Рішення № 115415001, 30.11.2023, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2023
Номер справи
320/22696/23
Номер документу
115415001
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 листопада 2023 року № 320/22696/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Панченко Н.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Підприємства об`єднання громадян "КОНКОРДІЯ" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Підприємство об`єднання громадян "КОНКОРДІЯ" з позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві у якому просить суд: визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення від 30.12.2022 №00409100104, форма «В3»; визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення від 05.04.2023 №00247590704, форма "В3"; визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення від 29.05.2023 №00372640704, форма «В3»; зобов`язати ГУ ДПС у м. Києві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого Підприємством «Конкордія» за податковий період - серпень 2022 року вересень 2022 року лютий 2023 року у відповідності до абзацу 2 пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головне управління Державної податкової служби у м. Києві при прийнятті рішень про відмову в отриманні бюджетного відшкодування за періоди: серпень 2022 року в розмірі 11 592 225,00 грн. (податкове повідомлення-рішення від 30.12.2022 р. за №00409100104, форма «В3»); вересень 2022 року в розмірі 19 703 891,00 грн. (податкове повідомлення-рішення від 05.04.2023 р. за №00247590704, форма «В3»); лютий 2023 року в розмірі 21 950 527,00 грн. (податкове повідомлення-рішення від 29.05.2023 р. за №00372640704, форма «В3»),вийшло за межі повноважень податкового органу, встановлених Податковим кодексом України та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, прийняло рішення, яке суперечить законодавству.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.07.2023 відкрито провадження у справі №320/22696/23 за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.09.2023 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судових засіданнях позивач підтримав заявлені позовні вимоги, водночас представник відповідача заперечував щодо задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

У зв`язку із наявністю клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності судом прийнято рішення про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає таке.

Позивачем в серпні 2022 року було імпортовано з країн ЄС вживаний одяг, взуття та текстильні вироби на загальну суму 57 961 127 грн., з урахуванням ввізного мита 5,3%. На зазначену вартість товарів митним органом було нараховано ПДВ (20%) в розмірі 11 592 225,00 грн.

Суму ПДВ в розмірі 11 592 225,00 грн., за нормою підпункту "б" пункту 200.4 статті 200 ПК України, було заявлено до бюджетного відшкодування за податковий період серпень 2022 року, про що подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) від 16.09.2022.

На підставі пп.78.1.8 п 78.1 ст. 78 ПК України ГУ ДПС у м. Києві з 15.11.2022 по 05.12.2022 проведено документальну позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку за серпень 2022 року (податкова декларація з ПДВ від 20.09.2022 №9187970850, з урахуванням уточнюючого розрахунку від 16.11.2022 №9244344811).

За результатами перевірки відповідачем був складений Акт перевірки №46666/26-15-07-04-01/41813948 від 12.12.2022, який був отриманий позивачем нарочно 12.12.2022.

30.12.2022 позивачем отримано податкове повідомлення-рішення від 30.12.2022 р. за №00109100104 (форма «В3»), яким відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування за період серпень 2022 року в розмірі 11 592 225 грн.

Вищезазначене податкове повідомлення-рішення виписано податковим органом на основі Акту перевірки №46666/26-15-07-04-01/41813948 від 12.12.2022.

У висновках Акту перевірки № 46666/26-15-07-04-01/41813948 від 12.12.2022 зазначається: «Документальною позаплановою виїзною перевіркою встановлено порушення ПОГ «Конкордія» (код ЄДРПОУ 41813948) п.44.6 ст.44 та п.85.2 ст.85, п.200.4 ст.200 Кодексу і, як наслідок, ПОГ «Конкордія» відмовлено у бюджетному відшкодуванні податку на додану вартість на поточний рахунок платника у банку за серпень 2022 на суму 11 592 225 гривень».

На податкове повідомлення-рішення позивачем було подано скаргу №0901/23 від 09.01.2023р, у відповідь на яку було отримано Рішення №4505/6/99-00-06-01-05-06 від 22.02.2023р ДПС України про відмову в задоволенні скарги (рішення отримано 20.06.2023 у відповідь на запит на отримання публічної інформації).

Також позивачем протягом жовтня-грудня 2021 року було імпортовано з країн ЄС вживаний одяг, взуття та текстильні вироби на загальну суму 98 519 454.00 грн., з урахуванням ввізного мита 5,3%. На зазначену вартість товарів митним органом було нараховано ПДВ (20%) в розмірі 19 703 891,00 грн.

Суму ПДВ в розмірі 19 703 891,00 грн., за нормою підпункту "б" пункту 200.4 статті 200 ПК України, було заявлено до бюджетного відшкодування за податковий період вересень 2022 року, про що подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) від 16.01.2023 (додаток до уточнюючого розрахунку).

На підставі пп.78.1.8 п 78.1 ст. 78 ПК України ГУ ДПС у м. Києві з 23.02.2023 по 08.03.2023 проведено документальну позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку за вересень 2022 року (податкова декларація з ПДВ за вересень 2022 р., з урахуванням уточнюючого розрахунку від 26.01.2023 №9009189915).

За результатами перевірки був складений Акт перевірки №18453/26-15-07-04-02/41813948 від 15.03.2023, який був отриманий15.03.2023.

05.04.2023 позивачем отримано податкове повідомлення-рішення від 05.04.2023 за №00247590704 (форма «В3»), яким відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування за період вересень 2022 року в розмірі 19 703 891,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення виписано податковим органом на основі Акту перевірки№18453/26-15-07-04-02/41813948 від 15.03.2023.

У висновках Акта перевірки №18453/26-15-07-04-02/41813948 від 15.03.2023 зазначається: «Документальною позаплановою виїзною перевіркою встановлено порушення ПОГ «Конкордія» (код ЄДРПОУ 41813948) абз. б) п.200.4 ст.200 Кодексу і, як наслідок, ПОГ «Конкордія» відмовлено у бюджетному відшкодуванні податку на додану вартість на поточний рахунок платника у банку за вересень 2022 року суму ПДВ в розмірі 19 703 891 гривень».

На податкове повідомлення-рішення Позивачем було подано скаргу, у відповідь на яку 01.06.2023 було отримано Рішення ДПС України про відмову в задоволенні скарги.

Позивачем протягом січня-березня 2022 року було імпортовано з країн ЄС вживаний одяг, взуття та текстильні вироби на загальну суму 109 752 637.00 грн., з урахуванням ввізного мита 5,3%. На зазначену вартість товарів митним органом було нараховано ПДВ (20%) в розмірі 21 950 527,00 грн.

Суму ПДВ в розмірі 21 950 527,00 грн., за нормою підпункту "б" пункту 200.4 статті 200 ПК України, було заявлено до бюджетного відшкодування за податковий період вересень 2022 року, про що подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) від 14.04.2023 (додаток до уточнюючого розрахунку).

На підставі пп.78.1.8 п 78.1 ст. 78 ПК України ГУ ДПС у м. Києві з 19.04.2023 по 02.05.2023 проведено документальну позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку за лютий 2023 року (податкова декларація з ПДВ за лютий 2023 р., з урахуванням уточнюючих розрахунків від 14.04.2023 та від 19.04.2023).

За результатами перевірки був складений Акт перевірки №32970/26-15-07-04-02/41813948 від 09.05.2023.

29.05.2023 позивачем отримано податкове повідомлення-рішення від 29.05.2023за №00372640704 (форма «В3»), яким відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування за період лютий 2023 року в розмірі 21 950 527,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення виписано податковим органом на основі Акту перевірки№32970/26-15-07-04-02/41813948 від 09.05.2023.

У висновках Акту перевірки № 32970/26-15-07-04-02/41813948 від 09.05.2023 зазначається: «Документальною позаплановою виїзною перевіркою встановлено порушення ПОГ «Конкордія» (код ЄДРПОУ 41813948) абз. б) п.200.4 ст.200 Кодексу і, як наслідок, ПОГ «Конкордія» відмовлено у бюджетному відшкодуванні податку на додану вартість на поточний рахунок платника у банку за лютий 2023 року суму ПДВ у розмірі 21 950 527 гривень».

На податкове повідомлення-рішення позивачем було подано скаргу, однак Рішення ДПС України за наслідками розгляду скарги на час подання позовної заяви до суду не було.

Не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями від 30.12.2022 №00409100104, форма «В3»; від 05.04.2023 №00247590704, форма "В3" та від 29.05.2023 №00372640704, форма «В3» позивач звернувся до суду.

Відповідно до обставин справи судом встановлено наступне.

у жовтні-грудні 2021 року, в січні-березні 2022 року та в серпні 2022 року позивачем здійснювався імпорт за допомогою комісіонерів та за прямими контрактами наступного товару:

-одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуальної упаковки, першої, другої та третьої категорії, продезінфіковані, у мішках;

-взуття вживане, ступінь зносу до 28%, призначене для подальшого використання, невідсортоване, без індивідуальної упаковки, першої, другої та третьої категорії (зимове, весняно-осіннє, літнє), продезінфіковане, у мішках;

-вироби з текстильних матеріалів (дорожні пледи, постільна білизна, скатертини), вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуальної упаковки, першої, другої та третьої категорії, продезінфіковані, у мішках;

-сумки дамські, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуальної упаковки, першої, другої та третьої категорії, продезінфіковані, у мішках.

20.10.2021 між Позивачем, як Комітентом, та ТОВ «К-Маркет», як Комісіонером, було укладено Договір комісії №02.

Відповідно до п.1.1. даного Договору Комісіонер зобов`язується за дорученням Комітента здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії:

1.1.1 придбання у нерезидентів України вживаного одягу, взуття, речей (далі Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною;

1.1.2. укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються сторонами в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною.

1.1.3. збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом.

1.1.4. укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.

Згідно з п.1.2. Договору Товар, що пройшов митне оформлення, передається Комісіонером Комітенту та є власністю Комітента.

Товар, що є предметом цього Договору, передається Комісіонером Комітенту за Актом приймання-передачі у місці зберігання відповідними партіями товару та/або частинами партії товару згідно додатку, який складається на кожну партію товару окремо, за адресою, зазначеною у відповідному додатку (п.1.3 Договору).

При цьому сторони погодили, що вантажоодержувачем товару буде безпосередньо сам Комісіонер (п.1.4 Договору).

Відповідно до п.2.1.6 Договору після постачання партії товару від Продавця Комісіонер зобов`язаний надавати Комітенту письмовий звіт щодо здійснення купівлі Товару (надалі Звіт Комісіонера). В межах цього Договору датою здійснення постачання партії товару від Продавця вважається дата оформлення основної (постійної) митної декларації на таку партію товару.

При цьому у разі застосування електронної форми декларування, Комісіонер зобов`язаний надати копію електронної митної декларації, оформленої за допомогою автоматизованої системи митного оформлення, перетворену у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту (п.2.1.12 Договору).

Також Комісіонер зобов`язаний надавати Комітентові Акти приймання-передачі наданих послуг з поставки відповідної партії товару (п.2.1.14 Договору).

При цьому умовами Договору до обов`язків Комітента віднесено перерахування всіх необхідних митних платежів для митного оформлення Товару (п.2.2.6 Договору).

Комітент перераховує грошові кошти для оплати Продавцям нерезидентам України за поставлений Товар на поточний рахунок Комісіонера в національній валюті України гривні. Купівлю валюти для розрахунків із нерезидентами Продавцям за поставлений Товар Комісіонер здійснює самостійно та приймає на себе всі ризики щодо коливання курсу іноземної валюти (п.3.2 Договору).

Ціною цього Договору є вартість наданих Комісіонером послуг відповідно до Звітів Комісіонера та Актів прийому-передачі наданих послуг (п.3.4 Договору).

Вимоги щодо Товару, який поставлявся Комісіонером за Договором комісії, а також строки, терміни і умови поставки, розмір комісійної винагороди визначалися сторонами щодо кожної окремої поставки у відповідному додатку до Договору комісії.

На виконання умов даного договору комісіонером Позивача протягом жовтня 2021 року було імпортовано товар на загальну суму (імпортовано товар на загальну суму 3 601 181,47 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 898 599,13 грн ), що підтверджується митними деклараціями, що підтверджується митними деклараціями: №UA209150/2021/017376 від 29.10.2021, № UA209150/2021/017365 від 29.10.2021, №UA209150/2021/017219 від 28.10.2021, № UA209150/2021/017210 від 28.10.2021, №UA209150/2021/017202 від 28.10.2021, № UA209150/2021/017185 від 28.10.2021 та №UA209150/2021/017093 від 26.10.2021.

Також, комісіонером позивача протягом листопада 2021 року було імпортовано товар на загальну суму 2 828 590,04 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 707 961,52 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується митними деклараціями: № UA209150/2021/017526 від 03.11.2021, № UA209150/2021/017523 від 03.11.2021, № UA209150/2021/017527 від 03.11.2021, № UA209150/2021/017525 від 03.11.2021, № UA209150/2021/017524 від 03.11.2021.

Після ввезення товару на митну територію України останній було передано комісіонером Позивачу, що підтверджується актами прийому-передачі товару з комісії та звітами комісіонера.

У звітах комісіонера зазначаються найменування продавця товару, реквізити митної декларації, за якою було ввезено товар, найменування, сума в валюті та в гривневому еквіваленті вартості товару, розмір комісійної винагороди.

Акти надання послуг №31/10-1 від 31.10.2021 та №02/11-1 від 02.11.2021 підтверджують відсутність зауважень Комітента до Комісіонера до обсягу і якості наданих послуг.

04.11.2021 між Позивачем, як Комітентом, та ТОВ «Іфагор», як Комісіонером, було укладено Договір комісії №IFKN/11.

Відповідно до п.1.1. даного Договору Комісіонер зобов`язується за дорученням Комітента здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії:

1.1.1 придбання у нерезидентів України вживаного одягу, взуття, речей (далі Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною;

1.1.2. укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються сторонами в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною.

1.1.3. збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом.

1.1.4. укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.

Згідно з п.1.2. Договору Товар, що пройшов митне оформлення, передається Комісіонером Комітенту та є власністю Комітента.

Товар, що є предметом цього Договору, передається Комісіонером Комітенту за Актом приймання-передачі у місці зберігання відповідними партіями товару та/або частинами партії товару згідно додатку, який складається на кожну партію товару окремо, за адресою, зазначеною у відповідному додатку (п.1.3 Договору).

При цьому сторони погодили, що вантажоодержувачем товару буде безпосередньо сам Комісіонер (п.1.4 Договору).

Відповідно до п.2.1.6 Договору після постачання партії товару від Продавця Комісіонер зобов`язаний надавати Комітенту письмовий звіт щодо здійснення купівлі Товару (надалі Звіт Комісіонера). В межах цього Договору датою здійснення постачання партії товару від Продавця вважається дата оформлення основної (постійної) митної декларації на таку партію товару.

При цьому у разі застосування електронної форми декларування, Комісіонер зобов`язаний надати копію електронної митної декларації, оформленої за допомогою автоматизованої системи митного оформлення, перетворену у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту (п.2.1.12 Договору).

Також Комісіонер зобов`язаний надавати Комітентові Акти приймання-передачі наданих послуг з поставки відповідної партії товару (п.2.1.14 Договору).

При цьому умовами Договору до обов`язків Комітента віднесено перерахування всіх необхідних митних платежів для митного оформлення Товару (п.2.2.6 Договору).

Комітент перераховує грошові кошти для оплати Продавцям нерезидентам України за поставлений Товар на поточний рахунок Комісіонера в національній валюті України гривні. Купівлю валюти для розрахунків із нерезидентами Продавцям за поставлений Товар Комісіонер здійснює самостійно та приймає на себе всі ризики щодо коливання курсу іноземної валюти (п.3.2 Договору).

Ціною цього Договору є вартість наданих Комісіонером послуг відповідно до Звітів Комісіонера та Актів прийому-передачі наданих послуг (п.3.4 Договору).

