Ухвала суду № 115276847, 28.11.2023, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2023
Номер справи
420/32576/23
Номер документу
115276847
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/32576/23

УХВАЛА

28 листопада 2023 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову керівника Чорноморської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі: Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуації в Одеській області, Одеської військової адміністрації до Овідіопольської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява керівника Чорноморської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі: Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуації в Одеській області, Одеської військової адміністрації до Овідіопольської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, в якому позивач просить:

визнати протиправною бездіяльність Овідіопольської селищної ради (код 04379172) у вигляді незабезпечення готовності захисної споруди цивільного захисту № 58914, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Овідіополь, вул. Т. Шевченка, 185, до використання за призначенням;

зобов`язати Овідіопольську селищну раду вчинити дії, спрямовані на приведення у стан готовності захисної споруди цивільного захисту № 58914, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Одеський район, смт. Овідіополь, вул. Т. Шевченка, 185, з метою використання її за призначенням у відповідність до «Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту», затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018.

Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.

Відповідно до п. 2, 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в адміністративному позові зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

В адміністративному позові не зазначено відомості про наявність у учасників справи електронного кабінету.

Згідно ч. 1 ст. 43 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

У відповідності до вимог частин першої та другої статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути, зокрема, суб`єкти владних повноважень.

Таким чином, позивачами в адміністративних справах можуть бути, у тому числі, підприємства, установи, організації (юридичні особи) лише за умови, якщо такі юридичні особи мають адміністративну процесуальну правосуб`єктність, тобто зареєстровані у статусі юридичної особи.

Згідно частини третьої статті 55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.

Розглянувши матеріали позовної заяви керівника Білгород-Дністровської окружної прокуратури Одеської області судом встановлено, що позовну заяву підписано керівником Чорноморської окружної прокуратури Одеської області Фуртат Г.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - витяг) - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.

Згідно з частиною першою статті 7 Закону України від 15.05.2003 року №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (далі - Закон №755-IV) Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру.

Самопредставництво юридичної особи, виходячи зі змісту приписів статті 55 КАС України, здійснюється особами, які уповноважені від його імені на підставі закону, статуту, положення або трудового договору (контракту).

Суд зазначає, що позивачем не надано витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на підтвердження повноважень вказаних вище осіб для підтвердження відповідних повноважень.

Таким чином, до адміністративного позову не надано належних та достатніх документів, які б підтверджували право Фуртат Г. діяти від імені Чорноморської окружної прокуратури Одеської області станом на дату подання позову.

Згідно з ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача та продовжити позивачу строк усунення недоліків позовної заяви, встановивши позивачу новий строк для виконання даної ухвали суду.

Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст. 160 КАС України з наданням доказів направлення іншим учасникам справи, а також наданням належних і достатніх доказів, які б підтверджували право Фуртат Г. діяти від імені Чорноморської окружної прокуратури Одеської області.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України суддя

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов керівника Чорноморської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі: Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуації в Одеській області, Одеської військової адміністрації до Овідіопольської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз`яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.П. Марин