Єдиний державний реєстр судових рішень ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2471/10/2470
15:45
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Левицького В.К.,
при секретарі судового засідання Левчуку Д.С..
за участю сторін:
представника позивача - Бишка М.Є., за довіреністю;
відповідач - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомНовоселицької міжрайонної державної податкової інспекції Чернівецької областідоДочірнього підприємства «Екосир»про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Новоселицька міжрайонна державна податкова інспекція Чернівецької області (далі - позивач) звернулася до суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просила стягнути з Дочірнього підприємства «Екосир» (далі відповідач) податковий борг в сумі 221627,27 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що за відповідачем обліковується податкова заборгованість на загальну суму 221627,27 грн., в т.ч. по: податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170,00 грн., податку з доходів найманих працівників в розмірі 301,60 грн., податку з власників транспортних засобів в розмірі 41231,40 грн., платі за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 58,76 грн., орендній плата за землю з юридичних осіб в розмірі 52830,10 грн., податку на додану вартість в розмірі 61440,17 грн., комунальному податку в розмірі 163,40 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 8494,20 грн. та нарахованій за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 56937,64 грн. Оскільки заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена, звернулись до суду з вимогою про стягнення вказаної заборгованості.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлений позов та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
В судове засідання відповідач в третє не зявився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки не повідомив. Заяви про розгляд справи за його відсутності та письмових заперечень проти позову відповідач до суду не надав, правом наданим ст. 51 КАС України не скористався. Про дату, час та місце проведення судового засідання відповідача повідомлено належним чином, про що свідчить відмітки про вручення рекомендованих поштових відправлень від 03.08.2010 р., 10.08.2010 р. та 20.08.2010 р. Незявлення у судове засідання відповідача та ненадання заперечення проти позову, згідно ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.
Ухвалою суду від 16.07.2010 р. сторони було зобовязано провести звірку своєчасності сплати податку на прибуток, податку з доходів найманих працівників, податку з власників транспортних засобів, плати за воду, орендної плати за землю, податку на додану вартість, комунального податку, пені за порушення термінів в сфері ЗЕД, збору за забруднення навколишнього середовища станом на 25.06.2010 р. В судовому засіданні 12.08.2010 р. позивачем надано докази направлення на адресу відповідача двох примірників акту взаємозвірки заборгованості перед бюджетом ДП «Екосир» № 6736/9/10-007 від 28.07.2010 р. станом на 25.06.2010 р., що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення від 20.08.2010 р. Під час подальшого розгляду справи відповідач не направив на адресу суду чи позивача примірник акту взаємозвірки.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.09.2010 р., у звязку із складністю справи проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на строк не більше ніж пять днів з дня закінчення розгляду справи, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини. Оскільки закінчення строку виготовлення та підписання повного тексту постанови припало на вихідний день, повний текст постанови виготовлено та підписано судом 04.10.2010 р., тобто в перший робочий день після нього.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю виходячи з такого.
Судовим розглядом встановлено, що Дочірнє підприємство «Екосир» (60300, м. Новоселиця, вул. Центральна, 101, ідентифікаційний номер 31966513) зареєстровано Новоселицькою районною державою адміністрацією Чернівецької області 25.02.2003 р. (а.с. 147-150).
Як встановлено судом та вбачається із матеріалів адміністративної справи, за відповідачем обліковується сума податкового боргу на загальну суму 221627,27 грн., в т.ч. по: податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170,00 грн., податку з доходів найманих працівників в розмірі 301,60 грн., податку з власників транспортних засобів в розмірі 41231,40 грн., платі за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 58,76 грн., орендній плата за землю з юридичних осіб в розмірі 52830,10 грн., податку на додану вартість в розмірі 61440,17 грн., комунальному податку в розмірі 163,40 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 8494,20 грн. та нарахованій за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 56937,64 грн.
Вказана заборгованість є узгодженою та підтверджується наступними доказами, а саме:
1) податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 170,00 грн., виник в результаті порушення відповідачем п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та п.п. 4.1.4 (б) п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами», а саме за несвоєчасне подання декларації по податку на прибуток. Вищевказане порушення зафіксоване актом позапланової виїзної документальної перевірки № 840/23/31966513 від 05.10.2009 р., (а.с. 28-89). На підставі вказаного акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0000832300/0789/23 від 07.10.2009 р. на суму 170,00 грн., (а.с. 90), що також підтверджується розрахунком податкового борг) № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р., (а.с. 9) та обліковими картками відповідача по податку на прибуток станом на 25.06.2010 року. ( а.с. 10).
