Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 вересня 2010 р. № 2а-2710/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-суддіКрутько О.В.
при секретарі Васильків О.С.
з участю прокурора Панькевича Р.В.
представників:
від позивача Гавришків О.М.
від відповідача не зявився
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Прокурора Личаківського району м.Львова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гал Євро Контакт»про стягнення боргу, -
в с т а н о в и в :
24 березня 2010 року Прокурор Личаківського району м.Львова звернувся в суд з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова (надалі - ДПІ у Личаківському районі м.Львова) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гал Євро Контакт»(надалі ТзОВ «Гал Євро Контакт») про стягнення боргу.
Позовні вимоги обгрунтовує тим, що відповідач - ТзОВ «Гал Євро Контакт»зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради 02.04.1997р., та його внесено до ЄДР з присвоєнням коду ЄДРПОУ 20813917. За результатом проведеної позивачем перевірки, встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання по платі за землю. Заборгованість відповідача по сплаті узгодженого податкового зобовязання та штрафних санкцій становить 6154,76 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити.
Представник відповідача надав суду письмові заперечення проти позову, в яких посилається на те, що ТзОВ “Гал-Євро-Контакт” не є платником земельного податку з юридичних осіб, у зв'язку із відсутністю об'єкта оподаткування.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходив з наступного.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Законом України "Про державну податкову службу в Україні".
Судом встановлено, що відповідач - ТзОВ «Гал Євро Контакт»зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради 02.04.1997р. та його внесено до ЄДР з присвоєнням коду в ЄДРПОУ 20813917.
Згідно довідки відділу обліку ДПІ у Личаківському р-ні м.Львова заборгованість ТзОВ «Гал Євро Контакт»перед бюджетом станом на 08.02.2010 року становить 6154,76 грн. Дана заборгованість складається з 6102,62 грн. -залишку несплаченого податкового зобов'язання визначеного у податковому розрахунку земельного податку за 2009 рік; 52,14 грн. -несплаченого податкового зобов'язання, яке визначено відповідним податковим повідомленням-рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання.
Станом на день розгляду справи у суді заборгованість не погашена.
Податкове повідомлення-рішення № 0009011530/0 від 06.07.2009 року в адміністративному або судовому порядку відповідачем не оскаржувалося та не скасоване у спосіб та відповідно до процедури, що регламентована статтями 5 та 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами".
Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як підтверджується наявними в матеріалах справи копіями поштових повідомлень відповідачу надсилалися податкові вимоги.Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Відповідач податкове зобов'язання, визначене рішенням про застосування фінансових санкцій самостійно не сплатив. В адміністративному порядку зазначене вище рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржував.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положенням частини 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Не приймаються до уваги посилання відповідача на лист № 26164/10/24-0 від 09.11.2009 року Головного управління Держкомзему у Львівській області та твердження про те, що у нього відсутній об'єкт оподаткування, оскільки згідно листа № 01-16/3-3624 від 13.08.2010 року Головного управління Держкомзему у Львівській області ТзОВ “Гал Євро Контакт” має у власності земельну ділянку площею 1,2502 га по вул.Простій, 1а у м.Винники.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Львівський окружний адміністративний суд,-
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гал Євро Контакт»(код ЄДРПОУ 20813917) в дохід Державного бюджету України суму податкового боргу в розмірі 6154 грн. 76 коп.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: (підпис) Крутько О.В.