Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 703/5527/23
3/703/2706/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2023 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП,
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , повторно протягом року після накладення на нього 08 червня 2023 року адміністративного стягнення за вчинення дій, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, 31 жовтня 2023 року близько 22 години 30 хвилин за адресою: м. Сміла, вул. Телеграфна, 7, порушив правила адміністративного нагляду, а саме перебував за межами свого місця проживання.
Він же, повторно протягом року після накладення на нього 08 червня 2023 року адміністративного стягнення за вчинення дій, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, 01 листопада 2023 року близько 12 години 55 хвилин перебував в м. Сміла, пров. Я. Водяного, 4, у кафе «Геліос», чим порушив умови перебування під адміністративним наглядом.
Він же, повторно протягом року після накладення на нього 08 червня 2023 року адміністративного стягнення за вчинення дій, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, 02 листопада 2023 року близько 10 години 35 хвилин перебував в м. Сміла, вул. Телеграфна, 1, у кафе-барі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », чим порушив правила адміністративного нагляду.
Він же, повторно протягом року після накладення на нього 08 червня 2023 року адміністративного стягнення за вчинення дій, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, 03 листопада 2023 року близько 13 години 00 хвилин перебував в м. Сміла, вул. Телеграфна, 1, у кафе-барі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », чим порушив умови перебування під адміністративним наглядом.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав у повному обсязі та просив його суворо не карати.
Суддя, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.187 КУпАП, адміністративна відповідальність за вказаною частиною статті настає у разі порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Об`єктом зазначеного правопорушення є суспільні відносини у сфері встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб.
Адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, полягає у порушенні зазначених у диспозиції статті правил адміністративного нагляду.
Стаття 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року №264/94-ВР визначає, що особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов`язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; б) з`являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; г) в разі від`їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу так і у формі необережності.
Згідно диспозиції ч.2 ст.187 КУпАП адміністративна відповідальність за вказаною частиною статті настає у разі вчинення дій, передбачений частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Окрім визнання своєї провини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП повністю підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме:
- щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, 31 жовтня 2023 року: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №945322 від 01 листопада 2023 року; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 30 січня 2023 року, яка набрала законної сили 07 лютого 2023 року, у справі №703/4063/20, 1-в/703/23/23; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 08 червня 2023 року, яка набрала законної сили 20 червня 2023 року, у справі №703/2203/23, 3/703/1274/23;
- щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, 01 листопада 2023 року: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №945349 від 01 листопада 2023 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 01 листопада 2023 року; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 30 січня 2023 року, яка набрала законної сили 07 лютого 2023 року, у справі №703/4063/20, 1-в/703/23/23; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 08 червня 2023 року, яка набрала законної сили 20 червня 2023 року, у справі №703/2203/23, 3/703/1274/23;
- щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, 02 листопада 2023 року: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №838876 від 02 листопада 2023 року; рапортом старшого інспектора-чергового ЧЧ СМ поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області Тищенка Є.О. від 02 листопада 2023 року; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 30 січня 2023 року, яка набрала законної сили 07 лютого 2023 року, у справі №703/4063/20, 1-в/703/23/23; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 08 червня 2023 року, яка набрала законної сили 20 червня 2023 року, у справі №703/2203/23, 3/703/1274/23;
- щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, 03 листопада 2023 року: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №945352 від 03 листопада 2023 року; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 30 січня 2023 року, яка набрала законної сили 07 лютого 2023 року, у справі №703/4063/20, 1-в/703/23/23; постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 08 червня 2023 року, яка набрала законної сили 20 червня 2023 року, у справі №703/2203/23, 3/703/1274/23.
Зазначені вище докази сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
З урахуванням викладеного та враховуючи, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, у зв`язку з чим є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення в межах, установлених санкцією вказаних норм.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, сімейний та майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 вчинив чотири адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП, суддя вважає за необхідне, з урахуванням положень ст.36 КУпАП, призначити йому адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП, та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 15 (п`ятнадцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст.40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Доказів, які звільняють ОСОБА_1 від сплати судового збору за розгляд справи про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять та останнім не надані.
Керуючись ст.ст.9, 23, 36, 40-1, ст.187, ст.ст.252, 283-285, 294 КУпАП, ст.5 Закону України «Про судовий збір», суддя
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, і з урахуванням положень ч.2 ст.36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП у виді штрафу в розмірі 15 (п`ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 225 (двісті двадцять п`ять) гривень 00 копійок (отримувач коштів: ГУК у Черк. обл. 21081300, код отримувача ЄДРПОУ:37930566, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача:UA918999980313030149000023001 код класифікації: 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок судового збору (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
У разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І.Я. Биченко