Рішення № 114592337, 25.10.2023, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2023
Номер справи
380/7883/23
Номер документу
114592337
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2023 рокусправа №380/7883/23

провадження № П/380/7948/23

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Коморного О.І.,

секретар судового засіданняМарець В.В.,

з участю:

представник позивачаНестерович Б.В.

представник відповідача не прибув

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області про стягнення з Комунального підприємства «Дрогобичтеплоненерго» Дрогобицької міської ради податкового боргу.

Обставини справи.

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Львівській області з вимогами, враховуючи уточнені позовні вимоги:

- стягнути з Комунального підприємства «Дрогобичтеплоненерго» Дрогобицької міської ради до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 3364742,11 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач має податкову заборгованість, яка виникла внаслідок несплати самостійно визначених платником податків податкових зобов`язань. Зазначає, що відповідач має податковий борг перед бюджетом в сумі 3364742,11 грн. Вказана сума є узгодженою та не сплаченою відповідачем у встановлений законодавством строк. У зв`язку з цим просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та стягнути податковий борг в сумі 3364742,11 грн.

Ухвалою від 19 квітня 2023 року відкрито провадження у справі.

Відповідач подав суду відзив на позовну заяву в якій вказує, що у виставленій податковій вимозі «Ю» №54364-13 від 08.04.2021, на суму 6186006,95 грн, вказана заборгованість не лише податкового боргу, а й заборгованість із земельного та екологічного податків, що були предметом розгляду Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/9655/21, яким частково задоволено позов Головного управління ДПС у Львівській області і стягнено податковий борг в сумі 5026082,52 грн. Зазначає, що даний податковий борг відповідач оплатив, у відповідності до платіжних інструкцій на суму 4098000,00 грн, а також сума в розмірі 975102,00 грн зарахована у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість у відповідності до поданої податкової декларації. За таких обставин та на підставі норм пп.60.1.1, пункту 60.1, пункту 61.2 статті 60 ПК України податкова вимога «Ю» №54364-13 від 08.04.2021, вважається відкликаною, оскільки податковий борг перервався у зв`язку з переплатою податкового боргу, який вказаний у податковій вимозі. Зазначає, що на сьогоднішній день, відповідач не надіслав/не вручив платнику податку - КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР нову податкову вимогу для добровільного порядку сплати податкового боргу. Тому у Головного управління ДПС у Львівській області немає підстав для примусового стягнення заборгованості з судовому порядку. Стверджує, що у позивача виникнуть підстави для стягнення коштів у рахунок податкового боргу лише після несплати відповідачем боргу впродовж 30 днів, які настануть після надіслання/вручення податкової вимоги. Просить суд відмовити в задоволенні позову.

Ухвалою суду від 25 травня 2023 року розгляд справи призначено до розгляду в судове засідання.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задовольнити.

Представник відповідача до суду не прибув, повідомлений належним чином.

Суд всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та

встановив:

Комунальне підприємство «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради, внесене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій і присвоєний ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 05445563.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім виробниче об`єднання «ЛЗА», у відповідності до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України, є платником податків та згідно пункту 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України несе обов`язок по сплаті податків та зборів у строки та розмірах встановлених цим Кодексом.

Статтею 67 Конституції України передбачено обов`язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, що, у відповідності до статті 36 Податкового кодексу України, є податковим обов`язком. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком, збором та є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Підстави припинення податкового обов`язку, крім його виконання, визначені пунктом 37.3 статті 37 Податкового кодексу України. Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк. Пунктом 38.2 статті 38 Податкового кодексу України визначено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

На виконання ст. 59 Податкового кодексу України позивач направив на адресу відповідача податкову вимогу від 08.04.2021 №54364-13 на суму 6186006,95 грн.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Дрогобичтеплоненерго» Дрогобицької міської ради сплатило частину податкового боргу згідно платіжних інструкцій:

- №471 від 13.04.2023 в сумі 93 000,00 грн;

- №392 від 28.03.2023 в сумі 160 000,00 грн;

- №360 від 22.03.2023 в сумі 130 000,00 грн;

- №359 від 21.03.2023 в сумі 70 000,00 грн;

- №353 від 21.03.2023 в сумі 100 000,00 грн;

- №353 від 20.03.2023 в сумі 200 000,00 грн;

- №308 від 13.03.2023 в сумі 100 000,00 грн;

- №256 від 28.02.2023 в сумі 50 000,00 грн;

- №251 від 27.02.2023 в сумі 70 000,00 грн;

- №249 від 24.02.2023 в сумі 100 000,00 грн;

- №238 від 22.02.2023 в сумі 100 000,00 грн;

- №200 від 14.02.2023 в сумі 70 000,00 грн;

- №190 від 13.02.2023 в сумі 30 000,00 грн;

- №125 від 03.02.2023 в сумі 10 000,00 грн;

- №97 від 27.01.2023 в сумі 170 000,00 грн;

- №86 від 24.01.2023 в сумі 175 000,00 грн;

- №758 від 30.06.2022 в сумі 14 000,00 грн;

- №705 від 28.06.2022 в сумі 30 000,00 грн;

- №695 від 23.06.2022 в сумі 100 000,00 грн;

- №683 від 21.06.2022 в сумі 36 000,00 грн;

- №678 від 20.06.2022 в сумі 20 000,00 грн;

- №585 від 31.05.2022 в сумі 200 000,00 грн;

- №552 від 24.05.2022 в сумі 200 000,00 грн;

- №423 від 21.04.2022 в сумі 150 000,00 грн;

- №183 від 24.02.2022 в сумі 200 000,00 грн;

- №1046 від 30.12.2021 в сумі 300 000,00 грн;

- №945 від 17.12.2021 в сумі 200 000,00 грн.

