Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/1743/23
Провадження № 3/375/1162/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 листопада 2023 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Чорненька О.І., у присутності особи, яка притягується до адміністратвиної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною першою статті 130 та статтею 124 КУпАП, якому роз`яснені права, передбачені статтями10,63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
До Рокитнянського районного суду Київської області одночасно надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , які передані у провадження судді Чорненької О.І., а саме:
за частиною 1 статті 130 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення серії ААД №103726 від 21.10.2023) - справа № 375/1743/23, провадження № 3/375/1162/23;
за статтею 124 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення серії ААД №103727 від 21.10.2023) - справа № 375/1744/23, провадження № 3/375/1163/23.
Постановою Рокитнянського районного суду Київської області зазначені матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 об`єднані в одне провадження.
Вивченням матеріалів справи встановлено, що відносно ОСОБА_1 складено протокол про вчинення адмінстративного правопорушення серії ААД №103727 від 21 жовтня 2023 року за статтею 124 КУпАП та серії ААД №103726 від 21 жовтня 2023 року за частиною 1 статті 130 КупАП.
Відповідно до протоколу про вчинення адмінстративного правопорушення серії ААД №103727 від 21.10.2023, 21 жовтня 2023 року о 19 годині 30 хвилин у с. Ольшаниця на перехресті доріг Т 1017 та сполученням с. Шарки - с. Ольшаниця водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки Opel Omega, д.н.з. НОМЕР_1 , рухався автодорогою з с. Шарки у напрямку с. Ольшаниця, не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху та невпоравшись з керуванням, допустив наїзд на перешкоду, а саме бетонний блок, у результаті чого транспортний засіб отримав механічні ушкодження, що спричинило матеріальні збитки.
Такі дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано як порушення вимог пункту 12.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповівідальність за статтею 124 КУпАП.
Відповідно до вимог пункту 12.1 Правил дорожнього руху України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Крім того, відповідно до протоколу про вчинення адмінстративного правопорушення серії ААД №103726 від 21.10.2023, 21 жовтня 2023 року о 19 годині 30 хвилин у с. Ольшаниця на перехресті доріг Т-1017 та сполученням с. Шарки - с. Ольшаниця водій ОСОБА_1 , керував автомобілем марки Opel Omega, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода почервоніння обличчя, нерозбірлива мова. Огляд на стан сп`яніння, зі згоди водія було проведено на місці зупинки за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest. Результат позитивний та становить 1,82 проміле, тест №15. Проходити повторний огляд на стан алкогольного сп`яніння у закладі охорони здоров"я - відмовився.
Відповідно до пункту 2.9 а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Працівниками поліціїдії ОСОБА_1 кваліфікуються, як керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 130 КУпАП.
У судове засідання, призначене на 21 листопада 2023 року ОСОБА_1 прибув, свою вину в інкримінованих йому адміністративних правопорушеннях визнав та просив суворо його не карати.
Заслухавши правопорушника та вивчивчи матеріали справи суддя доходить висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124 та частиною1 статті 130 КупАП.
Так, винуватіть ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП доводиться:
рапортом про вчинення ДПТ від 21.10.2023;
протоколом про вчинення адміністративного правопорушення серії ААД №103727 від 21.10.2023 та схемою місця ДТП до нього;
поясненнями ОСОБА_1 від 21.10.2023;
поясненнями ОСОБА_2 від 21.10.2023;
розпискою про передачу керування автомобілем тверезому водієві;
копією протоколу про адмінітсратвине правопорушення серії ААД №103726 від 21.10.2023 та доданих до нього матеріалів;
відеозаписом з нагрудної бодікамери;
поясненнями ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні.
Винуватіть ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП доводиться:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №103726 від 21.10.2023;
рапортом про ДТП від 21.10.2023;
актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого ознаками алкогольного сп`яніння є запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, почервоніння обличчя, порушення мови. Огляд на стан сп`яніння, зі згоди водія було проведено на місці зупинки за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest. Результат позитивний та становить 1,82 проміле, тест №15;
чеком газоаналізатора Drager Alcotest, тест №15. Результат позитивний та становить 1,82 проміле;
направленням на огляд водія тарнспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 21.10.2023, відповідно до якого ознаками сп`яніння є запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, почервоніння обличчя, порушення мови. Від проходження огляду в медзакладі відмовилася;
поясненнями ОСОБА_1 від 21.10.2023;
поясненнями ОСОБА_2 від 21.10.2023;
копією протоколу про вчинення адміністративного правопорушення серії ААД №103727 від 21.10.2023 та доданими до нього матеріалами;
відеозаписом з нагрудної бодікамери;
поясненнями ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні.
Відповідно до статті 1 КУпАП одними із завдань Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозицією частини 1 статті 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність, зокрема, за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
При складанні протоколу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, працівником поліції дотримано вимоги Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок).
Так, відповідно до пункту 2 Порядку, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Пуктами 6-8 Порядку передбачено, що водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Відповідно до частини другої статті 266 КУпАП, під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Працівниками поліції було запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на встановлення стану алкогольного сп`яніння на місці ДТП, на що останній погодився та пройшов такий огляд. Результат позитивний та становить 1,82 проміле. Із вказаним результатом ОСОБА_1 погодився та на пропозицію працівників поліції пройти повторний огляд у медичному закладі відмовився.
З огляду на викладене, поліцейським було складено відносно останнього протокол про адміністративне правопорушення. У протоколі поліцейським зазначено зовнішні ознаки алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 та результат проходження ним тесту за допомогою газоаналізатора, який є позитивним та становить 1,82 проміле. Під час проведення огляду проводилась відеофіксація на нагрудну відеокамеру, запис якого долучено до матеріалів справи.
Додатково суд зазначає, що складання протоколу у справі про адміністративне правопорушення це процесуальні дії суб`єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді судом справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Наведені вище судом докази є належними та такими, що поза розумним сумнівом доводять наявність події адміністративного правопорушення та вини ОСОБА_3 у його вчиненні, а тому приймаються судом до уваги.
Диспозицією статті 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно до схеми місця ДТП, яка мала місце 21 жовтня 2023 року о 19 годині 30 хвилин у с. Ольшаниця на перехресті доріг Т 1017 та сполученням с. Шарки - с. Ольшаниця водій ОСОБА_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху та невпоравшись з керуванням, допустив наїзд на перешкоду, а саме бетонний блок, у результаті чого транспортний засіб отримав механічні ушкодження, що спричинило матеріальні збитки.
Відповідно до вимог пункту 12.1 Правил дорожнього руху України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Таким чином, суддя доходить висновку, що водій ОСОБА_1 під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху не ураховував дорожню обстановку і стан транспортного засобу, не зміг контролювати його рух та допустив наїзд на перешкоду - бетонні блоки, у результаті чого транспортний засіб отримав механічні пошкодження, що спричинило матеріальні збитки.
За таких обставин, суддя доходить висновку, що ОСОБА_1 винуватий у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП.
Згідно зі статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до вимог статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Так, санкцією частини 1 статті 130 КупАп передбачена відповідальність у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Санкцією статті 124 КУпАП передбачена відповідальність у виді накладення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Суддя дійшла висновку, що в даному випадку застосування виду адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією частини 1 статті 130 КУпАП, буде достатньою та необхідною мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Оскільки, ОСОБА_1 вчинив адміністративніправопорушення,передбачені статтею124та частиною1статті 130КУпАП,а відповіднодо статті36КУпАП стягненнянакладається вмежах санкціїстатті забільш серйознеправопорушення зчисла вчинених,до останньоїнеобхідно застосуватисанкцію,передбачену частиною1статті 130КУпАП,оскільки вонапередбачає більшсерйозну мірустягнення.
Згідно з статтею 34 КУпАП обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, є щире каяття.
Згідно зі статтею 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, не встановлено.
Згідно з вимогами статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до вимог пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 536 гривень 80 копійок. Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 124, ч.1 ст.130, 251-252, 276-280, 283-284, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України Про судовий збір, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124 та частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення:
- за статтею 124 КУпАП у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
- за частиною 1 статті 130 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
За правилами частини 2 статті 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне стягнення за сукупністю правопорушень у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф сплатити на рахунок:
Отримувач коштів: ГУК у Київській області/м. Київ/21081300;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача:Казначейство України (ел. адмін. подат.)
Рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001
Код класифікації доходів бюджету: 21081300
Призначення платежу: адміністративні штрафи у сфері безпеки дорожнього руху.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень, відповідно до статті 308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Судовий збір сплатити на рахунок:
Отримувач коштів: ГУК у Києві/м. Київ/22030106;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001;
Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Постанова набуває законної сили __
Постанова може бути пред`явлена до виконання до __