ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
13 вересня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2859/10/2470
14:22 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ковалюка Я.Ю.,
при секретарі судового засідання Василику Г.В. ,
за участю представників: позивача Темчука В.І., відповідача Поляка М.І. ,
розглянувши в м. Чернівці у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом в.о. прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні» доСторожинецького лісового коледжу про стягнення штрафу
ВСТАНОВИВ:
В.о. прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні» звернувся до суду з адміністративним позовом до Сторожинецького лісового коледжу про стягнення штрафу.
Позов обґрунтовується тим, що в ході перевірки було виявлено порушення законодавства про електроенергетику, які відображенні в акті від 19.11.2009 р. № 06/40-791. На підставі ч. 5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» видано обовязків до виконання відповідачем припис від 19.11.2009 р. № 06/40-673 про усунення порушень. Будь-яких заперечень від відповідача щодо правомірності складення акту і припису та виявлених порушень від відповідача не надходило. Постановою державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області № 06/40-15 від 29.03.2009 року до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 2550 грн., які підлягають стягненню у судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обємі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача позов визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Централізоване управління обєднаною енергетичною системою України здійснюється національною енергетичною компанією «Укренерго» Міністерства палива та енергетики України, відокремленим підрозділом якої в регіоні є Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні.
Відповідно до Закону України «Про електроенергетику» (надалі Закон) державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (далі Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929.
У період з 16 листопада по 19 листопада 2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області проведено обстеження Сторожинецького лісового коледжу. За результатами обстеження позивачем складено акт обстеження від 19.11.2009 р. № 06/40-791, яким було встановлено ряд порушень законодавства про електроенергетику. На підставі акту видано припис від 19.11.2009 р. № 06/40-673, яким відповідача зобовязано у визначені терміни вжити ряд заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень у сфері електроенергетики. З метою контролю за виконанням зазначеного розпорядження, працівником позивача проведено відповідну перевірку, за результатами якої складено акт № 6/40-11 від 22.03.2010 року. Згідно з актом перевірки було виявлено факт невиконання вимог припису від 19.11.2009 р. № 06/40-673, що є порушенням ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику».
29.03.2010 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області винесено постанову № 6/40-15 про накладення штрафу у сумі 2550 грн. за порушення законодавства про електроенергетику, а саме за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Постанова Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області № 6/40-15 від 29.03.2010 року відповідачем в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалась.
Статтею 26 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 3 статті 27 Закону України «Про електроенергетику» субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Держенергонагляду.
Відповідно до частини 4, 5 статті 27 Закону державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.
Згідно частин 6 статті 27 Закону суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Відповідач, штраф у розмірі 2550 грн. до Державного бюджету України в добровільному порядку не перерахував, що і стало підставою для звернення прокурора та позивача з позовом до суду.
Відповідно до пункту 10 Положення «Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 р., субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, обєктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку - позов задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного керуючись ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», ст. ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Сторожинецького лісового коледжу (код ЄДРПОУ 00275990) до державного бюджету заборгованість у сумі 2550 грн.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Я.Ю. Ковалюк