Постанова № 114635902, 02.11.2023, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
02.11.2023
Номер справи
947/21670/23
Номер документу
114635902
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 947/21670/23

Провадження № 3/947/5707/23

02.11.2023 року суддя Київського районного суду м. Одеси Войтов Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в Одеській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу серії ААД№ 221293від26.06.2023 року о 09:00 годин на вул.КосмонавтаКомарова,10/3в м.Одесі, ОСОБА_1 ,керуючи мопедомSuzukiСА44А-166249,порушив вимогип.2.5«Правил дорожньогоруху України»з явнимиознаками наркотичногосп`яніння,а саме:звужені зиниціочей,які нереагують насвітло,порушення мови,порушення координаціїрухів.Від проходженнямедичного оглядуна станнаркотичного сп`яніння,у встановленомузаконному порядкуводій відмовився.

Відповідно до ст. 268 КпАП України, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в зв`язку з чим був здійснений виклик ОСОБА_1 .

В судовезасідання ОСОБА_1 не з`явився, клопотань про відкладення слухання справи не надходило.

Відповідно дост.268КпАП України,справа проадміністративне правопорушеннярозглядається вприсутності особи,яка притягуєтьсядо адміністративноївідповідальності,в зв`язкуз чимбув здійсненийвиклик ОСОБА_1 (згідномісця проживаннявказаного впротоколі проадміністративне правопорушення)на 31.07.2022року о09.00годині,на 25.09.2023року о09:00годин,на 16.10.2023року о09:00годині,на 02.11.2023року о09:00годині.Відповідно довідповіді 17державного відділеннязв`язку Укрпошта, ОСОБА_1 отримав повісткипро виклик,про щовласноруч розписався. Оскільки під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто у випадках, коли є данні про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, адміністративна справа розглядається за відсутністю ОСОБА_1 .

Крім того, відповідно до витягу з інтернет-порталу «Судова влада» вбачається, що судом розміщено інформацію про призначення справи до розгляду.

В судовому засіданні був переглянутий відео запис з місця виявлення адміністративного правопорушення, який був залучений працівниками поліції до матеріалів справи, з якого вбачається, що мопед Suzuki СА44А-166249під керуванням ОСОБА_1 , був зупинений працівниками поліції, під час спілкування з водієм, працівник поліції вбачає ознаки наркотичного сп`яніння, неодноразово пропонує ОСОБА_1 пройти огляд в медичному закладі для виявлення або спростування ознак наркотичного сп`яніння, але водій ОСОБА_1 двічі відмовляється, та пояснив, що він завжди відмовляється, не бачить сенсу. Працівник поліції роз`яснює наслідки відмови від проходження огляду, роз`яснює права передбачені КУпАП та Конституцією України.Від керування транспортним засобом ОСОБА_1 був відсторонений.

Відповідно до вимогст. 280 КпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Статтею 251 КпАПпередбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Диспозиція ч.1 ст. 130 КУпАП передбачає керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Диспозиція ч.2 ст. 130 КУпАП передбачає повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП.

Відповідно до ч. 3 ст. 130 КУпАП, дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідност. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно п.2.5 Правил дорожнього рухуводій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції

Суд, вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 130 КУпАП, підтверджується належними доказами, а саме: протоколом серії ААД№ 221293від26.06.2023 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 під власний розпис був ознайомлений про те що адміністративна справа буде розглядатися в Київському районному суді м. Одеси 26.07.2023 року о 10:00 годині, крім того в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 власноруч написав «згоден з протоколом».

Також, як встановлено судом що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення ст. 130 ч. 2 КпАП України притягувався протягом року, а саме 16.06.2022 року.

Згідно довідки інформаційного порталу Національної поліції ОД ВАП УПП в Одеській області від 12.08.2022 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія отримував 22.01.2008 року, серії НОМЕР_1 .

За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, та приходить до висновку про застосування до нього санкції відповідно до частини зазначеної статті та накласти стягнення у вигляді штрафу в сумі трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами, з метою подальшого запобігання правопорушень та виховування особи в дусі дотримання «Правил дорожнього руху України».

Суд при накладенні стягнення враховує: ступінь суспільної небезпеки правопорушення, особистість правопорушника, ступінь його провини, майновий стан а також те, що умисні дії правопорушника були направлені на порушення безпеки руху з використанням джерела підвищеної небезпеки. Беручи до уваги небезпеку, якою є участь у дорожньому русі осіб, що перебувають у стані сп`яніння, законодавець у нормах багатьох правових актів встановив заборону на допуск зазначених осіб до керування транспортними засобами.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 536 гривень 80 коп.

Керуючись ст.ст. 268, 279, 280, 283, 284, ч. 3 ст. 130 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 130 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,адміністративне стягненняу виглядіштрафу накористь держави(р/р-UA848999980313080149000015001ЄДРПОУ (кодотримувача)37607526,МФО 899998,Код класифікаціїдоходів бюджету21081300,Отримувач:ГУК Одеськоїобласті)в розмірі51000гривеньз позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на 10 років.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 користь держави судовий збір в сумі сумі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривен 80 копійок (отримувач коштів - ГУК в Одеській області /Київський район/ 22030101, код отримувача (код за ЄРПОУ) - 37607526, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA758999980313171206000015756, кодкласифікації доходівбюджету- 22030101).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Войтов Г. В.