Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.10.10Справа №2а-2632/10/2770 < Текст >, <Поле для ввода текста >
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Лотова Ю.В., розлянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, буд. 16, кв. 56-58, м. Севастополь, 99008);< Список ><Позивач в особі >
доБлагодійного фонду «Благодійний фонд Кондратевського» (пр-т , Нахімова, 10, кв. 22, м. Севастополь, 99011);< Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення заборгованості
Обставини справи :
06.09.2010 р. Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Благодійного фонду «Благодійний фонд Кондратевського» про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості в сумі 442,17 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 08.09.2010 року відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-2632/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 08.09.2010 року закінчено підготовче провадження у справі № 2а-2632/10/2770, адміністративну справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання не зявилась, надала до суду телефонограму, якою просила розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі по тексту Закон України № 1058), Законом України № 400/97-ВР від 26 червня 1997 р. про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (далі - Закон України № 400)
Представник відповідач у судове засідання не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 08.09.2010 року не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причину неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закон України № 1058, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ст.ст. 58, 63 Закону України № 1058 та п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України N 121/2001 від 01.03.2001, (далі по тексту Положення) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Таким чином позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості по страхових внесках та пені.
Судом встановлено, що благодійний фонд «Благодійний фонд Кондратевського» є юридичною особою, що включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ідентифікаційний код 25875930, та є платником страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя.
Згідно зі ст. 14 Закону України № 1058 роботодавці підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, є страхувальниками.
Відповідно до п.п.4, п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону України № 1058 страхувальники зобовязані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Пунктом 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону України № 1058 встановлено, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної систем, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом і в розмірах, передбачених Законом України № 400 для відповідних платників збору.
Розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. під № 64/8663 (далі Інструкція) страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати і використання, а також незалежно від того, чи були вказані суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної платні (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Згідно зі ст. 106 Закону України № 1058 суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені і застосуванням фінансових санкцій. Нарахування пені починається з першого календарного дня, наступного за днем настання терміну відповідно платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником. Про нарахування пені і накладення штрафів посадовці виконавських органів Пенсійного фонду виносять ухвалу, яка протягом трьох робочих днів з дня його винесення має бути направлена страхувальнику, банку або організації, що здійснює виплату пенсій. Суми пені і штрафів підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідного рішення.
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України №1058 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків вказаних сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів (у редакції Закону України №1058, яка діяла до 11.06.2009 р.).
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів розрахована за кожний день прострочення платежу.
Позивачем у відношенні відповідача 09.02.2009 р. винесені рішення № 141 про застосування фінансові санкцій у розміри 0,00 грн. та нарахування пені у розмірі 442,17 грн., за несвоєчасне перерахування страхових внесків за період з 01.01.2004 року до 16.05.2006 року.
Рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 141 від 09.02.2009 р. були надіслані за юридичною адресою відповідача але були повернути на адресу позивача.
Згідно з п. 15 ст. 106 Закону України № 1058, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем, на час розгляду справи по суті, зі сплати пені складає 442,17 грн. що підтверджується матеріалами справи.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1)Адміністративний позов задовольнити повністю.
2)Стягнути з Благодійного фонду «Благодійний фонд Кондратевського» (пр-т , Нахімова, 10, кв. 22, м. Севастополь, 99011, ідентифікаційний код 25875930) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, буд. 16, кв. 56-58, м. Севастополь, 99008, ЄДРПОУ 22274991, в СМВ № 4548 ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 384027, на р/р 25604705100012, 25600705100113) заборгованість в сумі 422,17 грн. (чотириста двадцять дві грн. 17 коп.) на р/р 256022.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
< Текст >
Суддя< підпис >Ю.В. Лотова
< З оригіналом згідно >
Суддя< підпис >Ю.В. Лотова