Заборгованість комунального підприємства «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради, перед бюджетом, згідно карток особових рахунків та довідки про заборгованість від 27.09.2023 №10605/5/13-01-13-10 складає 3364742,11 гривень, а саме:

- 30.04.2021 в сумі 91 758,66 грн податкові зобов`язання нараховано по податковій декларації з податку на додану вартість від 20.04.2021 декларацію заповнено платником 19.04.2021, подано в контролюючий орган 20.04.2021;

- 19.05.2021 в сумі 103,21 грн пеня нарахована згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 19.05.2021 в сумі 1520, 23 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 19.05.2021 в сумі 2,45 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 19.05.2021 в сумі 438, 82 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 19.05.2021 в сумі 946, 86 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 19.05.2021 в сумі 618,02 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 19.05.2021 в сумі 0, 03 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 19.05.2021 в сумі 16,15 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 31.05.2021 в сумі 660 130,00 грн податкові зобов`язання нараховано по податковій декларації з податку на додану вартість від 20.05.2021;

- 16.06.2021 в сумі 2 809,41 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 16.06.2021 в сумі 7 446,80грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 16.06.2021 в сумі 940,94 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COV1D-19);

- 16.06.2021 в сумі 2 352,34 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 16.06.2021 в сумі 2 352,34 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

- 30.06.2021 в сумі 101 939,00 грн податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 17.06.2021;

- 30.07.2021 в сумі 134 231,00 грн податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 20.07.2021;

- 30.08.2021 в сумі 113 929,00 грн податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 18.08.2021;

- 30.09.2021 в сумі 90 355,00 грн податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 20.09.2021 (декларацію заповнено платником 19.09.2021, а подано в контролюючий орган 20.09.2021);

- 01.11.2021 в сумі 22 672,00 податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 20.10.2021;

- 30.11.2021 в сумі 101 612,00 грн податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 22.11.2021;

- 30.12.2021 в сумі 346 532,00 грн податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 20.12.2021;

- 31.12.2021 в сумі 64,92 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COV1D-19);

- 21.01.2022 в сумі 1,00 податкові зобов`язання нараховано зменшення суми від`ємного значення на погашення боргу згідно Уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість за 01.12.2021 від 21.01.2022;

- 23.12.2022 в сумі 1 507 735,93 штрафні санкції донараховано згідно податкового повідомлення-рішення (форма 'Н') N 01392313010413 від 09.12.2022;

- 30.01.2023 в сумі 174 234,00 грн податкові зобов`язання нараховано по Податковій декларації з податку на додану вартість від 22.01.2023.

Проте податковий борг відповідач повністю не погасив.

Суд при вирішенні спору виходив з наступного.

Приписами пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України, платник податків за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу повинен подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Згідно п.54.1 ч.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України, самостійно визначене платником податків податкове зобов`язання оскарженню не підлягає.

Приписами пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 ст. 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що позивачем сформовано та надіслано відповідачу податкову вимогу від 08.04.2021 №54364-13 на суму 6186006,95 грн, яку отримано 09.04.2021 директор Хом`як Г.М.

При цьому, сторонами у справі доказів оскарження чи скасування зазначеної податкової вимоги у встановленому законом порядку суду не надано.

Зважаючи на положення пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, нові податкові вимоги платнику податків не надсилалися.

Разом з тим, покликання відповідача щодо винесення нової податкової вимоги у зв`язку з частковою сплатою податкового боргу, суд оцінює критично, оскільки податкова вимога вважається відкликаною лише при повній сплаті податкового боргу.

Відтак, оскільки податкову вимогу від 08.04.2021 №54364-13 на суму 6186006,95 грн відповідачем не виконано повністю та не погашено податковий борг, така є дійсною.

Відповідно до п. 57.2 ст. 57, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов`язання платника податків з причин, не пов`язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

Згідно п. 57.3 ст. 57 Кодексу, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем узгодження.

Відповідно до статті 203 ПК України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до статті 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно до п.120-1.1 ст.120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом.

Відповідно до пункту 75.1 ст.75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Предметом камеральної перевірки може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Відповідно до п.203.2 ст.203 ПК України сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Судом встановлено з матеріалів справи, що позивачем застосовано штрафні санкції в сумі 1507735,93 грн, а саме 1507735,93 грн - штрафні санкції, нараховано на підставі акту про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних від 08.12.2022 №17105/13-01-04-13-07/05445563, податкове повідомлення-рішення від 09.12.2022 №01392313010413 (термін сплати 23.12.2022) та 33 689,13 грн пеня нараховано згідно ст. 129 ПКУ.

Докази скасування зазначеного податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, оскільки відповідачем не було погашено узгоджені суми грошових зобов`язань, тому в силу п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України ці суми набули статусу податкового боргу.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 вказаного ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Згідно п.4 ст.102 ПК України, у разі якщо грошове зобов`язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв`язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов`язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Оскільки суми податків є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, такі визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов`язання, не сплачена платником податків у термін).

В силу підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2, 95.3 статті 95 ПК України).

Як визначено частиною першою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.

Відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 72, 73, 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

ухвалив :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Дрогобичтеплоненерго» Дрогобицької міської ради (вул. Індустріальна, буд. 1, корпус А, м. Дрогобич, Львівська область, 82100; код ЄДРПОУ : 05445563) до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 3364742,11 гривень (три мільйони триста шістдесят чотири тисячі сімсот сорок дві гривні 11 копійок).

3. Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 30.10.2023.

Суддя Коморний О.І.