Рішення № 115118043, 23.11.2023, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
23.11.2023
Номер справи
522/22312/23
Номер документу
115118043
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

23.11.23

Справа № 522/22312/23

Провадження № 2-а/522/370/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2023 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси

у складі судді Чернявської Л.М.;

за участі секретаря судового засідання Купцова С.О.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні адміністративнусправу запозовом Головного управління міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України,

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2023 року Головне управління міграційної служби України в Одеській області звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Позивач посилається на те, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 25.02.2023 по справі № 522/3864/22 задоволено позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до особи без громадянства Берулави ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України. Затримано ОСОБА_1 з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України строком на шість місяців по 23.08.2023 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Також, рішенням Приморського районного суду м. Одеса від 13.03.2023 року по справі № 522/3865/23 задоволені позовні вимоги Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) про примусове видворення за межі території України. Примусово видворено з України ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13.04.2023 по справі № 522/3865/23 апеляційну скаргу адвоката Байла Є.С., який діє в інтересах ОСОБА_1 задоволено. Рішення Приморського районного суду м. Одеси від 13.03.2023 скасовано. Ухвалене нове рішення, яким у задоволенні позову Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про примусове видворення за межі території України - відмовлено.

Ухвалою Верховного Суду від 19.05.2023 касаційну скаргу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області на постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13 квітня 2023 року у справі № 522/3865/23 повернуто особі, яка її подала.

Крім того, рішенням Приморського районного суду м. Одеса від 22.08.2023 по справі № 522/16118/23 частково задоволені позовні вимоги Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України. Продовжено строк затримання на три місяці по 24.11.2023 особи без громадянства ОСОБА_1 з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Позивач Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області та відповідач особа без громадянства ОСОБА_1 не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції подали апеляційні скарги.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2023 по справі № 522/16118/23 апеляційні скарги ГУ ДМС в Одеській області та ОСОБА_1 залишені без задоволення.

Крім того, Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області 18.08.2023 прийнято рішення про примусове видворення з України особи без громадянства Берулави ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке затверджено начальником ГУ ДМС в Одеській області 18.08.2023.

ГУ ДМС в Одеській області звернулось до Консульства Грузії в м. Одесі з проханням щодо забезпечення ідентифікації ОСОБА_1 та надання інформації щодо документування та отримання ним статусу особи без громадянства на території Грузії, у разі підтвердження - документувати свідоцтвом на повернення до Грузії, без плати консульського збору.

Втім, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5100.5.7-9785/51.1-23 від 18.08.2023 звернулось до Консула Грузії в м. Одесі з листом про те, що згідно довідки Посольства Грузії в Україні від 21.03.2006 за вих. № 12/172-04, встановлено, що на підставі Указу Президента Грузії № 28 від 21.03.2003 «Про громадянство Грузії», прохання ОСОБА_1 щодо виходу з громадянства Грузії - задоволено та на теперішній час ОСОБА_1 не являється громадянином Грузії.

ГУ ДМС в Одеській області звернулось до Консульства Грузії в м. Одесі з проханням щодо забезпечення ідентифікації ОСОБА_1 та надання інформації щодо документування та отримання ним статусу особи без громадянства на території Грузії, у разі підтвердження - документувати свідоцтвом на повернення до Грузії, без плати консульського збору. Станом на 14.11.2023 відповіді на листи ГУ ДМС в Одеській області з Консульства Грузії в м. Одесі до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, не надходило.

Таким чином, оскільки на даний час неможливо забезпечити примусове видворення відповідача, у зв`язку з тим, що до теперішнього часу не отримано інформації з Консульства Грузії в м. Одесі, а також відсутні документи, що дозволяють завершити процедуру ідентифікації та перетнути державний кордон України, та тим, що він не може бути документований сертифікатом на повернення в країну попереднього проживання, що в свою чергу не дає можливості виконати рішення про його примусове видворення за межі України.

Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 16 листопада 2023 року відкрито провадження у справі.

