Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2010 р. Справа № 2а-7270/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кунець О.М.
за участю:
секретаря судового засідання-Вольської А.Г.,
представника позивача - Груздо Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного виробничо-торговельного підприємства "Малая Русь" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 3591 грн. 62 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з адміністративним позовом до Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Малая Русь" про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3554 грн. 17 коп. та пені в розмірі 37 грн. 45 коп. Свої вимоги мотивує тим, що всупереч вимогам Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", відповідно до якого сплата адміністративно-господарських санкцій є обовязковою для всіх підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, відповідач не сплатив адміністративно-господарські санкції в сумі 3554 грн. 17 коп. у строки та в порядку, передбаченому цим Законом. За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в сумі 37 грн. 45 коп. У звязку з цим сума заборгованості відповідача перед Фондом соціального захисту інвалідів становить 3591 грн. 62 коп.
В судовому засіданні, представник позивача Груздо Т.С. позовні вимоги підтримала у повному обсязі, зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.11/. Про причини неявки, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило, тому суд визнає можливим справу розглядати без участі в судовому засіданні представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх потреб у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Статтею 18 вищевказаного Закону передбачено обовязок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, (до них відноситься і відповідач Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Малая Русь") виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст.. 19 вищезазначеного Закону для підприємств установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
В судовому засіданні встановлено, що згідно звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009рік середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу підприємства фактично за рік складала 12 осіб /а.с.6/.
Таким чином, відповідно до ст.19 вищевказаного Закону, норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача, повинна становити одне робоче місце.
Однак, фактично у 2009 році, як встановлено в судовому засіданні та підтверджується дослідженими матеріалами справи, а саме копією звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік /а.с.6/ та копією акту перевірки виконання вимог ст.19, ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" /а.с.5/, на підприємстві відповідача не працювала жодна особа, якій відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність. Крім того, відповідно до інформації Сумського міського центру зайнятості від 17.09.2010 р. відповідачем протягом 2009 року до міського центру зайнятості звіти за формою 3-ПН «Про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу у працівниках» не подавалися /а.с.12/.
Згідно ч.ч.1,4 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у сумі 3554 грн. 17 коп., однак, як вбачається із встановлених в судовому засіданні обставин, зазначені кошти сплачені не були.
Згідно ст. 20 вищевказаного Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
В судовому засіданні встановлено, що за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, з врахуванням вищезазначених вимог, відповідачу була нарахована пеня в розмірі 37 грн. 45 коп. /а.с.5/.
Загальна сума заборгованості Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Малая Русь" перед Фондом соціального захисту інвалідів становить 3591 грн. 62 коп., що підтверджується поясненнями представника позивача та розрахунком суми позову /а.с.4/.
Таким чином, враховуючи, що сума адміністративно-господарських санкцій в розмірі 3554 грн. 17 коп. та пеня в розмірі 37 грн. 45 коп., в порушення вимог Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідачем не була сплачена, заборгованість Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Малая Русь" перед позивачем на момент розгляду справи по суті залишається не погашеною та становить 3591 грн. 62 коп., суд, приходить до висновку, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими і відповідно, підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного виробничо-торговельного підприємства "Малая Русь" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 3591 грн. 62 коп. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного виробничо-торговельного підприємства "Малая Русь" (40034, м. Суми, вул. Черепіна, 68 Б, корп. 6, код ЄДРПОУ 21124077) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2, код 14004771) заборгованість в сумі 3591 грн. 62 коп. /три тисячі пятсот девяносто одна грн. 62 коп./, з яких: адміністративно-господарські санкції - 3554 грн. 17 коп. та пеня - 37 грн. 45 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 05.10.2010 року.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець