Постанова № 115930861, 26.12.2023, Мирноградський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Димитровський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
26.12.2023
Номер справи
226/2138/23
Номер документу
115930861
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 226/2138/23

Справа 226/2138/23

Провадження № 3/226/501/2023

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

26 грудня 2023 року суддя Димитровського міського суду Донецької області Коваленко Т.О., за участю прокурора Малюги В.В., захисника Логвиненка С.С., розглянувши матеріал, що надійшов із Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Торез Донецької області, громадянина України, пенсіонера, особи з інвалідністю 2 групи, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за частинами першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

у с т а н о в и л а:

12 грудня 2023 року до Димитровського міського суду Донецької області із Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частинами першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 80 від 5 грудня 2023 року ОСОБА_1 , виконуючи повноваження головного лікаря КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно із п.п. а п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 18 квітня 2022 року (точний час не встановлено), перебуваючи у робочому кабінеті КНП «МЦПМСД», не повідомив у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «МЦПМСД», в тому числі і себе, наказом № 109 від 18.04.2022 року у розмірі 17485 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 81 від 5 грудня 2023 року ОСОБА_1 , виконуючи повноваження головного лікаря КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. а п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 18 квітня 2022 року (точний час не встановлено), перебуваючи у робочому кабінеті КНП «МЦПМСД», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «МЦПМСД», в тому числі і себе, наказом № 109 від 18.04.2022 року у розмірі 17485 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 82 від 5 грудня 2023 року ОСОБА_1 , виконуючи повноваження головного лікаря КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. а п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26 грудня 2022 року (точний час не встановлено), перебуваючи у робочому кабінеті КНП «МЦПМСД», не повідомив у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «МЦПМСД», в тому числі і себе наказом від 26.12.2022 за № 334 у розмірі 5000 грн, вчинивши правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 83 від 5 грудня 2023 року ОСОБА_1 , виконуючи повноваження головного лікаря КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. а п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26 грудня 2022 року (точний час не встановлено), перебуваючи у робочому кабінеті КНП «МЦПМСД», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 334 від 26.12.2022 року про преміювання працівників КНП «МЦПМСД», в тому числі і себе у розмірі 5000 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Стосовно ОСОБА_1 за частиною першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено 4 протоколи 5 грудня 2023 року. Оскільки всі справи знаходяться в провадженні одного судді і призначались до судового розгляду одночасно, суддя вважає за необхідне об`єднати їх в одне провадження.

Прокурор у судовому засіданні пояснила, що вважає наявними в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв`язку з чим він має бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вказаними нормами.

Прокурор подала до суду висновок відповідно до статті 250 Кодексу України про адміністративні правопорушення в адміністративній справі № 226/2138/23 щодо наявності у діях головного лікаря КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, повязаних із корупцією за частинами першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підтвердження наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частинами першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення суду надані у копіях:

-Статут КНП«Мирноградський центрпервинної медико-санітарноїдопомоги» від10листопада 2021року №VIII/18-63за якимКНП «Мирноградськийцентр первинноїмедико-санітарної допомоги» є закладом охорони здоров`я унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення Мирноградської міської територіальної громади, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров`я (п. І Статуту);

- колективний договір на 2019-2024 роки, прийнятий і затверджений загальними зборами трудового колективу КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» 22.02.2019 року та розпорядженням міського голови № 63р від 18.03.2023 року ОСОБА_2 , відповідно до якого оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи із встановленого посадового окладу, з урахуванням підвищень, доплат, надбавок, премій, передбачених чинним законодавством та цим договором. (п. 5.1.7. договору);

- додаток № 4 про положення про преміювання працівників КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги», відповідно до якого керівнику підприємства премія виплачується згідно рішення власника або уповноваженого ним органу (п. 2.8 додатку);

- контракт з керівником державного, комунального закладу охорони здоров`я від 18.01.2017 року укладений між міським головою ОСОБА_2 і Матвєюком І.В. про призначення ОСОБА_1 на посаду головного лікаря КЗ «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» на термін з 18.01.2017 по 17.01.2020, відповідно до якого розмір премії встановлюється відповідно до положення про преміювання за рішенням Органу управління майном в межах фонду заробітної плати комунального закладу «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» (п. 14 контракту);

- додаткова угода № 2 до контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров`я від 18.01.2017 року про продовження терміну дії контракту з ОСОБА_1 на термін з 18.01.2020 по 17.01.2023 (п. 1 додаткової угоди);

- наказ головного лікаря КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» № 109 від 18 квітня 2022 року про преміювання працівників у квітні місяці 2022 року і додаток до нього за яким розмір премії за квітень 2022 року ОСОБА_1 визначений у розмірі 100%;

- наказ головного лікаря КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» № 334 від 26 грудня 2022 року про преміювання працівників у грудні місяці 2022 року і додаток до нього за яким розмір премії за грудень 2022 року ОСОБА_1 визначений у розмірі 5000 гривень;