Вимоги щодо Товару, який поставлявся Комісіонером за Договором комісії, а також строки, терміни і умови поставки, розмір комісійної винагороди визначалися сторонами щодо кожної окремої поставки у відповідному додатку до Договору комісії.

На виконання умов даного договору протягом листопада 2021 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 21 297 858,71 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 4754804,16 грн), що підтверджується митними деклараціями),, що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: № UA209170/2021/094576 від 29.11.2021, № UA209170/2021/094571 від 29.11.2021, № UA209170/2021/094569 від 29.11.2021, № UA209170/2021/093834 від 26.11.2021, № UA209140/2021/121224 від 25.11.2021, № UA209170/2021/093136 від 24.11.2021, № UA209170/2021/092763 від 23.11.2021, № UA209170/2021/092760 від 23.11.2021, № UA209170/2021/092755 від 23.11.2021, № UA209170/2021/092595 від 22.11.2021, № UA209170/2021/092594 від 22.11.2021, № UA209140/2021/120164 від 22.11.2021, № UA209140/2021/120178 від 22.11.2021, № UA209140/2021/120169 від 22.11.2021, № UA209170/2021/092385 від 22.11.2021, № UA209170/2021/092300 від 22.11.2021, № UA209170/2021/092291 від 22.11.2021, № UA209170/2021/092290 від 22.11.2021, № UA209170/2021/092288 від 22.11.2021, № UA209170/2021/091840 від 19.11.2021, № UA209140/2021/119361 від 19.11.2021, № UA209170/2021/091714 від 19.11.2021, №UA209170/2021/091237 від 18.11.2021, № UA209170/2021/091099 від 18.11.2021, №UA209170/2021/090988 від 17.11.2021, № UA209170/2021/090987 від 17.11.2021, №UA209170/2021/090589 від 16.11.2021, № UA209170/2021/090556 від 16.11.2021, №UA209140/2021/118095 від 16.11.2021, № UA209170/2021/090483 від 16.11.2021, №UA209170/2021/090177 від 15.11.2021, № UA209170/2021/090106 від 15.11.2021, №UA209170/2021/090056 від 15.11.2021, № UA209140/2021/116986 від 12.11.2021, №UA209140/2021/116989 від 12.11.2021, № UA209140/2021/116897 від 12.11.2021, №UA209140/2021/116908 від 12.11.2021, № UA209140/2021/116909 від 12.11.2021 та №UA209140/2021/116898 від 12.11.2021.

Також, протягом грудня 2021 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 20 821 678,45 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 4 536 256,34 грн), що підтверджується митними деклараціями, що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: №UA209170/2021/104196 від 30.12.2021, № UA209170/2021/104205 від 30.12.2021, №UA209170/2021/104063 від 29.12.2021, № UA209140/2021/133285 від 29.12.2021, №UA209170/2021/103874 від 29.12.2021, № UA209170/2021/103872 від 29.12.2021, №UA209140/2021/133063 від 28.12.2021, № UA209140/2021/132898 від 28.12.2021, №UA209170/2021/103558 від 28.12.2021, № UA209170/2021/103538 від 28.12.2021, №UA209170/2021/103536 від 28.12.2021, № UA209170/2021/103534 від 28.12.2021, №UA209170/2021/103582 від 28.12.2021, № UA209170/2021/103580 від 28.12.2021, №UA209170/2021/103550 від 28.12.2021, № UA209170/2021/103548 від 28.12.2021, №UA209170/2021/103527 від 28.12.2021, № UA209170/2021/103508 від 28.12.2021, №UA209170/2021/103507 від 28.12.2021, № UA209170/2021/103148 від 25.12.2021, №UA209170/2021/103101 від 25.12.2021, № UA209170/2021/103094 від 25.12.2021, №UA209170/2021/103028 від 24.12.2021, № UA209170/2021/102665 від 24.12.2021, №UA209170/2021/102572 від 23.12.2021, № UA209170/2021/102436 від 23.12.2021, №UA209170/2021/102435 від 23.12.2021, № UA209170/2021/102093 від 22.12.2021, №UA209140/2021/130900 від 21.12.2021, № UA209170/2021/101699 від 21.12.2021 та №UA209170/2021/095486 від 01.12.2021.

Крім цього, протягом січня 2022 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 23 206 284,85 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 5 538 279 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: №UA209140/2022/007563 від 31.01.2022, № UA209140/2022/006496 від 28.01.2022, №UA209140/2022/005340 від 24.01.2022, № UA209140/2022/005339 від 24.01.2022, №UA209170/2022/004645 від 24.01.2022, № UA209140/2022/005068 від 24.01.2022, №UA209140/2022/005069 від 24.01.2022, № UA209140/2022/004006 від 20.01.2022, №UA209140/2022/004005 від 20.01.2022, № UA209170/2022/003459 від 19.01.2022, №UA209140/2022/002968 від 17.01.2022, № UA209140/2022/002967 від 17.01.2022, №UA209170/2022/002746 від 17.01.2022, № UA209170/2022/002765 від 17.01.2022, №UA209170/2022/002757 від 17.01.2022, № UA209170/2022/002513 від 15.01.2022, №UA209170/2022/002533 від 15.01.2022, № UA209170/2022/002531 від 15.01.2022, №UA209140/2022/002615 від 15.01.2022, № UA209170/2022/001846 від 13.01.2022, №UA209170/2022/001526 від 12.01.2022, № UA209170/2022/001206 від 11.01.2022, №UA209170/2022/001203 від 11.01.2022, № UA209140/2022/000948 від 10.01.2022, №UA209140/2022/000946 від 10.01.2022, № UA209170/2022/000948 від 10.01.2022, №UA209170/2022/000932 від 10.01.2022, № UA209170/2022/000931 від 10.01.2022, №UA209170/2022/000929 від 10.01.2022, № UA209170/2022/000920 від 10.01.2022, №UA209170/2022/000939 від 10.01.2022, № UA209170/2022/000411 від 05.01.2022, №UA209140/2022/000290 від 05.01.2022, № UA209170/2022/000152 від 04.01.2022, №UA209170/2022/000162 від 04.01.2022, № UA209170/2022/000158 від 04.01.2022, №UA209170/2022/000153 від 04.01.2022.

Також, протягом лютого 2022 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 2 112 217,94 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 600 161,23 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: №UA209170/2022/010002 від 10.02.2022, № UA209140/2022/010010 від 07.02.2022, №UA209140/2022/008408 від 03.02.2022 та № UA209140/2022/008410 від 03.02.2022.

Після ввезення товару на митну територію України останній було передано комісіонером Позивачу, що підтверджується актами прийому-передачі товару з комісії та звітами комісіонера.

У звітах комісіонера зазначаються найменування продавця товару, реквізити митної декларації, за якою було ввезено товар, найменування, сума в валюті та в гривневому еквіваленті вартості товару, розмір комісійної винагороди.

Акти надання послуг №683 від 30.11.2021, №801 від 31.12.2021, №1 від 31.01.2022 та №2 від 14.02.2022 підтверджують відсутність зауважень Комітента до Комісіонера до обсягу і якості наданих послуг.

02.03.2021 між Позивачем, як Комітентом, та ПОГ «Текстиль-Трейд», як Комісіонером, було укладено Договір комісії №03.

Відповідно до п.1.1. даного Договору Комісіонер зобов`язується за дорученням Комітента здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії:

1.1.1 придбання у нерезидентів України вживаного одягу, взуття, речей (далі Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною;

1.1.2. укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються сторонами в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною.

1.1.3. збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом.

1.1.4. укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.

Згідно з п.1.2. Договору Товар, що пройшов митне оформлення, передається Комісіонером Комітенту та є власністю Комітента.

Товар, що є предметом цього Договору, передається Комісіонером Комітенту за Актом приймання-передачі у місці зберігання відповідними партіями товару та/або частинами партії товару згідно додатку, який складається на кожну партію товару окремо, за адресою, зазначеною у відповідному додатку (п.1.3 Договору).

