Рішення № 11593200, 31.08.2010, Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
31.08.2010
Номер справи
2-2882/2010
Номер документу
11593200
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2- 2882/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2010 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді Аршук Т.М.

при секретарі Кучер Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Конотопі справу за позовом ОСОБА_1 до Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення про стягнення недоплаченої одноразової щорічної грошової допомоги як учаснику війни за 2010 рік в розмірі 1998 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом та просить суд стягнути з відповідача - Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення на її користь суму недоплаченої у 2010 році одноразової щорічної грошової допомоги як учаснику війни у розмірі 1998 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що вона є учасником війни, що підтверджується посвідченням серії В-ІV № 098004 від 15 травня 2007 року. Відповідно до ст. 12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічно до 5 травня учасникам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком. Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який у 2010 році складав 706 грн. Фактично їй виплачено 120 грн., тому сума недоплаченої грошової допомоги за 2010 рік становить 1998 грн.

Позивачка  ОСОБА_1 в судове засідання не з”явилася, надала суду заяву про розгляд справи без її участі, свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з”явився. Надав письмове заперечення, в якому прохає розглядати справу без участі його представника, проти позову заперечує, мотивуючи тим, що відповідно до ст. 95 Конституції України виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Тому норми, які вводяться Законом “Про Державний бюджет” діють протягом бюджетного року, є безумовними та пріорітетними відносно інших законів. Постановою Кабінету Міністрів України від 07 квітня 2010 року № 299 встановлено, що разова грошова допомога, передбачена Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам війни виплачується в розмірі 120 грн. Інших видатків для такої виплати не передбачено, позивачці в 2010 році було виплачено разову грошову допомогу у розмірі 120 грн.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є учасником війни та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників війни ( а.с. 4).

Відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічно до 5 травня учасникам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком.

Згідно ст. 17-1 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснюють органи праці та соціального захисту населення через відділення зв'язку або через установи банків.

Відповідно до п. 3 Положення про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 30.08.00 № 1035/2000 та постановою КМУ від 02.11.06 № 1543 Мінпраці України забезпечує реалізацію прав громадян на соціальний захист через систему підпорядкованих йому органів.

Відповідачі в своїх запереченнях посилаються на постанову Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року № 299 “Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2010 році відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, в якій встановлено, що одноразова грошова допомога учасникам війни в 2010 році має бути виплачена в розмірі 120 грн.

З довідки Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення вбачається, що в 2010 році позивачці одноразова грошова допомога як учаснику війни була виплачена в сумі 120 грн.

При цьому в 2010 році дію ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” будь-яким законом не було зупинено чи змінено. Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” розміри державних соціальних гарантій на 2010 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом, та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Ст. 70 даного Закону Кабінету Міністрів України надано право в 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Отже, нарахування та виплата в 2010 році учасникам війни одноразової грошової допомоги повинна здійснюватись відповідно до норм Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

При цьому за чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

Ч. 1 - 4 ст. 8 ЦПК України визначено, що суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов»язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативні акти, прийняті на підставі Конституції, у межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акту Конституції України, Закону України або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, оскільки для значної кількості громадян України пільги, компенсації та гарантії, право на які передбачено чинним законодавством, є додатком до основних джерел існування, необхідною складовою конституційного права на забезпечення достатнього життєвого рівня (ст.48 Конституції України), то звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесенні змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається. Зупинення його дії можливе лише за умови введення відповідно до п.31 ч.1 ст.85, п.19 ч.1 ст.92 Конституції України надзвичайного стану.

За таких обставин позивачці за 2010 рік слід було б виплатити разову грошову допомогу в розмірі 3 мінімальних пенсій за віком, як це передбачено ч. 5 ст.12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а не постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року № 299, яка звужує обсяг прав позивачки.

Враховуючи вищевикладене, слід задовольнити позовні вимоги щодо стягнення недоплаченої щорічної грошової допомоги за 2010 рік, виходячи з розміру, встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який з 1 січня 2010 року становив 706 грн.

Кошти слід стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення , оскільки позивач перебуває у них на обліку.

Крім того з відповідача підлягають стягненню витрати з ІТЗ розгляду справи у розмірі 37 грн., оскільки від їх сплати відповідач не звільняється.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 22, 64, 124, 152 Конституції України, ст. ст. 61, 69, 73 Закону України «Про Конституційний Суд України», Законом України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” , ст.ст. 8-15, 60, 81, 88 , 212, 214-215 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення на користь ОСОБА_1 суму недоплаченої щорічної грошової допомоги як учаснику війни за 2010 рік відповідно до ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням здійсненої за цей період виплати.

Стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн. для зарахування платежів до спеціального фонду державного бюджету (КЕКД 22050000, ОКПО 23635072, р\р 31219259700008, банк ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013), призначення платежу – ІТЗ розгляду цивільної справи № 2-2882/2010 в Конотопському міськрайонному суді.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Суддя

Справа № 2- 2880/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2010 року

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді Аршук Т.М.

