Рішення № 115866538, 22.12.2023, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2023
Номер справи
200/5616/23
Номер документу
115866538
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 грудня 2023 року Справа№200/5616/23

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді- Голошивця І.О., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення №056750005177 від 09.06.2023, зобов`язання вчинити певні дії.

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення №056750005177 від 09.06.2023, зобов`язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він 05.06.2023 через веб-портал Пенсійного фонду України звернувся із заявою про проведення перерахунку пенсії відповідно до ст.43 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Позивач зазначив, що ним до заяви були додані довідки про заробітну плату видані Архівним відділом Слов`янської міської ради: №1741 від 14.12.2020 за період з 01.05.1981 по 31.12.1985 в ДП «ЗАТ Укрпрофоздоровниця»; №1742 від 14.12.2020 за період з 01.01.1986 по 31.12.1987 в ДП «ЗАТ Укрпрофоздоровниця»; №1744 від 17.12.2020 за період з 01.03.1987 по 31.07.1987 в ЗАТ «Сільгосптехніка»; №1746 від 14.12.2020 за період з 01.07.1987 по 30.11.1990 в ВАТ «Слов`янський керамічний комбінат». Позивач зауважив, що своїм рішенням Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 09.06.2023 відмовило йому в перерахунку пенсії з огляду на те, що подані ним довідки для перерахунку пенсії не підтверджені первинними документами. Позивач вважає рішення відповідача протиправним, оскільки вважає, що у нього не було правових підстав відмовляти у перерахунку пенсійних виплат.

Відповідачем був наданий відзив на позовну заяву, в якому він зазначив, що відповідно до ч.1 ст.40 Закону №1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу з 01 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв. Відповідач зазначив, що підтвердження відомостей, наданих для призначення пенсій встановлюється за результатами перевірки підстав їх видачі, яка проводиться спеціалістами Пенсійного фонду України на підприємствах (установах, організаціях). Зустрічні перевірки достовірності видачі довідок про заробітну плату проводяться на підставі Законів України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та заяв платників. Під час таких перевірок обов`язково використовуються первинні документи. За результатами таких перевірок складається акт щодо достовірності довідки про заробітну плату. Відповідач зауважив, що позивач 05.06.2023 звернувся із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст. 43 Закону № 1058. Заяву розглянуто за принципом екстериторіальності. Оскільки довідки про заробітну плату, що видані Архівним відділом Слов`янської міської ради не підтверджені первинними документами, тому зарахувати зазначені довідки для розрахунку пенсії підстави відсутні. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийнято рішення про відмову від 09.06.2023 № 056750005177. На підставі вищевикладеного, відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог позивача у повному обсязі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13.10.2023 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, про що свідчить наявність кабінету електронного суду у позивача ОСОБА_1 та у відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, про що свідчить відповідна відмітка в графі «доставлено» та в графі «дата встановлення статусу» зазначено «13.10.2023».

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , є громадянином України відповідно до наявної в матеріалах справи копії паспорту серії НОМЕР_2 .

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, як отримувач пенсії.

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010) в даних правовідносинах є суб`єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами по справі, 05 червня 2023 року позивачем засобами веб-порталу Пенсійного фонду України було сформовано заяву про перерахунок пенсії де в графі «вид пенсії» ним було зазначено зміна періоду 60 місяців до 01.07.2000 та було додано наступні довідки про заробітну плату, видані архівним відділом Слов`янської міської ради від 17.12.2020: № 1741 за період роботи з травня 1981 по грудень 1983 року включно та з січня по грудень 1985 року на ДП ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»; №1742 за період роботи з січня 1986 по грудень 1987 року на ДП ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»; №1744 за період роботи з березня по липень 1987 року на ЗАТ «Сільгосптехніка»; №1746 за період роботи з липня 1987 по листопад 1990 року на ВАТ «Слов`янський керамічний комбінат».

