Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2010 р. справа № 2а-6741/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Головіної К.І.
при секретаріПотапенко О.М.
за участю представника позивача Нікітіної Ю.В.,
за участю представника відповідача Шмідта В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом заступника прокурора Донецької області прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження України до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 5732,37 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора Донецької області прокурор м. Донецька в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження України звернувся до суду з позовом до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 5732,37 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що постановою №15-6/09-22-074 ПП 74 ЕС про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів від 23 грудня 2009 року до відповідача застосовано підвищену плату за перевитрати природного газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 5732,37 грн. Зазначена сума ОКП «Донецьктеплокомуненерго» не сплачена. Просив стягнути з відповідача суму підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 5732,37 грн.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі не надходило. За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу у відсутність прокурора за участю представника позивача.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позов у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила суд стягнути з ОКП «Донецьктеплокомуненерго» суму підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в розмірі 5732,37 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вважає, що позивачем незаконно застосовані економічні санкції, оскільки акт перевірки, на підставі якого винесена оскаржувана постанова, не містив детального опису виявленого порушення, у зв'язку з чим підприємство не мало можливості виконати вимогу інспектора про усунення порушень. Просив відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Заступник прокурора Донецької області прокурор м. Донецька представляє інтереси держави в особі Державної інспекції з енергозбереження України, яке в свою чергу є субєктом владних повноважень.
Позивач - Державна інспекція з енергозбереження України є урядовим органом державного управління, що діє у складі НАЕР і йому підпорядковується. Інспекція в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Положенням про Державну інспекцію з енергозбереження, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 2000 р. № 1039, та наказами НАЕР. Інспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області є територіальним органом Державної інспекції з енергозбереження України, створеним відповідно до п. 9 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 2000 р. № 1039.
Відповідач - обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради, внесене до Єдиного дерєавного реєстру підприємств та організацій України.
Державною інспекцією з енергозбереження в особі територіального управління по Донецькій області була проведена планова перевірка стану підготовки до роботи в осінньо-зимовий період виробничої одиниці «Дружківкатепломережа» ОКП «Донецьктеплокомуненерго», за результатами якої складено акт № 15-6/09-17-028 ОЗП від 15.05.2009 року. Згідно вказаного акту відповідачем встановлено порушення пунктів «е», «є» ст. 11, ст. ст. 17, 20, 27 Закону України «Про енергозбереження», наказу Міністерства палива та енергетики України № 19 від 17.01.2002 року, п. 11.2, абз. 6 Правил користування електричною енергією, що виявилось у неповній компенсації позивачем реактивної потужності по котельнях № 13, 14 ВО «Дружківкатепломережа».
На підставі акту перевірки державним інспектором був складений припис від 15.05.2009 року, у якому з метою усунення недоліків та підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, виявлених перевіркою, позивачу запропоновано виконати 8 заходів.
23.12.2009 року відповідачем була проведена позапланова перевірка виконання припису від 15.05.2009 року та встановлено, що з восьми пунктів припису підприємством виконано сім, у звязку з чим в акті перевірки № 15-6/09-20-74 від 23.12.2009 року зазначено невиконання пункту № 6 припису.
На підставі акту перевірки № 15-6/09-20-74 від 23.12.2009 року Державною інспекцією з енергозбереження за невиконання припису було винесено постанову № 15-6/09-22-074 ПП-74 ЕС від 23.12.2009 року про застосування до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» економічних санкцій (підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів) у сумі 5732,37 грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 07 липня 2010 рок, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26.08.2010 року, у задоволенні позову ОКП «Донецьктеплокомуненерго» до Державної інспекції з енергозбереження про визнання недійсною та скасування постанови № 15-6/09-22-074 ПП-74 ЄС від 23.12.2009 року про застосування економічних санкцій відмовлено.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки постанову № 15-6/09-22-074 ПП-74 ЄС від 23.12.2009 року про застосування до відповідача підвищеної плати за перевитрати палива у розмірі 5732,37 грн. судом визнано правомірною та не скасовано.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2-11, 69-72, 158-163, 185-186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов заступника прокурора Донецької області прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження України до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 5732,37 грн.
Стягнути з обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (83086, м. Донецьк, вул. Донецька, 38б, код ЄДРПОУ 03337119) підвищену плату за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 5732 (п'ять тисяч сімсот тридцять дві) грн. 37 коп. на користь Державного бюджету України (тримувач: державний бюджет м. Донецьк, банк УДК у Донецькій області, р/р 31218202700059, МФО 834016. ЄДРПОУ 34686652).
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 22 вересня 2010 року.
Повний текст постанови складений 27 вересня 2010 року.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Головіна К.І.