копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
<(ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА) >
24 вересня 2010 р. Справа № 2а-5767/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповала М.М.
за участю секретаря судового засідання - Ілляшенко О.Г.
представника позивача - О.В. Пономаренка,
представника відповідача - О.В. Луніки,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Катана” до Державної податкової інспекції в м. Суми про визнання незаконною бездіяльність та зобовязання вчинити дії ,-
В С Т А Н О В И В:
<Текст >
Товариство з обмеженою відповідальністю "Катана" звернулося до суду з адміністративним позов, в якому з урахуванням уточнень просить визнати незаконною бездіяльність Державної податкової інспекції в м. Суми щодо підписання обхідного листка та зобовязати відповідача підписати обхідний лист та видати довідку про відсутність заборгованості Форми “№ 22-ОПП”.
Свої вимоги мотивує тим, що 19 лютого 2010 року Учасником (Власником) Товариства з обмеженою відповідальні стю “Катана" було прийнято рішення про припинення юридичної особи шляхом ліквідації .
На початку квітня 2010 року у відповідності до вимог закону було проведено відповідачем поза планову документальну перевірку та за її наслідками видано Довідку № 3256/235/32603265/26 від 21.04.2010 року “Про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податково го законодавства”, з якої слідує, що заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах) у позивача не має. Однак, довідки встановленої форми, як того вимагає абзац 5 частини 1 статті 36 Зако ну України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від повідач не видав, а також відповідач не підписав обхідний лист.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з урахуванням раніше поданих уточнень підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову в повному обсязі, мотивуючи тим, що позивач обліковується в ДПІ в м. Суми як платник орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. У позивача мається зареєстроване право користування земельними двома ділянками: по вул. Супруна, 15 в м. Суми земельна ділянка площею 0,2005 га та по вул. Супруна, 11 в м. суми земельна ділянка площею 0,1326 га. Договори оренди цих земельних ділянок позивачем з орендодавцем, що є Сумська міська рада, не розірвані.
Підставою для зняття з податкового обліку суб'єкта господарювання є припинення ним права користування земельною ділянкою. Відповідно до статті 13,14 Закону України “Про плату за землю” № 2535 TOB “Катана” подано до ДПІ м. Суми податкову декларацію по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 р. від 01.02.2010 р. №6141, якою було узгоджено податкове зобовязання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності, що сплачується щомісячними платежами, на 2010 р.
Договори оренди земельних ділянок від 06.12.2006 р. та 19.08.2009 р., укладених з Сумською міською радою є чинними і на теперішній час, оскільки позивач як орендар земель державної і комунальної власності не повернув орендодавцю у встановленому порядку зазначені земельні ділянки, такий орендар є платником орендної плати за землю до бюджету на підставах укладених договорів оренди землі до моменту втрати чинності таких договорів.
Вислухавши представників сторін, перевіривши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд визнає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають виходячи з наступного.
Згідно копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.8) ТОВ “Катана” зареєстроване 30 березня 2003 року Виконавчим комітетом Сумської міської ради та включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується копією довідки “АА № 147141” Державного комітету статистики України (а.с.9).
Згідно довідки від 21.04.2010 року № 3256/235/32603265/26 про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податково го законодавства, (а.с.17-23) слідує, що заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах) позивач не має.
Довідкою від 09.07.2010р. № 2383/19-038 відповідач було повідомлено, що станом на 01.07.2010р. згідно картки особового рахунку обліковується переплата по єдиному податку; з юридичних осіб ( код бюджетної класифікації 16050100) в сумі 33,15 грн. та по орендній платі з юридичних осіб (код бюджетної класифікації 13050200) в сумі 0,28 грн.
Статтею 2 Закону України від 3 липня 1992 року №2535-ХІІ “Про плату за землю” встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, як визначено статтею 13 Закону України “Про плату за землю”, є договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно листа Сумського міського реєстраційного відділення Сумської регіональної філії державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах” від 14.07.2010 року № 102 ( а.с.55), за TOB “Катана” зареєстроване право користування земельною ділянкою площею 0,2005 га по вул. Супруна, 15 (договір оренди від 06.12.2006р.) та площею 0,1326 га по вул. Супруна, 11 (договір оренди від 19.08.2009р.).
Відповідно до статті 13,14 Закону України “Про плату за землю” TOB “Катана”, до ДПІ м. Суми була подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 р. від 01.02.2010р. №6141, якою суб'єкт господарювання узгодив податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010р.
Таким чином, TOB “Катана”, обліковується в ДПІ в м. Суми як платник орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Підставою для зняття з податкового обліку суб'єкта господарювання є припинення ним права користування земельною ділянкою.
В ст. 34 Закону України “Про оредну землі” встановлені наслідки припинення або розірвання договору оренди землі. У разі припинення договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Порядок припинення та розірвання договорів оренди земельних ділянок від 06.12.2006 р. та 19.08.2009 р., укладених Сумською міською радою із TOB “Катана” (а.с.39-44), визначається пунктом 5 зазначених договорів оренди земельних ділянок.
Договір оренди земельної ділянки вважається розірваним з моменту підписання акту прийому - передачі земельної ділянки, після прийняття орендодавцем - Сумською міською радою відповідного рішення, та внесення в державний реєстр земель інформації про дострокове припинення цього договору.
Таким чином, у випадку, якщо орендар земель державної і комунальної власності не повернув орендодавцю у встановленому порядку зазначені земельні ділянки, такий орендар є платником орендної плати за землю до бюджету на підставах укладених договорів оренди землі до моменту втрати чинності таких договорів.
Доказів розірвання договорів оренди двох земельних ділянок та повернення їх Сумській міські раді позивач не надав тому немає підстави вважати, що позивач сплатив всі свої податкові зобовязання. ДПІ м. Суми діяла відповідно до наданих їй повноважень, порушень діючого законодавства при цьому допущено не було.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Товариству з обмеженою відповідальністю “Катана” до Державної податкової інспекції в м. Суми про визнання незаконною бездіяльність та зобовязання вчинити дії відмовити в повному обсязі за їх необґрунтованістю.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя ( підпис) М.М. Шаповал
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал