Постанова № 11499059, 15.09.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2010
Номер справи
2а-1387/10/1170
Номер документу
11499059
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 вересня 2010 року Справа № 2а-1387/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: ПритулиК.М.,

при секретарі: Білоус І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,-

в с т а н о в и в :

Кіровоградська обєднана державна податкова інспекція звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суму заборгованості в розмірі 1407,90 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 26.01.2010 року працівниками податкового органу було проведено перевірку господарської одиниці магазину «Антон», що розташований за адресою м. Кіровоград, вул. Полтавська, 45, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. За наслідками перевірки було складено Акт № 0025/11/28/23/3064410494 від 20.01.2010 р. На підставі Акту перевірки винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000492320 від 09.02.2010 року, яким відповідачу нарахована штрафна (фінансова) санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 1407,90 грн., яке отримане відповідачем особисто 09.02.2010 р. На даний час сума заборгованість сплачена не була, а тому просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.

Заслухавши думку сторін та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд, вважає, що дані позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч.1 ст.2 Закону України «Про державну податкову службу України»завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до ст. 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог даного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових та позапланових перевірок згідно із законодавством.

Судом встановлено, що 26.01.2010 року працівниками податкового органу було проведено перевірку господарської одиниці магазин «Антон», розташованого за адресою м. Кіровоград, вул. Полтавська, 45, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, щодо проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.

За наслідками перевірки складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0025/11/28/23/3064410494 від 20.01.2010 року відповідно до якого в ході перевірки встановлені порушення, а саме:

- не проведення розрахункової операції через РРО та не видача розрахункового документа, який засвідчує купівлю товару на суму 83,20 грн., чим порушено п.1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, загальна сума невідповідності (із врахуванням суми вартості придбання товару) складає 0,15 грн. включаючи суму купівлі товару, чим порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

- під час вибіркового зняття залишків товарно-матеріальних цінностей за місцем їх реалізації, було встановлено реалізація не оприбуткованого товару на загальну суму 495,45 грн. (за цінами реалізації). Вказаний у відомості товар не оприбуткований у книзі обліку доходів та витрат № 9683/1 від 22.09.2009 року, про що свідчить відсутність записів у ній. Даний товар був отриманий 15.01.2010 року та виставлений на вітрині з оформленими цінниками, чим порушено п.12 ст.3 Закону України «про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зазначений акт перевірки було підписано без зауважень.

Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

На підставі акту перевірки винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:

- № 0000492320 від 09.02.2010 року, яким відповідачу нарахована штрафна (фінансова) санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 1407,90 грн., яке отримано відповідачем особисто 09.02.2010 року.

На даний час, у суду відсутня інформація про оскарження даних рішень в адміністративному чи в судовому порядку та про сплату в установлені строки даних штрафних санкцій.

На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідачем не надано доказів, які б спростовували доводи позивача суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суму заборгованості в розмірі 1407,90 грн. за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції на слідуючий рахунок: відділення ДКУ м. Кіровограда, банк: УДК у Кіровоградській області, МФО: 823016, ід.код 24145329, рахунок № 31114104700002.

Постанова відповідно до ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду К.М. Притула

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 20 вересня 2010 року.