ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
23.09.10 Справа №2а-10111/10/18/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ЛавренчукО.В., при секретарі ДехтяренкоА.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АРКрим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Металлайн-Д»
про стягнення,
за участю представників сторін:
від позивача: Шилін В.С., довіреність № 84/10 від16.04.2010р., посвідчення УКР№081608;
від відповідача: не зявився.
Суть спору: Державна податкова інспекція в м.Сімферополі АРКрим звернулася до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Металлайн-Д» про стягнення 177037,07грн., у тому числі 137800,18грн. недоїмки зі сплати податку на додану вартість, 39176,37грн. штрафних (фінансових) санкцій та 60,52грн. пені.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АРКрим від05.08.2010р. було відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від21.12.2000р. вчасно не подає декларації з податку на додану вартість та за порушення п.п.7.2.1, п.п.7.2.3, п.п.7.2.4 п. 7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. позивачем були нараховані штрафні (фінансові) санкції.
Позивач у судовому засіданні 23.09.2010р. підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином оголошенням в газеті «Все для всіх» №37 від16.09.-22.09.2010р. Відповідач відзив на позовну заяву не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Металлайн-Д» (далі ТОВ«Металлайн-Д»)зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим 27.06.2007р., що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №632751 (ідентифікаційний номер35228479) (а.с.9).
ТОВ«Металлайн-Д» взяте на облік як платник податків до ДПІ вм.Сімферополі 02.07.2007р. за №16695, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №1809/29-0 від03.09.2009р. (а.с.10).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Судом встановлено, що у період з 18.003.2010р. по 19.03.2010р. Державною податковою інспекцією в м.Сімферополі АР Крим проведена документальна невиїзна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ«Металлайн-Д», за результатами якої складений Акт перевірки №3771/15-2/35228479 від19.03.2010р. (а.с.15-19).
Перевіркою встановлені порушення п.п.7.2.1, п.п.7.2.3, п.п.7.2.4 п.7.2 та п.п.7.4.5 п.7.4 т.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. зі змінами та доповненнями, Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями.
На підставі вказаного акту перевірки №3771/15-2/35228479 від19.03.2010р. було прийнято податкове повідомлення рішення №0004021502/0 від 22.03.2010р. на суму 42342,00грн. (28228,00грн. основний платіж та 14114,00грн. штрафні санкції) (а.с.14).
Вказане податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 22.03.2010р., про що свідчить підпис на корінці повідомлення рішення (а.с.14).
Податкове повідомлення рішення №0004021502/0 від 22.03.2010р. на суму 42342,00грн. у встановленому Законом порядку оскаржене не було.
Відповідачем заборгованість за податковим повідомленням рішенням №0004021502/0 від 22.03.2010р. на суму 42342,00грн. була частково погашена в розмірі 3144,81грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості, наданим позивачем до матеріалів справи (а.с.5).
Таким чином, непогашеною залишилася узгоджена заборгованість в сумі 39197,18грн.
Крім того, судом встановлено, що 18.03.2010р. Державною податковою інспекцією в м.Сімферополі АР Крим проведена документальна невиїзна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ«Металлайн-Д», за результатами якої складений Акт перевірки №3574/15-2/35228479 від19.03.2010р. (а.с.21).
Перевіркою встановлені порушення вимог п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 зі змінами та доповненнями, Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. зі змінами та доповненнями в частині несвоєчасного подання декларацій з ПДВ за вересень-грудень 2009року.
На підставі вказаного акту перевірки №3574/15-2/35228479 від19.03.2010р. було прийнято податкове повідомлення рішення №0004651502/0 від 25.03.2010р. на суму 680,00грн. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.20).
Вказане податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 25.03.2010р., про що свідчить підпис на корінці повідомлення рішення (а.с.20).
Податкове повідомлення рішення №0004651502/0 від 25.03.2010р. на суму 680,00грн. у встановленому Законом порядку оскаржене не було.
Також судом встановлено, що відповідачем самостійно визначене податкове зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 13807,00грн. за березень 2010року, що підтверджується самостійно поданою відповідачем податковою декларацією за березень 2010року №54028 від19.04.2010р. (а.с.22-23); зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 1109,00грн. за квітень 2010року, що підтверджується самостійно податною відповідачем податковою декларацією за квітень 2010року №84313 від01.06.2010р. (а.с.24-25).
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена податкова заборгованість з податку на додану вартість за березень 2010року в сумі 13807,00грн. та за квітень 2010року в сумі 1109,00грн., загалом 14916,00грн.
Судом встановлено, що 18.05.2010р. Державною податковою інспекцією в м.Сімферополі АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість ТОВ«Металлайн-Д», за результатами якої складений Акт перевірки №6465/15-2/35228479 від18.05.2010р. (а.с.41).
Перевіркою встановлені порушення вимог п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 зі змінами та доповненнями, Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасна сплата ПДВ.
На підставі вказаного акту перевірки №6465/15-2/35228479 від18.05.2010р. були прийняті податкові повідомлення рішення №0008201502/0 від 04.06.2010р. на суму 14,00грн., №0008221502/0 від 04.06.2010р. на суму 21,37грн., №0008211502/0 від 04.06.2010р. на суму 40,00грн. (а.с.34-36).
Вказані податкові повідомлення рішення не були отримані відповідачем, про що було складено акт №4685/15-2 від30.06.2010р. про неможливість вручення податкового повідомлення рішення (а.с.37).
