Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2010 р. Справа № 2-а-4513/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні до ПП ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні(далі-позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до ПП ОСОБА_2 (далі-відповідач) про стягнення фінансових (штрафних) санкцій в сумі 5588,00 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем порушено п. п. 1, 9, 13, ст. 3 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95 - ВР від 06.07.1995 року, а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 20,4 грн., не зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій, не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів у приміщенні не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів та порушення п. 15 Закону України № 481 від 19.12.1995 року "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (зі змінами і доповненнями) - зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщенні не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи та було направлено рекомендованим листом за місцем проживання ОСОБА_2
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 03 березня 2010 року посадовими особами ДПІ у м. Херсоні - Вершиною Анатолієм Олександровичем та Темніковим Олександром Олександровичем на підставі затвердженого плану перевірок на березень 2010 року, направлення від 26 лютого 2010 року № 143/237 було проведено планову перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу відносно фізичної особи - підприємця ОСОБА_2. Перевірка проводилася в магазині, який рошташований по вул. Дубасова, 40 в сел. Антоновка м. Херсона, що належить приватному підприємцю ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт від 03.03.2010 р. № 348/21/03/23/1623811700, в якому зафіксовано порушення п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 20,4 грн.; порушення п. 9 вказаного Закону - не зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій; порушенням п. 13 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО; ст.15 Закону України № 481 від 19.12.1995 року "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (зі змінами і доповненнями) а саме, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщенні не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв.
Перевірка проведена в присутності приватного підприємця ОСОБА_2, Акт нею підписаний власноруч та другий примірник Акту нею отримано, про свідчить її особистий підпис на Акті перевірки.
На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 15.03.2010 року № 0006162307 про застосування штрафних санкцій на суму 3400,00 грн. та №0006152307 від 15.03.2010 року про застосування штрафних санкцій в сумі 2188,00 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, суддя виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземноі валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до пунктів 1, 9, 13 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, iз застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
-щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в КОРО;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квітанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 15 Закону України № 481 передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, до заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.
Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Згідно зі ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній cyмi продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб"єктів підприємницької діяльності застосовується фiнaнcoвa санкція у п"ятикратному pозмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, до відповідача застосовано фінансову санкцію у п"ятикратному розміpi суми, на яку виявлено невідповідність, а саме, (46,0-18,40-20,40) х 5 = 46,0 грн.
За проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 20,4 грн. до відповідача застосовано фінансову санкцію, яка становить 20,4*5=102,00 грн.
За незберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій, до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 20*17*6 шт.= 2040,0 грн.
За зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщені не внесеному до Єдиного рержавного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв (порушення ст. 15 Закону України № 481), відповідно до ст. 17 вказаного Закону до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 3400,0 грн.
Загальна сума штрафних санкцій, яка була застосована до відповідача складає 5588,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.
Проаналізувавши матеріали справи, суддя дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158, 161- 163, 183-2 КАС України, суддя, -
постановив:
Адміністративний похов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 5588 (п"ять тисяч п"ятсот вісімдесят вісім) грн. 00 коп., а саме:
-3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. до державного бюджету код платежу - до Державного бюджету -21081100, бюджетний рахунок 31116106700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
-2188 (дві тисячі сто вісімдесят вісім) грн. 00 коп. до державного бюджету, код платежу до Державного бюджету 3021080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.6.5