Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа№ 953/7871/23
н/п 3/953/3027/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" листопада 2023 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Бородіна Н.М. , за участю секретаря Кривенко Т.С., прокурора Тімонової Л.І., захисника Камінер М.О., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши в приміщенні суду в м.Харкові матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка працює заступником директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1, ч.2 статті 172-7 КУпАП
встановив:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 27.09.2021 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 27.09.2021 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 03.12.2021 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 03.12.2021 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 23.12.2021 (наказ №151 «к»)не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 23.12.2021 (наказ №151 «к») в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 23.12.2021 (наказ №149 «к»)не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 23.12.2021 (наказ №149 «к») в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 17.02.2022 (наказ №22«к») не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 17.02.2022 (наказ №22«к») в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 17.02.2022(наказ №23«к») не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 17.02.2022 (наказ №23«к») в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 15.04.2022 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 15.04.2022 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 20.05.2022 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання директора Установи ОСОБА_2 , у якого вона знаходиться у прямому підпорядкуванні, та себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 20.05.2022 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 27.06.2022 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 27.06.2022 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 27.07.2022 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 27.07.2022 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 14.09.2022 (наказ №89К) не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 14.09.2022 (наказ №89«к») в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 14.09.2022 (наказ №90«к») не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 14.09.2022 (наказ №90«к») в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 11.11.2022 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 11.11.2022 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 25.11.2022 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання виконувача обов`язків директора Установи ОСОБА_2 , у якого вона знаходиться у прямому підпорядкуванні, та себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 25.11.2022 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 23.12.2022 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 23.12.2022 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питаньДержавної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України»,будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1ст. 3 Закону №1700-VIIсуб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 22.02.2023 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передрозглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконала вимогип. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1ст.1727КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 22.02.2023 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, 24.03.2023 не повідомила публічно Комісію у встановленому цим Законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед розглядом на засіданні цієї Комісії питання щодо преміювання себе особисто.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з економічних питань Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи у складі Комісії, являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, 24.03.2023 в умовах реального конфлікту інтересів вчинила дії, а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол, маючи в даному питанні приватний інтерес.
Таким чином ОСОБА_1 не виконалавимоги п. 3 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнала, при цьому підтвердила, що була членом комісії Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України» проте комісією вирішувалося питання та голосувалось лише за направлення коштів з економії заробітної плати на премії працівників, за конкретних осіб та розмір таких премій комісія не голосувала. Крім того , Державна установа «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України» не юридичною особою публічного права, внаслідок чого на неї не розповсюджується ЗУ «Про запобігання корупції» № 1700-VII .
Суд, дослідивши письмові матеріали, заслухавши пояснення учасників розгляду справи, показання свідків, приходить до наступного.
Згідно з п. 1.1 р. 1 Статуту Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», затвердженого постановою президії Національної академії медичних наук України від 01.12.2016 № 13/18, Установа є науковою, неприбутковою установою, яка заснована на державній власності і відноситься до відання Національної академії медичних наук України.
Відповідно до п. 3.1 р. 3 вказаного Статуту Установа є юридичною особою, має самостійний баланс, круглу печатку зі своїм найменуванням, інші необхідні печатки та штампи, рахунки у національній та іноземній валюті.
Утворена у 1907 році, в подальшому реорганізовувалась та змінювалася назва.
Так, 18.01.1965р. наказом Міністерства охорони здоров`я України №40 Інститут реорганізовано у «Харківський науково-дослідний інститут ортопедії та травматології ім. проф. М.І. Сітенка»
До 2000 року відносилась до Установи Міністерства охорони здоров`я.
На підставі Постанови КМУ від 07.08.2000р. №1232 Установи підпорядкована Академії медичних наук України.
Згідно п.п. 7.1, 7.1 Статуту фінансове забезпечення діяльності Установи здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Майно, що становить матеріально-технічну базу Установи, закріплюється за такою Установою на основі права оперативного управління.
Статтями 81, 87 Цивільного кодексу України встановлено, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно достатті 87цього Кодексу (Установа створюється на підставі індивідуального або спільного установчого акта, складеного засновником (засновниками). Установчий акт може міститися також і в заповіті. До створення установи установчий акт, складений однією або кількома особами, може бути скасований засновником (засновниками).. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом.
