Постанова № 11619983, 07.10.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2010
Номер справи
3532/10/2170
Номер документу
11619983
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" жовтня 2010 р.

13 год.17 хв.Справа № 2-а-3532/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василяки Д.К.,

при секретарі: Бабкіній О.В., за участю прокурора Пагуби Т.В., представника відповідача Руденко І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Великолепетиської центральної районної лікарні про стягнення заборгованості,

встановив:

Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - позивач) звернувся з позовом про стягнення з Великолепетиської центральної районної лікарні (далі - відповідач) 1320,00 грн. штрафу.

Представник прокуратури Херсонської області позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив: Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Південному регіоні, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», керуючись статтею 9 Закону України «Про електроенергетику", Положенням про державний енергетичний нагляд за режим споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України 13.02.2006 № 131), в ході перевірки енергетичних обєктів відповідача встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правила улаштування електроустановок, Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж, Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду, що підтверджується актом обстеження від 21.08.09 № 05/31-0257.

На підставі вказаного акту Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Південному регіоні винесено припис № 05/31-0257/1 від 21.08.09р., яким приписано усунути порушення Закону України «Про електроенергетику» та нормативно-правових актів в енергогосподарстві, про виконання припису повідомити Інспекцію до 22.11.09р.

Актом перевірки Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Південному регіоні № 05/31-0032 від 26.11.09р. установлено не виконання вимог припису № 05/31-0257/1 від 21.08.09р, що є порушенням ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику».

Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в південному регіоні про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику № 05/31-0007 від 27.11.09р. за не виконання вимог припису накладено на відповідача штраф у розмірі 1320,00 грн., що підлягає сплаті до Державного бюджету України протягом 30 днів з дня винесення постанови.

За результатом розгляду справи судом встановлено, що відповідачем виконано вимоги припису частково та з порушенням строків встановлених приписом.

Закон України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 року N 575/97-ВР визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі та регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Частиною четвертою статті 9 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Частиною пятою статті 9 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема: отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Положеннями статті 27 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Нормами Положення встановлено, що штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи мають право, зокрема, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та оформляється постановою.

Суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Як встановлено в судовому засіданні, припис Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Південному регіоні № 05/31-0257/1 від 21.08.09р. та постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику № 05/31-0007 від 27.11.09р., відповідачем в судовому порядку, не оскаржувалися, разом з тим дані рішення не були виконані відповідачем в повному обсязі у встановлений строк.

Аналізуючи викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що за порушення законодавства про електроенергетику на адресу відповідача правомірно винесено припис, за невиконання вимог якого в повному обсязі обґрунтовано застосовано штрафні санкції, визначені постановою № 05/31-0007 від 27.11.09р.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Беручи до уваги те, що штраф у розмірі 1320,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, рішення про його застосування не оскаржив, доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надав, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Великолепетиської центральної районної лікарні (74501, Херсонська обл., смт. Велика Лепетиха, вул., Островського,11, код ЄДРПОУ 02003936) до державного бюджету Великолепетиського району на р/р 31113106700083, одержувач держбюджет Великолепетиського району 21081100, код ОКПО 24103839, банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010) штраф в розмірі 1320 (одна тисяча триста двадцять) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 12 жовтня 2010 р.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 6.19