Постанова № 115635, 09.08.2006, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
09.08.2006
Номер справи
25/298-06-6967а
Номер документу
115635
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"09" серпня 2006 р.

Справа № 25/298-06-6967А

За позовом Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача: ТОВ “Новодолинський”, Одеська область, Овідіопольський район, с. Нова Долина

про стягнення 154,56 грн.

Суддя: Малярчук І.А.

В судових засіданнях приймали участь представники:

Прокурор: помічник прокурора Тунік В.М. за посв.

Від позивача: Кіндяк Н.В., довіреність № 04-1/455 від 28.12.05р.

Від відповідача - не з’явився

В судовому засіданні від 09.08.06р. приймали участь представники:

Прокурор: помічник прокурора Тунік В.М. за посв.

Від позивача: Кіндяк Н.В., довіреність № 04-1/455 від 28.12.05р.

Від відповідача - не з’явився

Суть спору: про стягнення з ТОВ “Новодолинський” пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 154,56 грн.

Прокурор Овідіопольського району Одеської області заявлені позовні вимоги підтримує.

Позивач на заявлених позовних вимогах наполягає, надав суду пояснення по справі від 02.08.06 р. вх.№16414, уточнення позовних вимог від 02.08.06 р. вх.№16405, згідно яких просить суд стягнути з відповідача пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 154,56 грн.

Первинні позовні вимоги Прокурора складали: стягнути з ТОВ “Новодолинський” адміністративно-господарські санкції за нестворені робочі місця для інвалідів в 2005 р. в сумі 6778,95 грн., пеню в сумі 154,56 грн., всього 6933,51 грн.

Представник відповідача в судові засідання не з’являвся, відзив на позов та витребувані судом документи не подав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи сторін, суд встановив наступне:

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів” від 21 березня 1991 року № 875-XII для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Частинами 1, 2, 4 ст.20 вищезазначеного Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом... Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

Так, згідно наявного в матеріалах справи звіту ТОВ “Новодолинський” про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, поданого в Одеське обласне відділення фонду України соціального захисту інвалідів середньооблікова чисельність штатних працівників підприємства складає 38 чоловік, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 2 чоловіка, однак фактично на підприємстві був працевлаштований 1 інвалід за 2005 р., що вбачається з підведення підсумку зазначеної кількості відпрацьованих інвалідами повних місяців та діленням одержаної суми на 12 місяців.

Таким чином, кількість незайнятих робочих місць для інвалідів на підприємстві становить 1 місце, за не створення якого Прокурором Овідіопольського району Одеської області в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів заявлено до стягнення з ТОВ “Новодолинський” 6778,95 грн. адміністративно-господарських санкцій, розрахованих в розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві.

Крім того, п.5 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою КМУ від 03.05.1995 р. №314 визначено, що підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування ) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до наданих Одеським обласним відділенням Управління праці та соціального захисту населення листа № 413 від 16.06.06р., листа Овідіопольського районного центру зайнятості №133 від 23.05.06р., інформація про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця, а також вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів від ТОВ “Новодолинський” не надходила.

Також, позивачем відповідно до положень ч.2 ст. 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів” за порушення відповідачем термінів сплати адміністративно-господарських санкцій нарахована пені в розмірі 154,56 грн., розрахована за період з 16.04.06 р. по 30.06.06 р., з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, тобто станом на 15.04.06 р. нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, який становить 76 днів.

В процесі розгляду справи ТОВ “Новодолинський” було перераховано Одеському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів платіжним дорученням №443 від 01.08.06 р. грошові кошти в сумі 6778,95 грн. в рахунок сплати адміністративно-господарських санкцій, у зв’язку з чим позивачем було уточнено позовні вимоги та заявлено до стягнення з відповідача пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 154,56 грн.

Таким чином, з огляду на вищенаведене, оскільки відповідачем не були проведені належним чином заходи по забезпеченню працевлаштування інвалідів на підприємстві, суд вважає позовні вимоги позивача щодо стягнення з ТОВ “Новодолинський” пені в сумі 154,56 грн. правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст.69 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частиною 1 ст. 71 КАСУ передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, суд вважає заявлені позивачем позовні вимоги щодо стягнення з відповідача на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 154,56 грн. обґрунтованими та правомірними, що є підставою для їх задоволення.

Згідно ч.4 ст. 94 КАС України понесені позивачем судові витрати не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 94, ст.ст. 161-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Задовольнити позов повністю.

2. Стягнути з ТОВ “Новодолинський” (67822, Одеська область, Овідіопольський район, с. Нова Долина, вул. Крупської,8 код ЄДРПОУ 32695403) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 13901271) 154 ( сто п’ятдесят чотири) грн. 56 коп. пені.

Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Малярчук І.А.