Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" вересня 2010 р. Справа № 2a-3007/10/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Третяк В.Р.,
за участю: представника позивача Савчук Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом прокурора м. Калуша в інтересах Калуської обєднаної Державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «СПК - Калуш»про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
30.08.2010 року прокурор м. Калуша в інтересах Калуської обєднаної Державної податкової інспекції звернувся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СПК - Калуш» про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою орендної плати за землю, комунального податку та застосованих штрафних санкцій за неповернення свідоцтва платника податку на додану вартість.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що підставою звернення до суду з позовом є несплата відповідачем податкових зобовязань по орендні платі за користування земельною ділянкою, яка знаходиться в м. Калуші, по комунальному податку та несплата штрафних санкцій застосованих за неповернення свідоцтва платника податку на додану вартість в 20-денний термін з дня його анулювання.
Прокурор в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча відповідач належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
За таких обставин відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності прокурора та відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3 ч.1 ст.9 даного Закону платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Калуської міської ради 25.07.2007 року.
Відповідно до ст.1 ЗУ “Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання згідно ЗУ “Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" або іншими законами України.
Відповідно до п.9.8 ст.9 ЗУ «Про податок на додану вартість»якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, то платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. Затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
З акту перевірки за №992/1502/35170162 від 12.04.2010 року, вбачається, що відповідачем не повернено свідоцтво платника податку на додану вартість.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
В зв”язку з наведеним на підставі вищевказаного акту позивачем, на переконання суду, правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000851502/0 від 13.04.2010 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 170 грн.
У відповідності до п.17.3. ст.17 Закону сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно з пп.5.2.1. п.5.2. ст.5 вищевказаного Закону податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків оскарження відповідного рішення у встановлений законом строк.
Судом встановлено, що податкове повідомлення-рішення за №0000851502/0 від 13.04.2010 року вручено представнику відповідача 15.04.2010 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження вищевказаного повідомлення-рішення суду не подано, отже, податкове зобовязання вважається узгодженим.
Крім того за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податку за землю.
Згідно ст. 2 ЗУ «Про плату за землю», із змінами та доповненнями, передбачено, що використання землі в Україні є платними. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Судом встановлено, що згідно договору оренди земельної ділянки від 05.03.2008 року, Товариство з обмеженою відповідальністю «СПК - Калуш»орендує земельну ділянку площею 4,9031 га, яка розташована м. Калуші. Згідно вищевказаного договору орендна плата за землю становить 137872,25 грн. в рік.
Згідно ч.ч.1, 2 ст. 14 ЗУ «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Положенням п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем самостійно подана податкова декларація орендної плати за землю за 2010 рік. Таким чином відповідач шляхом подання даної декларації самостійно визначив та узгодив податкове зобовязання в розмірі 137872,25 грн.
Відповідно до ст.17 ЗУ «Про плату за землю»податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Однак, відповідач вимоги ст. 17 вищевказаного Закону належним чином не виконав, в результаті чого виникла заборгованість по сплаті земельного податку. Дана обставина підтверджується довідкою Калуської обєднаної Державної податкової інспекції за №8037/10/240 від 07.06.2010 року.
Крім того за відповідачем рахується заборгованість по сплаті комунального податку в розмірі 4,28 грн., що підтверджується податковим розрахунком комунального податку.
Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків ( п.п.5.4.1. п.5.4.ст.5 ЗУ «Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Таким чином, на переконання суду податкова заборгованість, яка є предметом судового розгляду, є підставною. Загальна сума боргу перед бюджетом становить суму позову 132925,16 грн.
Суд погоджується з визначеним позивачем розміром заборгованості, який підтверджується матеріалами справи. Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено.
Наявність податкового боргу та його розмір відповідач не спростував, доказів сплати заборгованості суду не представив, чим фактично не заперечив суму заборгованості, яка є предметом спору в даній справі.
Відповідно до п.3.1.1 п.3.1 ст.3 ЗУ «Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ЗУ «Про плату за землю», ст.ст.3, 5, 17 ЗУ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Товариства з обмеженою відповідальністю «СПК - Калуш»в дохід держави 132925 (сто тридцять дві тисячі девятсот двадцять пять) 16 грн. в тому числі в дохід місцевого бюджету м. Калуша 132755 (сто тридцять дві тисячі сімсот пятдесят пять) грн. 91 коп. та в дохід Державного бюджету України 169 (сто шістдесят девять) грн. 45 коп. податкової заборгованості.
Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СуддяГундяк В.Д.
Постанова складена в повному обсязі 30.09.2010 року.