Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-1106/10/2370 23.09.2010 р. м. Черкаси
12 год. 50 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.,
за участю:
представника позивача Звєрєва Є.В. за довіреністю,
відповідач не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
22 березня 2010 року до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом звернулась державна податкова інспекція у місті Черкаси, в якому просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1700 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час здійснення перевірки господарської одиниці відповідача працівниками податкового органу встановлено факт порушення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, про що складено акт №000736 від 12.04.2009 р. та винесено рішення про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій № 53 від 24.04.2009 р. на суму 1700 грн. 00 коп. Відповідачем в добровільному порядку фінансові санкції не сплачені.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов повністю.
Відповідач у судове засідання не зявився, свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 20.09.2010 р.
Відповідно до клопотання відповідача про зупинення провадження у справі, ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 15.04.2010 р. зупинено провадження у справі № 2а-1106/10/2370 за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій до вирішення та набранням законної сили судовим рішення у справі №2а-3043/09/2370 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у місті Черкаси про скасування рішення № 53 від 24.04.2009р. про застосування фінансових санкцій у сумі 1700 грн. 00 коп.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 23 червня 2009 року у справі № 2а-3043/09/2370 відмовлено в задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у м.Черкаси про скасування рішення від 24.04.2009 р. № 53 про застосування фінансових санкцій у сумі 1700 грн. 00 коп. Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 оскаржив його в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду, що підтверджується копією супровідного листа Черкаського окружного адміністративного суду до апеляційної скарги за вихідним № 2035/2-а-3043/09/2370 від 27.07.2009 року.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 1 липня 2010 року у справі № 2-а-3043/09/2370 апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишено без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 червня 2009 року залишено без змін. Вказана ухвала суду набрала законної сили з моменту проголошення.
У звязку з чим, ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2010 року поновлено провадження у справі 2а-1106/10/2370 за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований виконавчим комітетом Черкаської міської ради 03.10.1994 р., номер запису НОМЕР_2, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_3.
Відповідач узятий на облік в органах державної податкової служби 03.10.1994 р. за №6273 та перебуває на обліку в ДПІ у м. Черкаси, про що свідчить копія довідки про взяття на облік платника податків від 12.03.2010 р. № 433/29-040.
Згідно зі статтею 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265-95ВР від 06.07.1995 р.) (далі Закон № 265) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Крім того, згідно з статтею 16 цього Закону, контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
31.03.2009 р. головою ДПА в Черкаській області затверджений план проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на квітень 2009 р., де за №40 вказана перевірка павільйону СПД ОСОБА_2
Відповідно до направлень № 003341 та № 003342 від 10.04.2009 р. посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності продавця ОСОБА_3 12 квітня 2009 року о 10 год. 40 хв. проведена планова перевірка павільйону «Магнолія», де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_2 за адресою: м. Черкаси, пр. Хіміків пров. Профспілковий.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005р. № 327 затверджений Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 р. за №925/11205.
Згідно пункту 1.7 зазначеного Порядку факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
За результатами перевірки господарської одиниці відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, посадовими особами ДПА в Черкаській області складено акт № 000736 від 12.04.2009 р. Продавець магазину від підпису в акті перевірки відмовилась, про що працівниками ДПА в Черкаській області складено акт відмови від підписання матеріалів перевірки, який є додатком до акту перевірки №000736 від 12.04.2009 р.
Перевіркою, зокрема, встановлено факт реалізації (зберігання з метою продажу) алкогольних напоїв, а саме: 1 пакету вина «Кадарка»по ціні 13 грн. 30 коп. ЗАТ «Ізмаїльський вин завод», міц. 9-12% без наявності марки акцизного збору, чим було порушено п.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 р. № 481/95-BP та ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»від 15.09.1995 р. №329/95-ВР.
Наявність товару - вина «Кадарка»по ціні 13 грн. 30 коп. на складі відображено у відомості про результати перевірки щодо повноти оприбуткування реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних) цінностей станом на 02.04.2009 р., підписаного продавцем ОСОБА_3 та посадовими особами ДПА в Черкаській області.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 р. № 481/95-BP.
Відповідно до ч. 10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»встановлена відповідальність за здійснення оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, а саме у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
На підставі висновків акту перевірки державною податковою інспекцією у місті Черкаси прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 24 квітня 2009 року №53 у розмірі 1700 грн. 00 коп.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, відповідач звернувся до Черкаського окружного суду про його скасування.
Як вже зазначалось судом, постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 23 червня 2009 року у справі № 2а-3043/09/2370 відмовлено в задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у м. Черкаси про скасування рішення від 24.04.2009 р. № 53 про застосування фінансових санкцій у сумі 1700 грн. 00 коп., яке ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 1 липня 2010 року залишено без змін.
Як вбачається з пояснень представника позивача, на момент розгляду справи фінансові санкції залишаються відповідачем не сплаченими.
Виходячи з аналізу вказаних рішень судів, рішення позивача про застосування фінансових санкцій від 24 квітня 2009 року № 53 на суму 1700 грн. 00 коп. є правомірним.
Інші порушення, які встановлені актом перевірки №000736 від 12.04.2009 р. судом не розглядались, оскільки позивач не заявляв про стягнення штрафних (фінансових) санкцій за їх порушення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 14, 160-163, 167, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (18020, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м.Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код 34503595) штрафні (фінансові) санкції у сумі 1700(одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 24 вересня 2010 року.
СуддяР.В. Холод