Постанова № 1160030, 19.11.2007, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
19.11.2007
Номер справи
17/235-4406
Номер документу
1160030
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"19" листопада 2007 р.

Справа № 17/235-4406

16:00

м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Андрусик Н.О.

при секретарі судового засідання Грохольській В.В.

Розглянув матеріали адміністративної справи

За позовом Приватного підприємства "Продекспорт", м. Тернопіль

до відповідача Тернопільської міської ради, м. Тернопіль

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Ровекс”, м. Тернопіль

про визнання протиправним та скасування рішення сесії Тернопільської міської ради від 18.10.2007 року.

За участю представників сторін:

позивача: Сурматюк С.С., адвокат, довіреність від 08.08.07 р.;

відповідача: Гірняк В.М., заступник начальника юридичного управління, довіреність № 1429/01 від 13.11.06р.;

третьої особи: Яненко О.Ю., юрисконсульт, довіреність № 01-9 від 20.09.07р.

Приватне підприємство “Продекспорт”, м. Тернопіль звернулося до господарського суду з адміністративним позовом до Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю „Ровекс”, м. Тернопіль, про визнання протиправним та скасування рішення сесії Тернопільської міської ради від 18.10.2007 року „Про погодження місця розташування та надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки площею до 9,0 га під будівництво торгово-громадського комплексу та групи багатоквартирних житлових будинків з критими стоянками для автомобілів і приміщеннями громадського призначення за адресою вул. Київська-Генерала Тарнавського ТОВ “Ровекс”.

Учасникам судового процесу роз'яснено їх процесуальні права і обов'язки, передбачені ст. ст. 49, 51, 130 КАС України.

15.11.2007 р. позивач звернувся до суду з клопотанням про уточнення позовних вимог, згідно якого, посилаючись на приписи статті 51 КАС України, позивач просив суд прийняти додаткове обґрунтування позовних вимог. Враховуючи, що така заява подана позивачем в межах прав, визначених ст.ст. 49, 51 КАС України, не порушує прав та охоронюваних законом інтересів іншої сторони, суд задовольняє клопотання та здійснює розгляд спору з урахуванням поданої заяви.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив, причин своєї відсутності в даному судовому засіданні не повідомив, хоча про дату та час слухання справи був повідомлений у встановленому законом порядку (повісткою про виклик № 1069730).

Відповідач –Тернопільська міська рада позовні вимоги не визнає з підстав, викладених у відзиві на позов.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача письмового відзиву на позов не надав, однак, в судовому засіданні заперечив заявлені позовні вимоги, та зазначив що Товариством „Ровекс” на виконання розпорядження міського голови № 628 від 18.10.2007 р. „Про затвердження акта вибору та обстеження земельної ділянки під розташування торгово-розважального комплексу з закладами громадського харчування, обслуговування населення та групи багатоквартирних житлових будинків за адресою Київська-Генерала Тарнавського ТОВ „Ровекс”, також замовлено та отримано висновки відповідних органів щодо вибору (відведення) земельної ділянки, загальною площею 8,74 га, зокрема отримано письмову згоду від 17.09.207 р. землекористувача –садівничого товариства робітників і службовців Тернопільського відділення Львівської залізниці „Ювілейне” на вилучення земельної ділянки за адресою Генерала Тарнавського –Київська, площею 8,74 га, висновок управління земельних ресурсів у місті Тернополі від 18.10.2007 року. Просить суд відмовити в задоволенні позову.

Як вбачається із позовних матеріалів, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими, у зв’язку з чим справа розглядається згідно положень Кодексу адміністративного судочинства України, що набрав чинності з 01.09.2005р. відповідно до пунктів 6, 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення представників сторін та третіх осіб, оцінивши представлені докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 2 статті 20 Господарського кодексу України встановлено, що кожний суб’єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб’єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб’єктів, що суперечать законодавству, ущемляють права та законні інтереси суб’єкта господарювання або споживачів.

Згідно норм ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено форму актів, які приймаються радою, порядок прийняття нею актів, а також встановлено презумпцію правомірності актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування через вказівку, що такі акти з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України можуть бути визнані незаконними в судовому порядку.

Підставою для визнання акту недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт.

