Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 282/1578/23
Провадження № 3/282/14/24
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2024 року смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Вальчук В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника Відділенняполіції №1Житомирського районногоуправління поліціїГУНП вЖитомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.130; ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
18 грудня 2023 року о 20 годині 57 хвилин по вул.Івана Мазепи в с.Старий Любар Житомирського району, гр. ОСОБА_2 керував автомобілем ИЖ-412 державний номерний знак НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння, зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням газоаналізатора «Драгер 6810», результат 0,69 проміле, чим порушив п.2.9 а Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.
18 грудня 2023 року о 21 годині 20 хвилин по вул.Січових Стрільців в с.Іванківці Житомирського району, гр. ОСОБА_2 керував автомобілем ИЖ-412 державний номерний знак НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння, зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням газоаналізатора «Драгер 6810», результат 0,63 проміле, чим порушив п.2.9 а Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з`явився, хоча про дату і час слухання справи повідомлений в порядку встановленому законом, заяв про відкладення розгляду справи не надано, про причини неявки до суду, не повідомлено.
Відповідно до вимог ч.2ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, вважаю за можливе, відповідно до ст.268 КУпАП, розглянути справу у відсутності ОСОБА_2 на підставі поданих суду документів.
Згідно ст.245КУпАП завданнями провадження всправахпроадміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повнеіоб`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення їївточній відповідностіззаконом,забезпеченнявиконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобіганняправопорушенням, виховання громадян у дусіудусідодержаннязаконів, зміцнення законності.
Відповідност.280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації,трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 9КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідност.251 КУпАП,доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих,свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото-ікінозйомки,відеозапису,у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненніправопорушення підтверджується:протоколом проадміністративне правопорушеннясерії ААД№169734від 18.12.2023року;Актом оглядуна станалкогольного сп`янінняз використаннямспеціальних технічнихзасобів та роздруківкою з приладу DRAGER Alcotest6810№696від 18.12.2023року, згідно яких за результатами огляду ОСОБА_1 встановлено факт перебування його в стані алкогольного сп`яніння; постановою пронакладення адміністративногостягнення посправі проадміністративне правопорушенняу сферізабезпечення безпекидорожнього руху,зафіксованого нев автоматичномурежимі серіїБАД №956585від 18.12.2023;відеозаписами з нагрудної камери поліцейського, які містяться на дисках та приєднані до матеріалів справи №282/1579/23; протоколом проадміністративне правопорушеннясерії ААД№171373від 18.12.2023року;Актом оглядуна станалкогольного сп`янінняз використаннямспеціальних технічнихзасобів та роздруківкою з приладу DRAGER Alcotest6810№698від 18.12.2023року, згіднояких зарезультатами огляду ОСОБА_1 встановлено фактперебування йогов станіалкогольного сп`яніння; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі серії БАД №108136 від 18.12.2023; відеозаписами з нагрудної камери поліцейського, які містяться на дисках та приєднані до матеріалів справи №282/1578/23.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.9 (а) ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ст.33 КУпАП при призначенні покарання суд враховує, що ОСОБА_1 вперше вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, є особою, яка підлягає адміністративній відповідальності, обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника судом не встановлено.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника,а такожі те, що транспортний засіб є джерелом підвищеної небезпеки і керування ним в стані алкогольного сп`яніння є небезпечним як для самої особи - водія, так і для інших учасників дорожнього руху, суд дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім адміністративним стягненням для ОСОБА_1 будеадміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст.40-1КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави 536 грн. 80 коп. судового збору.
Разом з тим, під час розгляду справи, судом встановлено, що 18 грудня 2023 року о 20 годині 57 хвилин по вул.Івана Мазепи в с.Старий Любар Житомирського району, гр. ОСОБА_2 керував автомобілем ИЖ-412 державний номерний знак НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння.
В подальшому, після складення поліцейським СРПП ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області Андреєвим Юрієм Олександровичем протоколу про адміністративне правопорушення ААД №169734 від 18.12.2023 року за вищевказаним фактом, ОСОБА_2 продовжив рух транспортним засобом та того ж дня о 21годині 20хвилин повул.СічовихСтрільців вс.ІванківціЖитомирського району, був зупинений працівниками поліції, про що поліцейським СРПП ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області Ковалем Олександром Леонідовичем, складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №171373 від 18.12.2023 року про вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ч.1ст.266 КУпАПособи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
У разі відсторонення особи від керування транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом можливість керування цим транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом надається уповноваженій нею особі, яка має посвідчення водія (судноводія) відповідної категорії та може бути допущена до керування транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом (ч.7ст.266 КУпАП).
Згідно п.1 розділу Х «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» №1395 від 07.11.2015 (надалі - Інструкція) водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
З аналізу вищезазначених норм Закону вбачається імперативний обов`язок співробітників поліції відстороняти від керування транспортними засобами осіб, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, з наступним оглядом особи на стан сп`яніння.
Одночасно, до протоколу про адміністративне правопорушення ААД №169734 від 18.12.2023 року, складеного поліцейським СРПП ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області Андреєвим Ю.О., не долучено (не додано) доказів відстороненню водія ОСОБА_1 від керування транспортним засобом марки ИЖ-412 державний номерний знак НОМЕР_2 , яке мало місце 18 грудня 2023 року о 20 годині 57 хвилин по вул.Івана Мазепи в с.Старий Любар Житомирського району, та як встановлено судом під час розгляду справи, останній фактично не був відсторонений від керування транспортним засобом, тобто поліцейським СРПП ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області Андреєвим Ю.О. не виконано свого обов`язку по відстороненню ОСОБА_1 від керування транспортним засобом.
Відповідно до ст.282КУпАП орган (посадова особа), який розглядає справу, встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, вносить у відповідний державний орган чи орган місцевого самоврядування, громадську організацію або посадовій особі пропозиції про вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов. Про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження пропозиції повинно бути повідомлено орган (посадову особу), який вніс пропозицію.
За вказаних обставин, суд вважає необхідним для усунення порушень Закону посадовими особами ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, довести вищевикладені обставини до відома начальника ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області.
Керуючись ст.ст.9, 7, 36, 40-1, 130 ч.1, 245, 251, 268, 277, 280, 282, 283, 284, 287, 289, 291 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП і накласти на нього, у відповідності до ст.36 КУпАП, адміністративнестягнення, передбачене санкцією цієї статті у видіштрафу урозмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, які стягнути на р/рахунок №UA368999980313060149000006001, одержувач ГУК у Житомирській області/Житомирська область, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37976485, код доходу 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності подвійний розмір штрафу у розмірі 34000 (тридцять чотири тисячі) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 536,80 грн. на р/рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Обставини, викладені в даній постанові, довести до відома начальника Відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для вжиття відповідних заходів реагування в межах повноважень визначених Законом.
Постанову направити начальнику Відділення поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для відповідного реагування.
Про прийняті заходи повідомити Любарський районний суд Житомирської області у місячний строк з дня отримання даної постанови.
Постанова в частині накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Вальчук В. В.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.