ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 серпня 2010 р.Справа №2а-7338/10/8/0170 (12:40год.) м.Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Гнатенко І.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АРК
до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення
за участю представників:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився.
Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АРК звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з відповідача суми боргу у розмірі 170 грн.
Ухвалами суду від 08.06.10р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
Позовні вимоги ґрунтуються на Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та мотивовані тим, що відповідачем не надані відомості, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до органів Пенсійного фонду за 2008р.
У судове засідання 05.08.10 р. представник позивача не з'явився, про день час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання 05.08.10р. не зявився, хоча про час, дату та місце судового розгляду справи був сповіщений належним чином - рекомендованою кореспонденцією, про причини не явки суду не повідомив, заперечень до позову не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Суб'єкт підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АР Крим за № 05-11-4012 (а.с.6-7).
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. №1058-ІV (далі Закон №1058) із відповідними змінами та доповненнями.
Відповідно до п.1 ст.14 Закону № 1058 страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрати особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до п.2.1.3. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі - Інструкція) платниками страхових внесків є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок).
Відповідно ч.3 ст.15 Закону № 1058 страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно п.4 ч.2 ст.17 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Судом встановлено, що СПД ОСОБА_1 усупереч п.4 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058 та ст. 1-2 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого Постановою Пенсійний фонд України N 7-6 від 10.06.2004р. було не надано до УПФУ у Красноперекопському районі АРК відомості в систему персоніфікованого обліку за 2008рік, що підтверджується актом про виявлене правопорушення № 2384/06-05 від 13.04.09р. (а.с.11).
22.06.09р. УПФУ у Красноперекопському районі АРК було винесено рішення № 310 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 170 грн.(а.с.8), яке було отримано відповідачем 23.06.09р. (зворотній бік а.с.8), але станом на час розгляду справи заборгованість сплачена відповідачем не була.
Стаття 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 (далі - Закон) передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
На підставі зазначеної норми позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу № Ф-83 від 01.02.2010р. (а.с.9).
Відповідно до п.11.12. Інструкції платники, зазначені в підпункті 2.1.3 пункту 2.1 (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)), подають до органу Пенсійного фонду один раз на рік, але не пізніше 1 травня поточного року, розрахунок авансових сум страхових внесків, згідно з додатком 24 цієї Інструкції. За підсумками року платники, зазначені в підпункті 2.1.3 (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)), пункту 2.1 цієї Інструкції, надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.
Відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 17 ст.106 Закону № 1058 від імені виконавчих органів Пенсійного фонду розглядати справи про правопорушення і накладати фінансові санкції та адміністративні стягнення мають право директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду, його заступники, начальники головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах, а в разі їх відсутності - заступники начальників цих управлінь, на підставі документів, що свідчать про вчинення правопорушення.
Тобто позивачем правомірно застосовано до відповідача фінансові (штрафні санкції) у розмірі 170 грн.
Відповідачем не було надано до суду доказів сплати зазначеної суми або оскарження застосованих до нього штрафних санкцій.
На підставі чого позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості із сплати фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 170 грн. є обґрунтованими, та такими, що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Суд звертає увагу на те, що позивач зазначив у позові відповідача у статусі “суб'єкт підприємницької діяльності”, але Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” передбачений статус “фізичної особи-підприємця”, в той час, як поняття “суб'єкт підприємницької діяльності” чинним законодавством не передбачене. У зв'язку з чим суд вважає правильним статус відповідача - “фізична особа-підприємець”.
Постанову у повному обсязі складено та проголошено 05.08.10р.
На підставі викладеного керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1, р/р не відомі) на користь Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АР Крим (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Героїв Перекопу, 1а, код ЄДРПОУ 22300375, р/р 25601010046107 в КРУ ВАТ “Державний Ощадний банк України” МФО 324805) заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям за не надання відомостей в систему персоніфікованого обліку за 2008 рік. у сумі 170 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис ОСОБА_2
05.08.10р.