18 жовтня 2007 року на тринадцятій сесії п’ятого скликання Тернопільською міською радою, в межах повноважень визначених ст. 12 Земельного кодексу України, було прийнято рішення за № 5/13/120 «Про погодження місця розташування та надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки, площею до 8,74 га під будівництво торгово-розважального комплексу з закладами громадського харчування, обслуговування населення та групи багатоквартирних житлових будинків за адресою вул. Київська-Генерала Тарнавського ТОВ «Ровекс»”, яким поставлено вилучити з користування садівничого товариства робітників і службовців Тернопільського відділення Львівської залізниці „Ювілейне” земельну ділянку, площею 8,74 га за адресою вул. Київська-Генерала Тарнавського, враховуючи письмову згоду землекористувача та вирішено погодити товариству з обмеженою відповідальністю „Ровекс” (ідент. код 30690822) місце розташування торгово-розважального комплексу з закладами громадського харчування, обслуговування населення та групи багатоквартирних житлових будинків і дати дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки, площею до 8,74 га під будівництво торгово-розважального комплексу з закладами громадського харчування, обслуговування населення та групи багатоквартирних житлових будинків за адресою вул. Київська-Генерала Тарнавського.

Позивач вважає, що дане рішення є протиправним, відтак таким, що підлягає скасуванню в судовому порядку, виходячи з наступного:

- 24 листопада 2006 року Тернопільською міською радою у відповідності до своїх повноважень, прийнято рішення за № 5/4/70 “Про необхідність реалізації генерального плану розвитку міста Тернополя в частині забудови мікрорайонів №№ 11,12,13 протягом 2005-2007 років, у відповідності з яким, позивач у справі звернувся 27 квітня 2007 року до Тернопільської міської ради із клопотанням про надання йому земельної ділянки, площею 9,0 га в оренду під будівництво торгово-громадського комплексу та групи багатоквартирних житлових будинків з критими стоянками для автомобілів за адресою вул. Київська –вул. Генерала Тарнавського в м. Тернополі.

Зважаючи на те, що земельна ділянка знаходиться в користуванні садівничого товариства „Ювілейне”, позивачем було отримано попередню згоду останнього як землекористувача на вилучення земельної ділянки за умови компенсації збитків, завданих членам товариства таким вилученням.

Листом № 679/01 від 20.04.2007 р. виконавчий комітет Тернопільської міської ради повідомив землекористувача про погодження вказаних домовленостей.

Постійно діючою комісією Тернопільської міської ради по вибору земельних ділянок для розміщення об’єктів містобудування проведено вибір та обстеження земельної ділянки, яка пропонується приватному підприємству “Продекспорт” для будівництва громадсько-торгового комплексу та групи багатоквартирних будинків з критими стоянками для автомобілів за адресою вул. Київська –вул. Генерала Тарнавського в м. Тернополі та складено відповідний акт, який затверджено розпорядженням міського голови № 271 від 21 травня 2007 року.

На підставі Акту вибору та обстеження земельної ділянки та розпорядження міського голови, приватне підприємство “Продекспорт” отримало висновки органу по земельних ресурсах –висновок про погодження місця розташування об’єкта Тернопільського міського управління земельних ресурсів, природоохоронного –висновок Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області від 24 травня 2007 року № 3-3/2241/2132; санітарно-епідеміологічного органу –висновок Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції щодо вибору (відведення) земельної ділянки під забудову від 29 травня 2007 року №159, органу архітектури –висновок управління містобудування та архітектурного комплексу виконавчого комітету міської ради (для проекту відведення) від 15 травня 2007 року №1144/09 та охорони культурної спадщини –висновок Тернопільської обласної комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури від 21 травня 2007 року № 849, а також погодження землекористувача –лист від 04.05.2007 року за підписом голови правління садівничого товариства “Ювілейне” Котвіцького І.М., адресований міському голові п. Заставному Р.Й., в якому повідомлено, що правління товариства підтримало ініціативу садівників і дає згоду на вилучення земельних ділянок згідно їхніх заяв.

Зібрані ПП „Продекспорт” документи подано Тернопільській міській раді у відповідності до вимог статті 123 Земельного кодексу України, якою встановлено порядок надання у постійне користування земельних ділянок юридичним особам.

При цьому, позивач стверджує, що ПП „Продекспорт” не відмовлялось від свого права на подальше оформлення документів щодо закріплення права землекористування шляхом укладення договору оренди, проте проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не виготовляв та не мав наміру виготовляти, оскільки вважає, що межі земельної ділянки визначені в натурі (на місцевості) Актом вибору та обстеження земельної ділянки і Викопіюванням з плану землекористування м. Тернополя; вважає, що цільове призначення землі не змінюється.

