Рішення № 115309783, 30.11.2023, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2023
Номер справи
935/1314/22
Номер документу
115309783
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2023 року м. Житомир справа № 935/1314/22

категорія 105000000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Липи В.А., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування направлення,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Коростишівського районного суду Житомирської області зі скаргою на дії спеціаліста Коростишівська районна філія Житомирського обласного центру зайнятості Буханевич Ніла Олександрівна.

Коростишівським районним судом Житомирської області постановлено ухвалу від 27.06.2022, якою передано справу Житомирському окружному адміністративному суду.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 29.09.2022 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.

На виконання вимог ухвали суду від 29.09.2022 ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості, в якій просить: визнати протиправним та скасувати направлення на працевлаштування №06092206200001004 від 20.06.2022, видане позивачу спеціалістом Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості Буханевич Н.О.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що відповідач своїми діями про вирішення питання про направлення на працевлаштування №06092206200001004 від 20.06.2022 на роботу до ТОВ "Паперова фабрика " контролером -приймальником порушив її права, свободи та законні інтереси.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач, на виконання вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі, до суду направив відзив на позов, у якому просить відмовити у задоволенні позову повністю. Заперечуючи проти позову стверджує, що позивач зловживає своїми правами, а її вимоги є безпідставними.

Суд, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), позовну заяву та відзив, повно і всебічно з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, дійшов наступних висновків.

Відповідно до матеріалів справи, ОСОБА_1 перебувала на обліку в Коростишівській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості в статусі безробітного в період з 22.09.2017 по 23.06.2022.

За період перебування ОСОБА_1 на обліку в центрі зайнятості було видано в тому числі наступні направлення на працевлаштування:

- 22.09.2017 - до ПП ОСОБА_2 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 22.05.2018 - на ПП Фірма "Санітас", посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 17.08.2018 - до ПП ОСОБА_3 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 03.01.2019 - до ПП ОСОБА_3 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 24.12.2019 - до КП "Коростишівська ЦРА № 1 "Коростишівської міської ради ", посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 03.03.2020 - до КП "Коростишівська ЦРА № 1 "Коростишівської міської ради "посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 19.06.2020 - на ПП Фірма "Санітас", посада - фармацевт, результат - відмова особи;

- 18.10.2021 - до ПП ОСОБА_2 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем.

З грудня 2021 року з позивачем почав працювати кар`єрний радник ( ОСОБА_4 ).

Наступні направлення на роботу було видано:

- 06.06.2022- на ТОВ "Кіаксар" лаборантом (хімічні та фізичні дослідження), відмовлено роботодавцем -вакансія зайнята;

- 06.06.2022- ПП ОСОБА_5 адміністратором (кафе "Вояж") , відмовлено роботодавцем -вакансія зайнята;

- 20.06.2022 - на ТОВ "Паперова фабрика " контролером -приймальником. Від запропонованої пропозиції позивач відмовився.

Наказом від 24.06.2022 №НТ220624 припинено реєстрацію безробітного ОСОБА_1 .

Вважаючи протиправним направлення на працевлаштування №06092206200001004 від 20.06.2022, видане позивачу спеціалістом Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості Буханевич Н.О., ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 43 Конституції України Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

Правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначені Законом України від 5 липня 2012 року №5067-VI «Про зайнятість населення» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин; далі - Закон №5067-VI).

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 22 Закону №5067-VI основними завданнями центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальних органів є сприяння громадянам у підборі підходящої роботи.

Згідно із частиною другою статті 43 Закону №5067-VI статус безробітного надається особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Правовідносини з питань процедури реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, регулюються, зокрема Законом України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року за № 5067-VI та Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 року №792 (далі - Порядок № 792) (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

За визначенням, наданим у пункті другому частини першої статті першої Закону України «Про зайнятість населення» безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.

Згідно частини першої статті 4 наведеного Закону до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

Відповідно до приписів статті 43 Закону №5067-VIстатусу безробітного може набути: 1) особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи; 2) особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»; 3) особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.

Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Відповідно до статті 46 Закону №5067-VI, зокрема, частиною 1 передбачено, що підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний.

Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

Для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу, підходящою вважається така, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, а для осіб, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує шість місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (ч.2 ст. 46 Закону №5067-VI).

