Постанова № 115238526, 16.11.2023, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
16.11.2023
Номер справи
766/9994/23
Номер документу
115238526
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №766/9994/23

н/п 3/766/5504/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.11.2023року м.Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., за участю прокурора Зубкова В.С., особи, щодо якої розглядаються матеріали ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Херсонської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону про військове адміністративнеправопорушення,передбачене ч.2ст.172-15Кодексу Українипро адміністративніправопорушення (КУпАП),відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця АР Крим м.Джанкой, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, ТВО начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 , майора, з вищою освітою, одруженого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи, відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП, надійшли до суду 06.11.2023 року.

17.08.2023 на адресу Херсонської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону надійшли матеріали та постанова про часткове закриття кримінального провадження за окремим кримінальним правопорушенням у об`єднаному кримінальному провадженні №42023232270000027 від 09.06.2022, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України.

З 11.08.2021 ОСОБА_3 проходить військову службу в 5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , на посаді начальника відділення офіцерів запасу і кадрів.

Начальник відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 майор ОСОБА_3 , будучи військовою посадовою особою, в умовах особливого періоду, у м. Херсон, неналежним чином виконував обов`язки військової служби, а саме всупереч вимог п. п. 22.5 та 22.6 глави 22 розділу 2 Положення, не забезпечив належний облік офіцерів запасу, що призвело до безпідставного, за відсутності свідоцтва про хворобу, виключення з військового обліку офіцерів запасу ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_2 зач. 2 ст. 172-15 КУпАП,як недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення та зазначив, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення.

Під час судового розгляду ОСОБА_3 свою вину у вчиненні правопорушення не визнав в повному обсязі та просив провадження у справі закрити за відсутності в його діях події і складу адміністративного правопорушення. Пояснив, що він не є суб`єктом даного правопорушення, оскільки в його обов`язки не входить направлення зазначених матеріалів.

Так вина ОСОБА_2 , у вчиненні правопорушення підтверджена наступними дослідженими в судовому засіданні доказами:

- протоколом проадміністративні правопорушення№ 24 від 17.08.2023 р., в якому викладено обставини вчиненого ОСОБА_7 адміністративного правопорушення;

-постановою про закриття кримінального провадження від 17.08.2023;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_1 від 15.08.2023;

-витягом з наказу від 11.08.2021 №12;

-функціональними обов`язками начальника відділення офіцерів запасу і кадрів;

-довідками військово-лікарської комісії щодо ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 ;

-картами обстеження та медичного огляду військовозобов`язаного, щодо ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 ;

-свідоцтвом про хворобу, щодо: ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 .

Дослідивши наведені вище докази, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1ст. 7 КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1ст. 9 КУпАП).

Відповідно до ст.ст.1 та 8 Основного Закону Україна є правовою державою, де визнається і діє принцип верховенства права. Згідно з положеннямист.129Конституції України суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

Так, згідно зі ст.245КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимогст. 251 КУпАПдоказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначенихст. 255 цього Кодексу(ч. 2ст. 251 КУпАП).

Згідно ст.62Конституції України ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно зіст. 252 КУпАПорган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об?єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Склад адміністративного правопорушення це сукупність установлених законом об`єктивних і суб`єктивних ознак, наявність яких характеризує діяння як адміністративне правопорушення (проступок). За допомоги такої характеристики, як склад адміністративного правопорушення, є можливість отримати його загальну характеристику. Ознаками адміністративного правопорушення є: об`єкт; об`єктивна сторона; суб`єкт; суб`єктивна сторона. Лише у разі наявності всіх складових адміністративного правопорушення можна стверджувати про наявність в діях особи складу того чи іншого адміністративного правопорушення.

Отже, на стадії складання протоколу про адміністративне правопорушення, особою уповноваженою на складання такого протоколу з`ясуванню підлягає питання чи є особа, щодо якої вирішується питання щодо притягнення до відповідальності, суб`єктом даного правопорушення, в протилежному випадку притягнення останньої до адміністративної відповідальності не можливе.

Верховний Суд в постанові від 27.06.2019 зазначив, що висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.

Відповідно дост.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбаченістаттею 268цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

ЗгідноУказу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022в Україні з 24.02.2022 діє воєнний стан, який востаннє продовжено Законом України «Про затвердження Указу Президента України від 26 липня 2023 року N 451/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 27.07.2023 №3275/ІХ з 05:30 години 18.08.2023 строком на 90 діб.

