнення анкети.
Згідно з ч.4 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.
Відповідно до ч.1 ст.289 КАС України за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, на підставі заяви поданої органом охорони державного кордону до іноземця або особи без громадянства суд може застосувати такий захід як затримання з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України.
Частинами 11-13 ст.289 КАС України передбачено, що строк затримання іноземців та осіб без громадянства у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства, такий строк може бути продовжено, але загальний строк затримання не повинен перевищувати вісімнадцять місяців.(Частина одинадцята статті 289 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2813-IX від 01.12.2022)
Про продовження строку затримання не пізніш як за п`ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов. У такому позові зазначаються дії або заходи, що вживалися органом (підрозділом) для ідентифікації іноземця або особи без громадянства, забезпечення виконання рішення про примусове видворення (реадмісію) або для розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.
Умовами, за яких неможливо ідентифікувати іноземця чи особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи, є: 1) відсутність співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його ідентифікації; 2) неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства чи документів, необхідних для ідентифікації особи.
Верховним судом в постанові від 27.02.2020 по справі № 585/2811/19 зазначено, що «Затримання особи-відповідача не зважаючи на серйозність заходу, з огляду на встановлені судами фактичні обставини, є цілком виправданими та належними, тому як в даному випадку застосування інших, менш суворих заходів, буде недостатніми для гарантування виконання такою особою певних обов`язків пов`язаних із залишенням території України. Затримання до закінчення проведення процедури видворення, в тому числі для належної ідентифікації особи, відповідає національному законодавству, воно є також необхідним за конкретних обставин».
Верховним Судом в постанові від 17 січня 2019 року у справі №743/1240/17 висловлено наступну позицію: чинним законодавством наведено вичерпний перелік підстав, які передбачають неможливість примусового видворення особи, а продовження строку затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні можливе лише за їх наявності.
Така практика покликана стимулювати позивачів до активних дій щодо видворення відповідача у встановлений законом 6-місячний строку за реальної можливості встановити його особу, а не займатися формалізмом та утриманням іноземців за рахунок державного бюджету.
Продовження строку затримання не пізніш як за п`ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов. У такому позові зазначаються дії або заходи, що вживалися органом (підрозділом) для ідентифікації іноземця або особи без громадянства, забезпечення виконання рішення про примусове видворення чи реадмісію або для розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні (відповідно до ч. 13. ст. 289 КАС України, редакція від 19.04.2023).
З системного аналізу наведених правових норм слідує, що у випадку неможливості забезпечення примусового видворення, строк затримання такої особи може бути продовжено шляхом подання відповідного адміністративного позову, який подається кожні шість місяців.
Затримання іноземця або особи без громадянства та поміщення до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, можливо також з метою ідентифікації, однак з обов`язковим забезпеченням примусового видворення з України.
Суд констатує, що питання доцільності затримання ОСОБА_1 було досліджено при розгляді справі 522/13940/23 та підтверджено після апеляційного перегляду у постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 03.08.2023 року.
З матеріалів справи вбачається, що не дивлячись на численні запити Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області отримати належну інформацію з країни громадянської належності іноземця чи документів, необхідних для ідентифікації особи не вдалося.
Так, 08.01.2024 року Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області отримано відповідь № 4/KYY/007/24 з Посольства Азербайджанської Республіки в Україні в якій вказується наступне:
«За наявною інформацією неможливо підтвердити належність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до громадянства Азербайджанської Республіки.»
Виходячи з наданої відповіді суд приходить до висновку, що надана посольством інформація не є чіткою та конкретною та не дозволяє достеменно встановити факт громадянської належності ОСОБА_1 , адже надана інформація не підтверджує та не спростовує того, чи є станом на зараз, або чи був взагалі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянином Азербайджанської Республіки.
Також суд встановлює, що 15.01.2024 року до суду надано інформацію з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань № 511/55/114/02-2024.
Так з наданої інформації вбачається наступне:
«13.07.2023 року співробітниками Департаменту стратегічних розслідувань НПУ встановлено, місцезнаходження кримінального авторитета ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є в санкційних списках РНБО під номером 655, згідно додатку до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" введених у дію Указом Президента України від 21.05.2021 № 203/2021, який порушив правила перебування іноземців в Україні та запрошено останнього до ГУ ДМС в Одеській області.