Сторони погодили, що вантажоодержувачем товару буде безпосередньо сам Комісіонер (п.1.4 Договору).

Відповідно до п.2.1.6 Договору після постачання партії товару від Продавця Комісіонер зобов`язаний надавати Комітенту письмовий звіт щодо здійснення купівлі Товару (надалі Звіт Комісіонера). В межах цього Договору датою здійснення постачання партії товару від Продавця вважається дата оформлення основної (постійної) митної декларації на таку партію товару.

При цьому у разі застосування електронної форми декларування, Комісіонер зобов`язаний надати копію електронної митної декларації, оформленої за допомогою автоматизованої системи митного оформлення, перетворену у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту (п.2.1.12 Договору).

Також Комісіонер зобов`язаний надавати Комітентові Акти приймання-передачі наданих послуг з поставки відповідної партії товару (п.2.1.14 Договору).

Умовами Договору до обов`язків Комітента віднесено перерахування всіх необхідних митних платежів для митного оформлення Товару (п.2.2.6 Договору).

Комітент перераховує грошові кошти для оплати Продавцям нерезидентам України за поставлений Товар на поточний рахунок Комісіонера в національній валюті України гривні. Купівлю валюти для розрахунків із нерезидентами Продавцям за поставлений Товар Комісіонер здійснює самостійно та приймає на себе всі ризики щодо коливання курсу іноземної валюти (п.3.2 Договору).

Ціною цього Договору є вартість наданих Комісіонером послуг відповідно до Звітів Комісіонера та Актів прийому-передачі наданих послуг (п.3.4 Договору).

Вимоги щодо Товару, який поставлявся Комісіонером за Договором комісії, а також строки, терміни і умови поставки, розмір комісійної винагороди визначалися сторонами щодо кожної окремої поставки у відповідному додатку до Договору комісії.

На виконання умов даного договору протягом жовтня 2021 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 29 022 400,65 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 8 665 477,25 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: № UA209150/2021/017184 від 28.10.2021, № UA209150/2021/017129 від 26.10.2021, № UA209150/2021/017074 від 25.10.2021, № UA209150/2021/017073 від 25.10.2021, № UA209150/2021/017071 від 25.10.2021, № UA209150/2021/017072 від 25.10.2021, № UA209150/2021/017053 від 25.10.2021, № UA209150/2021/017011 від 25.10.2021, № UA209150/2021/017012 від 25.10.2021, № UA209150/2021/016993 від 23.10.2021, № UA209150/2021/016989 від 23.10.2021, № UA209150/2021/016966 від 22.10.2021, № UA209150/2021/016804 від 21.10.2021, № UA209150/2021/016785 від 21.10.2021, № UA209150/2021/016788 від 21.10.2021, № UA209150/2021/016786 від 21.10.2021, № UA209150/2021/016687 від 19.10.2021, № UA209150/2021/016686 від 19.10.2021, № UA209150/2021/016685 від 19.10.2021, № UA209150/2021/016630 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016628 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016625 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016623 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016627 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016622 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016624 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016626 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016606 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016561 від 18.10.2021, № UA209150/2021/016503 від 13.10.2021, № UA209150/2021/016481 від 13.10.2021, № UA209150/2021/016480 від 13.10.2021, № UA209150/2021/016402 від 13.10.2021, № UA209150/2021/016363 від 12.10.2021, № UA209150/2021/016362 від 12.10.2021, № UA209150/2021/016341 від 12.10.2021, № UA209150/2021/016298 від 11.10.2021, № UA209150/2021/016296 від 11.10.2021, № UA209150/2021/016297 від 11.10.2021, № UA209150/2021/016240 від 11.10.2021, № UA209150/2021/016132 від 08.10.2021, № UA209150/2021/016027 від 07.10.2021, № UA209150/2021/016026 від 07.10.2021, № UA209150/2021/015956 від 07.10.2021, № UA209150/2021/015955 від 07.10.2021, № UA209150/2021/015937 від 06.10.2021, № UA209150/2021/015936 від 06.10.2021, № UA209150/2021/015935 від 06.10.2021, № UA209150/2021/015859 від 05.10.2021, № UA209150/2021/015858 від 05.10.2021, № UA209150/2021/015850 від 05.10.2021, № UA209150/2021/015805 від 05.10.2021, № UA209150/2021/015803 від 05.10.2021, № UA209150/2021/015812 від 04.10.2021, № UA209150/2021/015804 від 04.10.2021, № UA209150/2021/015753 від 04.10.2021, № UA209150/2021/015660 від 01.10.2021, № UA209150/2021/015676 від 01.10.2021.

Після ввезення товару на митну територію України останній було передано комісіонером Позивачу, що підтверджується актами прийому-передачі товару з комісії та звітами комісіонера.

У звітах комісіонера зазначаються найменування продавця товару, реквізити митної декларації, за якою було ввезено товар, найменування, сума в валюті та в гривневому еквіваленті вартості товару, розмір комісійної винагороди.

Акт надання послуг №38 від 31.10.2021 підтверджує відсутність зауважень Комітента до Комісіонера до обсягу і якості наданих послуг.

01.12.2021 між Позивачем, як Комітентом, та ТОВ «Манавгат», як Комісіонером, було укладено Договір комісії №MN-KN-1.

Відповідно до п.1.1. даного Договору Комісіонер зобов`язується за дорученням Комітента здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії:

1.1.1 придбання у нерезидентів України вживаного одягу, взуття, речей (далі Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною;

1.1.2. укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються сторонами в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною.

1.1.3. збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом.

1.1.4. укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.

Згідно з п.1.2. Договору Товар, що пройшов митне оформлення, передається Комісіонером Комітенту та є власністю Комітента.

Товар, що є предметом цього Договору, передається Комісіонером Комітенту за Актом приймання-передачі у місці зберігання відповідними партіями товару та/або частинами партії товару згідно додатку, який складається на кожну партію товару окремо, за адресою, зазначеною у відповідному додатку (п.1.3 Договору).

Сторони погодили, що вантажоодержувачем товару буде безпосередньо сам Комісіонер (п.1.4 Договору).

Відповідно до п.2.1.6 Договору після постачання партії товару від Продавця Комісіонер зобов`язаний надавати Комітенту письмовий звіт щодо здійснення купівлі Товару (надалі Звіт Комісіонера). В межах цього Договору датою здійснення постачання партії товару від Продавця вважається дата оформлення основної (постійної) митної декларації на таку партію товару.

Водночас у разі застосування електронної форми декларування, Комісіонер зобов`язаний надати копію електронної митної декларації, оформленої за допомогою автоматизованої системи митного оформлення, перетворену у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту (п.2.1.12 Договору).

Також Комісіонер зобов`язаний надавати Комітентові Акти приймання-передачі наданих послуг з поставки відповідної партії товару (п.2.1.14 Договору).

Умовами Договору до обов`язків Комітента віднесено перерахування всіх необхідних митних платежів для митного оформлення Товару (п.2.2.6 Договору).

Комітент перераховує грошові кошти для оплати Продавцям нерезидентам України за поставлений Товар на поточний рахунок Комісіонера в національній валюті України гривні. Купівлю валюти для розрахунків із нерезидентами Продавцям за поставлений Товар Комісіонер здійснює самостійно та приймає на себе всі ризики щодо коливання курсу іноземної валюти (п.3.2 Договору).

Ціною цього Договору є вартість наданих Комісіонером послуг відповідно до Звітів Комісіонера та Актів прийому-передачі наданих послуг (п.3.4 Договору).

Вимоги щодо Товару, який поставлявся Комісіонером за Договором комісії, а також строки, терміни і умови поставки, розмір комісійної винагороди визначалися сторонами щодо кожної окремої поставки у відповідному додатку до Договору комісії.

На виконання умов даного договору протягом грудня 2021 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 612 220,54 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 140 792,36 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується вантажно-митною декларацією №UA209170/2021/103714 від 28.12.2021.

Також, протягом січня 2022 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 28 498 283,38 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 6 079 143,70 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: №UA209170/2022/006989 від 31.01.2022, № UA209170/2022/006902 від 31.01.2022, №UA209170/2022/006900 від 31.01.2022, № UA209170/2022/006839 від 31.01.2022, №UA209170/2022/006837 від 31.01.2022, № UA209170/2022/006836 від 31.01.2022, №UA209170/2022/006393 від 29.01.2022, № UA209170/2022/006210 від 28.01.2022, №UA209170/2022/006209 від 28.01.2022, № UA209170/2022/005857 від 27.01.2022, №UA209170/2022/005818 від 27.01.2022, № UA209170/2022/005816 від 27.01.2022, №UA209170/2022/005813 від 27.01.2022, № UA209170/2022/005705 від 27.01.2022, №UA209170/2022/005697 від 27.01.2022, № UA209170/2022/005667 від 27.01.2022, №UA209170/2022/005672 від 26.01.2022, № UA209170/2022/005568 від 26.01.2022, №UA209170/2022/005299 від 26.01.2022, № UA209170/2022/004946 від 25.01.2022, №UA209170/2022/004676 від 24.01.2022, № UA209170/2022/004674 від 24.01.2022, №UA209170/2022/004651 від 24.01.2022, № UA209170/2022/004669 від 24.01.2022, №UA209170/2022/004666 від 24.01.2022, № UA209170/2022/003687 від 20.01.2022, №UA209170/2022/003696 від 20.01.2022, № UA209170/2022/003419 від 19.01.2022, №UA209170/2022/003428 від 19.01.2022, № UA209170/2022/003116 від 18.01.2022, №UA209170/2022/003117 від 18.01.2022, № UA209170/2022/002949 від 17.01.2022, №UA209170/2022/002948 від 17.01.2022, № UA209170/2022/002808 від 17.01.2022, №UA209170/2022/002849 від 17.01.2022, № UA209170/2022/002824 від 17.01.2022, №UA209170/2022/002183 від 14.01.2022, № UA209170/2022/002181 від 14.01.2022, №UA209170/2022/000192 від 04.01.2022.

Протягом лютого 2022 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 40 457 116,63 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 9 147 200,93 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: №UA209170/2022/012027 від 17.02.2022, № UA209170/2022/011800 від 16.02.2022, №UA209170/2022/011803 від 16.02.2022, № UA209170/2022/011716 від 16.02.2022, №UA209170/2022/011717 від 16.02.2022, № UA209170/2022/011619 від 16.02.2022, №UA209170/2022/011596 від 15.02.2022, № UA209140/2022/012916 від 15.02.2022, №UA209140/2022/012917 від 15.02.2022, № UA209170/2022/011460 від 15.02.2022, №UA209170/2022/011391 від 15.02.2022, № UA209170/2022/011374 від 15.02.2022, №UA209140/2022/012645 від 14.02.2022, № UA209140/2022/012490 від 14.02.2022, №UA209170/2022/011111 від 14.02.2022, № UA209170/2022/011056 від 14.02.2022, №UA209140/2022/012480 від 14.02.2022, № UA209140/2022/012486 від 14.02.2022, №UA209140/2022/012491 від 14.02.2022, № UA209170/2022/010950 від 14.02.2022, №UA209170/2022/010949 від 14.02.2022, № UA209170/2022/010964 від 14.02.2022, №UA209170/2022/010962 від 14.02.2022, № UA209170/2022/010936 від 14.02.2022, №UA209170/2022/010933 від 14.02.2022, № UA209170/2022/010274 від 11.02.2022, №UA209170/2022/010149 від 10.02.2022, № UA209140/2022/011288 від 10.02.2022, №UA209170/2022/009951 від 10.02.2022, № UA209170/2022/009945 від 10.02.2022, №UA209170/2022/009942 від 10.02.2022, № UA209170/2022/009705 від 09.02.2022, №UA209140/2022/011029 від 09.02.2022, № UA209170/2022/009692 від 09.02.2022, №UA209170/2022/009661 від 09.02.2022, № UA209170/2022/009660 від 09.02.2022, №UA209170/2022/009663 від 09.02.2022, № UA209170/2022/009683 від 09.02.2022, №UA209140/2022/010913 від 09.02.2022, № UA209140/2022/010472 від 08.02.2022, №UA209140/2022/010192 від 08.02.2022, № UA209170/2022/008957 від 07.02.2022, №UA209170/2022/008885 від 07.02.2022, № UA209170/2022/008886 від 07.02.2022, №UA209170/2022/008896 від 07.02.2022, № UA209170/2022/008861 від 07.02.2022, №UA209170/2022/008818 від 07.02.2022, № UA209170/2022/008817 від 07.02.2022, №UA209170/2022/008653 від 05.02.2022, № UA209170/2022/008654 від 05.02.2022, №UA209170/2022/008647 від 05.02.2022, № UA209170/2022/008646 від 05.02.2022, №UA209170/2022/008576 від 05.02.2022, № UA209170/2022/008350 від 04.02.2022, №UA209170/2022/007966 від 03.02.2022, № UA209170/2022/007750 від 02.02.2022, №UA209170/2022/007661 від 02.02.2022, № UA209170/2022/007660 від 02.02.2022, №UA209170/2022/007629 від 02.02.2022, № UA209170/2022/007628 від 02.02.2022 та №UA209170/2022/007195 від 02.02.2022.

Також, протягом березня 2022 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 1 716 760,97 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 585 742,48 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: №UA209140/2022/022584 від 29.03.2022, № UA209140/2022/022102 від 28.03.2022, №UA209140/2022/021982 від 28.03.2022, № UA209140/2022/020549 від 23.03.2022.

У серпні 2022 року комісіонером Позивача було імпортовано товар на загальну суму 4 129 927,31 грн., без урахування ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 1 204 983,24 грн), що підтверджується митними деклараціями), що підтверджується наступними вантажно-митними деклараціями: №UA205140/2022/060065 від 26.08.2022, № UA205140/2022/060061 від 26.08.2022, №UA205140/2022/059439 від 24.08.2022, № UA205140/2022/057296 від 15.08.2022, №UA205140/2022/055898 від 08.08.2022, № UA205140/2022/055931 від 08.08.2022, №UA205140/2022/055431 від 06.08.2022.

Після ввезення товару на митну територію України останній було передано комісіонером Позивачу, що підтверджується актами прийому-передачі товару з комісії та звітами комісіонера.

У звітах комісіонера зазначаються найменування продавця товару, реквізити митної декларації, за якою було ввезено товар, найменування, сума в валюті та в гривневому еквіваленті вартості товару, розмір комісійної винагороди.

Акти надання послуг №9 від 31.12.2021, №41 від 31.01.2022, №108 від 28.02.2022, №119 від 31.03.2022 та №226 від 31.08.2022 підтверджують відсутність зауважень Комітента до Комісіонера до обсягу і якості наданих послуг.

Також у серпні 2022 року Позивачем також здійснювався імпорт за прямими контрактами з юридичними особами-нерезидентами:

- Компанія EbimexGrupa Sp. z o.o. (Польща) в рамках контракту №EG-KK-02 від 10.08.2022 здійснила поставку товарів на загальну суму 30 060 807,69 грн.,(822 038,79 USD) без ПДВ (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 6 330 806,11 грн), що підтверджується митними деклараціями), згідно наступних митних декларацій: №UA205140/2022/061179 від 31.08.2022, № UA205140/2022/061178 від 31.08.2022, №UA205140/2022/061176 від 31.08.2022, № UA205140/2022/061173 від 31.08.2022, №UA209140/2022/089549 від 31.08.2022, № UA205140/2022/060983 від 30.08.2022, №UA205140/2022/060898 від 30.08.2022, № UA205140/2022/060795 від 30.08.2022, №UA205140/2022/060747 від 29.08.2022, № UA205140/2022/060672 від 29.08.2022, №UA209140/2022/088681 від 29.08.2022, № UA205140/2022/060504 від 29.08.2022, №UA205140/2022/060505 від 29.08.2022, № UA209140/2022/088402 від 27.08.2022, №UA209140/2022/087712 від 26.08.2022, № UA209140/2022/087106 від 25.08.2022, №UA209140/2022/086707 від 24.08.2022, № UA205140/2022/059626 від 24.08.2022, №UA205140/2022/059451 від 23.08.2022, № UA205140/2022/059343 від 23.08.2022, №UA205140/2022/059332 від 23.08.2022, № UA209140/2022/086077 від 23.08.2022, №UA209140/2022/086076 від 23.08.2022, № UA205140/2022/059313 від 23.08.2022, №UA205140/2022/059324 від 23.08.2022, № UA205140/2022/059179 від 23.08.2022, №UA205140/2022/059206 від 23.08.2022, № UA205140/2022/059185 від 23.08.2022, №UA205140/2022/058927 від 22.08.2022, № UA209140/2022/085504 від 22.08.2022.

