Рішення № 114996981, 16.11.2023, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2023
Номер справи
380/19605/23
Номер документу
114996981
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2023 рокусправа № 380/19605/23Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в письмовому провадженні, у м. Львові, в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885), в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, згідно з вимогами п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, згідно з вимогами п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що відповідач листом від 16.08.2022 відмовив їй в призначенні грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій на підставі п. 7-1 розділу XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 з 06.06.2022 працевлаштована на посаді лікаря-статистика відділення медико-економічної статистики з аналітичної обробки інформації Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» (Львівський обласний центр громадського здоров`я), яка не передбачено Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993. Позивач вважає, що дії відповідача щодо відмови у призначенні та виплати вищевказаної грошової допомоги є неправомірним. Вказане зумовило звернення позивача до суду із цим позовом.

Ухвалою судді від 24.08.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що відповідно до пункту 7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону №1058 особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, роботах на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Зазначає, що згідно з записами трудової книжки позивач на день досягнення пенсійного віку працювала на посаді лікаря-статистика відділення медико-економічної статистики з аналітичної обробки інформації Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» (Львівський обласний центр громадського здоров`я). Оскільки, в Переліку №909 не передбачені такі медичні заклади як обласні інформаційно-аналітичні центри медичної статистики (обласні центри громадського здоров`я), тому відсутні правові підстави для зарахування до страхового стажу, що дає право на виплату грошової допомоги в розмірі 10-ти місячних пенсій періоди роботи у даному центрі.

З огляду на наведене, відповідач просить відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначило ОСОБА_1 пенсію за віком з 14.03.2023.

Згідно з записами у трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 15.09.1980, з 06.06.2022 та станом на момент призначенні пенсії за віком, ОСОБА_1 працевлаштована на посаді лікаря-статистика відділення медико-економічної статистики з аналітичної обробки інформації Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» (Львівський обласний центр громадського здоров`я).

04.07.2023 позивач звернулася до відповідача зі заявою щодо нарахування та виплату їй грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій на день призначення відповідно до пункту 7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

За результатами розгляду заяви позивача, відповідачем скеровано відповідь від 18.07.2023 про відмову у призначенні та виплаті позивачу грошової допомоги в розмірі десяти пенсій. Відмову обґрунтовано тим, що в Переліку №909 не передбачені такі медичні заклади як обласні інформаційно-аналітичні центри медичної статистики (обласні центри громадського здоров`я). Оскільки позивач на день досягнення пенсійного віку працювала на посаді лікаря-статистика відділення медико-економічної статистики з аналітичної обробки інформації Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» (Львівський обласний центр громадського здоров`я), тому відсутні правові підстави для зарахування до страхового стажу, що дає право на виплату грошової допомоги в розмірі 10-ти місячних пенсій періоди роботи у даному центрі.

Позивач вважає, що має право на призначення та виплату їй грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», тому відмова відповідача у призначенні такої, на думку позивача, є протиправною, у зв`язку з чим вона звернулася із цим позовом до суду.

При вирішенні спору по суті, суд керується таким.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, визначено Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»).

Відповідно до п. 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, згідно з пунктами 1, 2, 5 якого цей Порядок визначає умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», та механізм її виплати.

До страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» і «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені: переліком закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» далі Перелік № 909); переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».

Грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 р. призначається пенсія за віком відповідно до Закону країни «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Так, згідно з пунктом 2 Переліку № 909 (Охорона здоров`я) до закладів і установ охорони здоров`я та посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років віднесено:

- лікарняні заклади, лікувально-профілактичні заклади особливого типу, лікувально-трудові профілакторії, амбулаторно-поліклінічні заклади, заклади швидкої та невідкладної медичної допомоги, заклади переливання крові, заклади охорони материнства і дитинства, санаторно-курортні заклади, установи з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби, Держпраці, Держпродспоживслужби та територіальні органи Держсанепідслужби, Держпраці, Держпродспоживслужби (щодо працівників, які не є державними службовцями), санітарно-епідеміологічні заклади, діагностичні центри. Посади лікарів та середнього медичного персоналу (незалежно від найменування посад);

- аптеки, аптечні кіоски, аптечні магазини, контрольно-аналітичні абораторії. Посади фармацевтів, асистентів фармацевтів (незалежно від найменування посад), лаборанти;

- медико-соціальні експертні комісії, бюро судово-медичної експертизи. Посади лікарів та середнього медичного персоналу (незалежно від найменування посад).

Водночас, суд зазначає, що відсутність у Переліку №909 чіткого зазначення «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» не нівелює характер виконуваної позивачкою роботи на посаді лікаря-статистика, тобто, виконання таких робіт, з яким законодавство пов`язує право особи на зарахування до спеціального стажу роботу, що надає право на пенсію за вислугу років.

Верховний суд в постанові від 17.02.2021 у справі №120/4377/18-а вказав, що право на набуття пенсії за вислугою років, передбаченої п. «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пов`язане не лише з місцем роботи - закладом охорони здоров`я, а й з посадою, яку обіймає працівник - лікарі та середній медичний персонал.

Так, постановою Кабінету Міністрів №971 від 27.06.1998 було затверджено «Програму реформування державної статистики на період до 2002 року».

Наказом Міністерства охорони здоров`я №127 від 21.05.1998 визначено «Концептуальні основи створення Єдиного інформаційного поля охорони здоров`я України». В процесі реформування служби медичної статистики згідно з цим наказом було передбачено:

- створити інфраструктуру медико-статистичної служби в державі: обласні центри медичної статистики, провести реорганізацію обласних оргметодвідділів. Створити:

- Обласні центри медичної статистики (інформаційно-аналітичні центри);

- Міські інформаційно-аналітичні відділи;

- Інформаційно-аналітичні відділи лікувально-профілактичних закладів.

Наказом Міністерства охорони здоров`я «Про реформування галузевої медичної статистики та створення інформаційних статистичних баз в системі єдиного інформаційного поля охорони здоров`я» від 20.07.1998 № 207 вказано Міністерству охорони здоров`я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров`я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій: створити, у відповідності до переліку закладів охорони здоров`я, обласні центри медичної статистики на базі статистичних відділень оргметодвідділів обласних лікарень, до структури яких включити діючі обласні відділи АСУ.

Крім того, затверджено положення про обласний (міський) центр медичної статистики та районний (міський) інформаційно-аналітичний відділ.

Згідно з п. 1.1 Положення про обласний (Київський та Севастопольський міський) центр медичної статистики (інформаційно-аналітичний центр), обласний (міський) центр медичної статистики, є закладом охорони здоров`я, який створено наказом начальника управління охорони здоров`я обласної (міської) держадміністрації (далі управління охороною здоров`я).

Наказом Міністерства охорони здоров`я № 385 від 28 жовтня 2002 року офіційно встановлено перелік закладів охорони здоров`я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров`я, серед яких п.4 передбачено інші заклади, зокрема: Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики.

Таким чином, суд зауважує, що офіційно Обласні інформаційно-аналітичні центри в Україні з`явилися після 1993 року, тобто після того як було прийнято Постанову КМ України №909, що підтверджується низкою законодавчих актів.

Відповідно до положень ст.ст. 3, 16 Основ законодавства України про охорону здоров`я № 2802-ХІІ, закладом охорони здоров`я є юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників і фахівців з реабілітації. Заклад охорони здоров`я провадить свою діяльність на підставі статуту (положення), що затверджується власником закладу (уповноваженим ним органом).

Як слідує з листа Департаменту охорони здоров`я Львівської обласної державної адміністрації від 25.08.2023 за №22-2970/0/2-23 «відповідно до п. 1.2 Статуту Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» (далі - КНП ЛОР «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики»), затвердженого в. о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради у 2021 році, КНП ЛОР «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» «... є закладом охорони здоров?я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що здійснює діяльність у сфері збору та обробки медико-статистичної інформації, комунікації та промоції здоров?я, а також надання медичної допомоги в порядку та на умовах, встановлених законодавством України...».

Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом економічної діяльності КНП ЛОР «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» є «Діяльність лікарняних закладів. 86.10».

Згідно з Переліком лікарських посад (спеціалістів) у закладах охорони здоров`я, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я №385 від 28.10.2002, лікар-статистик відноситься до лікарів-спеціалістів, що займаються організацією і управління охороною здоров`я.

Відповідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Охорони здоров`я Випуск 78, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України 29.03.2002 р. №117 та погодженого Міністерством праці та соціальної політики України, кваліфікаційними вимогами до лікаря-статистика є: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина». Проходження інтернатури за однією зі спеціальностей медичного профілю з наступною спеціалізацією з «Організації і управління охороною здоров`я». Безперервний професійний розвиток. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Лікар-статистик здійснює збір, обробку і аналіз інформації в статистичній службі органів управління і установах охорони здоров`я. Складає періодичні і зведені звіти згідно з встановленими статистичними формами. Проводить статистичні і клініко-статистичні дослідження і їх аналіз. Аналізує статистичні показники стану здоров`я населення та діяльності закладів охорони здоров`я, економіки і фінансування охорони здоров`я; підбору і використання кадрів. Здійснює контроль за організацією обліку і звіту в органах і установах охорони здоров`я. Аналізує і складає статистичні матеріали для нарад, з`їздів, конференцій. Дотримується принципів медичної етики. Постійно удосконалює свій професійний рівень.

Крім того, як вже зазначалося вище, відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров`я № 385 від 28.10.2002 Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики є закладом охорони здоров`я (Розділ 4 «Інші заклади» переліку закладів охорони здоров`я).

Таким чином суд вважає, що посада лікаря-статистика, яку займає позивач з 06.06.2022 КНП ЛОР «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» узгоджується з ознаками посад закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років та на призначення грошової допомоги, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191 «Про затвердження Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати», що також підтверджується листом Департаменту охорони здоров`я Львівської обласної державної адміністрації від 25.08.2023 за №22-2970/0/2-23.

Відповідно до п. 52, 56 рішення ЄСПЛ від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» зазначив, що тлумачення й застосування національного законодавства є прерогативою національних органів. Суд, однак, зобов`язаний переконатися в тому, що спосіб, у який тлумачиться й застосовується національне законодавство, призводить до наслідків, сумісних із принципами Конвенції з погляду тлумачення їх у світлі практики Суду. На думку ЄСПЛ, відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості та точності, які передбачали можливість різного тлумачення, порушує вимогу «якості закону», передбачену Конвенцією, і не забезпечує адекватний захист від свавільного втручання публічних органів державної влади в майнові права заявника. Таким чином, у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов`язків особи в національному законодавстві, органи державної влади зобов`язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що в цьому випадку існує множинне та неоднозначне тлумачення норм чинного законодавства, а тому зазначені норми слід трактувати найбільш сприятливим для особи способом.

Подібний підхід до трактування норм п. «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Переліку №909 міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 у справі №442/456/17.

Так, у зазначеній справі спір торкався наявності/відсутності у особи права на призначення пенсії відповідно до п. «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що: «…викладач музичної школи є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу, тобто працівником освіти. Стаж роботи викладачем та концертмейстером в дитячій музичній школі має зараховуватись до пільгового стажу осіб у розумінні п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» при розгляді територіальними органами Пенсійного фонду України відповідних заяв про призначення пенсії навіть попри те, що зазначена посада прямо не передбачена затвердженим Переліком №909». Формуючи зазначений висновок, Суд послався на наявність у національному законодавстві правових «прогалин» щодо захисту прав людини та основних свобод, визначених у Конвенції, а також зазначив про необхідність практичної реалізації положень ст. 46 Конституції України щодо недопущення обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

Застосовуючи зазначений підхід до цієї справи, суд звертає увагу, що у спірних правовідносинах посада позивача також не передбачена Переліком №909, проте характер та суть виконуваної позивачем роботи свідчить про те, що на займаній посаді лікаря-статистика позивач була працівником закладу охорони здоров`я.

Аналогічний висновок, щодо подібних правовідносин був викладений Верховним Судом в постанові від 17.02.2021 у справі №120/4377/18-а, де посада «медсестри медпрофілакторію колгоспу» також не була передбачена Переліком №909.

Так, суд звертає увагу, що в даному випадку відповідачем не заперечується наявність у позивача страхового стажу 30 років на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Єдиною підставою для відмови у виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги, передбаченої п. 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» фактично слугувало те, що вона на день досягнення пенсійного віку (14.03.2023) не працювала на посаді, передбаченій Переліком №909, що спростовано судом вище.

З огляду на вказане суд дійшов висновку про необґрунтованість висновків пенсійного органу про відсутність підстав для виплати позивачу грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій.

Підсумовуючи вищенаведене, суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

За таких обставин, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, з метою повного та ефективного захисту прав позивача суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити.

Щодо судового збору, то згідно ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовується позивачу в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в :

позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті грошової допомоги, у розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; ЄДРПОУ: 13814885) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) сплачений судовий збір в сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяБратичак Уляна Володимирівна