Постанова № 11546765, 27.09.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2010
Номер справи
2а-6577/10/1370
Номер документу
11546765
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 вересня 2010 р. № 2а-6577/10/1370

14 год. 25 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий-суддя Коморний О.І.

секретар судового засідання Романчук Л.В.

від

представника позивача 1 Чорний І.Я.

представника позивача 2 Чорний І.Я.

представника прокуратури не прибув

відповідача не прибув

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокукрор Золочівського р-ну в інт. Золочівського РЦЗ

до ОСОБА_2

пропро відшкодування незаконно отриманої допомоги по безробіттю ,

Обставини справи.

Прокурор Золочівського району Львівської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Львівського обласного центру зайнятості та Золочівського районного центру зайнятості про стягнення з ОСОБА_2 7219,58 грн. незаконно отриманої допомоги по безробіттю, 445,20 грн. за навчання та 144,40 грн. за проїзд.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскільки за результатами проведених перевірок встановлено виконання відповідачем, у період перебування на обліку у центрі зайнятості, роботи за цивільно-правовим договором, кошти одержані відповідачем від центру зайнятості підлягають поверненню.

Представник прокуратури у судове засідання не прибув, повідомлений належним чином.

Представник позивачів уточнив позовні вимоги з урахування самостійної сплати відповідачем 445,20 грн. за навчання, 144,40 грн. за проїзд та 300 грн. допомоги по безробіттю, просить позов задовольнити з підстав викладених у позовній заяві в частині стягнення з відповідача 6919 грн. 58 коп. незаконно отриманої допомоги по безробіттю.

Відповідач подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, надав докази сплати 445,20 грн. за навчання, 144,40 грн. за проїзд та 300 грн. допомоги по безробіттю, в решті позовні вимоги визнає, проте з урахуванням місячного заробітку в розмірі мінімальної заробітної плати просить суд розстрочити повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 6919 грн. 58 коп.

Суд заслухав пояснення представника позивачів, повно, всебічно та обєктивно оцінив подані докази у їх сукупності та

в с т а н о в и в:

Наказом Золочівського районного центру зайнятості № НТ080812 від 12 08 2008р. відповідачу, ОСОБА_2, надано статус безробітної та призначено допомогу по безробіттю.

За результатами звірки баз даних з ДПА, Золочівським центром зайнятості при розслідування страхових випадків, встановлено що відповідач працювала в акціонерному страховому товаристві «АИС - поліс»з 01.01.2009 по 30.09.2009р. та виконувала роботу агента зі страхування на основі договору цивільно-правового характеру.

Згідно п. 12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14 лютого 2007 року, для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості відповідну заяву та письмову інформацію про те, що він не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів і не зареєстрований як фізична особа-підприємець, а також копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Згідно п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідач був зобовязаний вчасно інформувати державну службу зайнятості про цю обставину, як таку, що не давала йому права перебувати на обліку як безробітному та отримувати соціальні послуги.

Пунктом 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»вказано, що в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території державної на законних підставах, зокрема працюючі за наймом на умовах повного або неповного робочого дня на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форми власності.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»зайнятість це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило приносить їм дохід у грошовій або іншій формі.

Статтею 2 Закону України «Про зайнятість населення»передбачено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших, передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Таким чином, відповідач в період виконання оплачуваних робіт не міг підпадати під категорію безробітного та отримувати соціальні послуги.

Факт безпідставного отримання 7219,58 грн. допомоги по безробіттю, 445,20 грн. за навчання та 144,40 грн. за проїзд відповідач визнав, добровільно повернув 445,20 грн. за навчання та 144,40 грн. за проїзд, а також 300 грн. допомоги по безробіттю, доказом чого є долучені до справи квитанції.

Разом з тим, відповідач просить надати можливість добровільно повернути отриману допомогу по безробіттю шляхом розстрочення її повернення, оскільки на даний час він отримує мінімальну заробітну плату, відтак повернути одразу всю суму немає можливості.

Відповідно до ч.1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Враховуючи майновий стан відповідача, вжиття ним заходів добровільного повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю та бажання повернути всю суму допомоги самостійно, суд дійшов висновку про необхідність визначити спосіб виконання рішення шляхом розстрочення відповідачу повернення отриманої допомоги по безробіттю на один рік.

Судові витрати з сторін не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Золочівського районного центру зайнятості (Львівська обл., м. Золочів, вул. Чайковського, 7, р/р 37176974900191 в ГУДК у Золочівському районі Львівської області, МФО 825014, код ЗКПО 20858854) незаконно отриману допомогу з безробіття в сумі 6919 грн. 58 коп.

3.Розстрочити виконання судового рішення на 1 рік.

4.Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено та підписано 30.09.2010 року о 17:00 год.

Суддя Коморний О.І.