За принципом екстериторіальності заяву позивача було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області та було прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії позивачу від 09.06.2023 №056750005177. Відповідач відмовляючи позивачу у перерахунку його пенсії зазначив, що відповідно до ст. 43 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» для перерахунку пенсії враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера- заробітна плата (дохід) за період передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону, а саме, за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Оскільки, архівні довідки про заробітну плату №1741 від 14.12.2020 період з 01.05.1981р. по 31.12.1985р. за №1742 від 14.12.2020 за період з 01.01.1986р. по 31.12.1987р. видані ДП ЗАО «Укрпрофздравниця», №1744 від 17.12.2020 за період з 01.03.1987р. по 31.07.1987р. видана ЗАО «Сільгосптехніка», №1746 від 14.12.2020 за період з 01.07.1987р. но 30.11.1990р. видана ОАО «Слов`янський керамічний комбінат» не підтверджені первинними документами, тому зарахувати дані довідки до розрахунку заробітної плати немає підстав.

Отже, спірним питанням в даній справі є не зарахування відповідачем довідок про заробітну плату позивача та як наслідок відмова у проведенні перерахунку пенсії позивача відповідно до його заяви, та наданих ним довідок.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від. них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом №1058-ІV.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону №1058-ІV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь - які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Частиною третьою статті 44 цього Закону встановлено, що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Відповідно до частини 5 статті 45 Закону №1058-IV, документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №1058-ІV врегульовано Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок № 22-1).

Згідно із абз. 2 підпункту 3 пункту 2.1 Порядку №22-1 (у редакції чинній станом на подання заяви позивача про перерахунок пенсії), за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Суд зауважує, що довідки, які були надані позивачем разом із заявою про перерахунок пенсії були складені та видані архівним відділом Слов`янської міської ради від 14.12.2020 року відповідно до редакції Порядку №22-1 (чинного станом на дату видачі цих довідок).

Суд дослідивши наявні в матеріалах справи довідки які були надані позивачем разом із заявою про перерахунок пенсії, встановив, що довідка не містить наступних приписів, які передбачені відповідно до Порядку №22-1, а саме «на всі виплати нараховано страхові внески (єдиний внесок)», також не зазначено «довідка видана на підставі (назви первинних документів)», «які знаходяться за адресою» та «Не заперечуємо проти проведення перевірки первинних документів за період, зазначений у цій довідці», а відповідно і посилань на первинні документи.

Пунктом 2.10 Порядку (чинного як станом на дату видачи довідок так і станом на час звернення з заявою про перерахунок пенсії) визначено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток.

Згідно із пунктом 4.2 Порядку №22-1, при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз`яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов`язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного трудового стажу. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з`ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам`ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам`ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.

Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Пунктом 4.3. Порядок №22-1 визначено, що рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Зміст наведених вище положень законодавства дає підстави для висновку, що обов`язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період до 1 липня 2000 року є не лише наявність відповідної довідки про заробітну плату (дохід), але й підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Водночас, саме на органи Пенсійного фонду України покладено обов`язок щодо здійснення перевірки допустимості документів, поданих разом із заявою для призначення (перерахунку) пенсії, та обґрунтованість видачі таких з метою забезпечення не лише реалізації права особи на призначення та отримання пенсії, а й контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду.

Аналогічна правова позиція щодо застосування норм права у спірних правовідносинах викладена у постановах Верховного Суду України від 17.03.2015 у справі № 21-11а15, від 15.12.2015 у справі № 2-а/576/29/14 та Верховного Суду від 13.02.2018 у справі №358/1179/17, від 17.04.2018 у справі №376/2559/17, від 25.09.2018 у справі №539/1386/17, від 10.07.2019 у справі №539/2726/16-а, від 05.03.2020 у справі №539/3234/16-а та від 04.05.2022 у справі №819/946/18, від 13.07.2022 у справі № 620/4800/20.

В той же час, отримавши заяву позивача про перерахунок його пенсії з урахуванням довідок виданих архівним відділом Слов`янської міської ради про нараховану заробітну плату ОСОБА_1 за №1741, №1742, №1744 та №1746 виданих від 14.12.2020 та 17.12.2020 відповідно, було прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії позивача з урахуванням наданих довідок враховуючи, що вони не підтверджені первинними документами.

