Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2024 рокусправа № 380/27915/23
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Карп`як Оксана Орестівна, розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Яворівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; надалі - Позивач) до Яворівської міської ради Львівської області (вул. Львівська, 15, м. Яворів, Львівська область, 81000; код ЄДРПОУ 33213539; надалі - Відповідач) з вимогами:
Визнати порушення мого права на інформацію Яворівською міською радою, а саме:
- несвоєчасне надання інформації на питання №1 , №2, №3 Інформаційного запиту від 30.08.2023 року;
- ненадання обгрунтованої відповіді на питання №5 Інформаційного запиту від 30.08.2023 року в частині дати ліквідації сміттєзвалища та забезпечення ліквідації сміттєзвалища.
- не направлення запиту (в частині питання №5) до належного розпорядника інформації - КП ЯМР "Житлокомунсервіс" (невиконання зобов`язання передбаченого ч.3 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації") з повідомленням запитувача.
Зобов`язати Відповідача повторно розглянути питання №5 Інформаційного запиту від 30.08.2023 року, надати обгрунтовану відповідь та виконати вимоги ч.3 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", щодо скерування запиту (питання №5) до належного розпорядника інформації.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації. Позивач вказує, що відповідач листом № 6125 від 13.09.2023 надав неповну та неточну інформацію щодо питань №1, 2 та № 3. Наведене зумовило звернення до суду з цим позовом.
Суд відкрив провадження в адміністративній справі за цим позовом та вирішив розглянути таку справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами.
Ухвалою від 09.01.2024 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, про причини неподання відзиву суд не повідомляв.
Суд, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
ОСОБА_1 скерував на адресу Яворівської міської ради запит на інформацію відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 20.08.2023 року (а.с.4) такого змісту:
«Доброго дня. ДЕІ у Львівській області довідкою №03-207 від 16.01.2021 року (додаток №1), повідомила мене, що листом № 03-193 від 15.01.2021 року Вам було скеровано інформацію з мого звернення про виявлене мною незаконне сміттєзвалище (в селі Середкевичі). Прошу надати інформацію:
ПИТАННЯ № 1. Повідомте чи затверджено схеми санітарного очищення території Яворівської міської ради, прошу зазначити дату, реєстраційний номер та ким саме затверджені такі схеми.
ПИТАННЯ № 2. Повідомте чи утворено Яворівською МР комісію з питань поводження з безхазяйними відходами? Якщо утворено то прошу зазначити дату, реєстраційний номер та надайте копію (або витяг) рішення про утворення комісії з питань поводження з безхазяйними відходами.
ПИТАННЯ № 3. Чи надходив до Вашої адреси лист ДЕІ у Львівській області листом №03-193 від 15.01.2021 року?
ПИТАННЯ № 4. Повідомте дату засідання Комісії з питань поводження з безхазяйними відходами Яворівської МР (або іншої комісії яка має подібні повноваження) з приводу інформації скерованої до Вашої адреси листом № 03-193 від 15.01.2021 року стосовно виявленого мною несанкціонованого сміттєзвалища, прошу долучити копію акту створеного комісією за результатами своєї діяльності. Зазначте також кількість, склад, властивості, вартість відходів зазначеного сміттєзвалища, ступінь небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров`я людини.
ПИТАННЯ № 5. Чи забезпечено Вами ліквідацію зазначено сміттєзвалища? Зазначте дату ліквідації, ким проведено ліквідацію (прибирання) зазначеного виявленого мною сміттєзвалища.
Відповідь прошу надіслати до поштової адреси зазначеної вище.
Додатки: копія документа № 03-207 від 16.01.2021 року на 1 аркушах»
Згідно з даними відстеження Укрпошти, трек-номер 5008602720127 (а.с.6), зазначений запит на отримання публічної інформації відповідач отримав 08 вересня 2023 року.
Листом від 13 вересня 2023 року за № 6125 (а.с.8) Виконавчий комітет Яворівської міської ради Львівської області надав інформацію такого змісту:
«Схеми санітарної очистки територій Яворівської міської ради діють по усій території та затверджені рішенням сесії Яворівської міської ради. Рішенням сесія Яворівської міської ради № 1120 від 21.09.2021 року було створено постійно діючу комісію з питань поводження з безхазяйними відходами, копія рішення додається.
Лист ДЕІ у Львівській області № 03-193 від 15.01.2021 року був розглянутий та скерований за належністю КП ЯМР «Житлокомунсервіс» 21.01.2021 року за вих. № 267, копія була направлена ДЕІ у Львівській області. Про результати розгляду КП ЯМР «Житлокомунсервіс» мав повідомити Державну екологічну інспекцію.
Оскільки в період розгляду постійно діюча коміся з питань поводження з безхазяйними відходами ще не була створена, вирішення даного питання і ліквідацією сміттєзвалища займалось КП ЯМР «Житлокомунсервіс».».
