Постанова № 115965093, 27.12.2023, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
27.12.2023
Номер справи
716/2416/23
Номер документу
115965093
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №: 716/2416/23

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.12.2023 року місто Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Вайновська О.Є., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

06.12.2023 року, о 20:08 годині ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом ZASTAVA YUGO, реєстраційний номер НОМЕР_1 по вулиці Полуботка в місті Заставна Чернівецького району Чернівецької області з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів), відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , вину не визнав, пояснив, що транспортним засобом керувала третя особа, назвати яку відмовився.

Клопотань про виклик вказаної особи для допиту в якості свідка ОСОБА_1 не заявляв.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.

Так, в Україні діють Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 №1306, які встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.

Відповідно до пунктів 1.3, 1.9 ПДР, учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Пунктом 2.5 ПДР визначено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідальність за порушення п.2.5 ПДР передбачена ст.130 ч.1 КУпАП, а саме за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст.245 КУпАП).

Стаття 280 КУпАП закріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

За приписами статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису та інші.

Дослідженням протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №175876 від 06.12.2023 року встановлено, що 06.12.2023 року, о 20:08 годині ОСОБА_1 керував транспортним засобом ZASTAVA YUGO, реєстраційний номер НОМЕР_1 по вулиці Полуботка в місті Заставна Чернівецького району Чернівецької області з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів), від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився.

Порядок огляду настан алкогольногосп`яніння визначенийст.266КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735 (далі Інструкція).

За змістомст.266КУпАП,особи,які керуютьтранспортними засобами,щодо якихє підставивважати,що вониперебувають устані алкогольногосп`яніння підлягаютьвідстороненню відкерування цимитранспортними засобами.Огляд водіяна стансп`яніння проводитьсяполіцейським звикористанням спеціальнихтехнічних засобів,в томучислі іззастосуванням технічнихзасобів відеозапису,а вразі неможливостіїх застосування вприсутності двохсвідків.Матеріали відеозаписуобов`язково долучаютьсядо протоколупро адміністративнеправопорушення. У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, на проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.

Відповідно доп.3Інструкції,ознаками алкогольногосп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координаціїрухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не

Результати огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі акт огляду). У випадку установлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп`яніння (п.10 розділу ІІ Інструкції).

Обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, підтверджені наявним в матеріалах справи актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого огляд ОСОБА_1 проведено у зв`язку з виявленими ознаками: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, результати огляду відмовився від проходження огляду; направленням на огляд водія транспортного засобу ОСОБА_1 , до Заставнівської багатопрофільної лікарні з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння, де зазначено про відмову водія від огляду; відеозаписом 00000_00000020231206201714_0010B, з якого у ОСОБА_1 вбачаються ознаки алкогольного сп`яніння у вигляді порушення мови та координації рухів та на якому о 20:26-20:27 годині зафіксовано відмову водія ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння як на місці запинки поліцейським, так і в закладі охорони здоров`я.

При цьому, під час складання відносно ОСОБА_1 протоколу про адмінправопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП, постанови про накладення адмінстягнення за ст.121 ч.1 КУпАП, останній не заперечував факту керування транспортним засобом за обставин, викладених у протоколі про адмінправопорушення, не вказував на керування транспортним засобом третьою особою, і будь-яка третя особа, за даними відеозапису, відсутня під час події.

Як вбачається з відеозапису, виявивши порушення ПДР працівниками поліції подано водію спецсигнал про зупинку, який водій виконав. Надалі відеозаписом зафіксовано розмову між поліцейським та особою, яка перебуває за кермом транспортного засобу, якою є ОСОБА_1 .

А тому обґрунтованих сумнівів щодо того, що 06.12.2023 року, о 20:08 годині транспортним засобом ZASTAVA YUGO, реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вулиці Полуботка в місті Заставна Чернівецького району Чернівецької області керував ОСОБА_1 у суду не має.

Досліджені докази, а саме протокол про адміністративне правопорушення, який за своїм змістом відповідає положенням ст.256 КУпАП, оформлений компетентним органом в межах повноважень наданих особі, яка його склала, акт огляду на стан алкогольного сп`яніння, направлення на огляд водія з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння, відеозапис з нагрудного реєстратора суд визнає допустимими доказами, оскільки вони отримані у передбачений законом спосіб, зафіксовані у належній процесуальній формі, узгоджуються між собою, як в цілому, так і в деталях, та доповнюють один одного. Сумнівів щодо достовірності та належності вказаних доказів та викладених в них обставин судом не вбачається.

Відмова ОСОБА_1 від огляду на стан алкогольного сп`яніння зафіксована на відеозаписі, який, хоча і не є безперервним, однак відображає необхідні для ухвалення судового рішення дані.

Посилання порушника на те, що він не керував транспортним засобом за обставин, викладених у протоколі, за відсутності інших доказів на підтвердження цих доводів, суд розцінює як позицію захисту з метою уникнути адмінвідповідальності.

Таким чином, дослідивши, надані органом, що склав протокол про адмінправопорушення, докази та оцінивши їх у своїй сукупності, суд приходить до висновку, що мала місце подія, за якою 06.12.2023 року, о 20:08 годині ОСОБА_1 керував транспортним засобом ZASTAVA YUGO, реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вулиці Полуботка в місті Заставна Чернівецького району Чернівецької області з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів), однак від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився.

А тому ОСОБА_1 за обставин, викладених у протоколі про адмінправопорушення, порушив вимоги п.2.5 ПДР, а отже в його діях є склад адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме за відмову особи, що керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.

Вирішуючи питання про накладення на ОСОБА_1 адмінстягнення, суд виходить з положень ст.ст.33, 34 КУпАП, та враховує характер вчиненого ним правопорушення, обставини справи та відомі данні про його особу, та призначає ОСОБА_1 адмінстягнення в межах, встановлених санкцією ч.1 ст.130 КУпАП, у вигляді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами.

Даний вид стягнення є доцільним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 , а також попередження вчинення ним та іншими особами нових правопорушень.

Крім цього, на підставі ст. 40-1 КУпАП, враховуючи, що суддею винесено постанову про призначення адміністративного стягнення, а тому з особи, якій призначено таке стягнення необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 536,80 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 279, 280, 283-284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувач коштів Чернівецьке ГУК/Чернівецька область; код за ЄДРПОУ: 37836095; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО):899998; номер рахункуUA118999980313000149000024001, код класифікації доходів бюджету:21081300)з позбавленням права керувати всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, номер рахунку: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня винесення.

Суддя О.Є.Вайновська