Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа 350/1425/23
Номер провадження 3/350/508/2023
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2023 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Сокирко Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; непрацюючого; реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий; раніше притягувався до адміністративної відповідальності: за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення згідно постанови судді Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 2 лютого 2023 року; за частиною четвертою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі постанови серії БАА № 978725 від 30 червня 2023 року;
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и л а :
15 серпня 2023 року о 20 год. 33 хв. ОСОБА_1 в селищі Рожнятів Калуського району Івано-Франківської області по вулиці Січових Стрільців, керував транспортним засобом ВАЗ-2110 номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, порушення координації рухів. Від проходження огляду на факт вживання відмовився. Чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху. Крім того,15 серпня 2023 року о 20 год. 33 хв. ОСОБА_1 в селищі Рожнятів Калуського району Івано-Франківської області по вулиці Січових Стрільців, керував транспортним засобом ВАЗ-2110 номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування на підставі постанови Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 2 лютого 2023 року, чим вчинив повторне протягом року правопорушення, передбачене частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративне правопорушення (30 червня 2023 року вчинив правопорушення, передбачене частиною четвертою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом спрямування судових повісток про виклик до суду за адресою, вказаною у протоколі. Як убачається із відмітки листоноші на поштових конвертах судові повістки повернуто на адресу відправника за закінченням терміну зберігання та у зв`язку із відмовою адресату від вручення.Судову повістку про виклик до суду на 8 листопада 2023 року згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення отримав 31 жовтня 2023 року.
У відповідності до приписів статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до приписів статті 36КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Вивчивши матеріали справи, оглянувши долучені до матеріалів справи відеозаписи на носії DVD+R, вважаю, що вина ОСОБА_1 в скоєні адміністративних правопорушень передбачених частиною другою статті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведена з огляду на наступне.
Зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення серії ААД № 336413 від 15 серпня 2023 року (а.с. 1) та серії ААД № 336420 від 17 серпня 2023 року обставини вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених частиною другою статті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджуються матеріалами справи, а саме: актом огляду на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 15 серпня 2023 року, згідно якого огляд не проводився у зв`язку із відмовою ОСОБА_1 від проходження такого огляду; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння від 15 серпня 2023 року, згідно якого у результаті огляду, проведеного поліцейським, у ОСОБА_1 виявлені ознаки сп`яніння: запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, порушеня координації рухів (огляд не проводився) (а.с. 5); рапортом поліцейського СРПП відділення поліції № 2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області сержанта поліції Радухівського В.В. від 16 серпня 2023 року та іншими матеріалами справи.
Із переглянутих відеозаписів, долучених до матеріалів справи на носії DVD+R, на якому містяться тринадцять відеофайлів, вбачається, що після встановлення особи ОСОБА_1 поліцейським було оголошено останньому про наявність у нього ознак алкогольного сп`яніння. На пропозицію поліцейського пройти огляд на стан сп`яніння на місці або в медичному закладі ОСОБА_1 відмовився. Після чого поліцейський повідомив, що відносно нього будуть складені протоколи про адміністративні правопорушення за частиною другою статті 130 та за частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які після їх складання йому було оголошено.
В статті 19 Закону України «Про міжнародні договори України», статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» вказано, що стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов`язкова до застосування судами як джерело права. У рішенні по справі «О Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти транспортними засобами та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі. Таким чином, вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, оцінивши всі докази по справі, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями порушив п. п. 2.1 а), 2.5 Правил дорожнього руху, тобто скоїв адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також вважає, що протоколи про адміністративні правопорушення серії ААД №№ 336413, 336420 від 15 серпня 2023 року та від 17 серпня 2023 відносно ОСОБА_1 складено з дотриманням вимог, передбачених статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обираючи вид адміністративного стягнення, суд врахував характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, те, що фабули протоколів та матеріали справи не містять даних про належність цього транспортного засобу ОСОБА_1 , а також те, що ОСОБА_1 було відомо про наявність відносно нього адміністративного провадження та останній знав про існування протоколів про адміністративне правопорушення. При цьому ОСОБА_1 станом на день ухвалення цієї постанови жодного разу не поцікавився про результати розгляду справи.
З приводу викладеного вище, вважаю за необхідне згідно за статтею 18 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» взяти до уваги рішення Європейського суду з прав людини від 3 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України», яким наголошено, що сторони в розумінні інтервалу часу мають право вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до частини першої статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись статтями 36, 40-1, 126, 130, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 130 та частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню:
за частиною другою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу на користь держави у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки без оплатного вилучення транспортного засобу; за частиною п`ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу на користь держави у розмірі дох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 40 200 (сорок тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п`ять) років без оплатного вилучення транспортного засобу. Відповідно до статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 остаточно визначити стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 40 200 (сорок тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п`ять) років.
Штраф сплатитина рахунок: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Отримувач коштів: ГУК в Ів.-Франк.об/Ів.-Фран.о/21081300. Код отримувача: ЄДРПОУ 37951998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку: UA 148999980313070149000009001. Код класифікації доходів бюджету: 21081300. Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 коп., перерахувавши їх за наступними реквізитами: отримувач коштів: Державна судова адміністрація України «Судовий збір»/22030101; код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Сокирко Л.М.