Позивач, уважаючи порушення відповідачем свого права на інформацію, а саме: несвоєчасне надання інформації на питання №1, №2, №3 інформаційного запиту від 30.08.2023 року; не направлення запиту (в частині питання №5) до належного розпорядника інформації - КП ЯМР "Житлокомунсервіс" (невиконання зобов`язання передбаченого ч.3 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації") з повідомленням запитувача, звернувся з цим позовом до суду.
Предметом розгляду у цій справі є оцінка дій відповідача щодо дотримання ним вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» під час розгляду запиту позивача від 30 серпня 2023 року на отримання публічної інформації,
Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Згідно зі статтею 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Відповідно до частин першої, другої статті 7 Закону України «Про інформацію» право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації.
Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.
Суб`єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
За змістом пунктів 1, 6 частини 1 статті 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: прозорості та відкритості діяльності суб`єктів владних повноважень; вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом.
Статтею 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про доступ до публічної інформації» суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.
Статтею 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначений перелік розпорядників інформації.
Так, відповідно до пункту першого частини першої статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.
Згідно із статтею 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації», якою визначені обов`язки розпорядників інформації, розпорядники інформації зобов`язані: оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; вести облік запитів на інформацію; визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.
Частинами першою, другою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Згідно із частинами першою, четвертою статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
Частиною третьою статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
Статтею 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Запитувач має право оскаржити: відмову в задоволенні запиту на інформацію; відстрочку задоволення запиту на інформацію; ненадання відповіді на запит на інформацію; надання недостовірної або неповної інформації; несвоєчасне надання інформації; невиконання розпорядниками обов`язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналіз вищенаведених норм дає підстави для висновку, що орган, до якого направлено запит громадянина на отримання публічної інформації, зобов`язаний об`єктивно і вчасно його розглянути, перевірити викладені в ньому факти, та надати відповідь на запит на інформацію у встановлені законом строки, а саме не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту, якщо такий запит не стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних. Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. Разом з тим виходячи з положень статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» таке направлення та повідомлення запитувача інформації повинні бути вчинені у строк, передбачений для надання відповіді на запит на інформацію, тобто, не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту. Таким чином, право особи на доступ до публічної інформації включає в себе не тільки право на отримання відповідної інформації, а й право на своєчасність її отримання.
Як встановив суд з матеріалів справи, 20 серпня 2023 року позивач скерував на поштову адресу Яворівської міської ради (вул. Львівська 15, м. Яворів, Львівська область, 81000) запит на інформацію, що подається фізичним особам відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Згідно з даними відстеження Укрпошти, трек-номер 5008602720127 (а.с.6), зазначений запит на отримання публічної інформації відповідач отримав 08 вересня 2023 року.
Відповідь на запит позивача від 20 серпня 2023 року відповідач надав листом від 13 вересня 2023 року за № 6125.
Поміж тим, вказану відповідь відповідач надіслав позивачу лише 10.10.2023, що підтверджується відтиском календарного штемпеля відділення поштового зв`язку, наявним на конверті.
У суду відсутні підстави для сумнівів, що саме цим конвертом було надіслано відповідь відповідача на запит позивача від 20 серпня 2023 року, позаяк жодних інших доказів на спростування чи підтвердження вказаної обставини відповідачем суду не надано та матеріали справи не містять.
Відповідно до п.73 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 №270 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток календарного штемпеля. Дата відбитку календарного штемпеля маркувальної машини повинна відповідати даті подання письмової кореспонденції для пересилання. Якщо на письмовій кореспонденції, поданій для пересилання, відсутній відбиток календарного штемпеля або зазначена дата не відповідає даті подання її для пересилання, поштові відправлення повертаються відправникові для відповідного оформлення.
Таким чином, при вирішенні питання, в який момент часу обов`язок щодо надання відповіді на звернення вважається виконаним суб`єктом владних повноважень у разі пересилання такої відповіді поштовим зв`язком, суд вважає, що таким моментом є здача документа на пошту. Натомість реєстрація відповіді на запит як вихідного документа у системі діловодства розпорядника інформації не є моментом завершення перебігу згаданого строку.
Доказів продовження строку розгляду запиту позивача від 20 серпня 2023 року відповідач не надав.
Встановлені обставини дають суду підстави для висновку, що відповідь позивачу на його запит від 20 серпня 2023 року надана відповідачем несвоєчасно, з порушенням 5-денного строку, встановленого Законом №2939-VI.
З огляду на викладене суд висновує, що з порушенням вимог частини першої статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідач, як розпорядник інформації, не надав позивачу відповідь на його запит від 20 серпня 2023 року у встановлений цим Законом п`ятиденний строк, а відтак допустив протиправну бездіяльність в цій частині.
Позивач стверджує, що Яворівська міська рада надала неповну інформацію на питання № 1, №2, № 3 інформаційного запиту та не направлення запиту (в частині питання № 5) до належного розпорядника інформації КП ЯМР «Житлокомунсервіс».
Позивач в запиті від 20 серпня 2023 року на інформацію на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації» просив Яворівську міську раду як розпорядника публічної інформації надати зокрема таку інформацію:
ПИТАННЯ № 1. Повідомте чи затверджено схеми санітарного очищення території Яворівської міської ради, прошу зазначити дату, реєстраційний номер та ким саме затверджені такі схеми.