Покликаючись на ст. 16 Закону України „Про оренду землі” позивач стверджує, що прийняття оскаржуваного рішення щодо надання дозволу ТОВ „Ровекс” на складання проекту відведення земельної ділянки, суперечить нормам даної статті, тому рішення є протиправним.

Оцінивши подані докази в сукупності, судом встановлено.

Правовідносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Законом України „Про оренду землі”, Цивільним кодексом України, іншими Законами України, Постановами Кабінету Міністрів України у випадках, передбачених законом, а також договором оренди землі.

Вирішення питань регулювання земельних відносин відноситься до виключної компетенції міських Рад. Ці питання повинні вирішуватися Радою відповідно до вимог діючого законодавства що регулюють земельні відносини в Україні. В Конституції України записано, що органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти тільки на підставах, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією і законами України. (ст. 19 Конституції України).

На спірні правовідносини сторін, що склалися, поширюється дія положень ст. 19 Конституції України, ст.ст. 10, 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст. 123-125 Земельного кодексу України.

У відповідності до статті 116 Земельного Кодексу України підставою для набуття юридичною особою права користування земельною ділянкою із земель державної або комунальної власності є рішення органу місцевого самоврядування, прийнятого в межах повноважень даного органу, визначених ст.ст. 12, 17 Кодексу.

Статтями 124, 125 Земельного Кодексу України, статтями 4, 5, 6, 7 Закону України „Про оренду землі” передбачено, що земельні ділянки, які перебувають у власності територіальних громад міст можуть бути об’єктом оренди. Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є органи місцевого самоврядування –селищні, сільські, міські ради. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки і право юридичної особи на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 Кодексу.

У відповідності до ст. 123 Земельного кодексу України юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради. До клопотання про відведення земельної ділянки додаються документи, що обґрунтовують її розмір, призначення та місце розташування, а саме: викопіювання з генерального плану або іншої містобудівної документації населеного пункту, копію плану земельної ділянки з нанесенням на ній варіантів розміщення об'єкта із зазначенням загальної площі, яку необхідно вилучити. Зазначаються також склад угідь земельної ділянки, що вилучається, та умови її відведення. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки. Проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Як вбачається із матеріалів справи, на підставі Акту вибору та обстеження земельної ділянки від 21.05.2007р., затвердженого розпорядженням міського голови № 271 від 21.05.2007р., приватне підприємство “Продекспорт” отримало висновки органу по земельних ресурсах –висновок про погодження місця розташування об’єкта Тернопільського міського управління земельних ресурсів № 2228/15/03 від 23.05.2007 р., природоохоронного –висновок Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області від 24.05.2007 р. № 3-3/2241/2132; санітарно-епідеміологічного органу –висновок Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції щодо вибору (відведення) земельної ділянки під забудову від 29 травня 2007 року №159, органу пожежного нагляду –попереднє погодження будівництва та отримання технічних умов з пожежної безпеки № 3-2/3048 від 29.05.2007 р., органу архітектури –висновок управління містобудування та архітектурного комплексу виконавчого комітету міської ради (для проекту відведення) від 15.05.2007 р. №1144/09 та охорони культурної спадщини – висновок Тернопільської обласної комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури від 21.05.2007 р. № 849, а також письмове погодження землекористувача –правління садівничого товариства “Ювілейне” (лист від 04.05.2007 р.).

Проте, як вбачається з висновків Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області від 24 травня 2007 року № 3-3/2241/2132 (п.п. 5, 6), Тернопільського міського управління земельних ресурсів № 2228/15/03 від 23.05.2007 р. (п.7) та акту вибору та обстеження земельної ділянки, визначеної під будівництво торгово-громадського комплексу та групи багатоквартирних житлових будинків з критими стоянками для автомобілів за адресою вул. Київська –вул. Генерала Тарнавського ПП „Продекспорт” (Розділ „Правовий статус земельної ділянки”), об’єкт оренди - земельна ділянка, загальної площі 9 га, складається із земель сільськогосподарського призначення –8,74 га та земель житлової та громадської забудови –0,26 га.