- Компанія KUROPATKA Sp. z o. o . (Польща) в рамках контракту №KR-KK-01 від 01.08.2022 здійснила поставку товарів на загальну суму 19 261 329.97 грн., без ПДВ .,(526 717.73 USD) (ПДВ сплачено митним органам при розмитненні і з урахуванням митної вартості товарів склав 4 056 436,07 грн), що підтверджується митними деклараціями), згідно наступних митних декларацій: № UA205140/2022/058765 від 20.08.2022, № UA205140/2022/058495 від 19.08.2022, № UA209140/2022/083950 від 18.08.2022, № UA205140/2022/057914 від 17.08.2022, № UA205140/2022/057904 від 17.08.2022, № UA209140/2022/083414 від 17.08.2022, № UA209140/2022/083413 від 17.08.2022, № UA205140/2022/057677 від 16.08.2022, № UA209140/2022/081127 від 11.08.2022, № UA209140/2022/080949 від 11.08.2022, № UA209140/2022/080970 від 11.08.2022, № UA209140/2022/080921 від 11.08.2022, № UA209140/2022/080659 від 11.08.2022, № UA209140/2022/080482 від 10.08.2022, № UA209140/2022/080480 від 10.08.2022, № UA209140/2022/080440 від 10.08.2022, № UA209140/2022/080056 від 09.08.2022, № UA209140/2022/079959 від 09.08.2022, № UA209140/2022/079683 від 09.08.2022.

Усі вищевказані ВМД були надані до перевірки в повному обсязі, що підтверджується Актами перевірки. Зауважень до форми чи змісту вказаних ВМД під час проведення перевірок у податкового органу не було.

Під час митного оформлення вказаних митних декларацій Позивачем сплачено митним органам протягом жовтня 2021 року 11 594 100,00 грн., протягом листопада 2021 року 12 258 527,00 грн., протягом грудня 2021 року 5 020 000,00 грн., протягом січня 2022 року 14 627 400,00 грн., протягом лютого 2022 року 9 000 000,00 грн., протягом серпня 2022 року 15 390 405,08 грн., що підтверджується банківськими виписками, які містяться в матеріалах справи.

Отриманий від зазначених постачальників товар в жовтні 2021 березні 2022 років та в серпні 2022 року був відсортований та переміщений з цехів сортування у виробництво (розташоване в Київській області, с. Щасливе, вул. Бориспільська, 16), що підтверджується накладними на переміщення, які містяться в матеріалах справи.

Після переміщення товар було перероблено, що підтверджується звітами виробництва за зміну, в яких відображено: перелік, кількість та собівартість використаних матеріалів; перелік, кількість та планову вартість виготовленої продукції; а також обсяги та вартість браку (відходів) від виробництва.

Для переробки придбаного у постачальників товару, Позивачем закуповувались нитки, гудзики, тасьма та інші швейні матеріали, що підтверджується договорами поставки №01/10-2021/1 від 01.10.2021, №04/05-1 від 04.05.2021, №04/01-2 від 04.01.2022, видатковими накладними та товарно-транспортними накладними.

Перероблений товар було переміщено з виробництва на склади, що підтверджується накладними на переміщення, які містяться у матеріалах справи.

Актами про зворотні відходи на виробництві визначено собівартість браку та зворотних відходів, отриманих в результаті виробництва, а також визначено вартість реалізації браку та виробничих відходів.

При цьому відходи виробництва було переміщено зі складу, розташованого в Київській області, с. Щасливе, вул. Бориспільська, 16, на склад, розташований в м. Полтава, вул. М.Бірюзова, 26/1, що підтверджується накладними на переміщення та товаро-транспортними накладними, які містяться в матеріалах справи.

Перероблений товар в подальшому був реалізований Позивачем в жовтні 2021 року грудні 2021 року ТОВ «КлоузМікс», що підтверджується договорами поставки №б/н від 01.04.2021, №01/04-4 від 01.04.2021, видатковими накладними та актами приймання-передачі до них.

Як вбачається із матеріалів справи, а саме з експортних митних декларацій та інвойсів до них частина товару була експортована Позивачем, як комісіонером (Договір комісії №04 від 24.12.2021, комітент ПОГ «Аввелум») в період грудень 2021-лютий 2022 років на ТОВ «FashionIncLtd.» в межах контракту №01/08/21 від 01.08.2021

Також, відповідно до пояснень Позивача, що не заперечувалось Відповідачем перероблений товар був реалізований Позивачем в січні-серпні 2022 року фізичним особам - підприємцям, що підтверджується договорами поставки №б/н від 29.07.2021, №10/08-1 від 26.08.2022, №15/08-5 від 15.08.2022, №15/08-4 від 15.08.2022, №15/08-1 від 15.08.2022, №15/08-2 від 15.08.2022, №1/31/08/22 від 31.08.2022, №04/08-1 від 04.08.2022, №17/08-1 від 17.08.2022, №22/08-8 від 22.08.2022, №22/08-7 від 22.08.2022, №22/08-10 від 22.08.2022, №22/08-14 від 22.08.2022, №22/08-9 від 22.08.2022, №22/08-5 від 22.08.2022, №22/08-6 від 22.08.2022, №22/08-15 від 22.08.2022, №22/08-17 від 22.08.2022, №22/08-13 від 22.08.2022, №22/08-16 від 22.08.2022, №22/08-12 від 22.08.2022, №23/08-1 від 23.08.2022, №26/08-22/1 від 26.08.2022, №30/08-2022/2 від 30.08.2022, №31/08-1 від 31.08.2022, №26/08-2022/10 від 26.08.2022, №26/08-2022/5 від 26.08.2022, №26/08-2022/9 від 26.08.2022, №12/08-22/9 від 12.08.2022, №12/08-22/2 від 12.08.2022, №12/08-22/1 від 12.08.2022, №12/08-22/3 від 12.08.2022, №12/08-22/6 від 12.08.2022, №12/08-22/5 від 12.08.2022, №26/08-2022/8 від 26.08.2022, №26/08-2022/7 від 26.08.2022, №12/08-22/5 від 12.08.2022, №12/08-22/7 від 12.08.2022, №12/08-22/11 від 12.08.2022, №12/08-22/10 від 12.08.2022, №12/08-22/8 від 12.08.2022, №25/08-1 від 25.08.2022, №25/08-2 від 25.08.2022, №26/08-2022/6 від 26.08.2022, №12/08-22/5 від 15.08.2022, №12/08-2022 від 15.08.2022, №12/08-22/4 від 12.08.2022, №12/08-2022 від 15.08.2022, №22/08-2 від 22.08.2022, №22/08-4 від 22.08.2022, №22/08-3 від 22.08.2022, №22/08-1 від 22.08.2022, №12/08-2022/3 від 15.08.2022, №08/02-1 від 08.02.2022, №11/02-1 від 11.02.2022, №07/02-1 від 07.02.2022, №04/02-1 від 04.02.2022, №09/02-1 від 09.02.2022, №02/02-1 від 02.02.2022, №10/02-1 від 10.02.2022, №07/02-2 від 07.02.2022, №15/02-1 від 15.02.2022, №25/02-1 від 25.02.2022, №28/02-1 від 28.02.2022, №28/02-2 від 28.02.2022, договорами комісії на продаж товару №1708/22-2 від 17.08.2022, №1708/22-1 від 17.08.2022, №1708/22-3 від 17.08.2022, №1808/22-2 від 18.08.2022 та видатковими накладними.