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Враховуючи, поділ юридичних осіб на приватного права та публічного права, умови утворення, з урахуванням статуту Установи її реорганізації КМУ, фінансування за рахунок бюджету України та належності майна Установи лише на праві оперативного управління , суд при ходить до висновків про належність Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України» до юридичної особи публічного права.
Відповідно до наказу Харківського науково-дослідницького інституту ортопедії та травматології ім. професора М.І. Ситенка» від 14.10.1994 № 52к, ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора з економічних питань цієї Установи.
Наказом Національної академії медичних наук України від 29.09.2000 № 51 перейменовано Харківський-науково-дослідний інститут ортопедії та травматології імені професора М.І. Ситенка на Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України.
Постановою Академії медичних наук України від 28.12.2006 Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України перейменовано на Державну установу «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України».
Відповідно до п. 1.1 р. 1 Посадової інструкції заступника директора з економічних питань, затвердженої директором Установи 12.01.2021, заступник директора з економічних питань відноситься до категорії керівників.
Згідно з приміткою до ст. 1727 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, віднесено до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка не зазначена у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII, є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані:
повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно з ч. 2 ст. 351 Закону України «Про запобігання корупції» уразі виникненняреального чипотенційного конфліктуінтересів уособи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,прирівняної донеї особи,яка входитьдо складуколегіального органу(комітету,комісії,колегії тощо),вона немає правабрати участьу прийняттірішення циморганом. Проконфлікт інтересівтакої особиможе заявитибудь-якийінший членвідповідного колегіальногооргану або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заявапро конфліктінтересів членаколегіального органузаноситься впротокол засіданняколегіального органу. У разі якщо неучасть особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватися під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.
Відповідно до п. 1.6 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України від 05.10.2005 № 308/519, конкретні розміридоплат,надбавок таінших виплатвизначаються керівникомзакладу,установи зарахунок ів межахфонду заробітноїплати тавідображаються врозрахункових відомостяхна виплатузаробітної плати. Преміювання керівників закладів, установ, встановлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.
Згідно з п. 14 р. 3 «Умови матеріального забезпечення керівника» Контракту з керівником наукової установи Національної академії медичних наук України від 19.05.2017 № 3-Н преміювання керівника наукової установи, надання йому матеріальної допомоги здійснюється за рішенням Уповноваженого органу управління у межах економії коштів, передбачених в державному бюджеті на оплату праці наукової установи.
Відповідно до п.п.4.6,4.9п.4.1р.IVКолективного договоруміж адміністрацієюта трудовимколективом ДУ«Інститут патологіїхребта тасуглобів іменіпрофесора М.І.Ситенка Національноїакадемії медичнихнаук України»на 2019-2023р.р.,зареєстрованого Управліннямпраці тасоціального захистунаселення адміністраціїКиївського районуХарківської міськоїради 11.07.2019за реєстраційним№ 93,та Доповненьдо нього,види доплат,надбавок доосновної заробітноїплати працівників,премій іматеріальної допомогиздійснювати відповіднодо законупро оплатупраці йінших нормативно-правовихактів (ст.94КЗПП),відповідно допостанови КМУ№ 1298від 30.08.2002р.«Про оплатупраці працівниківна основі«Єдиної тарифноїсітки розрядіві коефіцієнтівз оплатипраці працівниківустанов,закладів таорганізацій окремихгалузей бюджетноїсфери» іззмінами тадоповненнями,відповідно затвердженогокошторису принаявності коштів.Розподіл коштівна преміюванняпрацівників інститутуухвалюється комісієюпо розподілукоштів наматеріальне стимулюванняпрацівників інститутуіз економіїфонду заробітноїплати. Роботодавець зобов`язується преміювати усіх без винятку працівників інституту відповідно до розробленого «Положення про преміювання працівників інституту», незалежно від того, чи є працівник таким, що працює за основним місцем роботи, чи працює за сумісництвом.
Згідно з абз. абз. 3, 4 р. І, р. ІІІ Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги керівника, науковим та медичним працівникам, спеціалістам, службовцям та робітникам ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» преміювання директора інституту здійснюється за рішенням органу вищого рівня. Преміювання заступників директора інституту здійснюється за рішенням директора інституту. Джерелом для виплати премії та матеріальної допомоги є економія фонду оплати праці, яка фінансується з бюджету та надходження від спецкоштів за умови погашення заборгованості з заробітної плати.