22 листопада 2023 року від представника ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) адвоката Байло Є.С. до суду надійшов відзив на позовну заяву. У відповідності до якого зазначено, що адміністративний позов Головного управління ДПС України в Одеській області не відповідає вимогам обґрунтованості та є таким, що поданий з завідомо неправдивими фактами, які перекручують обставини, оскільки позивачем не долучено до позовної заяви жодного доказу направлення до Консула Грузії в м. Одесі звернень, які викладено в основі обґрунтувань позовної заяви по даній справі, твердження позивача відносно того, що відповідач не може бути документований сертифікатом на повернення в країну попереднього проживання також не є обґрунтованими, з огляду на те, що наявні об`єктивні сумніви вважати, що суб`єкт владних повноважень цілеспрямовано затягує зі зверненнями до Консула Грузії в м. Одеса, оскільки останній лист, який покладено в обґрунтування позовної заяви у цій частині було направлено лише 08.11.2023 року.

22 листопада 2023 року від представника Позивача до суду надійшла клопотання про долучення до матеріалів справи копії службової записки від 22 листопада 2023 року про відсутність відповіді на листи ГУ ДМС в Одеській області з Консульства Грузії в м. Одесі.

Судове засідання призначене на 22 листопада 2023 року відбулось в режимі відеоконференції.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позовні вимоги. Надав пояснення по суті справи, зазначив про відсутність відповіді на листи ГУ ДМС в Одеській області з Консульства Грузії в м. Одесі.

Відповідач ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) заперечував проти задоволення позовних вимог. Його представник адвокат Байло Є.С. надав пояснення, зазначив про безпідставність затримання ОСОБА_1 , відсутність будь яких дій Позивача щодо ідентифікації Відповідача по справі.

В судове засідання 23 листопада 2023 року сторони не з`явились, сповіщались належним чином. Учасники справи надали заяви про слухання справи за відсуності.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи учасників справи, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.

Згідно із частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За правилами ч. 7 ст. 5 КАС України іноземці та особи без громадянства користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що і громадяни України.

Згідно з ч. 4 ст. 46 КАС України іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Судом встановлено, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 25.02.2023 року по справі № 522/3864/22 задоволено позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до особи без громадянства Берулави ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Затримано ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України строком на шість місяців по 23.08.2023 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 28.04.2023 у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 25.02.2023 відмовлено.

Також, рішенням Приморського районного суду м. Одеса від 13.03.2023 по справі № 522/3865/23 задоволені позовні вимоги Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , про примусове видворення за межі території України.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13.04.2023 по справі № 522/3865/23 апеляційну скаргу адвоката Байла Є.С., який діє в інтересах ОСОБА_1 задоволено.

Рішення Приморського районного суду м. Одеси від 13.03.2023 скасовано.

Ухвалене нове рішення, яким у задоволенні позову Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про примусове видворення за межі території України - відмовлено.

Ухвалою Верховного Суду від 19.05.2023 касаційну скаргу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області на постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13 квітня 2023 року у справі № 522/3865/23 повернуто особі, яка її подала.

ГУ ДМС в Одеській області 17.08.2023 звернулось до Приморського районного суду м. Одеси з адміністративним позовом про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України особи без громадянства ОСОБА_1 по 23.02.2024.

Рішенням Приморського районного суду м. Одеса від 22.08.2023 по справі № 522/16118/23 частково задоволені позовні вимоги Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Продовжено строк затримання на три місяці по 24.11.2023 особи без громадянства Берулави ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2023 по справі № 522/16118/23 апеляційні скарги ГУ ДМС в Одеській області та ОСОБА_1 залишені без задоволення.

Як вбачається з матеріалів справи, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5100.5.7-5693/51.3-23 від 17.05.2023 звернулось до Консула Грузії в м. Одесі із запитом щодо надання допомоги в забезпеченні ідентифікації особи без громадянства Берулави ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , підтвердження або спростування громадянства, а у разі підтвердження документувати свідоцтвом на повернення до Грузії,без плати консульського збору.

Також, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5100.5.7-7597/51.2-23 від 03.07.2023 звернулось до регіонального сервісного центру МВС в Одеській області щодо перевірки обставин та документів, що стали підставою для оформлення посвідчення водія серії НОМЕР_1 , у разі виявлення факту неправдивих відомостей, що стали підставою для оформлення та водійського посвідчення скасувати такий документ, що надає право на спеціальний статус у частині підтвердження права його власника на керування транспортними засобами.

До Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вх. № 8138/1/5101-23 від 21.07.2023 надійшов лист з регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області щодо підтвердження факту скасування посвідчення водія.

За результатами перевірки встановлено, що для отримання даного посвідчення водія серед визначених документів ОСОБА_1 дійсно надав посвідку на постійне місце проживання серії НОМЕР_2 від 15.05.2007.

Враховуючи вимоги п. 35 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1993 за № 340, та згідно висновку РСЦ ГСЦ МВС в Одеській області від 02.03.2023 № 31/15-1521 посвідчення водія серії НОМЕР_1 виданого на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,анульовано.

Повторно, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5100.5.7-9172/51.2-23 від 04.08.2023 звернулось до Консула Грузії в м. Одесі із запитом щодо надання допомоги в забезпеченні ідентифікації особи без громадянства Берулави ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , на території Грузії, та у разі підтвердження документувати свідоцтвом на повернення до Грузії,без плати консульського збору.

Крім того, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за від 15.08.2023 та 18.08.2023 року звернулось до Консула Грузії в м. Одесі з листами про те, що згідно довідки Посольства Грузії в Україні від 21.03.2006 за вих. № 12/172-04, встановлено, що на підставі Указу Президента Грузії № 28 від 21.03.2003 «Про громадянство Грузії», прохання ОСОБА_1 щодо виходу з громадянства Грузії - задоволено та на теперішній час ОСОБА_1 не являється громадянином Грузії.

Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області 18.08.2023 прийнято рішення про примусове видворення з України осби без громадянства Берулави ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке затверджено начальником ГУ ДМС в Одеській області 18.08.2023.

Враховуючи викладене, ГУ ДМС в Одеській області звернулось до Консульства Грузії в м. Одесі з проханням щодо забезпечення ідентифікації ОСОБА_1 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та надання інформації щодо документування та отримання ним статусу особи без громадянства на території Грузії, у разі підтвердження - документувати свідоцтвом на повернення до Грузії, без плати консульського збору.

Відповіді на листи ГУ ДМС в Одеській області з Консульства Грузії в м. Одесі до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, не надходило.

Крім того, відділ міграційного контролю ГУ ДМС в Одеській області за вих. № 5100.5.7/23781/51.1-23 від 02.11.2023 звернулось до управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області щодо документування та отримування статусу біженця або додаткового захисту в Україні, особою без громадянства ОСОБА_1 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .

До відділу міграційного контролю 03.11.2023 з управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області за вих. № 5100.5.1/23830-23 надійшла письмова відповідь про те, що особа без громадянства Берулава ОСОБА_5 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з письмовим клопотанням про набуття статусу біженця або додаткового захисту в Україні не звертався, на обліку не перебуває.

В подальшому, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5100.5.7-13453/51.1-23 від 08.11.2023 знову звернулось до Консула Грузії в м. Одесі з листом про те, що згідно довідки Посольства Грузії в Україні від 21.03.2006 за вих. № 12/172-04, встановлено, що на підставі Указу Президента Грузії № 28 від 21.03.2003 «Про громадянство Грузії», прохання ОСОБА_1 щодо виходу з громадянства Грузії - задоволено та на теперішній час ОСОБА_1 не являється громадянином Грузії, а відтак ГУ ДМС в Одеській області звернулось до Консульства Грузії в м. Одесі з проханням щодо забезпечення ідентифікації ОСОБА_1 ( ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та надання інформації щодо документування та отримання ним статусу особи без громадянства на території Грузії, у разі підтвердження - документувати свідоцтвом на повернення до Грузії, без плати консульського збору.

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується Службовою запискою Заступника начальника управління начальника відділу міграційного контролю управління у справах іноземців та осіб без громадянства ГУ ДМС в Одеській області, станом на 22 листопада 2023 року відповіді на листи ГУ ДМС в Одеській області з Консульства Грузії в м. Одесі до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, не надходило.

Згідно з ч.4 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Відповідно до ч.1 ст.289 КАС України за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, на підставі заяви поданої органом охорони державного кордону до іноземця або особи без громадянства суд може застосувати такий захід як затримання з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України.

Частинами 11-13 ст.289 КАС України передбачено, що строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Про продовження строку затримання не пізніш як за п`ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов. У такому позові зазначаються дії або заходи, що вживалися органом (підрозділом) для ідентифікації іноземця або особи без громадянства, забезпечення виконання рішення про примусове видворення (реадмісію) або для розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Умовами, за яких неможливо ідентифікувати іноземця чи особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи, є: 1) відсутність співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його ідентифікації; 2) неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства чи документів, необхідних для ідентифікації особи.

Верховним Судом в постанові від 17 січня 2019 року у справі №743/1240/17 висловлено наступну позицію: чинним законодавством наведено вичерпний перелік підстав, які передбачають неможливість примусового видворення особи, а продовження строку затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні можливе лише за їх наявності.

Така практика покликана стимулювати позивачів до активних дій щодо видворення відповідача у встановлений законом 6-місячний строку за реальної можливості встановити його особу, а не займатися формалізмом та утриманням іноземців за рахунок державного бюджету.

Як встановлено в судовому засіданні у відповідача відсутній паспорт для виїзду за кордон або інший документ, який б дозволив йому самостійно перетнути кордон України та виїхати у третю країну. Так само у відповідача відсутній будь який діючий документ на підставі якого можливо було б його ідентифікувати.

Отже на момент розгляду справи про продовження строку затримання відповідача обставини, які стали підставою для прийняття рішення про його затримання не змінилися. На сьогоднішній день існує діюче рішення про примусове видворення відповідача з території України та відсутня можливість його ідентифікувати, а також відсутній документ на підставі якого відповідач може на законних підставах перетнути кордон України.

Посилання Відповідача стосовно того, що відсутності рішення про примусове повернення, яке передує рішенню про примусове видворення, суд не приймає до уваги, оскільки предметом розгляду данної справи є продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України, у зв`язку з чим, не є предметом розгляду правомірності рішення про примусове видворення відповідача з території України

За таких обставин, оскільки на даний час неможливо забезпечити примусове видворення відповідача, у зв`язку з тим, що до теперішнього часу не отримано інформації з Консульства Грузії в м. Одесі, а також відсутні документи, що дозволяють завершити процедуру ідентифікації та перетнути державний кордон України суд вбачає підстави для продовження строку затримання відповідача.

Щодо посилань представника відповідача на наявність в його клієнта родини на території України, а саме дружини, матері, дітей та сестри, то суд зазначає, що оцінку відповідним обставинам надано під час розгляду справи № 522/16118/23 та відображено в рішенні Приморського районного суду м. Одеси від 22.08.2023 року, яке Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2023 залишено без змін.

Судом встановлено, що на даний час неможливо забезпечити примусове видворення відповідача, відсутні документи, що дозволяють завершити процедуру ідентифікації, що в свою чергу не дає можливості виконати рішення про його примусове видворення за межі України, що за сукупності вказаних умов продовження строку затримання Відповідача по справі.

Проте суд вважає, що строк в шість місяців про який просить позивач є надмірним, оскільки як було встановлено під час розгляду справи з першим запитом до консула Грузії відповідач звернувся лише 08 листопада 2023 року, тобто майже через три місяці після затримання відповідача на підставі рішення Приморського районного суду м. Одеси від 22 серпня 2023 року по справі № 522/16118/23.

З метою стимулювання позивача до активних дій щодо видворення відповідача у найкоротший термін за реальної можливості встановити його особу, а не займатися формалізмом та утриманням його за рахунок державного бюджету, суд вважає за доцільне продовжити строк затримання на три місяці.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72-78, 229, 242, 244, 293, 295 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України задовольнити частково.

Продовжити строк затримання на 3 (три) місяці до 22.02.2024 року ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Рішення суду звернути до негайного виконання. Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання до суду першої інстанції апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення. Оскарження рішення не зупиняє його негайного виконання.

Суддя Чернявська Л.М.