ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.09.06
Справа №АС 5/426-06.
за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Суми
до відповідача – державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України», м. Суми
про стягнення 5712 грн. 44 коп.
Суддя Гудим В.Д.
Представники сторін:
Від позивача – предст. Груздо Т.С.
Від відповідача – предст. Холявка Ю.В.
Засідання розпочате 10.07.06р., відповідно до ст. 150 КАС України в засіданні оголошувались перерви до 7.08.06р. та до 11.09.06р.
Суть спору: Викладена в ухвалі від 29.06.06р.
Позивач подав позовну заяву про стягнення з відповідача 163 630 грн. 27 коп. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2005 році відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», зокрема за нестворене 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що у нього на підприємстві у 2005 році працювало 8 інвалідів.
В судовому засіданні відповідач підтвердив факт того, що йому було доведено норматив по створенню 8 робочих місць для працевлаштування інвалідів, але фактично на підприємстві у 2005 році працювало 7 інвалідів.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:
Відповідно до ст.4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 2002 року № 875-ХП (далі Закон) діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Статтею 19 даного Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості 1 робочого місця.
Підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом (ч. І ст. 20 Закону).
Так, згідно з поданим відповідачем звітом, в 2005 році середньо облікова чисельність штатних працівників на підприємстві відповідача складала 193 чоловіки, тому норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів (у відповідності з вимогами чинного законодавства) для відповідача становив 8 робочих місця, але фактично у 2005 році відповідачем було створено 7 робочих місця, в зв’язку з чим відповідач повинен сплатити штрафні санкції за 1 нестворене робоче місце в сумі 5712,44 грн.
В судовому засіданні відповідач підтвердив факт того, що йому було доведено норматив по створенню 8 робочих місць для працевлаштування інвалідів, але фактично на підприємстві у 2005 році працювало 7 інвалідів, проте, відповідач проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що він не зобов’язаний сам працевлаштовувати інвалідів.
Відповідно до абз. 3 ст. 18 Закону підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з листом Сумського міського центру зайнятості від 14.07.06р. № 04-16/1329 ДП «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України» протягом 2005 року не надавало до міського центу зайнятості звітів "Про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу у працівниках" за формою 3-ПН.
Оскільки відповідач не подав доказів створення робочих місць відповідно до встановленого нормативу, доказів перерахування позивачеві штрафних санкцій або обґрунтованих заперечень проти позовних вимог, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню шляхом стягнення з відповідача 5712,44 грн. штрафних санкцій.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
С У Д ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України», м. Суми, вул. Петропавлівська, 108 (р/р 260017712 в СОД АППБ "Аваль", МФО 337483, код 26439220) на користь Сумського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів м. Суми, вул. Горького, 2 (р/р № 31218230500002 в УДК у Сумській області, МФО 837013, код 23636315) штрафних санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2005 році в сумі 5712 грн. 44 коп., видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.Д.Гудим