Відповідно до наказу Установи від 22.02.2023 № 34«О» затверджено склад Комісії по розподілу коштів на матеріальне стимулювання працівників інституту із економії фонду заробітної плати, у який увійшла ОСОБА_1 як член Комісії.
Так, відповідно до протоколів розподілу коштів на матеріальне стимулювання працівників інституту із економії ФЗП встановлено, що 27.09.2021 , 03.12.2021 , 23.12.2021 , 17.02.2022, 15.04.2022, 20.05.2022 , 27.06.2022, 27.07.2022р., 14.09.2022, 11.11.2022, 25.11.2022, 23.12.2022 22.02.2023, 24.03.2023 відбулися засідання Комісії, на яких розглянуто питання щодо преміювання працівників Установи, зокрема встановлено розміри премій працівникам Установи, у тому числі ОСОБА_1 , згідно зі наказами та списками до наказів, які є додатками до протоколів, із переліком прізвищ та сум.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 27.09.2021 , 03.12.2021 , 23.12.2021, 17.02.2022, 15.04.2022, 20.05.2022 , 27.06.2022, 27.07.2022р., 14.09.2022, 11.11.2022, 25.11.2022, 23.12.2022 22.02.2023, 24.03.2023 взяла участь у засіданні Комісії під час розгляду питання про преміювання працівників Установи (включаючи її особисто) і прийняття відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала вказаний протоколи.
З урахуванням визначених на вказаному засіданні Комісії розмірів премій працівникам Установи виконувачем обов`язків директора Установи видано накази (з відповідними додатками) від 27.09.2021 №115к , від 03.12.2021 №114к , від 23.12.2021 №151к, №149к , від 17.02.2022 №22к, №23к, від 15.04.2022 №30к, від 20.05.2022 №38к , від 27.06.2022 №48к, від 27.07.2022р.№67к, від 14.09.2022 №90к, №89к, від 11.11.2022 №125к, 127к, 128к, від 25.11.2022 №135к, №136к, від 23.12.2022 №152к, №153к, №154к, від 22.02.2023 №33к, від 24.03.2023 №40к про преміювання працівників, в тому числі ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 2.3 р. 2 Методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» від 21.10.2022 № 13 приватний інтерес може впливати на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій лише під час реалізації службових/представницьких повноважень, що є дискреційними. Дискреція можливість діяти на власний розсуд, обираючи з декількох різних варіантів дій, рішень.
Так, під час визначення розмірів премій собі ОСОБА_1 мала дискреційні повноваження, оскільки на власний розсуд визначила розміри премій.
Відповідно до абз. абз. 12, 13 ч. 1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» приватний інтерес будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальний конфлікт інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
За змістом ст. 1727 КУпАП особистий інтерес це користь, вигода, яка стосується (або цікавить) особу, і які вона бажає отримати для себе особисто або близьких осіб.
Наказом Установи від 22.02.2023 № 34«О» затверджено склад Комісії по розподілу коштів на матеріальне стимулювання працівників інституту із економії фонду заробітної плати, у який увійшла ОСОБА_1 як член Комісії.
З урахуванням визначених на вказаних засіданнях Комісії розмірів премій виконувач обов`язків директора Установи ОСОБА_2 відповідними наказами преміював заступника директора з економічних питань Установи ОСОБА_1 .
Разом з цим, під час участі у засіданні цієї Комісії при розгляді питання щодо преміювання ОСОБА_1 у неї виник приватний інтерес, тобто особистий майновий інтерес, який полягав у бажанні додаткового матеріального збагачення особисто себе за рахунок отримання премії, що протирічить її службовим повноваженням, покликаним на додержання вимог законодавства, у зв`язку з чим у даному випадку має місце реальний конфлікт інтересів.
При цьому усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 351 Закону №1700-VIIпро вказанийреальний конфліктінтересів вонапублічно 22.02.2023Комісію неповідомила. Вказане підтверджується відсутністю інформації про таке повідомлення у протоколі Комісії.
Враховуючи те, що 27.09.2021 , 03.12.2021 , 23.12.2021 , 17.02.2022, 15.04.2022, 20.05.2022 , 27.06.2022, 27.07.2022р., 14.09.2022, 11.11.2022, 25.11.2022, 23.12.2022 22.02.2023, 24.03.2023 на засіданнях Комісії при розгляді даного питання були присутні 5 осіб (не включаючи ОСОБА_1 ), які проголосували «за», то неучасть ОСОБА_1 при цьому не призвела б до втрати правомочності цієї Комісії. Рішення про здійснення зовнішнього контролю під час проведення даного засідання відповідним колегіальним органом не приймалося.