Відповідно дост. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Хоча протокол про адміністративне правопорушення відповідно дост. 251 КУпАПі являється самостійним джерелом доказової інформації, проте за відсутності обґрунтування іншими доказами, не може бути покладений в основу обвинувачення особи у вчиненні адміністративного правопорушення.

Відповідно до затверджених начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 функціональних обов`язків начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ОСОБА_3 підпорядковується безпосередньо начальнику РТЦК та СП.

Начальник відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідає, зокрема, за ведення персонального та штатно-посадового обліку особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснює контроль за дотриманням чинного законодавства України, вимог нормативно-правових актів Міністерства оборони, Генерального штабу командувача Сухопутних військ Збройних Сил з питань, віднесених до компетенції відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 ; відпрацювання та ведення документів плану комплектування особовим складом ІНФОРМАЦІЯ_2 ; проведення роботи, пов`язаної з обліком, підбором, розстановкою, призначенням військовозобов`язаний за штатом воєнного часу, їх підготовкою та накопиченням; постійний моніторинг узагальнення, аналіз наявності, використання та залишків на військовому обліку вільних ресурсів офіцерського складу запасу ЗСУ; організацію призову офіцерів запасу під час мобілізації та на воєнний час; оформлення особових справ на призов офіцерів запасу на військову службу за контрактом та на військову службу за призовом; направлення оформлених документів на офіцерів запасу, які призиваються на військову службу, тощо.

Відповідно до Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Указом ВО Президента України №303/2014 від 17 березня 2014 року «Про часткову мобілізацію», в Україні оголошено початок проведення часткової мобілізації, тобто з вказаного часу в державі настав особливий період, який діє до теперішнього часу.

Будучи військовослужбовцем першого відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до вимог ст.ст. 9. 11. 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, а також своїх посадових обов`язків, майор ОСОБА_3 був зобов`язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, сумлінно вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов`язки, бути готовим до виконання завдань, пов`язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, бути хоробрим і дисциплінованим, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців.

Згідно ст. 12 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України про все, що сталося з військовослужбовцем і стосується виконання ним службових обов`язків, військовослужбовець зобов`язаний доповідати своєму безпосередньому начальникові.

Разом з цим, майор ОСОБА_3 вчинив недбале ставлення до військової служби за наступних обставим.

Згідно пунктів 1.1 та 1.2 глави 1 розділу І «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» затвердженого наказом Міністра оброни України від 14.08.2008 №402 (далі - Положення), військово-лікарська експертиза - це медичний огляд, який визначає придатність до військової служби за станом здоров`я призовників, військовослужбовців та військовозобов`язаних (в тому числі офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу), установлює причинний зв`язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Так, пунктом 2.1 глави 2 розділу І Положення визначено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - BЛK), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі), які приймають постанови. Постанови BЛK оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.

Пунктом 2.2глави 2розділу ІПоложення визначено,що штатніBЛKє військово-медичними установамита доних належатьЦентральна військово-лікарськакомісія,ВЛК регіону, ВЛК евакуаційного пункту, BJIK пересувної госпітальної бази.

При цьому, пунктом 2.4.5 глави 2 розділу І Положення визначено, що ВЛК регіону має право приймати постанови згідно з Положенням, контролювати, розглядати, затверджувати, за наявності підстав не затверджувати, переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК.

Відповідно до пунктів 2.6.1 глави 2 розділу І Положення у військових комісаріатах діють позаштатні постійно діючі ВЛК. які за рішенням військового комісара проводять медичний огляд військовозобов`язаних (п. 3.1 розділу II Положення).

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов`язаного одну із таких постанов: «Придатний до військової служби». «Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)», «Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку» (пунктом 3.8 глави З розділу II Положення).

Разом з цим, відповідно до п 22.5 глави 22 розділу II Положення, під час дії правового режиму воєнного стану на офіцерів запасу, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, складається свідоцтво про хворобу. У всіх інших випадках у особливий період постанова ВЛК оформляється довідкою ВЛК.

У подальшому, відповідно до п. 22.6 глави 22 розділу II Положення свідоцтво про хворобу підлягає розгляду, а постанова ВЛК - затвердженню у воєнний час на всіх військовослужбовців, військовозобов`язаних, резервістів - ВЛК регіону, евакуаційного пункту (місцевого евакуаційного пункту, госпітальної бази).