Як встановлено судом вказане податкове повідомлення-рішення не оскаржено відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку.
2) податковий борг по податку з доходів найманих працівників в сумі 301,60 грн. виник в результаті:
- порушення відповідачем п.п. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а саме не утримано та не перераховано податок з доходів фізичних осіб. Вищевказане порушення зафіксоване актом позапланової виїзної документальної перевірки № 840/23/31966513 від 05.10.2009 р. на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №805/170000061700/0 від 08.10.2009 р. на суму 301,50 грн., в т.ч. основного платежу в сумі 100,50 грн. та застосованих штрафних санкцій в сумі 201,00 грн., що підтверджується розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по податку з доходів найманих працівників станом на 25.06.2010 р. (13, 28-89, 93, 168).
- нарахованої пені згідно ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в сумі 0,10 грн., а саме після закінчення встановленого строку погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пеня в сумі 0,10 грн. підтверджується розрахунком пені, що обліковується в картках особових рахунків № 208вн/19-024 від 25.06.2010 р., розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковою картонкою ( а.с. 94).
Вказане податкове повідомлення-рішення не оскаржено відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку.
3)податковий борг по податку з власників наземних транспортних засобів в сумі 41231,40 грн. виник в результаті:
- порушення відповідачем п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань нарахованих згідно:
а)поданого платником річного розрахунку суми податку з власників транспортних засобів № 2964 від 27.02.2009 р. нарахування згідно якого проводиться щоквартально. За 2 квартал сума до сплати згідно розрахунку складала 11963,0грн. платником самостійно зменшено донараховану суму за 2 квартал, згідно уточнюючого розрахунку №4889 від 14.04.2010р. в сумі 7102,0грн., залишок податкових зобов'язань складає 4861,00грн. (а.с. 14, 111);
б)поданого платником річного розрахунку суми податку з власників транспортних засобів № 2964 від 27.02.2009 р. за 3 квартал в сумі 11962,00грн. (а.с. 14, 111);
в)поданого платником річного розрахунку суми податку з власників транспортних засобів № 2964 від 27.02.2009 р. за 4 квартал в сумі 11962,00грн. (а.с. 14, 111);
- порушення відповідачем ст. 5 Закону України «"Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», а саме заниження податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за 1 квартал 2009 р. Вищевказане порушення зафіксоване актом позапланової виїзної документальної перевірки № 840/23/31966513 від 05.10.2009 р. на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000822300/0790/23 від 07.10.2009 р. на суму 777,40 грн., в т.ч. основного платежу в сумі 598,00 грн. та застосованих штрафних санкцій в сумі 179,40 грн. (а.с. 14, 95);
- порушення ДП «Екосир» п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань нарахованих згідно поданого платником річного розрахунку суми податку з власників транспортних засобів № 2817 від 26.02.2010 р., нарахування згідно якого проводиться щоквартально. За 1 квартал сума до сплати складала 11669,00 грн. (а.с. 112). Вищевказана заборгованість, також підтверджується розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по податку з власників транспортних засобів станом на 25.06.2010 р.
Прийняті податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались ні в адміністративному ні в судовому порядку.
4) податковий борг по платі за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 58,76 грн. виник в результаті порушення відповідачем п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань нарахованих згідно поданого податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування № 21792 від 09.11.2009 р. в сумі 81,64 грн. Платником самостійно сплачено податковий борг в сумі 22,88 грн. залишок непогашенного боргу становить 58,76грн. Вказана заборгованість підтверджується розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по збору за спеціальне водокористування станом на 25.06.2010 р. (а.с. 96, 169, 16).
5) податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб міська рада м. Новоселиця в сумі 41641,99 грн. виник в результаті:
-порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в частині несвоєчасної сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності. Дане порушення зафіксовано актом невиїзної документальної перевірки № 472/15 від 11.06.2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002941500/0 від 11.06.2009 р. на суму 670,13 грн. У зв'язку із наявністю у платника переплати на день прийняття податкового повідомлення-рішення в сумі 390,89 грн., залишок податкового боргу складає 279,24 грн. (а.с. 106, 108, 20). Податкове повідомлення-рішення не оскаржено відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку;
- порушення відповідачем п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань нарахованих згідно поданих річних податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності № 1560 від 30.01.2009 р. та № 1026 від 30.01.2010 р. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по орендній платі визначене у податкові декларації сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за звітним місяцем, а саме:
1)згідно декларації № 1560 від 30.01.2009 р. сума до сплати в червні складає 3380,42 грн., в липні - 3380,42 грн., в серпні - 3380,42 грн., в вересні - 3380,42 грн., в жовтні - 3380,42 грн., в листопаді - 3380,42 грн., в грудні - 3380,42 грн., в січні - 3380,37 грн. всього на загальну суму 27043,31грн. (а.с. 102, 19, 20-21),
2)згідно декларації № 1026 від 30.01.2010 р. сума до сплати в лютому 3579,86 грн., в березні -3579,86 грн., в квітні - 3579,86 грн., в травні - 3579,86 грн., всього на загальну суму 14319,44 грн. (а.с. 104, 19).