Між тим, як зазначалося вище, надання земельних ділянок в оренду здійснюється в порядку, визначеному процесуальними нормами, встановленими статтею 124 Земельного кодексу України, та передбачає собою систему заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин шляхом реалізації прав юридичних осіб і повноважень органів місцевого самоврядування. Зокрема, наданню земельної ділянки в оренду, що перебуває у комунальній власності із зміною її цільового призначення передує підготовка та затвердження проекту відведення земельної ділянки, в порядку визначеному ст.ст. 118, 123 Земельного кодексу України.

Суд погоджується з твердженням представника третьої особи –ТОВ „Ровекс” стосовно тієї обставини, що в даному випадку має місце зміна цільового призначення землі, оскільки земельна ділянка виділяється під будівництво, відтак, надання в оренду такої земельної ділянки згідно положень чинного законодавства здійснюється за проектами відведення. Однак, позивачем у справі відповідні дії щодо розробки проекту відведення земельної ділянки, погодження з відповідними органами та винесення на розгляд сесії Тернопільської міської ради не було здійснено, тобто мала місце бездіяльність юридичної особи (ПП „Продекспорт”), що зацікавлена в одержанні земельної ділянки.

Крім того, позивач за його твердженням, не мав наміру здійснювати такі дії, оскільки, довільно трактуючи вимоги земельного законодавства з питань оформлення землекористування, вважав таке оформлення не потрібним.

Щодо тверджень позивача стосовно закріплення меж спірної земельної ділянки в натурі, то такі не ґрунтуються на приписах чинного законодавства, виходячи з наступного.

У відповідності до статті 151 Земельного кодексу України, Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 427 віл 31.03.2004 р. (надалі –Порядок) Акт вибору земельної ділянки не є документом, що визначає межі ділянки в натурі чи посвідчує право землекористування.

Даний документ попередньо вивчає можливість розміщення об’єкту чи групи об’єктів на конкретному місці, погоджує орієнтовний розмір земельної ділянки, умови її вилучення або зміни цільового призначення з урахуванням містобудівної документації.

У відповідності до пункту 7 Порядку Акт вибору земельних ділянок для розміщення об’єктів після підписання головою і членами комісії, що скріплені печатками, разом з матеріалами , що використовуються під час його складання (викопіювання з плану землекористування) передається юридичній особі, зацікавленій у наданні земельної ділянки, для подання відповідній Раді з метою прийняття нею за його результатами рішення про погодження місця розташування об’єкту та складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться на основі технічної документації із землеустрою (проектів відведення) з визначенням місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки відповідно до топо-геодезичних і картографічних матеріалів та із встановленням межових знаків встановленого зразка.

Межові знаки здаються за актом під нагляд на збереження власникам землі та землекористувачам, у тому числі орендарям.

Вищенаведений порядок встановлення меж земельних ділянок в натурі, визначений статтею 55 Закону України „Про землеустрій”. Проте позивачем його дотримано не було.

Таким чином, Тернопільська міська рада оскаржуваним рішенням розглянула питання щодо можливості передачі в оренду, за рахунок міських земель, зазначеної земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю „Ровекс”, яким останньому надано попередньо дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки, площею до 8,74 га під будівництво торгово-розважального комплексу з закладами громадського харчування, обслуговування населення та групи багатоквартирних житлових будинків за адресою вул. Київська – Генерала Тарнавського.

Як вбачається з рішення № 5/13/120 від 18.10.2007 р., останнє прийнято міською радою за результатами розгляду звернення ТОВ „Ровекс” та виконання останнім рішення Тернопільської міської ради № 5/11/94 від 05.07.2007 р. „Про вирішення питань компенсації членам садівничого товариства „Ювілейне”, у відповідності до приписів статей 12, 124, 151 Земельного кодексу України та постанов Кабінету Міністрів України № 427 віл 31.03.2004 р. „Про затвердження порядку вибору земельних ділянок для розміщення об’єктів” та № 677 від 26.05.2004 р. „Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок”, враховуючи висновки відповідних постійних комісій міської ради.

У відповідності до частини 1 статті 10 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами, а згідно п. 34 статті 26 цього Закону встановлено, що виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин у відповідності до закону.

Фактичні обставини справи, встановлені судом, дають підстави для висновку, що відповідач, прийнявши оскаржуване рішення, діяв на досягнення мети, якою йому надані повноваження щодо розпорядження власністю територіальної громади міста Тернополя, в межах прав, наданих йому законом та у спосіб, передбачений законодавством України.