На підставі викладеного, вказані повідомлення рішення, у виконання вимог п.4.8 Наказу ДПА України від21.06.2001р. за №253, були розміщені на дошці податкових оголошень.
Крім того, судом встановлено, що 20.05.2010р. Державною податковою інспекцією в м.Сімферополі АР Крим проведена документальна невиїзна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ«Металлайн-Д», за результатами якої складений Акт перевірки №6756/15-2/35228479 від20.05.2010р. (а.с.27-29).
Перевіркою встановлені порушення п.п.7.2.1, п.п.7.2.3, п.п.7.2.4 п.7.2 та п.п.7.4.5 п.7.4 т.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. зі змінами та доповненнями, Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями.
На підставі вказаного акту перевірки №6756/15-2/35228479 від20.05.2010р. було прийнято податкове повідомлення рішення №0007541502/0 від 27.05.2010р. на суму 104595,00грн. (80458,00грн. основний платіж та 24137,00грн. штрафні санкції) (а.с.26).
Вказане податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 27.05.2010р., про що свідчить підпис на корінці повідомлення рішення (а.с.26).
Податкове повідомлення рішення №0007541502/0 від 27.05.2010р. на суму 104595,00грн. не оскаржене відповідачем у встановленому Законом порядку.
Також судом встановлено, що 08.06.2010р. Державною податковою інспекцією в м.Сімферополі АР Крим проведена документальна невиїзна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ«Металлайн-Д», за результатами якої складений Акт перевірки №8737/15-2 від08.06.2010р. (а.с.27-29).
Перевіркою встановлені порушення вимог п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 зі змінами та доповненнями, Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. зі змінами та доповненнями, а саме: невчасно подана податкова декларація з ПДВ за квітень 2010року.
На підставі вказаного акту перевірки №8737/15-2 від08.06.2010р. було прийнято податкове повідомлення рішення №0008471502/0 від 08.06.2010р. на суму 170,00грн. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.30).
Вказане податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 08.06.2010р., про що свідчить підпис на корінці повідомлення рішення (а.с.31).
Податкове повідомлення рішення №0008471502/0 від 08.06.2010р. на суму 170,00грн. не оскаржене відповідачем у встановленому Законом порядку.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно визначене податкове зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 17343,00грн. за травень 2010року, що підтверджується самостійно поданою відповідачем податковою декларацією за травень 2010року №91429 від21.06.2010р. (а.с.32-33).
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена податкова заборгованість з податку на додану вартість за травень 2010року в сумі 17343,00грн.
З матеріалів справи вбачається, що ДПІ в м.Сімферополі АРКрим направляло на адресу відповідача першу та другу податкові вимоги №1/1104 від 02.04.2010р. на суму 41706,84грн. та №2/21526406 від14.05.2010. на суму 56055,02грн. (а.с.45, 46).
Вказані вимоги не були отримані відповідачем, про що було складено акти №2628/24-1 від14.04.2010р. та №3550/24.1 від04.06.2010р. про неможливість вручення податкової вимоги, та розміщені на дошці оголошень (а.с.44, 47).
05.07.2010р. ДПІ в м.Сімферополі АРКрим було прийняте рішення №293/24-1 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.43).
Однак, на момент подання адміністративного позову до Окружного адміністративного суду АРКрим, відповідачем податкова заборгованість в розмірі 177037,07грн. не погашена.
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена податкова у сумі 177037,07грн.
За несплату узгодженого податкового боргу на підставі статті 16 Закону України«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями позивачем було нараховано пеню у розмірі 167,95грн. за весь період прострочення сплати узгодженої податкової заборгованості.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно доЗакону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №16/97-ВР від03.04.1997р. платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дату виписування податкової накладної;
в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм);
є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;
ж) ціну поставки без врахування податку;
з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;
и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Відповідно до п.7.2.3 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №16/97-ВР від03.04.1997р. податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).
Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні.
Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань.
Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.
Підпунктом 7.2.4 п.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №16/97-ВР від03.04.1997р. передбачено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що перейшли на спрощену систему оподаткування, яка не передбачає сплати податку або передбачає його нарахування за ставками, іншими, ніж визначені пунктом 6.1 статті 6 цього Закону, втрачають право на нарахування податку, податковий кредит та складання податкової накладної, а також на отримання відшкодування за податковий період, в якому відбувся такий перехід. Це правило поширюється також на підприємства, звільнені від сплати податку до бюджету за рішенням суду.
Відповідно до п.п.7.8.1. п.7.8. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.
Згідно з п.п.16.1.1. п.16.1. ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктом 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно п.п.17.1.3 п.17.3. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Відповідно до п.п.6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000 р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 177037,07грн. погодженого податкового зобовязання, у тому числі 137800,18грн. недоїмки зі сплати податку на додану вартість, 39176,37грн. штрафних (фінансових) санкцій та 60,52грн. пені підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова у повному обсязі буде виготовлена у строк, визначений ч.3 ст.160 КАС України.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Металлайн-Д» (95038, АРК, м.Сімферополь, вул.Лазо,б.17; ЄДРПОУ35228479, р/р26000319811, філія ВАТ«МТБ», МФО384748 або іншого рахунку) 177037,07грн. (сто сімдесят сім тисяч тридцять сім гривень сім копійок) податку на додану вартість, штрафних санкцій та пені (код платежу 31114029700002, в Держ. Бюджет м.Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ3474040, МФО824026).
3. Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Лавренчук О.В.