Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/21424/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м.Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в якому просить суд:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ у розмірі 60% від заробітної плати, з урахуванням виплат, зазначених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 27 березня 2023 року № 09-933;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 03 квітня 2023 року пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ у розмірі 60% від заробітної плати, з урахуванням виплат, зазначених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш Як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 27 березня 2023 року № 09-933 з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.
Позов обґрунтований позивачем тим, що 03 квітня 2023 року ОСОБА_1 звернулась до Арцизького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з заявою про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу».
Разом із заявою, в тому числі, була надана Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 27 березня 2023 року № 09-933.
В наведеній довідці міститься інформація про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць (березень 2023 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.
10 квітня 2023 року позивачці призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
31 травня 2023 року на підставі рішення №155450002329 ОСОБА_1 переведено на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".
02 червня 2023 року позивачка звернулась до ГУ ПФУ України в Одеській області із заявою, в який просила врахувати для розрахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» надану разом із заявою про призначення пенсії від 03.04.2023р. довідку про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць (березень 2023 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії та врахувати до стажу державної служби період роботи з 01.06.1982 року по 01.08.1983 року на посаді інспектора Тираспольського міськфінвідділу МРСР.
28 червня 2023 року здійснено перерахунок пенсії позивачки але довідка про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць (березень 2023 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії не була врахована.
Листом від 29.06.2023 року повідомлено позивачці про часткове задоволення заяви щодо перерахунку стажу державної служби. У здійсненні перерахунку пенсії від заробітку в середніх розмірах за відповідною посадою відмовлено в зв`язку з відсутністю 20 років стажу державної служби.
Позивач вважає протиправними дії ГУПФУ в Одеській області щодо відмови врахувати для розрахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» надану разом із заявою про призначення пенсії від 03.04.2023р. довідку про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць (березень 2023 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, у зв`язку із чим звернулась до суду.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України.
До суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно якого ГУ ПФУ в Одеській області позовні вимоги вважає необґрунтованими та таким, що не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Представник відповідача зазначає, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».
Відповідач за заявою позивачки від 03.04.2023 та долученими документами Головним управлінням проведено розрахунок пенсії за віком згідно Закону України № 889 із розрахунку 60% від заробітної плати 10648, 20 грн., визначеної згідно довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії, та її розмір з 03.04.2023 становить 6388, 92 грн. (10648,20 х 60%). До стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, враховано період роботи з 01.06.1982 по 01.08.1983 на посаді інспектора Тираспольського міськфінвідділу MPCP.
Оскільки станом на 01.05.2016 відсутній стаж державної служби не менше як 20 років (в наявності лише 19 років 1 місяць), для обчислення пенсії від заробітку в середніх розмірах за відповідною посадою право відсутнє.
Як результат, перерахунок пенсії позивачу здійснено законодавства, що відповідно до вимог діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, і на даний час виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства, тому підстави для визнання протиправними дій Головного управління відсутні.
Враховуючи вищевикладене, Головне управління не порушувало прав, свобод та інтересів позивачки, а діяло лише на підставі норм діючого законодавства України, тому відсутні законі підстави для її задоволення.
Від позивача надійшла відповідь на відзив в якій вважає, що відповідач повинен був врахувати при призначенні пенсії подану разом із заявою про призначення пенсії довідку про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць (березень 2023 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення проти позову, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне: ОСОБА_1 з 03.04.2023 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області.
03 квітня 2023 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
31 травня 2023 року на підставі рішення №155450002329 ОСОБА_1 переведено на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".
02 червня 2023 року позивачка звернулась до ГУ ПФУ України в Одеській області із заявою, в який просила врахувати для розрахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» надану разом із заявою про призначення пенсії від 03.04.2023р. довідку про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць (березень 2023 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії та врахувати до стажу державної служби період роботи з 01.06.1982 року по 01.08.1983 року на посаді інспектора Тираспольського міськфінвідділу МРСР.
Відповідно до рішення від 28.06.2023 року №155450002329 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 03.04.2023 року згідно ЗУ «Про державну службу».
На звернення позивача ГУПФУ в Одеській області листом від 29.06.2023 року повідомило, що за заявою від 03.04.2023 та долученими документами проведено розрахунок пенсії за віком згідно Закону із розрахунку 60% від заробітної плати 10648,20 грн, визначеної згідно довідок про складові заробітної плати для обчислення пенсії, та її розмір з 03.04.2023 становить 6388,92 грн (10648,20 грн х 60%).
До стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, враховано період роботи з 01.06.1982 по 01.08.1983 на посаді інспектора Тираспольського міськфінвідділу МРСР.
Оскільки станом на 01.05.2016 відсутній стаж державної служби не менше як 20 років (в наявності 19 років 1 місяць), для обчислення пенсії від заробітку в середніх розмірах за відповідною посадою право відсутнє.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Право на пенсійне забезпечення державних службовців визначено Законом №889-VIII, який набув чинності 01.05.2016.
Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України Про державну службу (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України Про державну службу (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України Про державну службу (Відомості Верховної Ради України 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України Про державну службу (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ і нормами Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Право на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» підтверджено відповідачем, оскільки позивач отримує пенсію відповідно до зазначеного закону.
Стосовно необхідності врахування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії за віком на підставі Закону України «Про державну службу», то суд зазначає, що порядок призначення пенсій згідно з Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб.
Пунктом 4 вказаного Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Пунктами 5 та 6 Порядку №622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Вимоги до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, встановлені постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048.
Такими довідками є:
про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);
про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь- які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);
про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Судом встановлено, що довідка від 27.03.2023 року за №09-933 складена за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям,.
Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, видана Управлінням соціального захисту населення Болградської районної державної адміністрації Одеської області , відповідає формі довідки, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, та містить дані про надбавку за інтенсивність праці.
Відображений в довідці вид оплати праці є складовою частиною заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають братися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача.
Такий висновок суду узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Закон № 1058-ІV, відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Отже, судом встановлено, що подані позивачем разом з заявою про призначення пенсії довідки про складові заробітної плати підлягають урахуванню відповідачем при призначенні пенсію відповідно до статті 37 Закону №3723-XII.
Також суд зауважує, що відповідна довідка про складові заробітної плати подавалась заявницею одночасно з заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та безпідставно була неврахована органом Пенсійного фонду України.
При цьому відповідач не навів жодних пояснень, чому довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 27.03.2023 ним не враховується при призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ у розмірі 60% від заробітної плати, з урахуванням виплат, зазначених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 27 березня 2023 року № 09-933 та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 03 квітня 2023 року пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ у розмірі 60% від заробітної плати, з урахуванням виплат, зазначених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 27 березня 2023 року № 09-933 з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.
Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірності оскаржуваних дій, діяв не на підставі та не у спосіб, що визначені законами України, необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для вчинення дій, нерозсудливо.
Суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м.Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ у розмірі 60% від заробітної плати, з урахуванням виплат, зазначених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 27 березня 2023 року № 09-933.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 03 квітня 2023 року пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ у розмірі 60% від заробітної плати, з урахуванням виплат, зазначених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 27 березня 2023 року № 09-933 з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.
Стягнути з Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1073, 60 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.К. Василяка