Як вбачається із пояснень Позивача, що не було спростовано Відповідачем, реалізація товарів в перевіряємий період здійснювалась самовивозом, тобто за рахунок покупців, про що зазначено у вказаних договорах. Покупці готової продукції у перевіряємому періоді здійснили частковий розрахунок, що відповідає умовам укладених договорів про відтермінування оплати.

Покупцями готової продукції Позивача у перевіряємому періоді були суб`єкти господарювання, які не є платниками ПДВ, тому Позивачем виписувались податкові накладні з ознакою покупця «неплатник ПДВ».

Отже, суд приходить до висновків, що наявні в матеріалах справи докази доводять рух активів і зматеріалізовані результати зазначеної господарської операції. Позивач сплатив ПДВ у складі вартості товарів, що мало вплив на структуру його активів.

Змістом актів перевірки не заперечується правомірність формування Позивачем податкового кредиту, відображеного у податкових деклараціях з ПДВ за серпень, вересень 2022 року та лютий 2023 року.

Так, відповідно до п.3.2 Актів перевірки: «Перевіркою достовірності і правильності визначення та врахування при розрахунку показника рядка 19 Декларації суми податкового кредиту (рядок 17 (колонка Б) Декларації) не встановлено порушення»(стор.4 Актів перевірки).

Причиною виникнення від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту (із зазначенням частки загальної суми податкового кредиту звітного (податкового) періоду, у якому виникло від`ємне значення ПДВ) є ввезення на митну територію України (імпорт) наступних товарів: одяг, що був у користуванні, для подальшого використання; взуття, що було у користуванні, для подальшого використання; речі вживані несортовані з текстильних матеріалів.

У підпункту 3.3.2 Актів перевірки зазначено про порушення Позивачем законодавства в частині ненадання документів, що підтверджують формування суми бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку та суму податку, фактично сплачену Позивачем постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України (стор.4-5 Актів перевірки).

З даного приводу суд зазначає, що відповідно до п. 85.2 ПК України, платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Враховуючи зазначене у пунктах 3.1 і 3.2 Актів перевірки, а також враховуючи додатки №1 до Актів перевірки, суд дійшов висновку, що до перевірки були надані в достатньому обсязі документи, необхідні для перевірки наявності документальних підстав для формування податкового кредиту та податкових зобов`язань, відображених у податкових деклараціях з ПДВ за серпень, вересень 2022 року та лютий 2023 року.

Крім цього, податковий кредит, відображений у податкових деклараціях з ПДВ за серпень, вересень 2022 року та лютий 2023 року, було сформовано за рахунок імпортного ПДВ, сплата якого відображається в електронній базі СЕА ПДВ та у доступних контролюючому органу базах даних Державної митної служби.

Суд зауважує, що у п.85.2 ст.85 ПК України йдеться саме про надання документів, що пов`язані з предметом перевірки, а не будь-яких інших додаткових документів, відсутність чи наявність яких не впливає безпосередньо на документальні підстави для формування показників податкової декларації.

Згідно до п.187.8 ст.187 ПК України, датою виникнення податкових зобов`язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Підпунктом «а» пункту 198.1 статті 198 ПК України передбачено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно п.198.2 ст. 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов`язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п. 198.3 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до п.201.12 ст.201 ПК України у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Згідно з п.206.1 ст.206 ПК України під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування.

Відтак, якщо при ввезенні товарів на митну територію України платником податку сплачено суму податку до бюджету і така сплата підтверджується митними деклараціями, платник податку має право на включення такої суми податку до складу податкового кредиту звітного періоду, в якому відбулося оформлення відповідної митної декларації.

Наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2022 за №1372/21684 затверджено Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (далі - Порядок №651), який визначає правила заповнення граф митних декларацій (далі - МД) на бланках єдиного адміністративного документа форми МД-2 (далі - ЄАД), додаткових аркушів до нього форми МД-3 (далі - додаткові аркуші), специфікації форми МД-8 (далі - специфікація), порядок унесення відомостей до доповнення форми МД-6 (далі - доповнення), випадки застосування специфікації, а також порядок оформлення, розподілу та використання аркушів МД форм МД-2, МД-3, МД-6, МД-8.

Згідно із пунктом 47 розділу ІІ Порядку №651 графа 47 «Нарахування платежів» заповнюється у разі сплати (необхідності застосування заходів забезпечення сплати відповідно до розділу Х Митного кодексу України) митних платежів та/або сплати за МД єдиного збору, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України (далі - єдиний збір), та/або сплати плати.

У графі наводяться відомості про нарахування митних платежів. Якщо за МД нараховуються та справляються єдиний збір та/або плата, то відомості про їх нарахування наводяться у цій графі ЄАД… Відповідно до класифікатора видів надходження до бюджету, що контролюється митними органами, опублікований на офіційному сайті Державної податкової служби України (https://www.tax.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/reestri-ta-lasifikatori/klasifikatori/vidomchi-klasifikatori-informatsii-z-pi/print-62553.html) код виду надходжень 020 - Мито на товари, що ввозяться на територію України суб`єктами господарювання, а код виду надходжень 028 - Податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я).

Згідно із Порядком №651 графа 45 "Коригування" заповнюється у разі застосування забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу Х Митного кодексу України.

У графі зазначається у валюті України заявлена митна вартість товару.

Всі імпортні митні декларації Позивача містять заповнену графу 47 «Нарахування платежів» із визначенням виду надходжень 028, а саме: податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб`єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я).

Згідно із ч.1 ст.74 МК України імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Позивачем (в т.ч. із залученням комісіонерів) здійснювався імпорт товарів, тобто в межах спірних правовідносин підлягав застосуванню митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Тобто, для ввезення імпортованого товару та випуску його у вільний обіг покупцем має бути сплачено всі митні платежі, встановлені законом на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей.

Відповідачем жодних зауважень щодо форми та відомостей митних декларацій в Актах перевірки не наведено.

За наслідками детального та ґрунтовного дослідження документів, якими позивач підтверджував факт здійснення відповідних господарських операцій із указаними вище контрагентами, суд дійшов висновку, що надані суду документи є первинними в розумінні Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» і є достатніми доказами для підтвердження реальності господарських операції з поставки товару, руху активів у процесі здійснення господарських операцій та зміни у власному капіталі позивача.

Відповідачем не наведено доводів, що ґрунтуються на об`єктивній інформації та спростовують факти господарської діяльності, засвідчені вказаними документами, а також не представлено жодних доказів на підтвердження того, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі.

Не подано Відповідачем і належних доказів на підтвердження недобросовісності Позивача як платника податків або фіктивності його постачальників, не наведено будь-яких доводів щодо здійснення Позивачем розглядуваних операцій за відсутності розумних економічних причин (ділової мети) та наміру одержати економічний ефект тощо.

Відповідно до сталої та послідовної практики Верховного Суду, норми податкового законодавства не ставлять у залежність право платника податків на врахування витрат при визначенні оподатковуваного прибутку та на податковий кредит від дотримання податкової дисципліни його контрагентом, якщо цей платник мав реальні витрати у зв`язку з фактичним придбанням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності. Одне тільки порушення постачальником товару (робіт, послуг) вимог податкового законодавства не може бути підставою для висновку про порушення іншим платником податків - покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування податкового кредиту та обліку витрат за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про його обізнаність щодо протиправної податкової поведінки контрагента та про злагодженість дій між ними.

За умови подання платником податків усіх належним чином оформлених документів, передбачених податковим законодавством, дані податкового обліку вважаються сформованими правомірно (обґрунтовано), якщо контролюючий орган не доведе зворотне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Відповідно до п.п. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 ПК України бюджетне відшкодування - це відшкодування від`ємного значення ПДВ на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Згідно з п.п. «а» п.185.1 ст.185 ПК України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Датою виникнення податкових зобов`язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (п.187.8 ст.187 ПК України).

