Постанова № 11452706, 21.09.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2010
Номер справи
9677/09/2170
Номер документу
11452706
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" вересня 2010 р. Справа № 2-а-9677/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшков В.М.,

при секретарі: Роман О.С.,

за участю:

представника позивача - Уманської Ольги Тимофіївни,

представника відповідача - Моляр Ірини Олександрівни,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до ДП "Флайт Дизайн Україна" фірми "Флайт Дизайн ГмбХ"

про стягнення адміністративно - господарських санкцій,

встановив:

Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з адміністративним позовом до дочірнього підприємства "Флайт Дизайн Україна" фірми "Флайт Дизайн ГмбХ" про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 14125,00 грн. та пені в сумі 2028,35 грн., всього 16153,35 грн.

Позовні вимоги мотивовані нормами ст.ст. 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", а саме не здійснення працевлаштування інвалідів відповідно до середньооблікової кількості штатних працівників. Відповідно до чого відповідачу було нарахована адміністративно-господарська санкція та пеня за несвоєчасну сплату санкції.

В обґрунтування своїх позовних вимог представник позивача посилається на те, що несплата відповідачем адміністративно-господарських санкцій до Фонду соціального захисту інвалідів завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє в повній мірі створити інвалідам необхідні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя. Оскільки відповідачем своєчасно не сплачувалися адміністративно-господарські санкції, утворилася заборгованість у розмірі 14125,00 грн. та пеня у сумі 2028,35грн.

Представник позивача в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити в задоволенні позовних вимог. Посилаючись на те, що відповідно до наказу від 15.01.2007року №8/1 на підприємстві було створено робоче місце для інваліда. На підприємство для працевлаштування особи із встановленою інвалідністю не звертались у 2007 році. Також ні центр зайнятості ні позивач не зверталися до відповідача про працевлаштування інвалідів. Тому вважають, що виконали покладені на них вимоги по створенню робочого місця для працевлаштування інвалідів.

Суд заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Відповідно до Акту перевірки від 11.02.2009 про проведення перевірки ДП "Флайт Дизайн Україна" щодо дотримання вимог ст.19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів України в 2006-2008 р.р." встановлено, що в 2006-2007 роках відповідачем не було виконано нормативи влаштування інвалідів.

Згідно до ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 18-1 визначено, що інвалід, який не досяг пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право бути зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітний. Рішення про визнання інваліда безробітним і взяття його на облік для працевлаштування приймається центром зайнятості за місцем проживання інваліда на підставі поданих ним рекомендації МСЕК та інших передбачених законодавством документів. Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Відповідно до відповіді Херсонського міського центру зайнятості від 10.02.2010 №04-13/681 року на запит Фонду соціального захисту інвалідів Херсонського обласного відділення, щодо надання інформації. Було повідомлено, що ДП "Флайт Дизайн Україна" фірми "Флайт Дизайн ГмбХ", звітів за формою 3-ПН "Звіт про наявність вакансій" на які можуть бути працевлаштовані особи з обмеженими фізичними можливостями до центру зайнятості не надавали.

З наведеного слідує, хоча відповідачем і створено робоче місце для працевлаштування інваліда, але відповідачем не вжито заходів по наданню відповідним органам інформації про створення такого робочого місця з подальшим працевлаштуванням. Таким чином, центр зайнятості не мав інформації про наявність створеного робочого місця для подальшого працевлаштування інваліда. Що унеможливило уповноважені органи здійснювати покладені на них повноваження.

Згідно до ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2008 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 14125,00 грн. Дана сума заборгованості підтверджується актом перевірки та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Розмір пені в сумі 2028,35 грн. підтверджується розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 16153,35 грн.

Беручи до уваги наведене та оцінюючи наявні у справі докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача до відповідача про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, цілком обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю. Та підлягають стягненню з відповідача на користь позивача заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені у розмірі 16153,35 грн.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Флайт Дизайн Україна" Фірми "Флайт Дизайн ГМБХ" (73000, м. Херсон, вул. Робоча, 82-А, МФО 352413, р/р 2600501007720, банк Херсонська філія ВАТ "Кредобанк", код ЄДРПОУ 31917885) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (73000, м. Херсон, пр. 40-річчя Жовтня, 5а, УДК у м. Херсоні, банк отримувача ГУДКУ по Херсонській області, рахунок 31219230700002, МФО 852010, ЄДРПОУ 14125171) заборгованість у сумі 16153 (шістнадцять тисяч сто п'ятдесят три) грн. 35 коп.:

- адміністративно-господарські санкції у розмірі 14125 (чотирнадцять тисяч сто двадцять п'ять) грн.00 коп.

- пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 2028 (дві тисячі двадцять вісім) грн. 35 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 28 вересня 2010 р.

Суддя Горшков В.М.

кат. 6.11