Постанова № 11479886, 16.09.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.09.2010
Номер справи
2а-6101/10/5/0170
Номер документу
11479886
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.09.10Справа №2а-6101/10/5/0170 16:31 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Мородецькій Ю.В. розглянувши за участю представника позивача Шилін В.С., довіреність № 94/10 від 16.04.10. у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

доПриватного підприємства «Скаймир»

про стягнення заборгованості,

Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом доПриватного підприємства «Скаймир» про стягнення фінансових санкцій у сумі 6184,49 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином судовою повісткою, заперечень на адміністративний позов не надав.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 22.05.2008р. зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.21) та зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 18821020000014192.

14.05.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведена перевірка з контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу Приватного підприємства «Скаймир» .

В ході зазначеної перевірки господарської одиниці, а саме кафе, що знаходиться: м. Сімферополь, вул. Калініна, 4, який належить відповідачу, в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які виразились в невідповідності грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів вказаних у денному звіті РРО.

За результатами перевірки складений акт за № 0708/01/09/23/35941754 від 14.05.2009 року (а.с.37-38), з яким було ознайомлено відповідача 14.05.2009р., про що свідчить відмітка на акті. На підставі зазначеного акту прийняте рішення № 0010022303 від 28.05.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкції в розмірі 500,00 грн. (а.с.35), у звязку з неможливістю вручення рішення відповідачу, рішення № 0010022303 від 28.05.2009 року було розміщено на дошці оголошень 01.07.2009 року.

Відповідачем сума заборгованості не погашена.

16.09.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведена перевірка з контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу Приватного підприємства «Скаймир».

В ході зазначеної перевірки господарської одиниці, а саме кафе, що знаходиться: м. Сімферополь, вул. Калініна, 4, який належить відповідачу, в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п. 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які виразились в невикористанні режиму попереднього програмування товару, невідповідність грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів вказаних у денному звіті РРО, порушення вимог п. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», які виразились у продажі алкогольних напоїв без марки акцизного сбіру, та порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», які виразились в здійсненні торгової діяльності без придбання торгового патенту.

За результатами перевірки складений акт за № 1326/01/09/23/35941754 від 16.09.2009 року (а.с.29-30), з яким було ознайомлено відповідача 16.09.2009р., про що свідчить відмітка на акті. На підставі зазначеного акту прийняті рішення № 0020022303 від 30.09.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкції в розмірі 395,75 грн. (а.с.25), рішення № 0020032303 від 30.09.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкції в розмірі 1700,00 грн. (а.с.27) у звязку з неможливістю вручення рішень відповідачу, рішення № 0020032303 та № 0020022303 від 30.09.2009 року було розміщено на дошці оголошень 03.11.2009 року.

Відповідачем сума заборгованості не погашена.

09.12.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведена перевірка з контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу Приватного підприємства «Скаймир».

В ході зазначеної перевірки господарської одиниці, а саме кафе, що знаходиться: м. Сімферополь, вул. Калініна, 4, який належить відповідачу, в результаті якої встановлено порушення відповідачем вимог п. 1, 2, 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які виразились в проведенні розрахункових операцій безз застосування РРО, не забезпечена відповідність сум наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів вказаних у денному звіті РРО, порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», які виразились у продажі слабоалкогольних виробів без наявності ліцензії, та порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», які виразились в здійсненні торгової діяльності без придбання торгового патенту.

За результатами перевірки складений акт за № 1804/01/09/23/35941754 від 09.12.2009 року (а.с.46-47), з яким було ознайомлено відповідача 09.12.2009р., про що свідчить відмітка на акті. На підставі зазначеного акту прийняті рішення № 0025112303 від 23.12.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкції в розмірі 1740,00 грн. (а.с.41), рішення № 0025122303 від 23.12.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкції в розмірі 1700,00 грн. (а.с.43), рішення № 0025132303 від 23.12.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкції в розмірі 20,64 грн. (а.с.41), у звязку з неможливістю вручення рішень відповідачу, рішень № 0025112303, №0025122303 та № 0025132303 від 30.09.2009 року були розміщені на дошці оголошень 27.01.2010 року.

Відповідачем сума заборгованості не погашена.

02.09.2009 року позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка відповідачаза результатами якої відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0018551502 від 27.10.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності в сумі 7,07 грн., у звязку з неможливістю вручення рішень відповідачу, податкове повідомлення-рішення № 0018551502 від 27.10.2009р було розміщено на дошці оголошень 22.12.2009 року.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму податкового зобовязання з податку на додану вартість, що підтверджується податковою декларацією за 2009р. - № 9002232982 від 17.12.09р. на суму 65,00 грн. (а.с.9-11) (часткове погашення 1,97 грн.) та податковою декларацією № 9002513171 від 15.01.2010р. на суму 58,00 грн. (а.с.19-20). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на додану вартість, однак не сплатив.

Таким чином, сума заборгованості відповідача складає 6184,49 грн. (500,00 + 395,75 + 1700,00 + 1740,00 + 1700,00 + 20,64 + 7,07 + 65,00 + 58,00 - 1,97).

Відповідно до пунктів 1.2 та 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України, а податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону.

Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776 від 01.06.2000 року з наступними змінами й доповненнями та у силу ст. 25 цього Закону підлягають перерахуванню в Державний бюджет в 10-денний строк від дня одержання рішення.

Згідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право стягувати в бюджети та державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.

При таких обставинах, вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

На момент подачі позивачем адміністративного позову до суду відповідачем фінансові санкції у розмірі 6184,49 грн. до бюджету не перераховані.

Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 14.09.2010 року. У повному обсязі постанову складено 20.09.2010 року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Скаймир» (95035, АРК, м. Сімферополь, пр. Перемоги, 54, кв. 116: ЄДРПОУ 35941754) заборгованість у розмірі 6184,49 грн., в тому числі:

128,10 грн. на р/р 3111402970002 до Державного бюджету м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405, код платежу 3014010100;

2635,75 грн. на р/р 31114104700002 до Державного бюджету м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405, код платежу 3021080908;

3400,00 грн. на р/р 31112106700002 до Державного бюджету м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405, код платежу 3021081107;

20,64 грн. на р/р 31419541700004 до Державного бюджету м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405, код платежу 5221080929;

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Сидоренко Д.В.