Між тим, суд не погоджується із запереченнями відповідача стосовно безпідставності посилань позивача на судові рішення у справах № 1/67-3391 та № 1/66-3228, оскільки такі винесені господарським судом Тернопільської області стосовно земельної ділянки, площею 9,0 га, а спірне рішення прийнято Тернопільської міською радою щодо земельної ділянки іншої площі - 8,74 га.

Як видно з матеріалів справи, зокрема викопіювання з генерального плану міста Тернополя, Акту вибору та обстеження земельної ділянки, за адресою Генерала Тарнавського-Київська розміщена одна земельна ділянка, котра знаходиться в користуванні садівничого товариства „Ювілейне”, а тому суд вважає, що оскаржуване рішення міської ради прийнято стосовно однієї і тієї ж земельної ділянки.

У відповідності до ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких вона ґрунтує свої вимоги і заперечення.

Натомість, позивачем ні в позовній заяві, ні в судових засіданнях не надано суду будь-яких доказів та пояснень щодо порушення його прав та охоронюваних законом інтересів оспорюваним рішенням Тернопільської міської ради. Окрім того, суд вважає, вимогу позивача про визнання протиправним рішення міської ради від 18.10.2007 року не коректною, оскільки, виходячи з визначених цивільним законодавством способів захисту прав сторін, протиправною може бути дія чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень, а не прийнятий ним акт.

При таких обставинах справи, суд відмовляє в задоволенні адміністративного позову, і, з огляду на положення ст. 162 КАС України, у відповідності з якою суд вправі прийняти постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, визнає законним рішення тринадцятої сесії п’ятого скликання Тернопільської міської ради № 5/13/120 від 18.10.2007 р.

Судові витрати, в силу положень ч. 1 ст. 94 КАС України, покладаються на позивача у справі.

Водночас, у відповідності до ст. 118 КАС України, суд вважає за необхідне скасувати заходи до забезпечення адміністративного позову, вжиті згідно ухвали господарського суду від 24 жовтня 2007 року (з урахуванням ухвали суду від 19.11.2007 р.), а саме: щодо зупинення дії рішення сесії Тернопільської міської ради № 5/13/120 від 18.10.2007р. «Про погодження місця розташування та надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки, площею до 8,74 га під будівництво торгово-розважального комплексу з закладами громадського харчування, обслуговування населення та групи багатоквартирних житлових будинків за адресою вул. Київська-Генерала Тарнавського ТОВ «Ровекс»” до вирішення спору по суті; заборони Тернопільській міській раді, м. Тернопіль до вирішення даного спору по суті приймати будь-які рішення щодо земельної ділянки, площею 9,0 га, що знаходиться за адресою вул. Київська –вул. Генерала Тарнавського в м. Тернополі та заборони Тернопільському міському голові видавати розпорядження про оформлення та затвердження акту вибору земельної ділянки, загальною площею 9,0 га, що знаходиться в м. Тернополі по вул. Київська –вул. Генерала Тарнавського - до вирішення спору по суті.

З огляду на наведене, керуючись ст. 22 Закону України „Про судоустрій України”, ст.ст. 49-51, 59, 70, 71, 94, 98, 118, 138, 163 та п.6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позовних вимог Приватного підприємства "Продекспорт", м. Тернопіль про визнання протиправним та скасування рішення тринадцятої сесії п’ятого скликання Тернопільської міської ради № 5/13/120 від 18.10.2007 р. –відмовити.

2. Скасувати заходи до забезпечення адміністративного позову, вжиті ухвалою господарського суду від 24 жовтня 2007 року, а саме: щодо зупинення дії рішення сесії Тернопільської міської ради № 5/13/120 від 18.10.2007р. «Про погодження місця розташування та надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки, площею до 8,74 га під будівництво торгово-розважального комплексу з закладами громадського харчування, обслуговування населення та групи багатоквартирних житлових будинків за адресою вул. Київська-Генерала Тарнавського ТОВ «Ровекс»” до вирішення спору по суті; заборони Тернопільській міській раді, м. Тернопіль до вирішення даного спору по суті приймати будь-які рішення щодо земельної ділянки, площею 9,0 га, що знаходиться за адресою вул. Київська –вул. Генерала Тарнавського в м. Тернополі та заборони Тернопільському міському голові видавати розпорядження про оформлення та затвердження акту вибору земельної ділянки, загальною площею 9,0 га, що знаходиться в м. Тернополі по вул. Київська –вул. Генерала Тарнавського - до вирішення спору по суті.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі “26”листопада 2007 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.

Суддя