Ухвала суду № 116264347, 11.01.2024, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2024
Номер справи
380/907/23
Номер документу
116264347
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№ 380/907/23

У Х В А Л А

в порядку судового контролю за виконанням судового рішення

11 січня 2024 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сподарик Н.І., розглянувши у письмовому провадженні звіт Державної податкової служби України про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» до Державної податкової служби України, Відокремленого підрозділу Державної податкової служби Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій,-

в с т а н о в и в:

У проваджені Львівського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» (81740, Львівська область, Жидачівський район, смт. Гніздичів, вул. Грушевського, 1; код ЄДРПОУ 37291385) до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 43005393), Відокремленого підрозділу Державної податкової служби Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ ВП 43968090) з вимогами:

- №7506604/37291385 від 25.10.2022 про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 09.08.2022;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» №12 від 09.08.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою подання її на реєстрацію.

Рішенням суду від 29.03.2023 адміністративний позов задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасувано рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №7506603/37291385 від 25.10.2022 про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 07.08.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 07.08.2022, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» датою її подання на реєстрацію.

Стягнуто з Державної податкової служби України за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» судовий збір в сумі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.

Стягнуто з Головного управління ДПС у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» судовий збір в сумі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.

Додатковим рішенням від 11.04.2023 заяву представника позивача про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу задоволено частково.

Стягнуто з Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ ВП 43968090) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» (81740, Львівська область, Жидачівський район, смт. Гніздичів, вул. Грушевського, 1; код ЄДРПОУ 37291385) понесені у справі № 380/907/23 витрати на професійну правничу допомогу в сумі 1500 (одна тисяча п`ятсот) гривень.

Стягнуто з Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8; код ЄДРПОУ 43005393) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» (81740, Львівська область, Жидачівський район, смт. Гніздичів, вул. Грушевського, 1; код ЄДРПОУ 37291385) понесені у справі № 380/907/23 витрати на професійну правничу допомогу в сумі 1500 (одна тисяча п`ятсот) гривень.

В іншій частині заяви представника позивача про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу відмовлено.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.07.2023 апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29 березня 2023 року у справі № 380/907/23 повернуто скаржнику.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2023 апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області залишено без задоволення, а додаткове рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2023 року в справі № 380/907/23 - без змін.

10.08.2023 Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчі листи.

21.09.2023 за вх. №72104 від представника позивача надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку ст. 382 КАС України.

Ухвалою суду від 28.09.2023 заяву представника позивача про встановлення судового контролю за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» до Державної податкової служби України, Відокремленого підрозділу Державної податкової служби Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій задоволено. Зобов`язано ДПС України подати до Львівського окружного адміністративного суду протягом 30 (тридцяти) днів з моменту набрання ухвалою законної сили звіт про виконання рішення суду від 29.03.2023 у справі №380/907/23 в частині зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 07.08.2022, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «КПК-АГРОІНВЕСТ» датою її подання на реєстрацію.

Не погоджуючись з вказаною ухвалою, відповідач оскаржив її в апеляційному порядку.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду 30.11.2023 апеляційну скаргу Державної податкової служби України залишено без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2023 року у справі №380/907/23 без змін.

21.12.2023 за вх.№98434 від представника ДПС України надійшов звіт про виконання судового рішення. Повідомив, що згідно інформаційної системи податкова накладна № 9 від 09.08.2022 подана ТОВ «КПК-АГРОІНВЕСТ», яка визначена рішенням суду, зареєстрована в ЄРПН. Просив прийняти звіт про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.09.2023 у справі №380/907/23.

25.12.2023 за вх.№98973 адміністративна справа №380/907/23 повернулась до Львівського окружного адміністративного суду.

У зв`язку з перебуванням головуючої судді у відпустці, розгляд питання щодо прийняття звіту про виконання рішення суду у справі №380/907/23 призначено на 11.01.2024.

Сторони в засідання суду не з`явились, були належним чином повідомленні про дату, час та місце розгляду справи. З огляду на неявку сторін та не повідомлення про причини такої неявки, суд ухвалив продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження.

При вирішенні питання про прийняття звіту про виконання судового рішення суд керується таким.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з положеннями стаття 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VIII від 02.06.2016 (далі - Закон № 1402-VIII) судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Частинами 4, 7 ст. 13 Закону № 1402-VIII визначено, що невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

В силу дії норми ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У рішенні № 16-рп/2009 від 30.06.2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 пп. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).

Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід`ємна частина судового процесу для цілей ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зважаючи на важливість реального виконання судових рішень, це питання неодноразово ставало предметом обговорення як на національному, так і на міжнародному рівнях. Регулюванню цього питання, зокрема, присвячена Рекомендація № Rec (2003) 16 від 09.09.2003 року Комітету міністрів Ради Європи державам-членам «Про виконання адміністративних рішень і судових рішень у галузі адміністративного права», обов`язкова для виконання Україною як членом Ради Європи, в якій зазначається, що держави-члени повинні забезпечити виконання судових рішень адміністративними органами в межах розумного строку. Вони мають вживати всіх необхідних заходів згідно з законом з метою надання цим рішенням повної сили. У разі, якщо адміністративний орган не виконує судового рішення, слід передбачити відповідну процедуру, що дозволятиме домагатися виконання такого рішення, зокрема, за допомогою винесення судових заборон або накладення штрафів. Держави-члени повинні забезпечити притягнення адміністративних органів до відповідальності за відмову у виконання та невиконання судових рішень. Посадові особи, відповідальні за невиконання судових рішень, також можуть притягуватись до дисциплінарної, цивільної або кримінальної відповідальності у разі невиконання таких рішень.

Також у рішенні Європейського суду з прав людини від 19 березня 1997 року у справі «Горнсбі проти Греції» суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як невід`ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов`язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін (п. 40).

Із наданої боржником квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних судом встановлено, що податкова накладна ТзОВ «КПК-АГРОІНВЕСТ» №9 від 09.08.2022 зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання на реєстрацію із відміткою, що документ зареєстровано за рішенням суду.

Отже, суд дійшов висновку, що Державною податковою службою України у повному обсязі виконано рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.03.2023 у справі №380/907/23, а відтак звіт слід прийняти.

Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 293-295, 382, КАС України, суд -

у х в а л и в:

Звіт Державної податкової служби України про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.03.2023 року у справі №№380/907/23 за позовом Фермерського господарства «КПК-АГРОІНВЕСТ» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про скасування рішення та зобов`язання вчинити дії- прийняти.

Копію ухвали надіслати сторонам.

Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати складання повного тексту ухвали.

СуддяСподарик Наталія Іванівна