Згідно із ч.3 ст.46 Закону №5067-VI у разі коли неможливо надати безробітному роботу за професією протягом шести місяців з дня перебування на обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, йому пропонується підходяща робота з урахуванням здібностей, стану здоров`я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці.

Відповідно до ч.4 ст.46 Закону №5067-VI для громадян, які не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці.

Положеннями частини восьмої вказаної статті передбачено, що підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо:

- місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради;

- умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати);

- умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров`я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.

Частиною 9 передбачено, що без згоди громадянина йому не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання.

Зареєстровані безробітні зобов`язані: 1) самостійно або за сприяння територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснювати активний пошук роботи, який полягає у вжитті цілеспрямованих заходів до працевлаштування, зокрема взяття участі у конкурсних доборах роботодавців; 2) відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів (крім періоду дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб); 3) дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема брати участь у заходах, пов`язаних із сприянням забезпеченню зайнятості населення; 4) інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону. (ч. 2 ст. 44 Закону №5067-VI ).

При цьому, розділ XI Закону №5067-VI згідно із Законом № 2220-IX від 21.04.2022 було доповнено пунктом 5-2, відповідно до якого установлено, що під час дії воєнного стану:

підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка:

1) відповідає його (її) освіті, професії/професіям (спеціальності/спеціальностям), кваліфікації, а також набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи, - протягом 30 календарних днів з дня надання статусу зареєстрованого безробітного;

не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, - для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, та для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу;

2) відповідає рівню заробітної плати залежно від тривалості безробіття. При підборі підходящої роботи враховується заробітна плата у розмірі:

не нижче розміру заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) за останнім місцем роботи (служби) - для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного протягом 30 календарних днів з дня надання такого статусу;

не нижче розміру мінімальної заробітної плати для роботи на умовах повного робочого часу (дня) для осіб, які:

перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів;

здійснюють пошук роботи вперше;

підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітний чи звернулася для пошуку роботи; без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебувала на обліку в Коростишівській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості в статусі безробітного в період з 22.09.2017 по 23.06.2022.

В свою чергу, порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 11 Постанови КМУ №792 від 19.08.2018 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» (далі - Порядок № 792, чинний, на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що за результатами первинного профілювання кар`єрний радник разом з особою, яка шукає роботу, складають індивідуальний план надання послуг.

В індивідуальному плані надання послуг зазначається комплекс заходів, які мають вжити кар`єрний радник та особа, яка шукає роботу, строки та періодичність їх надання, зобов`язання сторін щодо виконання цього плану.

Індивідуальний план надання послуг особі, яка шукає роботу, складається у двох примірниках, підписується безпосередньо такою особою та кар`єрним радником.

Один примірник підписаного обома сторонами індивідуального плану надання послуг видається особі, яка шукає роботу.

За спільною згодою кар`єрного радника та особи, яка шукає роботу, строк надання послуг згідно з індивідуальним планом надання послуг може бути змінено.

У разі зміни центру зайнятості індивідуальний план надання послуг розробляється та підписується з урахуванням раніше складеного плану за попереднім місцем обліку особи, яка шукає роботу.

Примірна форма індивідуального плану надання послуг, порядок та умови його складення, виконання затверджуються Мінекономіки.

Пунктом 12 Порядку № 792 передбачено, що у разі наявності пропозиції щодо роботи кар`єрний радник повідомляє про це особі, яка шукає роботу, та видає направлення на працевлаштування. Форма направлення на працевлаштування затверджується Мінекономіки.

Під час формування направлення на працевлаштування кар`єрний радник зобов`язаний перевірити актуальність пропозиції щодо роботи та попередньо узгодити з роботодавцем умови проведення співбесіди з особою, яка шукає роботу.

У відповідності до пункту 14 Порядку № 792 статус безробітного надається особам, які зазначені у частині першій статті 43 Закону України «Про зайнятість населення».

Згідно вимог пункту 17 Порядку № 792 для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає заяву про надання статусу безробітного, пред`являє документи, зазначені в підпункті 1 пункту 4 цього Порядку, а також: трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка втратила трудову книжку, пред`являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи; документ про освіту; військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби.

