Рішення № 115274510, 13.11.2023, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2023
Номер справи
160/20514/23
Номер документу
115274510
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2023 рокуСправа №160/20514/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "НАФТАСІТІ" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «НАФТАСІТІ» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій просить, визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішеннявід 12.05.2023 №10247/0905 та від 30.06.2023 №16481/0905, прийняті Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області.

В обґрунтування позивних вимог позивач посилається на те, що відповідачем безпідставно і протиправно прийняті податкові повідомлення-рішення, якими застосовано штрафні санкції, без врахування абз 1 п. 69. 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.09.2023 року відкрито провадження у справі №160/20514/23, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1, 2 ст. 257, ч.1 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

03.10.2023 від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву.

Відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими, безпідставними, такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з інформаційними ресурсами ДПС України ТОВ «НАФТАСІТІ» зареєстроване в реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового за реєстраційним №1547 від 01.07.2019. Водночас, ТОВ «НАФТАСІТІ» станом на 20.07.2022 не подано до контролюючого органу декларації з акцизного податку за лютий 2022-квітень 2023, чим порушено п.49.2-1 та п.п.49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 223.2 ст. 232 ПК України.

Відповідно до п.п.69.1 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України (в редакції, що діє з 03.01.2023) визначено, що у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 №225 затверджено Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у під. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Підприємством ТОВ «НАФТАСІТІ» відповідно до Порядку, заява про неможливість виконання платником податків податкових обов`язків до контролюючого органу не подавалась (термін подання заяви не пізніше 30 вересня 2022 року).

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «НАФТАСІТІ» (40560703) зареєстроване в реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового за реєстраційним №1547 від 01.07.2019.

Головним державним інспектором відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Дніпропетровській області Книш Іриною Олексіївною на підставі пункту 20.1.4 статті 20 розділу 1 Податкового кодексу України, у порядку статті 76 розділу ІІ Податкового кодексу України та відповідно пункту 32-2 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку ТОВ «НАФТАСІТІ».

Предметом перевірки було подання підприємством декларації акцизного податку за лютий 2022.

Перевіркою встановлено неподання підприємством декларації акцизного податку, що є порушенням підп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ, п. 223.2 ст. 223 розділу VІ Податкового кодексу України

Результати проведеної перевірки оформлено актом про результати камеральної перевірки щодо неподання Декларації акцизного податку №14166/04-36-09-05/40560703 від 21.04.2023

Предметом іншої перевірки було подання підприємством податкової звітності з акцизного податку за період березень 2022-квітень 2023.

Перевіркою встановлено неподання податкової звітності з акцизного податку з березня 2022 по квітень 2023, що є порушенням підп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ, п. 223.2 ст. 223 розділу VІ Податкового кодексу України.

Результати проведеної перевірки оформлено актом про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного подання податкової звітності №19548/04-36-0905/40560703 від 29.05.2023.

На підставі висновків актів перевірки Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення від 12.05.2023 №10247/0905 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 340,00 грн. і податкове повідомлення -рішення від 30.06.2023 №16481/0905 на суму 14280,00 грн.

Позивач не погоджуючись з вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, звернувся з відповідним позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.

Частиною 2ст. 19 Конституції Українипередбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Відповідно до підп. 20.1.4 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу Україниконтролюючі органи, визначені підпунктом41.1.1 пункту 41.1 статті 41цьогоКодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

У розумінні підп. 41.1.1 п.41.1 ст. 41 ПК Україниконтролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.

Пунктом75.1 ст. 75 ПК Українипередбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до підп. 75.1.1 п.75.1 ст. 75 ПК Україникамеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.

Предметом камеральної перевірки також можуть бути:

1) своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків);

2) своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних;

3) своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах;

4) повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у разі невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначенимпунктами 2,3частини першої тапунктом 10частини другої статті 5 Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні";

5) своєчасність подання заяви про взяття на облік фінансових агентів відповідно до вимогстатті 39-3цього Кодексу;

6) своєчасність подання фінансовими агентами звітів про підзвітні рахунки, виправлених звітів про підзвітні рахунки;

7) своєчасність надання фінансовими агентами відповіді на запити (повідомлення) контролюючого органу, що надсилаються у випадках, визначенихстаттею 39-3цього Кодексу;

8) своєчасність подання повідомлення про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників відповідно до вимогпункту 44-1.2статті 44-1цього Кодексу;

9) своєчасність подання особою, яка здійснює управління або адміністрування трасту, повідомлення про укладення договору щодо управління або адміністрування трасту або про припинення такого договору, фінансової звітності, копій первинних документів та іншої інформації щодо трасту на запит контролюючого органу у випадках, передбаченихстаттею 44-2цього Кодексу;

10) своєчасність надання інформації на запит контролюючого органу відповідно допункту 44-1.3статті 44-1,підпунктів 6-8підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 цього Кодексу;

11) своєчасність та повнота сплати узгодженої суми грошового зобов`язання у вигляді авансового внеску з податку на прибуток підприємств, визначеного відповідно допункту 141.13статті 141 цього Кодексу, на підставі даних Реєстру пунктів обміну іноземної валюти.