В той же час, саме на відповідача покладається обов`язок щодо здійснення перевірки допустимості документів, поданих разом із заявою для перерахунку пенсії, зокрема, звернення до суб`єктів видачі довідок з метою проведення такої перевірки, доказів здійснення вказаного матеріали справи не містять.

Відтак, дії відповідача щодо розгляду заяви позивача про перерахунок пенсії не відповідають вимогам чинного законодавства. Так, відповідач фактично усунувся від виконання свого обов`язку щодо належного розгляду заяви позивача, а відтак такі дії відповідача є протиправними та порушують права позивача.

Одночасно, оскільки відповідачем не було вчинено дій у визначений законодавством спосіб щодо розгляду заяви позивача про перерахунок пенсії від 05.06.2023, суд, керуючись положеннями ч. 2 ст. 9 КАС України, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог з метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Під час розгляду справи судом встановлено, що відповідачем не вчинені належні та достатні дії в межах наданих законом повноважень для повного та об`єктивного розгляду заяви позивача, а суд не повноважний перебирати на себе вказані повноваження, які належать до компетенції пенсійного органу, належним способом захисту прав позивача в даному випадку буде визнати протиправним рішення відповідача №056750005177 від 09.06.2023 про відмову позивачу в перерахунку пенсії та як наслідок скасувати це рішення, та зобов`язати відповідача розглянути повторно заяву позивача від 05.06.2023 про перерахунок пенсії з урахуванням висновків суду у цій справі.

Стосовно позовних вимог позивача щодо зобов`язання відповідача провести перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за 60 календарних місяців згідно поданої заяви від 05.06.2023 №2698, із врахуванням пред`явлених довідок про заробітну плату, що видані Архівним відділом Слов`янської міської ради: №1741 від 14.12.2020 за період роботи з 01.05.1981 по 31.12.1985 в ДП ЗАО «Укрпрофздравниця»; №1742 від 14.12.2020 за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1987 в ДП ЗАО «Укрпрофздравниця»; № 1744 від 17.20.2020 за період роботи з 01.03.1987 по 31.07.1987 в ЗАО «Сільгосптехніка»; №1746 від 14.12.2020 за період роботи з 01.07.1987 по 30.11.1990 в ОАО «Слов`янський керамічний комбінат», суд зазначає наступне.

Відповідно до висновків суду по цій справі, відповідач не здійснив перевірку допустимості документів, поданих разом із заявою для перерахунку пенсії, зокрема довідок №1741, №1742, №1744 та №1746 звернувшись до суб`єкту видачі довідок з метою проведення такої перевірки (в даному випадку до архівного відділу Слов`янської міської ради), в той же час дані довідки не містять підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював позивач.

Таким чином, підсумовуючи вищенаведене суд дійшов висновку, що зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії у відповідній справі є передчасними вимогами тобто заявленими на майбутнє, тому позовні вимоги позивача в цій частині задоволенню не підлягає.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приймаючи до уваги наведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Також окремо суд зазначає, що при розгляді даної справи не було взято до уваги трудову книжку позивача та архівні довідки видані архівним відділом Слов`янської міської ради від 14.12.2020 №1743, №1745 та №1740, оскільки вони містять лише накази про призначення та звільнення позивача з займаної ним посади та не є спірним в даній справі, оскільки підставою відмови у перерахунку пенсії позивача була відсутність підтвердження первинними документами архівних довідок про заробітну плату позивача, що і було зазначено відповідачем у його спірному рішенні.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно ч.8 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується квитанцією від 05.10.2023, позивач за подання адміністративного позову сплатив 858,88 грн. судового збору.

Суд повертає позивачу судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у розмірі 858,88 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, площа Соборна, 3, ЄДРПОУ: 13486010) про визнання протиправним та скасування рішення №056750005177 від 09.06.2023, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010) №056750005177 від 09.06.2023 про відмову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) в перерахунку пенсії.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010) розглянути повторно заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) від 05.06.2023 про перерахунок пенсії з урахуванням висновків суду у цій справі.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010; Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3) на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) суму судового збору у розмірі 858 (вісімсот п`ятдесят вісім) гривень 88 копійок.

В решті позовних вимог відмовити.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 22 грудня 2023 року.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.О. Голошивець