Підпунктом «а» пункту 198.1 статті 198 ПК України передбачено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно п.198.2 ст. 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов`язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п. 198.3 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до п.201.12 ст.201 ПК України у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

При цьому згідно з п.206.1 ст.206 ПК України під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування.

Отже, якщо при ввезенні товарів на митну територію України платником податку сплачено суму податку до бюджету і така сплата підтверджується митними деклараціями, платник податку має право на включення такої суми податку до складу податкового кредиту звітного періоду, в якому відбулося оформлення відповідної митної декларації.

Положеннями ст. 200 ПК України визначено алгоритм дій платника податку та державних органів щодо відшкодування з Державного бюджету України (бюджетного відшкодування) ПДВ.

Відповідно до п. 200.1 ст.200 ПК України, сума податку, що підлягає сплаті перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з підпунктом "б" п. 200.4 ст. 200 ПК України, при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Пунктом 200.7 ст. 200 ПК України встановлено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Таким чином, сума від`ємного значення визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду та враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу платник ПДВ має право обирати: декларувати йому суму бюджетного відшкодування чи зараховувати цю суму до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Право на бюджетне відшкодування податкове законодавство обмежує виключно фактом сплати суми ПДВ в попередніх і звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до бюджету та строком давності у 1095 днів.

Враховуючи, що товар, який придбавався Позивачем в рамках договорів комісії, притаманний його господарській діяльності та використовувався ним для здійснення господарської діяльності, тому формування Позивачем податкового кредиту за результатами господарської діяльності з постачальниками-нерезидентами є правомірним, відповідно, факт сплати суми ПДВ надає право на отримання бюджетного відшкодування у розмірі сплаченої суми ПДВ, а тому оскаржувані податкові рішення є протиправними і підлягають скасуванню.

Оцінюючи доводи Позивача у частині вирішення судом позовних вимог про зобов`язання відповідача внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого позивачем суд виходить із такого.

Як було вже зазначено судом, за правилами пунктів 200.7 та 200.10 статті 200 ПК платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Відповідно до пункту 200.12 статті 200 ПК зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування підлягає внесенню до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року №26 (далі Порядок № 26).

Пунктом 3 вказаного Порядку встановлено, що формування Реєстру здійснюється автоматично на підставі баз даних ДФС та Казначейства.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 26 орган ДФС вносить до Реєстру певні дані:

найменування платника податку на додану вартість (далі - платник податку) та його індивідуальний податковий номер;

дату подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - заява) на рахунок платника податку у банку, поданої у складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі - податкова декларація) або уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість (далі - уточнюючий розрахунок) (в разі їх подання);

дату надсилання платнику податку органом ДФС повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання);

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначену в кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов`язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшену на суму податкового боргу;

реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування;

реквізити бюджетних рахунків для перерахування бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування;

дату початку та закінчення проведення перевірки даних податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява, з обов`язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна);

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дату поданої до органу ДФС заяви у разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування;

дату складення та вручення платнику податку акта перевірки;

дату та номер податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням уточнюючого розрахунку (у разі їх подання), не узгоджену органом ДФС;

дату початку оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, що оскаржується;

дату закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, узгоджену за результатами оскарження;

суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.

За правилами пункту 6 Порядку № 26 повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до Реєстру.

Відтак, Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість передбачають його інформаційне наповнення, зокрема, внесення інформації про узгоджену суму бюджетного відшкодування, яка підлягає перерахуванню платнику податків.

З урахуванням висновків суду щодо правомірності оспорюваних у справі ППР, суд вважає, що такі протиправно позбавили Позивача права на отримання відшкодування від`ємного значення сум ПДВ з бюджету за податковою декларацією з ПДВ, чим порушили його право.

При цьому слід зауважити, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року №3-рп/2003).

Водночас судом враховано, що адміністративний суд керуючись принципом верховенства права, має розглядати право не як закон чи систему нормативних актів, а як втілення справедливості. Суд має спрямовувати своє провадження на досягнення справедливості, що і є правосуддям.

Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У пункті 227 рішення у справі «Кудла проти Польщі» ЄСПЛ вказав, що стаття 13 Конвенції гарантує на національному рівні доступність засобу юридичного захисту, здатного забезпечувати втілення в життя змісту конвенційних прав і свобод, незалежно від того, у якій формі вони закріплені в національному правовому порядку. Отже, дія статті 13 вимагає надання національного засобу юридичного захисту у спосіб, який забезпечує вирішення по суті поданої за Конвенцією «небезпідставної скарги» та відповідне відшкодування, хоча договірним державам надається певна свобода дій щодо вибору способу, в який вони виконуватимуть свої конвенційні зобов`язання за цим положенням. Межі обов`язків за статтею 13 різняться залежно від характеру скарги заявника відповідно до Конвенції. Незважаючи на це, засоби юридичного захисту, які вимагаються за статтею 13 Конвенції, повинні бути ефективними як у теорії, так і на практиці; використанню засобів захисту не повинні невиправдано та необґрунтовано перешкоджати дії чи бездіяльність органів влади держави-відповідача (рішення у справі «Аксой проти Туреччини» (Aksoy v. Turkey), п. 95 та рішення у справі «Кудла проти Польщі» (Kudla v. Poland), заява № 30210/96, п. 157).

У пункті 75 рішення у справі «Афанасьєв проти України» (заява №38722/02) ЄСПЛ зазначає, що засіб захисту, який вимагається згаданою статтею, повинен бути «ефективним», як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави.

Відтак, суд погоджується з доводами Позивача про те, що способи захисту порушеного права полягають у забезпеченні вчинення передбачених законом дій, що безпосередньо спрямовані на захист такого права. Такі дії є завершальними актами захисту у вигляді матеріально-правових дій або юрисдикційних дій щодо усунення перешкод на шляху здійснення суб`єктами своїх прав або припинення правопорушень, відновлення становища, яке існувало до порушення. Саме застосування конкретного способу захисту порушеного чи запереченого права і є результатом діяльності по захисту прав. Тому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Ефективний спосіб захисту має забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Відтак суд вважає, що для ефективного захисту порушеного права Позивача слід зобов`язати відповідача внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого заявленого Підприємством «Конкордія» за податковий період - серпень 2022 року в розмірі 11 592 225,00 грн., за податковий період - вересень 2022 року в розмірі 19 703 891,00 грн., за податковий період - лютий 2023 року в розмірі 21 950 527,00 грн. задля забезпечення доступу органу, що здійснює казначейське обслуговування, для подальшого її виконання.

Аналогічна правова позиція щодо способу захисту порушеного права викладена у сталій практиці Верховного Суду, останньою якою є постанова від 18 вересня 2023 року справа № 380/17494/21, від 27 вересня 2023 року справа № 380/14750/21.

Згідно з приписами ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Тобто, обов`язок доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень одночасно покладено на усіх учасників процесу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На виконання цих вимог відповідачем не доведено належними та допустимими доказами правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Водночас докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які він посилається в обґрунтування позовних вимог, та не були спростовані відповідачем.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у м. Києві від 30.12.2022 р. за №00409100104, форма «В3».

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у м. Києві від 05.04.2023 р. за №00247590704, форма «В3».

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у м. Києві від 29.05.2023 р. за №00372640704, форма «В3».

Зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у м. Києві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого Підприємством об`єднання громадян «КОНКОРДІЯ» за податкові періоди серпень 2022 року, вересень 2022 року та лютий 2023 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011,04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) на користь Підприємства об`єднання громадян «КОНКОРДІЯ» (код ЄДРПОУ 41813948,02139, м. Київ, вул. Братиславська, буд. 52, офіс 206-8) судовий збір у розмірі 26840 (двадцять шість тисяч вісімсот сорок грн) відповідно до платіжної інструкції від 29.06.2023 № 385.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

дата виготовлення та підписання рішення 30.11.2023.

Суддя Панченко Н.Д.