Частиною 5 ст. 28 Закону № 1700-VII встановлено, що у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз`ясненням до Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 05.06.2023 № 93-06/12016-23 ОСОБА_1 у період з 01.01.2021 по 05.06.2023 зі зверненнями за роз`ясненням щодо наявності у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів до вказаного Національного агентства не зверталась.
Предметом правопорушення є неповідомлення у встановлених законом випадках та порядку про наявність суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями.
Таким чиномв умовахреального конфліктуінтересів ОСОБА_1 не повідомила увстановлених закономвипадках тапорядку пронаявність суперечностіміж приватнимінтересом особита їїслужбовими повноваженнями,а такожвчинила дії,а саме взяла участь на засіданні Комісії у розгляді питання щодо преміювання себе особисто, при прийнятті відповідного рішення, проголосувала «за» та підписала протокол.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону № 1700-VII визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1, 2 ст. 1727 КУпАП, є формальним, оскільки не передбачає настання наслідків, водночас суб`єкт правопорушення усвідомлює протиправність вчиненого ним діяння (дії або бездіяльності).
Виходячи із диспозиції ч. 1 ст. 1727 КУпАП, неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією, що вчиняється суб`єктом правопорушення, який усвідомлював, що його бездіяльність, тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, є порушенням Закону (є протиправною), тягне за собою адміністративну відповідальність, і бажав так чинити, або свідомо допускав, що така бездіяльність призведе до порушення Закону, хоча не бажав його порушувати.
Виходячи з диспозиції ч. 2 ст. 1727 КУпАП, вчинення дійв умовахреального конфліктуінтересів є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією, що вчиняється суб`єктом правопорушення, який усвідомлював, що вчинення дій, є порушенням Закону (є протиправним), тягне за собою адміністративну відповідальність, і бажав так чинити, або свідомо допускав, що така дія призведе до порушення Закону, хоча не бажав його порушувати.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення передбачені ч.1 , ч. 2 ст. 1727 КУпАП-неповідомлення особоюу встановленихзаконом випадкахта порядкупро наявністьу неїреального конфліктуінтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
За епізодом від 27.09.2021р. закінчився дворічний строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, що в даному випадку на кваліфікацію її дій та розмір штрафу не впливає.
При цьому, суд вважає не доведеним наявності у ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів щодо прийняття участі у Комісіях та голосування за відповідне преміювання виконувача обов`язків директора Установи ОСОБА_2 .
Так відповідно до ст. 1 ЗУ «Про корупцію» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
В даному випадку не доведено наявність майнового чи немайнового інтересу у ОСОБА_1 при участі у засіданні Комісії та голосування за преміювання в.о. директора Державної установи «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України» ОСОБА_2 , зокрема наявності особливого ставлення в.о. директора по відношенню до ОСОБА_1 . На припущеннях судове рішення ґрунтуватися не може.
Показання надані у якості свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 (надані під час судових засідань коли фіксація не велась), зокрема, що на засіданнях комісії усі голосували лише за направлення коштів економії заробітної плати на преміювання працівникам та не голосували за конкретних осіб та розмір премії, спростовується протоколами засідань, де зазначено, що додатками до протоколів є накази де і вказаний перелік осіб та їх розмір премії.
Нотаріально посвідчення пояснення осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , які надані суду як показання свідків, судом не приймаються, оскільки вони не є показаннями свідків наданими суду.
З урахуванням наведеного , враховуючи особу ОСОБА_1 , кількість епізодів, суд приходить до висновків про необхідність накладання на ОСОБА_1 штрафу за більш серйозне правопорушення, у відповідності до положень ч.2 ст. 36 КУПАП.
Відповідно до п.5 ч.2ст.4 Закону України « Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536,80 грн.
На підставі ст. ст. 36, 37, 1727 , 283, 284 КУпАП,
постановив :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАПу вигляді штрафу на користь держави у розмірідвохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян., що складає4250 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 536,80 гривні.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення постанови до виконання складає три місяці.
Суддя Н.М. Бородіна