Вищевказана заборгованість підтверджується дослідженими в судовому засіданні розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по орендній платі за землю міська рада м. Новоселиця станом на 25.06.2010 р.
6) податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб с. Зелений Гай в сумі 11188,11 грн. виник в результаті:
-порушення відповідачем п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань нарахованих згідно поданих річних податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності № 1564 від 30.01.2009 р. та № 1025 від 30.01.2010 р. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по орендній платі визначене у податкові декларації сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за звітним місяцем, а саме:
1)згідно декларації № 1564 від 30.01.2009 р. сума до сплати в червні складає 965,92 грн., але у зв'язку із наявною переплатою, податковий борг зменшився та складає 518,39 грн., в липні - 965,92 грн., в серпні - 965,92 грн., в вересні - 965,92 грн., в жовтні - 965,92 грн., в листопаді -965,92 грн., в грудні - 965,92 грн., в січні - 965,88 грн., всього на загальну суму 7279,79грн. (а.с. 98, 17-19)
2)згідно декларації № 1025 від 30.01.2010 р. сума до сплати в лютому - 977,08 грн., в березні - 977,08 грн., в квітні - 977,08 грн., в травні - 977,08грн., всього на загальну суму 3908,32грн. (а.с. 100, 17).
Вищевказана заборгованість підтверджується розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по орендній платі за землю с. Зелений Гай станом на 25.06.2010р. (а.с. 170).
7) податковий борг по податку на додану вартість в сумі 61440,17грн. виник в результаті:
-неперерахування відповідачем на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників суми дотацій у строки, встановлені законодавством для сплати податку на додану вартість до бюджету в сумі 57536,00 грн., чим порушено ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість». Вищевказане порушення зафіксоване актом позапланової виїзної документальної перевірки № 840/23/31966513 від 05.10.2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000782300/0787/23 від 06.10.2009 р. яким донараховано основного платежу в сумі 57536,00 грн.. Узв'язку із наявною переплатою в сумі 13198,83 грн. податковий борг зменшився та складає 44337,17грн. (а.с. 23, 28-89, 109);
-допущення розбіжності по заниженню податкового зобов'язання та по завищенню податкового кредиту. Вищевказане порушення зафіксоване актом про результати документальної невиїзної перевірки податкової декларації з ПДВ № 874/15 від 14.10.2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення - рішення № 0004361500/0840/15 від 23.10.2009 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування в сумі 11716,00 грн. (а.с.23, 130, 131),
-порушення відповідачем п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати суми штрафу, нарахованих платником самостійно у зв'язку із виправленням помилок, згідно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість № 2654 від 22.02.2010 р. в сумі 4433,00 грн. та № 3521 від 22.03.2010 р. в сумі 954,00 грн. (а.с. 22, 116, 123).
Дана заборгованість підтверджується розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по ПДВ станом на 25.06.2010 року.
Як встановлено судом вказані вище податкові повідомлення-рішення не оскаржено відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку.
8) податковий борг по комунальному податку в сумі 163,40 грн. виник в результаті порушення відповідачем п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань, нарахованих згідно поданих податкових розрахунків комунального податку № 21794 від 09.11.2009 р. в сумі 95,20 грн. У зв'язку із наявною переплатою, податковий борг зменшився та складає 24,00 грн., податкового розрахунку № 27750 від 08.02.2009 р. в сумі 68,00 грн. та податкового розрахунку № 7787 від 11.05.2010 р. в сумі 71,40 грн. (а.с. 133, 25, 134, 24, 135).
Вищевказана заборгованість підтверджується розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по комунальному податку станом на 25.06.2010 р.
9) податковий борг по пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД в сумі 56937,64 грн. виник в результаті:
-порушення відповідачем термінів розрахунків в іноземній валюті по неповернутим валютним цінностям, чим не дотримано вимоги ст. 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті». Дане порушення зафіксоване актом позапланової виїзної документальної перевірки № 840/23/31966513 від 05.10.2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000772300/0788/23 від 06.10.2009 р. про донарахування штрафних санкцій в сумі 56918,90грн. (а.с. 26, 113). Як встановлено судом, вказане рішення не оскаржено відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку;
- нарахування пені в сумі 18,74 грн. згідно ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на суму податкового боргу після закінчення встановленого строку сплати податкового кредиту. Нарахування пеня підтверджується розрахунком пені, що обліковується в картках особових рахунків № 208вн/19-024 від 25.06.2010 р. (а.с. 94).
10) податковий боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 8494,20грн. виник в результаті:
-нарахування пені згідно ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в сумі 7,85 грн., а саме після закінчення встановленого строку погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пеня в сумі 7,85 грн. підтверджується розрахунком пені, що обліковується в картках особових рахунків № 208вн/19-024 від 25.06.2010 р. (а.с. 24, 94);
-порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині несвоєчасної сплати збору за забруднення навколишнього середовища. Дане порушення зафіксовано актом невиїзної документальної перевірки № 472/15 від 11.06.2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002921500/0 від 11.06.2009 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 198,44 грн. (а.с. 25, 106, 115). Рішення не оскаржено відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку;
-порушення відповідачем ст. 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 6 наказу Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України «Про затвердження інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього середовища» від 19.07.1999 р. № 162/379, а саме: заниження суми збору за забруднення навколишнього природного середовища, який справляється за викиди в атмосферне повітря, за скиди у водні об'єкти за 2 квартал 2009 р. в сумі 1871,06 грн. Вищевказане порушення зафіксоване актом позапланової виїзної документальної перевірки № 840/23/31966513 від 05.10.2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000792300/0793/23 від 07.10.2009 р. на суму 2245,27 грн. в тому числі основного платежу в сумі 1871,06 грн. та застосованих штрафних санкцій в сумі 374,21 грн. (а.с. 25, 114). Вказане рішення не оскаржено відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку;
- порушення відповідачем п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань, нарахованих згідно поданих податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища № 14529 від 07.08.2009 р. в сумі 1655,39 грн., № 21790 від 09.11.2009 р. в сумі 3338,23 грн., № 27880 від 08.02.2010 р. в сумі 989,60 грн., № 7788 від 11.05.2010 р. в сумі 59,42 грн. (а.с. 24, 25, 136, 137, 138, 139). Вищевказана заборгованість підтверджується розрахунком податкового боргу № 5942/9/24-007 від 30.06.2010 р. та обліковими картками відповідача по збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 25.06.2010 року.
Задовольняючи адміністративний позов суд виходить з того, що згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181-III) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно п. п. 1.2 - 1.4 ст. 1 Закону № 2181-III податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації (пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 зазначеного Закону).
Абзацом 3 п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 - ІІІ встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до підпункту 5.2.1. пункту 5.2. ст. 5 Закону № 2181- ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. У випадку оскарження податкового зобовязання нарахованого контролюючим органом в адміністративному порядку чи до суду сума такого податкового зобов'язання вважається неузгодженою (п. п. 5.2.3 п. 5.2 ст. 5 Закону).
Відповідно до 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею (тобто протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації чи з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач податкові повідомлення-рішення ні в адміністративному ні в судовому порядку не оскаржив, а тому податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом Новоселицькою міжрайонною державною податковою інспекцією Чернівецької області являється узгодженим.
На момент розгляду справи, самостійно визначене відповідачем податкове зобовязання зі сплати вищеперерахованих податків, а також податкове зобовязання нараховане відповідачу податковим органом в добровільному порядку несплачене, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.
Згідно ст. 3.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань.
Судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог чинного законодавства в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобовязання, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Відповідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не надав доказів відсутності або погашення ним податкового боргу.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судом не вирішується питання про судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст. 129 Конституції України, ст. ст. 11, 69, 70, 71, 86, 94, 158, 160 - 163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Дочірнього підприємства «Екосир» (60300, м. Новоселиця, вул. Центральна, 101, ідентифікаційний номер 31966513) на користь Новоселицької міжрайонної державної податкової інспекції Чернівецької області податкову заборгованість в сумі 221627,27 грн.
Порядок та строки набрання постановою законної сили та оскарження.
Відповідно до ч. 3 ст. 254 КАС України судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова, згідно ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено та підписано судом 04.10.2010 р.
Суддя В.К. Левицький