при секретарі Кучер Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Конотопі справу за позовом ОСОБА_1 до Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення про стягнення недоплаченої одноразової щорічної грошової допомоги як учаснику війни за 2009 рік в розмірі 1424 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом та просить суд стягнути з відповідача - Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення на її користь суму недоплаченої у 2009 році одноразової щорічної грошової допомоги як учаснику війни у розмірі 1424 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що вона є учасником війни, що підтверджується посвідченням серії В-ІV № 098004 від 15 травня 2007 року. Відповідно до ст. 12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічно до 5 травня учасникам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком. Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який у 2009 році складав 498 грн. Фактично їй виплачено 70 грн., тому сума недоплаченої грошової допомоги за 2009 рік становить 1424 грн.

Позивачка  ОСОБА_1 в судове засідання не з”явилася, надала суду заяву про розгляд справи без її участі, свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з”явився. Надав письмове заперечення, в якому прохає розглядати справу без участі його представника, проти позову заперечує, мотивуючи тим, що відповідно до ст. 95 Конституції України виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Тому норми, які вводяться Законом “Про Державний бюджет” діють протягом бюджетного року, є безумовними та пріорітетними відносно інших законів. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2009 року № 211 встановлено, що разова грошова допомога, передбачена Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам війни виплачується до 5 травня. Конотопське міське УПСЗН дану виплату не проводило, на той час на рахунок, з якого перераховуються вказані кошти був накладений арешт. Ніяких інших коштів для проведення виплати в збільшеному розмірі до управління не надходило .

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є учасником війни та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників війни ( а.с. 4).

Відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічно до 5 травня учасникам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком.

Згідно ст. 17-1 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснюють органи праці та соціального захисту населення через відділення зв'язку або через установи банків.

Відповідно до п. 3 Положення про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 30.08.00 № 1035/2000 та постановою КМУ від 02.11.06 № 1543 Мінпраці України забезпечує реалізацію прав громадян на соціальний захист через систему підпорядкованих йому органів.

Відповідач в своїх запереченнях посилаються на постанову Кабінету Міністрів України від 18 березня 2009 року № 211 “Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2009 році відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нациських переслідувань”, в якій встановлено, що одноразова грошова допомога учасникам війни в 2009 році має бути виплачена в розмірі 70 грн.

З довідки Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення вбачається, що в 2009 році позивачці одноразова грошова допомога як учаснику війни була виплачена в сумі 70 грн.

Статтями ст. 54, 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” та Постановою Кабінету міністрів України № 211від 18 березня 2009 року зупинена дія ст. 14 Закону України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року № 3553-XII і надано право в 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Отже, нарахування та виплата в 2009 році учасникам війни одноразової грошової допомоги повинна здійснюватись відповідно до норм Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

При цьому за чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

Ч. 1 - 4 ст. 8 ЦПК України визначено, що суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов»язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативні акти, прийняті на підставі Конституції, у межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акту Конституції України, Закону України або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, оскільки для значної кількості громадян України пільги, компенсації та гарантії, право на які передбачено чинним законодавством, є додатком до основних джерел існування, необхідною складовою конституційного права на забезпечення достатнього життєвого рівня (ст.48 Конституції України), то звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесеняя змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається. Зупинення його дії можливе лише за умови введення відповідно до п.31 ч.1 ст.85, п.19 ч.1 ст.92 Конституції України надзвичайного стану.

За таких обставин позивачці за 2009 рік слід було б виплатити разову грошову допомогу в розмірі 3 мінімальних пенсій за віком, як це передбачено ч. 5 ст.12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а не постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2009 року № 211, котра звужує обсяг прав позивачки.

Враховуючи вищевикладене, слід задовольнити позовні вимоги щодо стягнення недоплаченої щорічної грошової допомоги за 2009 рік, виходячи з розміру, встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який з 1 січня 2009 року становив 498 грн.

Кошти слід стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення , оскільки позивачка перебуває у них на обліку.

Крім того з відповідача підлягають стягненню витрати з ІТЗ розгляду справи у розмірі 37 грн., оскільки від їх сплати відповідач не звільняється.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 22, 64, 124, 152 Конституції України, ст. ст. 61, 69, 73 Закону України «Про Конституційний Суд України», Законом України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” , Законом України «Про державний бюджет на 2009 рік», ст.ст. 8-15, 60, 81, 88 , 212, 214-215 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення на користь ОСОБА_1 суму недоплаченої щорічної грошової допомоги як учаснику війни за 2009 рік відповідно до ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням здійсненої за цей період виплати.

Стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн. для зарахування платежів до спеціального фонду державного бюджету (КЕКД 22050000, ОКПО 23635072, р\р 31219259700008, банк ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013), призначення платежу – ІТЗ розгляду цивільної справи № 2-2952/2010 в Конотопському міськрайонному суді.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Суддя

Справа № 2- 2880/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2010 року

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді Аршук Т.М.

при секретарі Кучер Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Конотопі справу за позовом ОСОБА_1 до Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення Конотопської міської ради про стягнення недоплаченої одноразової щорічної грошової допомоги як учаснику війни за 2009 рік в розмірі 1424 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом та просить суд стягнути з відповідача - Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення Конотопської міської ради на її користь суму недоплаченої у 2009 році одноразової щорічної грошової допомоги як учаснику війни у розмірі 1424 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що вона є учасником війни, що підтверджується посвідченням серії В-ІV № 098004 від 15 травня 2007 року. Відповідно до ст. 12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічно до 5 травня учасникам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком. Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який у 2010 році складав 498 грн. Фактично їй виплачено 70 грн., тому сума недоплаченої грошової допомоги за 2009 рік становить 1424 грн.

Позивачка  ОСОБА_1 в судове засідання не з”явилася, надала суду заяву про розгляд справи без її участі, свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з”явився. Надав письмові заперечення, в якому прохає розглядати справу без участі його представника, проти позову заперечує, мотивуючи тим, що відповідно до ст. 95 Конституції України виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Тому норми, які вводяться Законом “Про Державний бюджет” діють протягом бюджетного року, є безумовними та пріорітетними відносно інших законів. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2009 року № 211 встановлено, що разова грошова допомога, передбачена Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам війни виплачується до 5 травня. Конотопське міське УПСЗН дану виплату не проводило, на той час на рахунок, з якого перераховуються вказані кошти був накладений арешт. Ніяких інших коштів для проведення виплати в збільшеному розмірі до управління не надходило .

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є учасником війни та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників війни ( а.с. 4).

Відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічно до 5 травня учасникам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком.

Згідно ст. 17-1 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснюють органи праці та соціального захисту населення через відділення зв'язку або через установи банків.

Відповідно до п. 3 Положення про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 30.08.00 № 1035/2000 та постановою КМУ від 02.11.06 № 1543 Мінпраці України забезпечує реалізацію прав громадян на соціальний захист через систему підпорядкованих йому органів.

Відповідач в своїх запереченнях посилаються на постанову Кабінету Міністрів України від 18 березня 2009 року № 211 “Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2009 році відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нациських переслідувань”, в якій встановлено, що одноразова грошова допомога учасникам війни в 2009 році має бути виплачена в розмірі 70 грн.

З довідки Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення вбачається, що в 2009 році позивачці одноразова грошова допомога як учаснику війни була виплачена в сумі 70 грн.

Статтями ст. 54, 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” та Постановою Кабінету міністрів України № 211від 18 березня 2009 року зупинена дія ст. 14 Закону України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року № 3553-XII і надано право в 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Отже, нарахування та виплата в 2009 році учасникам війни одноразової грошової допомоги повинна здійснюватись відповідно до норм Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх і надане право встановлювать розміри соціальних виплат , які відповідно законодавства встановлюються в залежності від розміру мінімальної заробітної плати , ав асолюь соціального захисту”.

При цьому за чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

Ч. 1 - 4 ст. 8 ЦПК України визначено, що суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов»язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативні акти, прийняті на підставі Конституції, у межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акту Конституції України, Закону України або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, оскільки для значної кількості громадян України пільги, компенсації та гарантії, право на які передбачено чинним законодавством, є додатком до основних джерел існування, необхідною складовою конституційного права на забезпечення достатнього життєвого рівня (ст.48 Конституції України), , то звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесеняя змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається. Зупинення його дії можливе лише за умови введення відповідно до п.31 ч.1 ст.85, п.19 ч.1 ст.92 Конституції України надзвичайного стану.

За таких обставин позивачці за 2010 рік слід було б виплатити разову грошову допомогу в розмірі 3 мінімальних пенсій за віком, як це передбачено ч. 5 ст.12 Закону України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а не постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2010 року № 299, котра звужує обсяг прав позивачки.

Враховуючи вищевикладене, слід задовольнити позовні вимоги щодо стягнення недоплаченої щорічної грошової допомоги за 2010 рік, виходячи з розміру, встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який з 1 січня 2010 року становив 706 грн.

Кошти слід стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення Конотопської міської ради, оскільки позивач перебуває у них на обліку.

Крім того з відповідача підлягають стягненню витрати з ІТЗ розгляду справи у розмірі 37 грн., оскільки від їх сплати відповідач не звільняється.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 22, 64, 124, 152 Конституції України, ст. ст. 61, 69, 73 Закону України «Про Конституційний Суд України», Законом України ?ро статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” , Законом України «Про державний бюджет на 2009 рік», ст.ст. 8-15, 60, 81, 88 , 212, 214-215 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення на користь ОСОБА_1 суму недоплаченої щорічної грошової допомоги як учаснику війни за 2009 рік відповідно до ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням здійсненої за цей період виплати.

Стягнути з Конотопського міського управління праці та соціального захисту населення витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн. для зарахування платежів до спеціального фонду державного бюджету (КЕКД 22050000, ОКПО 23635072, р\р 31219259700008, банк ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013), призначення платежу – ІТЗ розгляду цивільної справи № 2-2952/2010 в Конотопському міськрайонному суді.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Суддя :