Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"16" листопада 2023 р. Справа № 369/10227/21
За позовом Фізичної особи - підприємець ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, 08132, Київська область, Бучанський район, місто Вишневе, вулиця Святошинська, будинок 29
про визнання протиправною бездіяльності Вишневої міської ради, щодо ненадання дозволу на розроблення проекту землеустрою та скасування рішення, щодо відмови у погодженні проекту землеустрою та зобов`язання суб`єкта владних повноважень прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою про відведення в оренду земельної ділянки
суддя Н.Г. Шевчук
секретар судового засідання М.Г. Байдрелова
за участю представників сторін згідно протоколу
Суть спору: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1 ) звернулась з позовом до Вишневої міської ради Бучанського району Київської області (далі Вишнева міська рада) з позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Вишневої міської ради щодо невирішення заяви ФОП ОСОБА_1 від 11.12.2017 про надання їй дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки кадастровий номер 3222410600:01:009:5124 площею 0,0100га під розміщення та обслуговування приміщення магазину по АДРЕСА_2 ;
- визнати незаконним та скасувати рішення Вишневої міської ради від 08.04.2021 №1-01/V8-41 «Про відмову у затвердженні громадянці України ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди терміном на 10 років для обслуговування магазину за адресою: АДРЕСА_2 », яким було відмовлено позивачу у затверджені проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки під розміщення та обслуговування приміщення магазину по АДРЕСА_2 ;
- зобов`язати Вишневу міську раду повторно розглянути та задовольнити заяву ФОП ОСОБА_1 від 15.07.2020 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду позивачу земельної ділянки кадастровий номер 3222410600:01:009:5124 під розміщення та обслуговування приміщення магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
Вишнева міська рада проти позову заперечує, зазначає, що на підставі звернення позивача питання про надання дозволу ФОП ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо зазначеної земельної ділянки неодноразово за період з грудня 2017 року по січень 2021 року включалось до порядку денного сесій Вишневої міської ради, однак за відсутності необхідної кількості голосів депутатів Вишневої міської ради рішення не було прийнято; що питання про затвердження проекту землеустрою кілька разів з серпня 2020 року по квітень 2021 року включалось до порядку денного сесій міської ради, однак три рази за відсутності необхідної кількості голосів депутатів рішення не було прийнято, а згідно витягу з протоколу V сесії VІІІ скликання від 08.04.2021 у порядку та у відповідності до вимог чинного законодавства прийнято рішення про відмову у затвердженні проекту землеустрою.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
В С Т А Н О В И В :
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 12.10.2016 внесено запис про державну реєстрацію права власності ОСОБА_1 на об`єкт нерухомого майна реєстраційний номер 1056381432200 громадська будівля загальною площею 65,3кв.м магазин за адресою: АДРЕСА_2 . Підставою для держаної реєстрації є рішення Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області №695/2473/16-ц від 07.09.2016 (з відкриттям розділу).
11 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Вишневої міської ради (вх.№3/01-4080) з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на десять років орієнтовною площею 0,0095га (95кв.м) для обслуговування магазину за зазначеною адресою.
За період з грудня 2017 року по січень 2021 року питання про надання дозволу ФОП ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди строком на десять років орієнтовною площею 0,0095га для обслуговування магазину за адресою: АДРЕСА_2 неодноразово (22 рази: 21.12.2017, 29.03.2018, 31.05.2018, 05.07.2018, 23.08.2018, 25.10.2018, 20.12.2019, 04.04.2019, 30.05.2019, 11.07.2019, 29.08.2019, 03.10.2019, 28.11.2019, 24.12.2019, 13.02.2020, 16.04.2020, 11.06.2020, 13.08.2020, 29.09.2020, 12.11.2020, 24.12.2020, 28.01.2021) включалось до порядку денного сесій Вишневої міської ради, однак за відсутності необхідної кількості голосів депутатів Вишневої міської ради рішення не було прийнято.
Про те, що рішення не були прийняті, що це питання буде включено до порядку денного наступної сесії міської ради відповідач повідомляв позивача.