ПИТАННЯ № 2. Повідомте чи утворено Яворівською МР комісію з питань поводження з безхазяйними відходами? Якщо утворено то прошу зазначити дату, реєстраційний номер та надайте копію (або витяг) рішення про утворення комісії з питань поводження з безхазяйними відходами.
ПИТАННЯ № 3. Чи надходив до Вашої адреси лист ДЕІ у Львівській області листом №03-193 від 15.01.2021 року?
Суд дослідив лист Яворівської міської ради №6125 від 13.09.2023 та встановив таке:
В абзаці другому даного листа відповідач фактично дав відповідь на питання № 2 запиту, яке стосувалося питання утворення Яворівською МР комісію з питань поводження з безхазяйними відходами.
Аналізуючи другий абзац листа, із його змісту суду не вдалося знайти жодної відповіді на питання № 1 «Повідомте чи затверджено схеми санітарного очищення території Яворівської міської ради, прошу зазначити дату, реєстраційний номер та ким саме затверджені такі схеми.». Фактично у даному абзаці Яворівська міська рада надає інформацію, про те, що Схеми санітарної очистки територій Яворівської міської ради діють по усій території та затверджені рішенням сесії Яворівської міської ради.
Аналізуючи третій абзац листа, із його змісту судом встановлено, що відповідач фактично дав відповідь на питання № 3 запиту, яке стосувалося надходження листа за №03-193 від 15.01.2021 року від Державної екологічної інспекції у Львівській області.
У останньому абзаці листа від 13 вересня 2023 року за №6125 відповідач зазначає, що оскільки в період розгляду постійно діюча комісія з питань поводження з безхазяйними відходами ще не була створена, вирішення даного питання і ліквідацією сміттєзвалища займалось КП ЯМР «Житлокомунсервіс».».
З текстуального змісту наведеного вище листа вбачається, що відповідачем повідомлено позивача на його запит стосовно ПИТАННЯ № 5 «Чи забезпечено Вами ліквідацію зазначено сміттєзвалища? Зазначте дату ліквідації, ким проведено ліквідацію (прибирання) зазначеного виявленого мною сміттєзвалища.».
Аналізуючи відповідь відповідача на запит позивача від 20.08.2023, судом встановлено, що абз.2 відповіді суперечить інформації, викладеній у абз.4. Окрім того, відповідь не містить інформації щодо періодів, коли вирішенням питання і ліквідацією займалось КП ЯМР "Житлокомкнсервіс".
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги належить задовольнити частково у такий належний спосіб: визнати протиправними дії відповідача щодо недотримання встановленого Законом України «Про доступ до публічної інформації» п`ятиденного строку надання позивачу відповіді на запит на інформацію від 20 серпня 2023 року та визнання протиправними дії відповідача щодо надання позивачу неповної інформації на питання 5 запиту від 20 серпня 2023 та зобов`язати повторно розглянути запит позивача від 20 серпня 2023 року та надати повну, точну та достовірну інформацію на питання № 5 цього запиту у встановлений законом строк.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Відповідно до правил ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України суд стягує на користь позивача суму сплаченого ним судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно до задоволених позовних вимог. Оскілки на стадії відкриття провадження у цій справі суд відстрочив ОСОБА_1 сплату судового збору за подання позову до Яворівської міської ради Львівської області - до ухвалення рішення суду у цій справі, то у зв`язку із частковим задоволенням позовних вимог та враховуючи норми частини другої статті 133 КАС України, суд стягує з Яворівської міської ради Львівської області до Державного бюджету України витрати на сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Яворівської міської ради Львівської області (вул. Львівська, 15, м. Яворів, Львівська область, 81000; код ЄДРПОУ 33213539) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, - задоволити частково.
Визнати протиправними дії Яворівської міської ради Львівської області щодо недотримання встановленого Законом України «Про доступ до публічної інформації» п`ятиденного строку надання ОСОБА_1 відповіді на запит на інформацію від 20 серпня 2023 року.
Визнати протиправними дії Яворівської міської ради Львівської області що полягали у ненаданні інформації у відповідь на запит ОСОБА_1 від 20 серпня 2023 року в частині питання №5.
Зобов`язати Яворівську міську раду Львівської області повторно розглянути запит ОСОБА_1 від 20 серпня 2023 року у встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації» строк та надати запитувачу повну, точну та достовірну інформацію на питання № 5 даного запиту.
Встановити, що перебіг строку для надання відповіді на запит розпочинається з дати набрання цим рішенням суду законної сили.
В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Яворівської міської ради Львівської області (вул. Львівська, 15, м. Яворів, Львівська область, 81000; код ЄДРПОУ 33213539) до бюджету (рахунок: UA128999980313101206084013951, отримувач: ГУК Львів/Залізничний р-н/22030101, код класифікації доходів бюджету: 22030101, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код отримувача (ЄДРПОУ): 38008294, найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), відомча ознака: « 84» Окружні адміністративні суди) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
СуддяКарп`як Оксана Орестівна