Відповідно до пункту 20 Порядку № 792 особа, яка шукає роботу і подала заяву про надання статусу безробітного, зобов`язана подати кар`єрному раднику не пізніше сьомого календарного дня з дня отримання направлення на працевлаштування письмову відповідь роботодавця про працевлаштування або відмову у працевлаштуванні. Під час формування направлення на працевлаштування кар`єрний радник зобов`язаний перевірити актуальність пропозиції підходящої роботи та попередньо узгодити з роботодавцем умови проведення співбесіди з особою, яка шукає роботу і подала заяву про надання статусу безробітного. Якщо в зазначений строк така особа подає кар`єрному раднику письмову відповідь роботодавця про відмову у працевлаштуванні або відстрочення вирішення питання щодо працевлаштування у зв`язку з необхідністю проходження медичного та наркологічного огляду, призначення дати конкурсного відбору, такій особі надається статус безробітного з дня подання відповідної заяви. У разі відсутності підходящої роботи особі, яка шукає роботу, може бути надано статус безробітного з першого дня взяття на облік у центрі зайнятості. Підбір підходящої роботи для зареєстрованого безробітного здійснюється відповідно до статті 46 Закону України «Про зайнятість населення».

З аналізу вищенаведеного слідує, що функції уповноважених органів (центрів зайнятості) полягають саме у сприянні безробітним в пошуку роботи, а не у перебиранні обов`язків з професійного самовизначення, професійної орієнтації з безробітного на державний орган. При цьому обов`язку центру зайнятості у сприянні особі у пошуку підходящої особи кореспондує і обов`язок безробітного у відповідності статті 44 Закону №5067-VI самостійно здійснювати пошук підходящої для себе роботи, а також бути готовим приступити до роботи за професією або підходящої роботи.

Слід зауважити, що законом передбачено, що у випадку неможливості надання безробітному роботи за професією, йому пропонується підходяща робота з урахуванням його здібностей, стану здоров`я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці. Таким чином, обов`язок органу зайнятості населення щодо пропозиції безробітному як роботи за професією, так і підходящої роботи залежить від наявності відповідних вакансій.

Як встановлено з матеріалів справи за період перебування ОСОБА_1 на обліку в центрі зайнятості було видано в тому числі наступні направлення на працевлаштування:

- 22.09.2017 - до ПП ОСОБА_2 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 22.05.2018 - на ПП Фірма "Санітас", посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 17.08.2018 - до ПП ОСОБА_3 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 03.01.2019 - до ПП ОСОБА_3 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 24.12.2019 - до КП "Коростишівська ЦРА № 1 "Коростишівської міської ради ", посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 03.03.2020 - до КП "Коростишівська ЦРА № 1 "Коростишівської міської ради "посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем;

- 19.06.2020 - на ПП Фірма "Санітас", посада - фармацевт, результат - відмова особи;

- 18.10.2021 - до ПП ОСОБА_2 , посада - фармацевт, результат - відмовлено роботодавцем.

У подальшому, з огляду на відсутність досвіду роботи та зважаючи на тривалість безробіття, з грудня 2021 року з позивачем почав працювати кар`єрний радник.

З 07.05.2022 ОСОБА_1 було видано слідуючі направлення на роботу:

- 06.06.2022- на ТОВ "Кіаксар" лаборантом (хімічні та фізичні дослідження), відмовлено роботодавцем -вакансія зайнята;

- 06.06.2022- ПП ОСОБА_5 адміністратором (кафе "Вояж") , відмовлено роботодавцем -вакансія зайнята;

- 20.06.2022 - на ТОВ "Паперова фабрика " контролером -приймальником. Від запропонованої пропозиції позивач відмовився.

Відповідно до підпункту 1 пункту 30 Порядку № 792 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного з дня: відмови від двох пропозицій підходящої роботи, в тому числі за набутою професією за направленням центру зайнятості, а для зареєстрованого безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), - відмови від двох пропозицій проходження професійного навчання у період з дня реєстрації (перереєстрації).

З огляду на наявність відмови позивача від двох пропозицій підходящої роботи, відповідачем згідно з наказом від 24.06.2022 №НТ220624 припинено реєстрацію безробітного ОСОБА_1 .

Позивач у своїй позовній заяві зазначив, що вакансія контролера-приймальника у ТОВ "Паперова фабрика " не є підходящою для неї роботою, оскільки не відповідає вимогам Закону України «Про зайнятість населення», та законодавства про працю та охорону праці, а саме: є роботою зі шкідливими та небезпечними умовами праці.

