Постанова № 11545592, 28.09.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2010
Номер справи
2а-7303/10/1870
Номер документу
11545592
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 вересня 2010 р. Справа № 2а-7303/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кунець О.М.

за участю секретаря судового засідання-Вольської А.Г.,

представника позивача - Шаповал Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям в сумі 1410 грн. 00 коп. ,-

В С Т А Н О В И В:

Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція Сумської області (далі по тексту позивач, Охтирська МДПІ Сумської області) звернулася до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі по тексту відповідач, ФОП ОСОБА_2.) про стягнення заборгованості по штрафним санкціям в сумі 1410 грн. 00 коп. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами проведеної органом податкової служби перевірки від 18.02.2010 року було складено акт, яким встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1410 грн. 00 коп. Оскільки відповідачем добровільно зазначена сума фінансових санкцій не сплачена, позивач просить стягнути її у судовому порядку.

В судовому засіданні, представник позивача Шаповал Л.О. позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просить суд їх задовольнити в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, додатково зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.

Відповідач в судове засідання не зявився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.23/. Про причини неявки, всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи та доказів поважності неприбуття в судове засідання відповідачем до суду не надано, тому суд визнає можливим справу розглядати без участі в судовому засіданні відповідача.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:

В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2, 30.05.1995 року зареєстрована виконавчим комітетом Охтирської міської ради Сумської області як фізична особа-підприємець, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Серія В01 №025659 /а.с.5/ та з 07.07.1995 року взята на облік платника податків в Охтирській МДПІ, що підтверджується копією довідки про взяття на облік платника податків /а.с.6/.

18.02.2010 року податковим органом була проведена перевірка господарської одиниці магазин, розташованого за адресою: м. Охтирка, вул. Менжинського, 78а, що належить ФОП ОСОБА_2, щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт перевірки №0093/18/11/23/2427511923 від 18.02.2010 року /а.с.12-16/. В ході перевірки був зафіксований факт порушення вимог п. 1, 2, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р., а саме:

- встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Сума невідповідності склала 214 грн. 00 коп.;

- встановлено невидачу розрахункових документів встановленої форми на повну суму проведених розрахункових операцій.

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п. 2 ст. 3 вказаного вище Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Відповідно до п. 5 ст. 3 вищезазначеного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Згідно п. 13 ст. 3 вищевказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Відповідальність за порушення вказаних вимог Закону передбачена п. 3 ст. 17 та ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Так, відповідно до п. 3 ст. 17 вказаного Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи не прошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну (20 х 17 неоподаткованих мінімумів доходів громадян = 340,00 грн.).

Згідно ст.. 22 вищевказаного Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (5 х 214,00 грн. (сума невідповідності) = 1070,00 грн.).

Як вбачається з матеріалів справи, 22.02.2010 року уповноваженою особою позивача на підставі акту перевірки №0093/18/11/23/2427511923 від 18.02.2010 року, у звязку з порушенням п. 1, 2, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та відповідно до п. 3 ст. 17, ст. 22 цього Закону, було винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000602340, яким відповідачу нараховано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 1410 грн. 00 коп. /а.с.18/. Правильність та правомірність нарахування даної суми штрафних санкцій підтверджується відповідним додатком №1 до акту перевірки «Перерахунок наявної готівки по розрахункових операціях» /а.с.17/.

Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Вищевказане рішення отримане відповідачем 22.02.2010 року, про що свідчить його особистий підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, проте сума фінансових санкцій в розмірі 1410 грн. 00 коп. в добровільному порядку відповідачем сплачена не була, що підтверджується поясненнями представника позивача та обліковою карткою платника /а.с.9/. Крім того, зазначене рішення в установленому законом порядку платником податку не оскаржувалося.

Таким чином, враховуючи, що сума штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не була сплачена, заборгованість Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 перед позивачем на момент розгляду справи не погашена та складає 1410 грн. 00 коп., суд, приходить до висновку, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими і відповідно, підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям в сумі 1410 грн. 00 коп. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (42700, АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом по штрафним санкціям в сумі 1410 грн. 00 коп. /одна тисяча чотириста десять грн. 00 коп./ на користь Державного бюджету, рахунок 31117104700006, код платежу 21080900, код одержувача 23635347 ГУДК в Сумській області, МФО 837013.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 04.10.2010 року.

Суддя (підпис) О.М. Кунець

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно

Суддя О.М. Кунець