- розпорядження міського голови Мирноградської міської ради № 227 від 29.04.2022 року про преміювання ОСОБА_1 у розмірі 100% від встановленого посадового окладу на період воєнного стану в межах помісячного фонду оплати праці КНП «МЦПСМД»;

Всудовому засіданні ОСОБА_1 свою провинуу вчиненніінкримінованих правопорушеньвизнав повністю,зазначивши,що уперіод з2015року до1вересня 2023року вінпрацював головнимлікарем КНП«Мирноградський центрпервинної медико-санітарноїдопомоги».У квітні2022року склаласяважка ситуаціяі зколективу 120осіб уполіклініці залишилосьпрацювати лише35.Щоб стимулюватилюдей невиїжджати,він підписавнаказ провиплату премії.У наказізазначені буливсі працівники,у томучислі,і він.До цьогопройшла інформація,що малобути виданерозпорядження міськогоголови пройого преміювання,але начас підписанняним наказу,розпорядження небуло.Розпорядження міськийголова видавчерез 10днів 28квітня 2022року.По закінченнюроку,за результативнуроботу колективуцентру,який віночолював,він підписувавтакож наказпро преміюванняпрацівників загрудень 2022року.Наказ стосувавсяпреміювання ійого.Коли підписувавнакази,він неподумав пронаслідки.

На підтвердження своєї позиції ОСОБА_1 , крім документів, що також були надані до протоколів про адміністративні правопорушення, суду надана довідка про встановлення йому 2 групи інвалідності, яку, поряд із мотивами вчиненого ним, просив суд врахувати під час призначення йому стягнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, перевіривши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених частинами першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виходячи із наступних підстав.

Згідно пункту 1 примітки до статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до підпункту а) пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є, поряд з іншими, посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Встановлено, що ОСОБА_1 , займаючи посаду головного лікаря у комунальному некомерційному підприємстві, що засноване на власності органу місцевого самоврядування, відповідно до положень статті 81 Цивільного кодексу України і статуту КНП «Мирноградський центр первинної медико-санітарної допомоги» є посадовою особою юридичної особи публічного права, що передбачено підпунктом а) пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та відповідно є суб`єктом правопорушень, передбачених частинами першою та другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у посадової особи державного чи комунального підприємства, така особа зобов`язана повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника. У разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона зобов`язана звернутися за роз`ясненнями до територіального органу Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.

Згідно пункту 2 примітки до статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у цій статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Аналогічна норма щодо визначення реального конфлікту інтересів, передбачена абзацом 12 частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Іншими словами, конфлікт інтересів - це ситуація, при якій службова особа виконуючи свої обов`язки має приватний інтерес (особисту заінтересованість), які хоча і необов`язково призведуть до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний до цього призвести.

При вирішенні даного питання суддя виходить з того, що приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв,язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях (абз. 11 частини першої статті 1 Закону «Про запобігання корупції».

Підсумовуючи наведене суд вважає, що приймаючи рішення про своє преміювання ОСОБА_1 , як головний лікар, вирішував питання свого матеріального забезпечення, а також поліпшення свого майнового стану, використовуючи при цьому свої повноваження керівника підприємства, що не могло не впливати на об`єктивність або неупередженість при прийнятті цих рішень, а тому, ОСОБА_1 вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомивши при цьому у встановленому законом порядку про наявність такого конфлікту інтересів, що є адміністративними правопорушеннями, передбаченими частинами першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до частини другої статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

На підставі статті 401 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності підлягає стягненню судовий збір на користь держави.

Оскільки ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 2 групи, на підставі положень пункту 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», він звільняється від сплати судового збору під час розгляду цієї справи.

За обставин, викладених в описовій частині постанови, з урахуванням того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, а також враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, щире каяття, відсутність обставин, які обтяжують покарання, обставини справи, керуючись ст. 23, 33-35, 38, 401, 1727 ч.1, 2, 283-285, 294 КУпАП, суддя

п о с т а н о в и л а:

Об`єднати в одне провадження ЄУН № 226/2138/23 (провадження № 3/226/501/2023); ЄУН № 226/2139/23 (провадження № 3/226/502/2023); ЄУН № 226/2140/23 (провадження № 3/226/503/2023); ЄУН № 226/2141/23 (провадження № 3/226/504/2023) та присвоїти єдиний унікальний номер судової справи № № 226/2138/23 (провадження № 3/226/501/2023).

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків якого невідомий) визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами першою і другою статті 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення і застосувати до нього, на підставічастини другоїстатті 36Кодексу Українипро адміністративніправопорушення,адміністративне стягнення за більшсерйозне правопорушенняз числавчиненихвідповідно до частини другої статті 1727 КодексуУкраїни проадміністративні правопорушенняу виглядіштрафу урозмірі 200неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому вимірі становить 3400 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави штраф у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень, який перерахувати на рахунок отримувача: UA578999980313020106000005690, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Мирноград. МТГ/21081100, ЄДРПОУ: 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, МФО 899998.

Постанова можебути оскарженадо Дніпровськогоапеляційного судучерез Димитровськийміський судДонецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Т.О.Коваленко