У зв`язку з ненаданням Вишневою міською радою протягом місячного терміну дозволу на розробку проекту землеустрою або мотивованої відмови в наданні такого дозволу ФОП ОСОБА_1 09.02.2018 повідомила Вишневу міську раду (вх. №3.01-431) про те, що відповідно до статті 123 Земельного кодексу України вона замовила проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки, про що нею 19.01.2018 був укладений договір з інженером-землевпорядником Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 .
Інженером-землевпорядником Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 на виконання укладеного з ФОП ОСОБА_1 договору був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на правах оренди терміном на 10 років площею 0,0100га.
15 липня 2020 року ФОП ОСОБА_1 звернулась до Вишневої міської ради (вх.№3/01-2218) із заявою про затвердження цього проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди.
Питання про затвердження ОСОБА_1 проекту землеустрою 13.08.2020, 29.09.2020, 12.11.2020 включалось до порядку денного сесій міської ради, однак за відсутності необхідної кількості голосів депутатів рішення не було прийнято.
Рішенням Вишневої міської ради №1-01/V8-41 від 08.04.2021 відмовлено громадянці ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди терміном на 10 років площею 0,0100 га кад. № 3222410600:01:009:5124 для обслуговування магазину за адресою: АДРЕСА_2 .
Рішення мотивоване тим, що Вишнева міська рада не приймала рішення про надання дозволу на розробку такого проекту землеустрою, що проект землеустрою не погоджений районним відділом у сфері містобудування та архітектури в порушення п.2 статті 1861 Земельного кодексу України, що акт приймання-передачі межових знаків на зберігання не підписаний суміжними землекористувачами, що цільове призначення земельної ділянки «для обслуговування магазину» не відповідає Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548.
Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Частиною десятою статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Відповідно до норми частини першої статті 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Згідно статті 12 Земельного кодексу України (тут і даної - в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Частинами першою, другою статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до частини третьої статті 124 цього Кодексу передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.
Частиною другою статті 134 Земельного кодексу України визначено, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об`єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Згідно статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання).
Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.
Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.
Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Частино третьою цієї статті встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно частин четвертої, шостої, десятої цієї статті проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються: затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
Нормами частин тринадцятої, чотирнадцятої цієї статті встановлено, що підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Зміна типу акціонерного товариства або перетворення акціонерного товариства в інше господарське товариство не є підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою або технічної документації із землеустрою. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Статтею 1861 Земельного кодексу України визначені повноваження органів виконавчої влади в частині погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та встановлено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, підлягає обов`язковому погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об`єкт будівництва або планується розташування такого об`єкта (крім проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.
Розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту, а щодо земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, розробник подає оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а до органів, зазначених у частині третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.
Органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов`язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається замовником або розробником до центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу для здійснення такої експертизи.
Органам, зазначеним у частинах першій - третій цієї статті, при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки забороняється вимагати: додаткові матеріали та документи, не включені до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідно до статті 50 Закону України "Про землеустрій"; надання погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями; проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.
Кожен орган здійснює розгляд та погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки самостійно та незалежно від погодження проекту іншими органами, зазначеними у частинах першій - третій цієї статті, у визначений законом строк.
У висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).
Органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, може бути відмовлено у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки лише у разі, якщо не усунено недоліки, на яких було наголошено у попередньому висновку. Не можна відмовити у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з інших причин чи вказати інші недоліки.
Повторна відмова не позбавляє права розробника проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки усунути недоліки проекту та подати його на погодження.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 є власником об`єкта нерухомості (магазин), який розташований на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_2 .
Рішення про надання дозволу ФОП ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди строком на десять років орієнтовною площею 0,0095га для обслуговування магазину за адресою: АДРЕСА_2 або про мотивовану відмову у його наданні Вишневою міською радою ні у встановлений законом місячний строк з дня реєстрації клопотання ФОП ОСОБА_1 , ні після його спливу взагалі не приймалось.
А тому така бездіяльність Вишневої міської ради є неправомірною.