Оскільки дії останнього становлять загрозу національній безпеці України, громадському порядку в Україні та це є необхідним для охорони здоров`я, захисту прав і законних інтересів громадян України у взаємодії з ДМС України в Одеській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 203 - 1 КУпАП, який порушив правила перебування іноземців в Україні.
Цього ж дня на підставі рішення ГУ ДМС України в Одеській області нелегального мігранта, громадянина Азербайджанської Республіки на установочні дані ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 поміщено до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
14.07.2023 року ГУДМС України в Одеській області підготовлено позовну заяву до Приморського районного суду м. Одеси, які звернулись з позовом до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про затримання з метою ідентифікації та забезпечення подальшого примусового видворення за межі України.
14.07.2023 року суддя Приморського районного суду м. Одеси ухвалив рішення затримати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою забезпечення ідентифікації та примусового видворення за межі території України строком на шість місяців з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.
Крім того, УСР в Одеській області ДСР НПУ встановлено, що громадянин ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 народився на території Азербайджанської Республіки, Агджабединського району, с. Караханли, в родині громадян Азербайджанської Республіки та набув громадянство Азербайджанської Республіки, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_3 , видане 16 березня 1990 року.
Батьки громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : Мати - ОСОБА_7 , за національністю азербайджанка.
Батько - ОСОБА_8 , за національністю азербайджанець.
В 2005 році, у віці 15 років громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із батьками приїхали на територію України та оселилися у місті Одесі. Згідно листа представництва Міністерства Внутрішніх Справ Азербайджанської Республіки у складі Посольства Азербайджанської Республіки в Україні № 64/20 від 29.07.2020 року ОСОБА_1 залишив територію Азербайджанської Республіки 18.07.2005 року будучи неповнолітнім та на батьківщину не повертався.
В Національній поліції України наявні копії документів на громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :
- свідоцтво про народження НОМЕР_3 , видане 16 березня 1990 року;
- сертифікат про повторний в`їзд до Азербайджанської Республіки, виданий 05.05.2016 року Посольством Азербайджанської Республіки в Україні Консульський відділ м. Київ № НОМЕР_1 (власник цього сертифікату є громадянином Азербайджанської Республіки).
Таким чином, з наданої інформації суд встановлює, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 набув громадянства Азербайджанської Республіки за народженням. В той же час, з матеріалів справи вбачається, що на даний час ГУ ДМС в Одеській області не одержано інформації з країни громадянської належності відповідача чи документів, необхідних для ідентифікації особи як громадянина Азербайджанської Республіки або особи яка була позбавлена громадянства та є особою без громадянства, а також відсутні документи, що дозволяють перетнути державний кордон України. Вищевказане не дає можливості виконати рішення про його примусове видворення за межі України.
Враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку про задоволення заяви про поновлення позивачу строку на звернення до суду, причини пропуску строків суд визнає поважними Також суд приходить до висновку, що є всі правові підстави для задоволення позову та продовження строку затримання ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.
Разом з тим, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 суд встановлює, що отримана інформація 15.01.2024 року від Департаменту стратегічних розслідувань № 511/55/114/02-2024 дозволить позивачу у стислі строки повторно звернутися до Посольства Азербайджанської Республіки в Україні та документально ідентифікувати особу відповідача, а тому суд вважає, що наразі достатнім строком для продовження затримання буде один місяць, який за необхідності може бути продовжений.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 72-78, 229, 242, 244, 293, 295 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про поновлення строку для звернення до суду задовольнити. Поновити Головному управлінню Державної міграційної служби України в Одеській області строк звернення до суду.
Адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України громадянина Азербайджанської Республіки ОСОБА_2 - задовольнити частково.
Продовжити строк затримання на один місяць , а саме по 15 лютого 2024 року ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.
Рішення суду звернути до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання до суду першої інстанції апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення. Оскарження рішення не зупиняє його негайного виконання.
Повний текст рішення суду складено 15.01.2024 року.
Суддя Ю.Б. Свячена