Суд зважає, що відповідно до ч.8 ст.46 Закону України «Про зайнятість населення» підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров`я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.

Однак, матеріали справи не містять довідок, висновків ЛКК щодо наявності у ОСОБА_1 будь-яких протипоказань щодо виконання певних видів робіт.

Щодо тверджень позивача про те, що їй була запропонована за направленням робота, яка є шкідливою, то слід зазначити, що незважаючи на слово "шкідлива" в описі вакансії, яка була надана роботодавцем до Центр зайнятості, зазначено, що робота "допустима".

Окрім того, суд зазначає, що у разі невідповідності умов праці на запропонованому місці роботи - ТОВ "Паперова фабрика" стану здоров`я ОСОБА_1 , їй необхідно було пройти запропонований медичний огляд та підтвердити таку невідповідність медичною довідкою.

Проте, як слідує, зокрема з акту від 24.06.2022 складеного працівниками Центру зайнятості, ОСОБА_1 на прийом до фахівця районної філії (спеціалізованого кар`єрного радника - ОСОБА_4 ) прийшла без результату направлення на працевлаштування контролером-приймальником у ТОВ "Паперова фабрика " (пояснила, що направлення вдома, що не згодна з пропозицією підходящої роботи (це спочатку), що не згодна з тим, що їй роботодавець не виділив (завчасно) гроші для оплати медичного огляду (це потім). ОСОБА_4 в присутності клієнтки та колег вела телефонну розмову з інспектором з кадрів ТОВ "Паперова фабрика" Задоєю О.М., в якій йшлося про те, що ОСОБА_1 запропоновано пройти медогляд (із 20 по 22 червня 2022 року) для працевлаштування, проте, вона з результатом лікарської комісії на повторну співбесіду до роботодавця не з`явилася, і на прийомі у фахівця з підбору роботи корінець направлення відсутній.

Щодо посилань позивача у позовній заяві на систематичне ігнорування відповідачем її усних (20.06.2022, 21.06.2022, 22.06.2022) та письмових звернень (зава від 20.06.2022, вх.№66, ), суд зазначає, що матеріалами справи підтверджено надсилання 04.07.2022 ОСОБА_1 за адресою реєстрації відповідей на її звернення за вих.№188 та №189 від 30.06.2022.

Щодо тверджень позивача про те, що робота контролера-приймальника у ТОВ "Паперова фабрика " не є підходящою для неї роботою з огляду на те, що запропонована заробітна плата є нижчою встановленого законодавством мінімуму, то як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, заробітна плата яку пропонував роботодавець на ТОВ "Паперова фабрика" - 8000 грн підпадає під термін підходящої роботи відповідно вимогам зазначеним у ст. 46 Закону України «Про зайнятість населення».

Отже, відповідно до матеріалів справи, ОСОБА_1 була зареєстрована в Коростишівській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості з 22.09.2017. Допомогу по безробіттю їй було призначено як молоді, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах відповідно до ч.2 ст.22 та ч.3 ст.23 Закону України «Про зайнятість населення» тривалістю 180 календарних днів та припинено з 27.03.2018 у зв`язку з закінченням строку виплати. Реєстрацію в службі зайнятості припинено з 24.06.2022 у зв`язку з відмовою від двох пропозицій підходящої роботи, відповідно до абз.20 п.п.1 п.30 Порядку №792. Пошук роботи позивачу впродовж перебування на обліку в службі зайнятості з 22.09.2017 по 06.05.2022 здійснювався відповідно до ст.46 Закону, враховуючи тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікацію, досвід, тривалість безробіття, а також потребу на ринку праці.

З огляду на викладене вище, суд доходить висновку, що позивачу було запропоновано відповідачем підходящу роботу, дотримуючись вимог ст.46 Закону України «Про зайнятість населення».

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем не порушено Законів України «Про зайнятість населення» та Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 року №792.

Таким чином, судом встановлено, що Коростишівська районна філія Житомирського обласного центру зайнятості в своїй діяльності дотримувалася ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тому позовні вимоги позивача про визнання протиправним та скасування направлення на працевлаштування №06092206200001004 від 20.06.2022 задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Коростишівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості (вул. Героїв Небесної Сотні, 32,Коростишів,Житомирська область,12501. ЄДРПОУ: 03491398)про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування направлення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.А. Липа