Пунктами 49.1., 49.2 ст. 49 ПК України встановлено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Платники, визначеніпідпунктом 212.1.15пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов`язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2-1.-1 ПК України).

Підпунктом 49.18.1. п. 49.18. ст. 49 ПК України передбачено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

За визначенням у підп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПК України платниками акцизного податку, є зокрема, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий.

Пунктом 223.2 ст. 223 ПК України передбачено, що платники податку, визначеніпунктом 212.1статті 212 цього Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених упідпунктах 215.3.4,215.3.5,215.3.5-1,215.3.5-2,215.3.6,215.3.7,215.3.8пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстраціїдекларацію з акцизного податкуза формою, затвердженою у порядку, встановленомустаттею 46цього Кодексу.

Відповідно до п. 120.1.ст.120 ПК України неподання (крім випадків, якщоподаткова деклараціяне подається відповідно допункту 49.2статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Положеннями абз 1 п. 69. 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України (в редакції на час спірних відносин) установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбаченихстаттями 39 і 39-2, пунктом 46.2статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо: подання звітності, у тому числі передбаченоїпунктом 46.2статті 46 цього Кодексу, за звітні (податкові) періоди - 2021 рік (для звітності, що подається за річний звітний (податковий) період), граничний термін подання якої припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до 1 червня 2022 року, I квартал 2022 року (для звітності, що подається за квартальний звітний (податковий) період) та звітності за лютий - травень 2022 року (для звітності, що подається за місячний звітний (податковий) період), за умови подання такої звітності до контролюючого органу не пізніше 20 липня 2022 року.

У разі звільнення платника податків від відповідальності з підстав, визначених абзацами четвертим - восьмим цього підпункту, податкові повідомлення-рішення, якими були визначені йому штрафні (фінансові) санкції та/або пеня за несвоєчасне виконання податкових обов`язків, крім сплати податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору, визначених абзацами четвертим - восьмим цього підпункту, вважаються скасованими (відкликаними) з дня набрання чинностіЗаконом України"Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України" (підп. 69.1 п.69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України)

Позивач неможливість виконання податкових обов`язків пов`язує з наявністю підстав визначених підп. 10 п. 2 Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 №225 (Порядок №225).

Відповідно до підп. 10 п. 2 Порядку №225 можливість витоку інформації щодо обсягів та місць зберігання пального або спирту етилового та їх знищення надалі внаслідок складання та реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо (виключно в частині виконання визначених цим абзацом обов`язків);

За ч. 3 розділу ІІ Порядку №225 до платників податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, які на дату набрання чинності цим Порядком мають можливість подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов`язків, застосовуються такі правила.

У разі неможливості виконання платником податків податкового обов`язку, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подає не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов`язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбаченіПереліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов`язок, у тому числі обов`язок податкового агентазатвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 або Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов`язок, у тому числі обов`язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 (далі - Переліки документів) до контролюючого органу в порядку передбаченому пунктом 8 цього розділу.

Наказом Міністерства фінансів України 23.01.2015 № 14 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 26.09.2016 № 841) затверджено Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку.

Підпунктом 2 п. 2 розділу V Додатки до Декларації встановлено, що Додаток 1-1 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального згідно із підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу» заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробники). Дані заносяться за акцизними складами / акцизними складами пересувними із зазначенням їх унікального номера в розрізі товарів (продукції) за кодами згідно зУКТ ЗЕДу такому порядку:

3) у графі 3 "Обсяг залишків пального на початок звітного періоду (в тис.л, приведеного до t 15 °C)" зазначається обсяг залишків пального в тис.л, приведеного до t 15 °C, на початок звітного періоду за відповідним кодом товарної підкатегорії згідно зУКТ ЗЕД;

4) у графі 4 «Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис.л, приведеного до t 15 °C) - отриманого» зазначаються обсяги пального, приведеного до t 15 °C, отриманого суб`єктом господарювання у звітному періоді, зазначені у других примірниках зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН):

акцизних накладних, складених у звітному періоді;

розрахунках коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді;

5) у графі 5 «Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис. л, приведеного до t 15 °C) - реалізованого» зазначаються обсяги реалізованого суб`єктом господарювання пального, приведеного до t 15 °C, зазначені в перших примірниках зареєстрованих у ЄРАН:

акцизних накладних, складених у звітному періоді;

розрахунках коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді;

6) у графах 6, 7 "Обороти з реалізації пального оподатковувані (в тис.л, приведеного до t 15 °C)" зазначаються оподатковувані обороти з реалізованого пального протягом звітного періоду в тис.л, приведеного до t 15 °C:

у графі 6 "задекларовані в гр. 9 та гр. 11 додатка 1 до розділу В за кодами операції В1, В3, В4, В5" проставляються оподатковувані обороти, задекларовані як база оподаткування реалізованого у звітному періоді пального виробниками й відображені у графі 9 чи графі 11додатка 1до Декларації та розділі В за кодами операцій В1, В3, В4, В5;

у графі 7 "понад обсяги згідно із підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу" проставляються обсяги пального, реалізованого згідно із підпунктом 213.1.12пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу. Для перевірки: гр. 5 - (гр. 3 + гр. 4 + гр. 6). Якщо значення

7) у графі 8 "Обсяг залишків пального на кінець звітного періоду (в тис.л, приведеного до t 15 °C)" проставляються загальні обсяги пального в тис.л, приведеного до t 15 °C, які було зареєстровано у СЕАРП та СЕ за актом інвентаризації (одноразово), за митними деклараціями, за акцизними накладними / розрахунками коригування до акцизних накладних, за заявками на поповнення (коригування) та не реалізовано протягом звітного періоду. Для перевірки: гр. 3 + гр. 4 + гр. 13 - гр. 5. Значення графи 8 звітного періоду переноситиметься до графи 3 наступного звітного періоду;

10) у графах 11-15 "Поповнення залишків пального згідно із заявками на поповнення (коригування) залишків пального, зареєстрованими в ЄРАН (в тис.л, приведеного до t 15 °C)" зазначаються дані за заявками на поповнення (коригування) залишків пального в тис.л, приведеного до t 15 °C, які зареєстровані в ЄРАН:

у графі 11 "обсяг пального, який не реалізовано на початок звітного періоду" проставляються обсяги пального на початок звітного періоду, які було занесено до СЕАРП та СЕ виключно за заявками на поповнення (коригування) у попередньому звітному періоді та не реалізовано. Для перевірки: значення графи 11 дорівнюватиме значенню графи 14 звітних даних за попередній звітний період;

у графі 12 "обсяг поповнення (коригування) в поточному періоді" проставляються обсяги пального, які було зареєстровано у СЕАРП та СЕ виключно за заявками на поповнення (коригування) протягом звітного періоду. Показник графи допускає від`ємне значення;

у графі 13 "обсяг реалізованого в поточному періоді" проставляються обсяги пального, які було зареєстровано у СЕАРП та СЕ виключно за заявками на поповнення (коригування) та реалізовано протягом звітного періоду. Для перевірки: гр. 13 = гр. 6 + гр. 7;

у графах 14, 15 "обсяг пального, який не реалізовано на кінець звітного періоду" зазначаються відповідно кількість (графа 14) та сума (графа 15) обсягів пального, які було занесено до СЕАРП та СЕ виключно за заявками на поповнення (коригування) та залишились нереалізованими на кінець звітного періоду. Для перевірки: гр. 14 = (гр. 11 + гр. 12) - гр. 13; гр. 15 = гр. 14 х гр. 9 х курс євро.

Декларація може бути подано до податкового органу в тому числі і засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб (наприклад, через Єдине вікно подання електронної звітності).

Декларація з акцизного податку на пальне є електронним документом, що містить інформацію про місця та оьєми зберігання пального за певний період часу. Враховуючи це, обов"язок щодо подання підприємством декларацій з акцизного податку на пальне відстрочено до закінчення періоду воєнного стану, як про це вказано підп. 69.1 п. 69 Підрозділу 10 ПК України.

Щодо посилання відповідача на відсутність у декларації акцизного податку адреси зберігання пального, то ч. 3 розділу ІІ Порядку №225 надання таких відомостей не вимагається.

Враховуючи наведене, суд погоджується з твердженням позивача, що він звільнений від обов`язку подати заяву про неможливість виконання податкового обов`язку, оскільки декларація з акцизного податку на пальне може бути електронним документом, що містить дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального.

Таким чином, оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем без законних на те підстав, а застосування штрафних санкцій є протиправним.

Відповідно до ч. 1ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.

За ч. 2ст.77 КАС Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1ст. 139 КАС Українипри задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Наявною в матеріалах справи платіжною інструкцією №826 від 11.08.2023 підтверджується сплата позивачем судового збору за звернення до суду із даним позовом у розмірі 2684,00 грн.

Суд, керуючись положеннями статті 139 КАС України, враховуючи задоволення позовувважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на користь позивача судовий збір у сумі 2684,00 грн.

На підставі викладеного, керуючисьстатями 139,243-246, 250, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «НАФТАСІТІ» (вул. Океанська, 11, м. Дніпро, 49022, код ЄДРПОУ 40560703) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 44118658) про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішеннявід 12.05.2023 №10247/0905 та від 30.06.2023 №16481/0905, прийняті Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 44118658) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НАФТАСІТІ» (вул. Океанська, 11, м. Дніпро, 49022, код ЄДРПОУ 40560703) судовий збір у сумі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимогстатті 255 Кодексу адміністративного судочинства Українита може бути оскаржене встроки, передбачені статтею295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Врона