За таких обставин ФОП ОСОБА_1 правомірно у відповідності до норми частини третьої статті 123 Земельного кодексу України замовила розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомила Вишневу міську раду.
Щодо підстав відмови у затвердженні проекту землеустрою, викладених у рішенні Вишневої міської ради №1-01/V8-41 від 08.04.2021 «Про відмову у затвердженні громадянці ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди терміном на 10 років для обслуговування магазину за адресою: АДРЕСА_2 », суд встановив наступне.
Відділ містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області за вих.№17-06/57 від 06.08.2018 у відповідь на клопотання ФОП ОСОБА_2 (інженер-землевпорядник) від 20.07.2018 повідомив про відповідність проекту землеустрою містобудівній документації міста Вишневе.
У відповідь на адвокатський запит адвоката Пилипенко Р.Б. Відділ містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області 24.09.2018 за вих. №17-05/168 повідомив про розгляд проекту землеустрою та його погодження листом за вих. №17-06/57 від 06.08.2018.
Щодо відсутності підписів суміжних землекористувачів в акті приймання-передачі межових знаків на зберігання: до проекту землеустрою надані повідомлення Вишневій міській раді та Товариству з обмеженою відповідальністю «Сучасний центр» з проханням прибути у вказані у повідомленні дату та час для погодження меж земельної ділянки за адресою розташування ділянки, в акті приймання-передачі межових знаків на зберігання від 17.07.2018 інженером-землевпорядником ОСОБА_2 зазначено, що власники/користувачі суміжних земельних ділянок (ТОВ «Сучасний центр» та Вишнева міська рада), у встановлений час та місце не з`явились, письмові заперечення не надходили.
За таких обставин рішення Вишневої міської ради №1-01/V8-41 від 08.04.2021 є неправомірним і підлягає скасуванню, а Вишнева міська рада зобов`язана повторно розглянути заяву ФОП ОСОБА_1 від 15.07.2020 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду позивачу земельної ділянки кадастровий номер 3222410600:01:009:5124 під розміщення та обслуговування приміщення магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , та прийняти рішення у відповідності до вимог закону.
Щодо позовної вимоги в частині зобов`язати Вишневу міську раду «задовольнити заяву ФОП ОСОБА_1 від 15.07.2020», то вона не підлягає задоволенню, оскільки діючим законодавством суд не є органом, уповноваженим ухвалювати рішення про затвердження чи про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або визначати яке саме рішення зобов`язаний прийняти відповідний уповноважений орган, яким у цьому випадку є Вишнева міська рада.
Підсумовуючи викладене суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору у разі часткового задоволення позову покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно частини дев`ятої цієї статті у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Оскільки спір виник з вини відповідача, то суд покладає судовий збір на відповідача.
Керуючись статтями 129, 232, 233, 238 Господарського процесуального кодексу України суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Вишневої міської ради Бучанського району Київської області щодо невирішення заяви Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 від 11.12.2017 про надання їй дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки кадастровий номер 3222410600:01:009:5124 площею 0,0100га під розміщення та обслуговування приміщення магазину по АДРЕСА_2 .
3. Визнати протиправним та скасувати рішення Вишневої міської ради Бучанського району Київської області від 08.04.2021 №1-01/V8-41 «Про відмову у затвердженні громадянці України ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди терміном на 10 років для обслуговування магазину за адресою: АДРЕСА_2 ».
4. Зобов`язати Вишневу міську раду Бучанського району Київської області повторно розглянути заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 від 15.07.2020 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки кадастровий номер 3222410600:01:009:5124 під розміщення та обслуговування приміщення магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
5. В іншій частині вимог у позові відмовити.
6. Стягнути з Вишневої міської ради Бучанського району Київської області (08132, Київська область, Бучанський район, місто Вишневе, вулиця Святошинська, будинок 29, код ЄДРПОУ 04054628) на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 6 810 (шість тисяч вісімсот десять) грн.00коп.
7. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Дане рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Н.Г. Шевчук
Повний текст рішення складено та підписано: 11.12.2023