ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"23" листопада 2007 р.
Справа № 2а/217-4037
09:10
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі
при секретарі судового засідання
Розглянув справу
за позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів України вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль,46021
до Державного підприємства "Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр" 46000, м. Тернопіль, вул. Приміська, 11
про стягнення адміністративно-господарських санкцій.
За участю представників сторін:
позивача: Гафтко М.Л. - доручення №04-81/648 від 04.07.07р.
відповідача: Білецький М. Й. - довіреність №1374 від 09.10.2007р.
Суть справи: В судовому засіданні перед розглядом справи представнику позивача роз'яснено права і обов'язки, передбачені ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства.
Позивач пред'явив позов про стягнення 32078 грн. 11 коп. із них 30798 грн. 32 коп. - сума адміністративно-господарських санкцій за не створення у 2006 році двох робочих місць для працевлаштування інвалідів та 1279 грн. 79 коп. - пені за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій за період з 17.04.2007р. по 29.09.2007р.
Відповідач відзив на позов не визнає, посилаючись на те, що:
- він є держана організація і на нього розповсюджується дія ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, яка зазначає, що положення цієї статті на нього не поширюються;
- згідно ст. 18 Закону позивач сам повинен працевлаштовувати інвалідів.
Просить в позові відмовити.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін і приймаючи до уваги, що:
1) Із звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 р. вбачається, що у відповідача загальна чисельність працюючих складає 119 осіб. У відповідності до чого відповідачу з врахуванням ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в кількості 5 робочих місць (чотири відсотки від загальної чисельності працюючих).
Позивач стверджує, що відповідач двох робочих місць не створив, підтверджуючи даний факт звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006р. підписаним керівником та головним бухгалтером відповідача, підписи яких скріплені печаткою.
Відповідач не представив доказів виконання вимог чинного законодавства.
Тому, згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України слід вважати, що у відповідача кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, на дві особи . За що відповідач повинен сплатити відділенню Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції в сумі 30798 грн. 32 коп.
При таких обставинах позовні вимоги позивача в частині стягнення 30798 грн. 32 коп. слід визнати обґрунтованими і вони підлягають задоволенню.
2) При розгляді справи враховувалось:
а) Відповідач не довів, що він виділив і створив робочі місця для працевлаштування інвалідів і надав державній службі зайнятості інформацію необхідну для організації і працевлаштування інвалідів, а Тернопільський міський центр зайнятості надав в суд лист №08/1926 від 05.11.2007р., який підтверджує, що на протязі 2006р. від відповідача не надходила інформація про створення робочих місць (робочого місця) для працевлаштування інвалідів.
Що визиває сумнів в проведенні таких дій і є порушенням п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №314 від 03.05.1995р. та ст. 17 Закону у відповідності до якого підприємства у межах доведеного законом нормативу створюють за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів створюють робочі місця для працевлаштування інвалідів про що інформують державну службу зайнятості та органи соціального захисту населення про вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
При таких обставинах з врахуванням вимог ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України слід вважати, що зазначені в Законі органи не проводили працевлаштування інвалідів з вини відповідача.
б) Відповідач не довів, що він повністю утримується за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, тому слід вважати, що положення ст. 20 Закону на нього поширюється;
в) У відповідності до п.4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" при введенні мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється:
- стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня) не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Господарсько-адміністративні санкції за не створення робочих місць для інвалідів не відносяться до вищезазначених санкцій.
Тому слід вважати, що нормами діючого законодавства не передбачені мораторій на них.
3) Згідно абз. 2 ст. 20 Закону за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій відповідач за період з 17.04.2007р. по 29.09.2007р. повинен сплатити пеню в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України в сумі 1279 грн. 79 коп.
4) Згідно ст. 89 та п. 3 розділу VII Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України видатки по судовому збору слід покласти на відповідача.
Керуючись вищезазначеним, ст.ст.158,162,163,258 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити .
2. Стягнути з Державного підприємства "Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр" 46000, м. Тернопіль, вул. Приміська, 11 (і.к 05433502) :
- на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8 (код 14032334) 30 798грн. 32 коп. - адміністративно-господарських санкцій, 1279 грн. 79 коп. - пені.
- в доход державного бюджету 320 грн. 78 коп. видатків по судовому збору.
3. Виконавчий лист видати за заявою Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі 26 листопада 2007 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя