Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №: 677/1686/23
П О С Т А Н О В А
10.11.2023 м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Вознюк Р.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , голови комісії з реорганізації Красилівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
- за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
10.11.2023 до Красилівського районного суду Хмельницької області надійшов від Головного управління ДПС у Хмельницькій області адміністративний протокол №5420/10/22-01-07-09/00711681 від 03.11.2023 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу, повернути матеріали адміністративної справи органу, який його склав, для належного (додаткового) оформлення.
Відповідно до положень статті 256 КУпАП та Розділу П Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 за № 566 (надалі Інструкція), у протоколі під час його складання обов`язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається протокол, та які положення законодавства порушено. Якщо є свідки правопорушення та потерпілі, до протоколу вносяться їх прізвища, імена та по батькові, а також місце проживання. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту Протоколу. Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до Протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до Протоколу окремо, про що у Протоколі робиться запис. При складанні Протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права й обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у Протоколі. Про ознайомлення із Протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів. Протокол складається у двох примірниках, що підписується посадовою особою, яка склала Протокол, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і понятими, якщо такі є.
Норма ст. 163-1 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов`язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Протоколом про адміністративне правопорушення №5420/10/22-01-07-09/00711681 від 03.11.2023 ОСОБА_1 ставиться в вину, що він вчинив порушення ведення податкового обліку, зокрема:
- п. 44.1 ст.44. абз. «г» пп. 198.5, 198.7 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ, зі змінами та доповненнями, абз. 1,2 п.13 розділу III, абз. 8 пп.5 п.З розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності по ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 №21, зі змінами та доповненнями, в результаті чого Красилівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини при знятті з реєстрації платника з податку на додану вартість не нараховано податкові зобов`язання по операціях, що не є господарською діяльністю платника податків на загальну суму ПДВ 8 202 гривні;
- п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755- VІ, зі змінами та доповненнями та п.п.4) п.11 наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зі змінами та доповненнями, в результаті чого не складено та не зареєстровано в Єдиному реєстрі зведену податкову накладну на загальну суму ПДВ 8202 гривні;
- п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, зі змінами та доповненнями, в результаті чого Красилівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини несвоєчасно зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні за грудень 2022 на загальну суму ПДВ 2 629,35 гривень;
- п.50.1 ст.50, п.57.1 ст.57 розділу ІІ, п.203.2 ст. 203 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями), в результаті чого Красилівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини порушено терміни сплати податку на додану вартість в сумі 8 968,4 гривень;
- п.49.2, пп.49.18.1. п.49.18 ст.49, п. 184.6, ст. 184,6, п.202.1, ст.202 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755- VІ (із змінами та доповненнями), в результаті чого платником податків не подано до ГУ ДПС у Хмельницькій області (Красилівська ДПІ) Декларацію з податку на додану вартість за серпень 2023 року;
- п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755- VІ (зі змінами та доповненнями) та п.8.5 розділу VIII Порядку обліку об`єктів оподаткування та об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням затверджений наказом Мінфіну від 09,12,2011 №1588 із змінами та доповненнями, в результаті чого Красилівська районна державна лікарня ветеринарної медицини не повідомила ГУ ДПС у Хмельницькій області (Красилівська ДПІ) про реєстрацію 7 (семи) об`єктів оподаткування, об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням або через які провадилась діяльність та не подано до контролюючого органу Повідомлення за формою №20-ОПП;
- п.51.1 ст.51, пп. «б» п. 176.2 ст. 176 розділу ІV Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року не було подано у строки податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб форми 1 ДФ за 2 квартал 2019 року (термін подання до 09.08.2019 року фактично було подано 13.08.2019 року) та п.3.1- п.3.6, п.3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум отриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4, зареєстрованого в Мінюсті України 30.01.2015 р. № 111/26556, п. 4.2 розділу ІV Порядку у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773 «Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму триманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» в періоді, який перевірявся податкові розрахунки за формою 1 ДФ та 4 ДФ подано в неповному обсязі, а саме: не відображено нарахування та виплату доходів фізичним особам підприємцям (ознака доходу 157);
- пп.168.1.2. пп.168.1.5 п.168,1 ст.168 та абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України №2755 - VI від 02.12.2010 року сплата (перерахування) не в повному обсязі (несвоєчасне перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб утриманого податковим агентом під час виплати доходу (заробітної плати) на загальну суму 2788,45 грн. в т.ч. липень 2022 року - 2 788,45 гривень.
На порушення вимог ст. 256 КУпАП та Розділу П Інструкції, у протоколі про адміністративне правопорушення №5420/10/22-01-07-09/00711681 від 03.11.2023 не зазначено які дії вчинив чи не вчинив ОСОБА_1 на порушення: п. 44.1 ст.44. абз. «г» пп. 198.5, 198.7 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ, зі змінами та доповненнями, абз. 1,2 п.13 розділу III, абз. 8 пп.5 п.З розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності по ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 №21; п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755- VІ, зі змінами та доповненнями та п.п.4) п.11 наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зі змінами та доповненнями; п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, зі змінами та доповненнями; п.50.1 ст.50, п.57.1 ст.57 розділу ІІ, п.203.2 ст. 203 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями); п.49.2, пп.49.18.1. п.49.18 ст.49, п. 184.6, ст. 184,6, п.202.1, ст.202 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755- VІ (із змінами та доповненнями); п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755- VІ (зі змінами та доповненнями) та п.8.5 розділу VIII Порядку обліку об`єктів оподаткування та об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням затверджений наказом Мінфіну від 09,12,2011 №1588; п.51.1 ст.51, пп. «б» п. 176.2 ст. 176 розділу ІV Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року та п.3.1- п.3.6, п.3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум отриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4, зареєстрованого в Мінюсті України 30.01.2015 р. № 111/26556, п. 4.2 розділу ІV Порядку у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773 «Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суму триманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску»; пп.168.1.2. пп.168.1.5 п.168,1 ст.168 та абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України №2755 - VI від 02.12.2010 року.
Також, на порушення вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення №5420/10/22-01-07-09/00711681 від 03.11.2023 не вказано, коли (дата)/ за який період:
- Красилівською районноюдержавною лікарнеюветеринарної медицинипри зняттіз реєстраціїплатника зподатку надодану вартістьне нарахованоподаткові зобов`язанняпо операціях,що неє господарськоюдіяльністю платникаподатків назагальну сумуПДВ 8202гривні;
- не складено та не зареєстровано в Єдиному реєстрі зведену податкову накладну на загальну суму ПДВ 8202 гривні;
- зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні за грудень 2022 на загальну суму ПДВ 2 629,35 гривень;
- Красилівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини порушено терміни сплати податку на додану вартість в сумі 8 968,4 гривень;
- сплачено (перерахувано) не в повному обсязі (несвоєчасно перерахувано) до бюджету податок на доходи фізичних осіб утриманого податковим агентом під час виплати доходу (заробітної плати) на загальну суму 2788,45 грн. в т.ч. липень 2022 року - 2 788,45 гривень.
Також, на порушення вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення №5420/10/22-01-07-09/00711681 від 03.11.2023 не вказано (не конкретизовано) про реєстрацію яких саме 7 (семи) об`єктів оподаткування, об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням або через які провадилась діяльність Красилівська районна державна лікарня ветеринарної медицини не повідомила ГУ ДПС у Хмельницькій області (Красилівська ДПІ).
Окрім того, додані до адміністративної справи копія акту № 11612/22-01-07-09/00711681 від 03.11.2023 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Красилівської районної державної лікарні ветеринарної медицини (ПН00711681) не засвідчена в порядку, визначеному пунктами 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 року № 144.
За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Враховуючи викладене, справа підлягає направленню на доопрацювання.
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В.Вознюк