Таким чином, під час дії правового режиму воєнного стану, починаючи із 24.02.2022, на всіх офіцерів запасу, яких визнано непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, складається виключно свідоцтво про хворобу, яке разом з постановою BЛK підлягає обов`язковому направленню для розгляду та затвердження штатною BЛK регіону.

При цьому слід врахувати, що оформлені довідками постанови BЛK вважаються такими, що не набрали законної сили та не можуть бути підставами для виключення офіцерів запасу з військового обліку за станом здоров`я.

Так, офіцер запасу ОСОБА_4 , був виключений з військового обліку 15.02.2023 за відсутності свідоцтва про хворобу. При цьому довідка військово-лікарської комісії складена комісією ІНФОРМАЦІЯ_2 та не погоджена військово-лікарською комісію вищого рівня.

Офіцер запасу ОСОБА_5 , був виключений з військового обліку 13.03.2023 за відсутності свідоцтва про хворобу. При цьому довідка військово-лікарської комісії складена комісією ІНФОРМАЦІЯ_2 та не погоджена військово-лікарською комісію вищого рівня.

Офіцер запасу ОСОБА_6 ,. був виключений з військового обліку 10.03.2023 за відсутності свідоцтва про хворобу. При цьому довідка військово-лікарської комісії складена комісією ІНФОРМАЦІЯ_2 та не погоджена військово-лікарською комісію вищого рівня.

Відповідно до ст. ст. 1,4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України, військова дисципліна зобов`язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; бути пильним, зберігати державну та військову таємницю.

Згідно вимог ст. 45 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України за вчинення адміністративних правопорушень військовослужбовці несуть дисциплінарну відповідальність за цим Статутом, за винятком випадків, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Приписами ст. 15 КУпАП визначено, що військовослужбовці за вчинення військових адміністративних правопорушень несуть відповідальність, передбачену главою 13-Б КУпАП, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Датою виявлення правопорушення є 17.08.2023 - день винесення слідчим постанови про часткове закриття кримінального провадження за окремим кримінальним правопорушенням у об`єднаному кримінальному проваджені №42023232270000027 від 09.06.2022.

Відповідно до положень ст.1 та ч.1 ст.2 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.

Положеннями ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" зобов`язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права, а ЄСПЛ притримується у своїх рішеннях позиції того, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа "Коробов проти України" N 39598/03 від 21.07.2011 року), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування "поза розумним сумнівом" (рішення від 18 січня 1978 року у справі "Ірландія проти Сполученого Королівства" (Ireland v. the UnitedKingdom), п. 161, Series A заява N 25).

Суд відкидає, як аргументи, доводи ОСОБА_2 , про те, що в його обов`язки не входить направлення зазначених матеріалів, оскільки вони спростовані дослідженими в судовому засіданні доказами.

Оцінюючи викладені докази, суд приходить до висновку, що останні узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин, вчиненого ОСОБА_7 , адміністративного правопорушення, ставити їх під сумнів підстав немає, оскільки останні вказують на наявність в діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 172-15 КУпАП, яке було вчинено в умовах особливого періоду.

Вирішуючи питання про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 172-15 КУпАП, та виду адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, які виключають адміністративну відповідальність, визначених ст. ст.38,247 КУпАП, враховуючи правила, визначені ч. 2ст. 33 КУпАП, приходжу до висновку про наявність визначених законом підстав для притягнення ОСОБА_2 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 172-15 КУпАП, та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальних межах визначених санкцією статті.

Відповідно дост. 40-1 КУпАПу разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку було накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір якого встановлено законом.

Однак, в силу п. 12ст. 5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків. Таким чином, судовий збір з ОСОБА_2 , стягненню не підлягає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.23, 33, 34, ч. 3 ст. 172-20, ст.ст.251, 256, 283, 284 КУпАП -

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця АР Крим м.Джанкой, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, ТВО начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 , майора, з вищою освітою, одруженого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст.172-15КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.

(Номер рахунку(IBAN): UA668999980313010106000021451, ОдержувачГУК у Херсонській обл./Херсонській ра-он 21081100, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37959517, Банк отримувач Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10(десяти)днів з дня винесення постанови.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

СуддяВ. Е. Дорошинська